Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Trzeba wierzyć,że się uda bo to wiara czyni cuda. MARCOWE TESTOWANIE 🍀
Odpowiedz

Trzeba wierzyć,że się uda bo to wiara czyni cuda. MARCOWE TESTOWANIE 🍀

Oceń ten wątek:
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3674 3490

    Wysłany: 6 marca 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie chyba owulacja będzie wcześniej 🤔 dzisiaj mam 6dc i śluz już piękny rozciągliwy jak białko 😁 chyba będzie duuuzzo sexu w tym cyklu 😈

    Anet.kaa, Lalia, Wik89, Susanne, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • AsiaKK Autorytet
    Postów: 582 250

    Wysłany: 6 marca 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet.kaa wrote:
    AsiuK A ile się starajcie bo nie pamiętam? Zawsze możecie powiedzieć że właśnie mija rok:)


    Za dużo się nie udzielam bo nie mam czasu więc nawet chyba nie pisałam tu ile. No więc my od czerwca 2019 z 3 miesiącami przerwy na ciaze. Ale ja nie umiem tak jak wy - wstać, poprawić koronę i działać! Ja się załamuje... tych badań jest tyle, nie ogarniam, no i my nie mieszkamy w Polsce więc jeszcze kwestia czy Te badania tak sami nazywają się po niemiecku i kwestia tłumaczenia. Dlatego zdecydowaliśmy się na termin w klinice, chyba będą wiedzieć co robić po kolei. Choć jak narazie podstawowe hormony u mnie ok i nasienie męża w miarę ok oprócz morfologii 3.5 procent.

    Starania od 06.2019
    3cs - ciąża
    10.2019 - puste jajo
    Cykle 34-36 dni
    5-6 cs - ciąża
    08.2020 - poronienie zatrzymane
    2-3 cs - ciąża biochemiczna
    01.2021
  • Joan Autorytet
    Postów: 6802 6838

    Wysłany: 6 marca 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AsiaKK miałam pisać to samo co Anetka. Powiedz najwyżej, że staracie się rok. Wtedy Was pokierują, będziesz spokojniejsza.

  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 6 marca 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 wrote:
    Domi a co lekarka powiedziała? Kiedy idziesz na te badanie?

    Ze mam przede wszystkim sprawdzać przyrost. Plan jest taki ze ide z tego skierowania na bete w poniedziałek i środę (o ile ona mi coś na tym skierowaniu nie pochrzaniła, ale okaże się w trakcie) i przy tej środowej becie zrobić też dopiero proga, zeby dać mu czas te kilka dni zeby się podniósł od leków.
    Planuje jednak też prywatnie sobie do diagnostyki skoczyć jutro w drodze na uczelnie i sprawdzić jutro bete, żeby zobaczyć jako poziom w ogole, ale skoro na testach już coś zaczyna być dziś widać, to chyba coś ruszyła.
    Luteina dop. 2 razy dziennie i dupek 2 razy dziennie i starać się myśleć pozytywnie. Babka trochę byla w szoku ze tak bardzo wczesna ciąża, ale skumala ze po takim czasie starań chce już na wszelki wypadek ratować co się da i dala co trzeba. Wypisala też skierowanie na wizyte z usg na za 3 tyg. jesli ciąża się utrzyma, ale tak ogólnie starała się mnie w miarę pozytywnie nastawić.

    Susanne lubi tę wiadomość

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • Julik Autorytet
    Postów: 1980 2206

    Wysłany: 6 marca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Co do mycia rąk ... My na studiach na zajęciach z mikrobiologii robiliśmy masę wymazów. Na desce w publicznym wc było o wie mniej bakterii niż na klamce od tego wc. No a my Co robimy? myjemy ładnie rączki i ciach za klamkę. To gorsze niż gdybyśmy ich wcale nie umili a drzwi potraktowałybyśmy z buta 😂 no i tak jak bylo pisane juz. Wiele osob nie potrafi umyc porzadnie rąk. Taki eksperyment też był na studiach . Najpierw kolega umył ręce normalnie , zrobiliśmy mu wymaz, a następnie umył ręce chirurgicznie a my zrobiliśmy mu kolejny wymaz. Za pierwszym razem wyszło mu tyle syfu jakby w ogóle ich nie umył 😂
    Za każdym razem jak otwieram drzwi w publicznej toalecie po umyciu rak o tym myślę, co jest na tej klamce.

    30.03.2020 ⏸ 3+3
    24.04.2020 7+0 💓1.06cm
    Wizyty:
    23.05.2020 11+1 5.08cm
    1.06.2020 12+3 USG I trymestr 6cm
    1.07.2020 16+5
    30.07 2020 20+6
    5.08.2020 21+5 USG II trymestr- Synek 💙 535g
    11.09.2020 27+0 💙1249g
    21.10.2020 32+5
    4.11.2020 34+5 USG 💙 2800
    25.11.2020 37+5
    Synek urodził się:
    22.12.2020 41+4 3850g, 56 cm
    atdcjw4zlv6fg5d4.png
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3674 3490

    Wysłany: 6 marca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa kochana mam pytanie czy encorton wpływa na wyniki kwasu moczowego? Robiłam dzisiaj bo ciągle walczę z bólem ręki ale nigdzie nie znalazłam żadnych informacji. Wyniki w środku normy.

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 6 marca 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kic83 wrote:
    Aaaaa
    serduszko bije!
    05c92c0cd792.jpg

    Cudownie :) nie mogło być inaczej ;)

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 3048 3979

    Wysłany: 6 marca 2020, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Pozytyw? Wczoraj nie robiłam - zapomniałam 😅 a przedwczoraj negatyw.

    Chyba z rana zadziałamy, mąż ma wolne 😈😍

    https://zapodaj.net/3fe234e16478c.jpg.html
    Kitka dzialaj :) razem zachodzimy i razem rodzimy ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2020, 22:47

    nick nieaktualny, Lalia, doomi03 lubią tę wiadomość

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- mamy ♥️ i 2 mm dzidziusia 🥹
    24.05- 2,9 cm dzidziusia , 164/min ♥️
    29.05-4,2 cm dzidziusia , 176/min ♥️
    03.06-NIFTY - NISKIE RYZYKA
    12.06-PRENATALNE-6,5 cm zdrowego dzidziusia ♥️
    20.06- 91 g szczęścia pod sercem ♥️
    14.07- GENDER REAVEL PARTY 🩷🩵🎉
    18.07 - VII USG ⏳
    06.08 - POŁÓWKOWE

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet.kaa wrote:
    Kitka, Laila z tą glikemią niestety moze byc problem duzy w kontekscie jakosci komórek jajowych :( Wysoką insulina je niszczy jak wszystkie komórki w naszym organizmie. Mi cycki opadły po samą ziemię po tych wynikach. Aż boję się wyniku ANA i białek.

    Ale Laila zmotywowalas mnie do ogarnięcia ciała dziś, po peelingu leżę z maseczką wybalsamowana :)

    Ja u siebie jestem pewna hipoglikemii reaktywnej. Juz wyczytałam jakie mam mieć dalsze kroki: ALT, AST, bilirubina i amylaza -> sprawdzę jak wątroba i trzustka.

    Jak dostanę @ to 3 dc oznaczam: 17ohp, kortyzol, dhea.

    Co do mojej insuliny to nie jest najlepsza, ale chyba jeszcze tragedii nie ma.
    Fakt, że różne źródła różnie podają: jedne, że po 1h insulina powinna wzrosnąć max 5x, a inne podają max 8x. U mnie wzrosła o 7,75x.
    Po 2 h powinna insulina wrócić do poziomu z pozycji zerowej, ale źródła zakładają, że jeśli nie to nie powinna przekraczać wartości 30,0. Ja się jeszcze łapię.
    Wynik dla mnie ze znakiem zapytania - do konsultacji z endo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2020, 22:58

  • Anet.kaa Autorytet
    Postów: 6339 10484

    Wysłany: 6 marca 2020, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2020, 11:00

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    8cs 👶💚
    Córeczka ur. 30.11.2020r 20:50
    2430g 52 cm


    3i49px9ipvfkmmcw.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8511 18607

    Wysłany: 6 marca 2020, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koktajlowa, niestety balsamu nie polece, bo ja nienawidzę się smarować i robię to albo od święta albo jak już moja skóra wzywa pomocy 🤦‍♀️

    Anetka, cieszę się, że też leżysz i pachniesz 😂

    Kitka, tak patrzę na Twoje wyniki i moje i w sumie u mnie glukoza po 2 h wróciła do podobnej wartości jak na czczo. Ale przy insulinie mam tak, że nie wraca do początkowej wartości, tylko mieści się w "normie" poniżej 30 🤔

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 7 marca 2020, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki dziewczyny że was tak molestuje tymi testami, ale trochę nie ogarniam tego wszystkiego co się teraz dzieje, bo zamiast spokojnej radości że w koncu po 12 cyklach starań zaskoczyliśmy, to wszystko tak na dziko i w lekkim chaosie się dzieje xD a w Was mam mega duże oparcie :)

    Oczywiście rano sikaniec i chyba jak na fakt ze to dopiero 11dpo i wciąż przed terminem miesiączki to chyba jest ok. Jeszcze po 8 bete lece zrobic i będzie wiadomo co jest grane.

    https://naforum.zapodaj.net/d0afc4d4982c.jpg.html

    Dobrego dnia kobietki 😘
    Kto dziś testuje?

