Forum Starając się - ogólne TSH - waha się między 1,5 a 0,5, a anty TPO = 750....
Odpowiedz

TSH - waha się między 1,5 a 0,5, a anty TPO = 750....

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • cukrzyk1991 Autorytet

Wysłany: 16 listopada 2018, 02:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny - chciałam zapytać jak powiązane są ze sobą zajście w ciąże a choroba Hashimoto? Podobno wystarczy zbić wynik TSH do okolic 1-1,5, ale co z przeciwciałam anty TPO? Jeżeli przekroczone są granice normy, to wiadomo ze niedoczynność jest autoimmunologiczna i podobno samego wyniku anty TPO się już nie zbije, za to należy zbijać zbyt wysoki wynik TSH.

Na hashimoto choruję już 19 lat (od dziecka) - jeszcze 5 lat temu anty TPO wynosiło ponad 100, natomiast teraz ponad 750... Czy zwiększający się wynik anty TPO świadczy jedynie o pogłębiającej się niedoczynności tarczycy, lecz przy dobrym wyniku TSH nie ma wpływu na zajście w ciążę?
    Czy jednak wysokie anty TPO może sprawić że starania się wydłużą? Zwłaszcza, że normy przekroczone są znacznie.
    Dodam na koniec tylko, że przez te 19 lat poziom TSH oscylował zazwyczaj w okolicach 1, czasem lekko powyżej 2 - ale dawki letroxu zawsze były systematycznie korygowane i dzięki leczeniu z samym TSH nie miałam większych problemów.

Jak to było u Was? Miała któraś tak wysokie anty TPO? Jak długo się starałyście?
    Pozdrawiam gorąco ;)

Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II

Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Monisia 1992 Koleżanka

Wysłany: 16 listopada 2018, 20:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Up

Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • cukrzyk1991 Autorytet

Wysłany: 16 listopada 2018, 21:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia 1992 - Ty też chorujesz na Hashi?

Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty

Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Monisia 1992 Koleżanka

Wysłany: 16 listopada 2018, 21:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie . Ale chciałabym się dowiedzieć czegoś na ten temat bo moja kuzynka niedawno ma zdiagnozowane Hashimoto

Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • cukrzyk1991 Autorytet

Wysłany: 17 listopada 2018, 12:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia 1992 - To mogę coś poopowiadać o Hashimoto z doświadczenia jeśli chcesz :P ?

A u Ciebie co jest przyczyną, że starasz się od maja 2018 i nic? Bo rozumiem, że w ciąży jeszcze nie byłaś i nie jesteś ? :)

• Monisia 1992 Koleżanka

Wysłany: 18 listopada 2018, 22:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem co jest nie tak . Lekarz kazal się starać do roku . Mój ma teraz iść na spermę. Jakie masz objawy Hashimoto?

Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego