X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Trochę kultury ;)
Odpowiedz

Trochę kultury ;)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 29 listopada 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Wiem że motywem przewodnim najczęściej jest śluz, upławy, małpy serduszkowania, gazy, wymioty i inne ciekawostki ;)wieć chciałam troszkę na przekór zmienić temat na bardziej kulturalny :)
    A dokładniej chodzi o to aby na tym wątku można było się pochwalić jakąś fajną książką którą sie ostatnio czytało, fajną muzyką która chodzi po głowie i jakimś dobrym filmem którym sie oglądało i można polecić innym koleżanką.
    To może ja skromnie zacznę ;)

    Jaram się "Grą o tron" obejrzałam chyba ze 2 sezony serialu ale przerzuciłam się na książkę i czytam teraz 3 tom i oczywiście polecam.

    Jeśli chodzi o muzykę usłyszałam w radiu "The Neighbourhood - Sweater Weather" i tak się zakochałam że ściągnęłam całą płytę ( wiem, wiem wstyd :( powinnam iść kupić płytę )

    Mam nadzieję że nowym temat się przyjmie trochę się odstresujemy i powymieniamy naszymi ulubieńcami :)

    Aska87, vanessa, EwaLauren, Lianna, Sury, werni lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ciekawy temat :)
    jeśli chodzi o seriale to ja ostatnio zostałam fanką the Walking Dead i American Horror Story, ze starszych serialów mój ulubiony to Kochane Kłopoty :)
    z muzyki to z ostatnich czasów Indila :) mogła bym całymi dniami słuchać :) od zawsze jednak jestem wierną fanką Dżemu, Bon Jovi

    Marta8880 lubi tę wiadomość

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sobie przeczytałam ostatnio "Złodziejkę książek" Zusaka. Polecam :)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ulubiona książka- Mały Książę. Za każdym razem jak ją czytam odnajduję coś nowego.
    Ostatnie filmy na których byłam to BOGOWIE- rewelacja oraz MIASTO 44- dobry, ale bez szału.
    Uwielbiam Kasię Nosowską i Dżem.

    Aska87 lubi tę wiadomość

  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska87 znam całą dyskografie Bon Jovi :) Moj kuzyn jest wielkim fanem Bon Jovi i jak jeździliśmy do babci na 2 miesięczne wakacje to non stop 24 h przez 2 miesiące leciało tylko to :) mam świetne wspomnienia :D

    Aska87 lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta8880 wrote:
    Aska87 znam całą dyskografie Bon Jovi :) Moj kuzyn jest wielkim fanem Bon Jovi i jak jeździliśmy do babci na 2 miesięczne wakacje to non stop 24 h przez 2 miesiące leciało tylko to :) mam świetne wspomnienia :D
    no ja mam oryginalne płyty i kasety wszystkie :) ostatnie jakie kupowałam w oryginałach zanim odkryłam internety i youtube hehe :) a w czasach gimnazjum/liceum to cały pokój plakatami miałam obklejony :)

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 29 listopada 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    Moja ulubiona książka- Mały Książę. Za każdym razem jak ją czytam odnajduję coś nowego.
    Ostatnie filmy na których byłam to BOGOWIE- rewelacja oraz MIASTO 44- dobry, ale bez szału.
    Uwielbiam Kasię Nosowską i Dżem.
    Małego Księcia też uwielbiam :) i w tym samym stylu "Oskar i Pani Róża" kocham :) rycze przez całą książke :) plus wszystkie Paulo Coelho :)
    50 twarzy Greya standard chyba każda dziewczyna czytała :)
    nie wiem czy kojarzycie Dorota Terakowska :) pisarka głównie dla młodzieży ale polecam "poczwarka", "ono", "tam gdzie spadają anioły"
    ja w ogóle kocham czytać więc o książkach moge pisać i pisać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2014, 21:48

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    50 twarzy Greya nie czytałam, więc jednak nie każda czytała ;)

    Ale tak to książki pochłaniam wszelkie.