    Lalia, ladySiSi, nick nieaktualny, ruda, Pszczolka36l, nick nieaktualny, dmg111, Koteczka82, Morwa, Klaudia9212 lubią tę wiadomość

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 7 marca 2020, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    Sorki dziewczyny że was tak molestuje tymi testami, ale trochę nie ogarniam tego wszystkiego co się teraz dzieje, bo zamiast spokojnej radości że w koncu po 12 cyklach starań zaskoczyliśmy, to wszystko tak na dziko i w lekkim chaosie się dzieje xD a w Was mam mega duże oparcie :)

    Oczywiście rano sikaniec i chyba jak na fakt ze to dopiero 11dpo i wciąż przed terminem miesiączki to chyba jest ok. Jeszcze po 8 bete lece zrobic i będzie wiadomo co jest grane.

    https://naforum.zapodaj.net/d0afc4d4982c.jpg.html

    Dobrego dnia kobietki 😘
    Kto dziś testuje?
    Kreska ciemnieje jest ciąza :)

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 7 marca 2020, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie możecie wpisać 1 dzień @ jeszcze w pracy jestem a brzuch boli jak nie wiem :(

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 7 marca 2020, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka gdzie ja kupie donga? Chciałam z nim spróbować? Na co on tak działa na poprawę jakości?

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8511 18607

    Wysłany: 7 marca 2020, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doomi03, jak Ci Pink wychodzi to bobo się zadomowiło w brzuszku 😍

    U mnie 14 dc i owulak clearblue pozytywny 💪 działamy dzisiaj 🔥

    doomi03, Evelle28, kic83, Pszczolka36l, Koteczka82, Morwa, Klaudia9212 lubią tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 7 marca 2020, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 wrote:
    Kitka gdzie ja kupie donga? Chciałam z nim spróbować? Na co on tak działa na poprawę jakości?

    Chyba widziałam go w superpharmie w sekcji aptecznej np.

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • ladySiSi Autorytet
    Postów: 1008 915

    Wysłany: 7 marca 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    Sorki dziewczyny że was tak molestuje tymi testami, ale trochę nie ogarniam tego wszystkiego co się teraz dzieje, bo zamiast spokojnej radości że w koncu po 12 cyklach starań zaskoczyliśmy, to wszystko tak na dziko i w lekkim chaosie się dzieje xD a w Was mam mega duże oparcie :)

    Oczywiście rano sikaniec i chyba jak na fakt ze to dopiero 11dpo i wciąż przed terminem miesiączki to chyba jest ok. Jeszcze po 8 bete lece zrobic i będzie wiadomo co jest grane.

    https://naforum.zapodaj.net/d0afc4d4982c.jpg.html

    Dobrego dnia kobietki 😘
    Kto dziś testuje?

    Jaka ładna kreska 👌 ja dzisiaj 10dpo i kusi żeby zatestować ale boję się rozczarowania

    01.2017 - rozpoczęcie starań
    2x - CB (04.2019; 01.2020) ♡
    11.04 (11dpo) ⏸️
    12.04 beta 39, prog 24
    14.04 beta 160
    23.04 beta 5837, prog 45
    29.04 jest ❤

    👽 Niedoczynność tarczycy, hashimoto, częstoskurcz komorowy, PAI-1 4G homo

    "Nienawidzę czekania, ale jeśli dzięki temu będę miała szansę być z tobą, będę czekała tak długo jak trzeba."
  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 7 marca 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    Chyba widziałam go w superpharmie w sekcji aptecznej np.
    U mnie w mieście nie ma tego sklepu 🙃

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 7 marca 2020, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 wrote:
    U mnie w mieście nie ma tego sklepu 🙃

    https://www.apteka-melissa.pl/produkt/szukaj?szukaj=Dong

    Apteka melisa internetowa ma donga z kilku firm.

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odparzenia u niemowlaka - jak sobie z nimi radzić?

Odparzenia to częsta dolegliwość u niemowląt. Mogą pojawić się na pupie, szyi, fałdkach, pod pachami czy w pachwinach. Nie są oznaką zaniedbania – zdarzają się niemal u każdego dziecka, a ich pojawienie się nie świadczy o braku higieny. Skóra malucha jest cienka i wrażliwa, dlatego potrzebuje delikatnej pielęgnacji oraz bezpiecznych, wysokiej jakości kosmetyków, które ją ochronią i będą wspierały regenerację.

CZYTAJ WIĘCEJ