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 29 listopada 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) super temat, a właściwie temat rzeka bo uwielbiam czytać książki:)
    Marta ja też się jaram " Grą o tron " - na razie tylko serialem ale obiecałam sobie,że przeczytam bo na pewno książka jest lepsza, oprócz tego kocham " Greys Anatomy" :)
    z ksiażek- cały eric emmanuel schmitt, Gabriel Garcia Marquez, Carlos ruiz zafon, Coelho, Wharton i inni.
    A z muzyki-ukochana Sade, ostatnio Banks i London Grammar i inni:)

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 30 listopada 2014, 02:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj widziałam bardzo fajny film. Wzruszający, w niektórych momentach naprawdę zabawny. "Czas na miłość" http://www.filmweb.pl/film/Czas+na+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-2013-644432
    Polecam dziewczyny z całego serca!

    bosa lubi tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 30 listopada 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam książkę "Ocalona aby mówić" Immaculee Ilibagizy. Czyta sie ją z zapartym tchem od początku do końca. Opowiada o tym jak przezyła wraz z kilkoma kobietami zbrodnie w Ruandzie ukrywając sie w maleńkiej łazience.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 30 listopada 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bosa yeaah nie jestem z tą grą o tron :) książkę jak najbardziej polecam powiem Ci że byłam bardzo zaskoczona gdy po serialu zaczęłam czytać książkę ze względu na to jak dobrze jest ona odwzorowana w filmie. Pierwszy tom książki kartka w kartkę jest ukazana w serialu, także reżyser i w ogóle twórcom serialu wielkie pokłony bo kawał dobrej roboty odwalili.
    Carlos ruiz zafon - znam jak najbardziej a do erica emmanuela schmitta sie przymieram

    bosa lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • EwaLauren Koleżanka
    Postów: 54 18

    Wysłany: 30 listopada 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajny watek :)
    Ostatnio przeczytalam "Gone Girl" Gillian Flynn.Goraco polecam. Bylam tez na filmie pomimo dobrego scenariusza, uznanego rezysera i super aktorow, nie rowna sie z ksiazka.

    Ja jestem fanka seriali i ogladam ich duuuzzzo. Ponizej zestawienie tych , ktore zrobily na mnie najwieksze wrazenie :

    Game of Thrones (czekam na nowy sezon)
    House of Cards ( na nowy sezon trzeba troche poczekac )
    True Blood ( niestety skonczy sie moj ulubiony serial o wampirach z moim ulubiencem Alexander skarsgard HOTT)
    Scandal (!!!) ( super serial- Olivia Pope is my hero!)
    Breaking Bad ( czekam na spin-off w styczniu "Better Call Saul")
    Homeland (nowy sezon troche slabszy)
    Revenge ( mniej tresciwy serial ale ladne obrazki: piekni ludzie, miejsca i stroje )
    Orange is the new black ( niesamowita mieszanka dramatu i humoru , niestety na nowy sezon trzeba troche poczekac)
    How to get away with murder ( nowy serial Shondy Rimes - autorki Grey's Anatomy i Scandal )
    Devious Maids ( super smieszne - nastepca Desperate Housewives . Eva Longoria jako producent i rezyser!)


    ale sobie smaku narobilam- nastawiam Scandal i Homeland :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2014, 16:05

    7e2313663fc403a57b7a77ae1c773239.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • bosa Autorytet
    Postów: 786 2725

    Wysłany: 30 listopada 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta8880 wrote:
    bosa yeaah nie jestem z tą grą o tron :) książkę jak najbardziej polecam powiem Ci że byłam bardzo zaskoczona gdy po serialu zaczęłam czytać książkę ze względu na to jak dobrze jest ona odwzorowana w filmie. Pierwszy tom książki kartka w kartkę jest ukazana w serialu, także reżyser i w ogóle twórcom serialu wielkie pokłony bo kawał dobrej roboty odwalili.
    Carlos ruiz zafon - znam jak najbardziej a do erica emmanuela schmitta sie przymieram

    Marta koniecznie musisz się zabrać za Schmitta :) Polecam
    A Czas na miłość juz widziałam- bardzo bardzo fajny film :)

    iv09krhm9j559ocl.png
    "Proście, a będzie wam dane, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.
    Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a kto kołacze, temu otworzą."

  • ara Autorytet
    Postów: 1345 1605

    Wysłany: 30 listopada 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Polecam książkę "Ocalona aby mówić" Immaculee Ilibagizy. Czyta sie ją z zapartym tchem od początku do końca. Opowiada o tym jak przezyła wraz z kilkoma kobietami zbrodnie w Ruandzie ukrywając sie w maleńkiej łazience.

    vanessa nie wiem czy czytałaś ale w tym klimacie polecam reportaże Jean Hatzfelda: Nagość życia. Opowieści z bagien Rwandy
    Sezon maczet
    Strategia antylop

    ja czytam co mi się nawinie ;) najchętniej historyczne powieści philippy gregory oraz c.w. gortnera. Kryminały to moja druga miłość :D
    Z seriali, które ostatnio obejrzeliśmy to vikingowie i gra o tron.
    Czytać mogłabym non stop także przed serialami czuję zawsze lekki opór bo wiem, że wtedy z kolei czasu nie starcza na czytanie ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ara wrote:
    vanessa nie wiem czy czytałaś ale w tym klimacie polecam reportaże Jean Hatzfelda: Nagość życia. Opowieści z bagien Rwandy
    Sezon maczet
    Strategia antylop

    ja czytam co mi się nawinie ;) najchętniej historyczne powieści philippy gregory oraz c.w. gortnera. Kryminały to moja druga miłość :D
    Z seriali, które ostatnio obejrzeliśmy to vikingowie i gra o tron.
    Czytać mogłabym non stop także przed serialami czuję zawsze lekki opór bo wiem, że wtedy z kolei czasu nie starcza na czytanie ;)

    Ara skoro podoba się Tobie Gra o tron to spróbuj poczytać r. Jordana cykl Koło czasu, albo T. Canavan ..są świtne..;)
    Chata Young..każdy powinien ją przeczytać!
    Lubię też Wiedźmina :)

    ara lubi tę wiadomość

  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 30 listopada 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwaLauren True Blood te oglądałam (boskie!) ale tak samo jak z gra o tron przerzuciłam się na książki i niestety tym razem książka a serial to dwie inne historie.
    ara - właśnie przymierzam sie do vikingów ;) z tym oporem do seriali to też mam tak samo, czasu brakuje żeby ogarnąć ksiązki i seriale a życ jeszcze trzeba :D
    misi@ - do canavana też się zabieram bo słyszałam dobre opinie a jeśli chodzi o koło czasu nawet okładki w tym samym klimacie co w grze o tron ;)
    Skąd tylko tyle czasu na to wszystko wziąć :D

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 30 listopada 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam wam jeszcze film na który sie natknęłam z mężem "Przeznaczenie" z 2014 troszkę sci-fi, thiller ale z ręką na sercu gorąco polecam jesli komuś sie podobała "incepcja" bądź "wyspa tajemnic" to z tego też będzie zadowolona. Po filmie siedzieliśmy do 3 w nocy i rozmawialiśmy o filmie :D

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 30 listopada 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajny temat :)
    Czytać uwielbiam, a jeśli chodzi o seriale, to już prawdziwe uzależnienie ;)
    Z tych, których jeszcze nie wymieniłyście, to lubię:
    Żona idealna - prawniczy
    Układy - prawniczy, ale też kryminał/thriller, pierwszy sezon należy do absolutnie niezapomnianych
    Grey's Anatomy - lubię i już :)

    choco, bosa lubią tę wiadomość

    PWZJp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ostatnio obejrzałam film "Iluzje" dla mnie bomba :) Zaskakujacy i wciagajacy.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