X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.
Odpowiedz

Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.

Oceń ten wątek:
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5806 11168

    Wysłany: Dzisiaj, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angi90 wrote:
    Dzień dobry!

    Migotka, to są dobre wieści! 💓 Zobacz, zupełnie inne spojrzenie, konkretne leki i dawki, wierzę że doprowadzi Was to do celu 💫✊🏼Trzymam kciuki za zdrowie i wyniki badań 🤞🏼🤞🏼 A Ty się już dobrze czujesz? 🍀

    Cukruś, nie widzę info o wczorajszym monicie 🧐 Chono tu🤗 po pracy 🙃😘

    BuBu, 🤞🏼za spotkanie z Frankiem 🩵

    KarolinaAnastazja, jak się macie? Odpoczęłaś w weekend po swojej ciężkiej pracy dla powodzian?🍀 Spotkałaś tą Niahę ? 😃😋

    Dara, napisz czasem o swoich planach, co tam myślicie ze swoim lekarzem 🤗 Napiszę Ci na priv zaraz, bo ostatnio było jak było, nie mogłam się skupić na tym co chcę Ci przekazać 🙈

    Beezi, czekam na widoczki 🥰😘 Co Wy tam porabiacie?

    Amunicja, ogólnie wszystko dobrze, wczorajsza euforia już minęła i ten kołowrotek w głowie znów się rozpędza, ale mam co robić, także do kolejnej wizyty jakoś to będzie 🫠 Trochę się zmartwiłam, bo jestem na sztucznym, a już mam schodzić z Estrofemu, od następnego tygodnia z Prolutexu, wydaje mi się to szybko, ale cóż... Jestem zabezpieczona, więc najwyżej sama będę się dłużej dziabać 🤪 Czy Pani Gąska uwija już gniazdko dla Jajka? Jakieś pierwsze kroki wyprawki za Tobą? Jak się czujesz tej jesieni w odsłonie brzuszkowej? (Rośnie?🧐) 🍂

    Siesiepku, czy mogłabyś mi pomóc? 🙏🏼Muszę wybrać szczepionkę p/HPV i mam albo Gardasil9 albo Cervrix. Wiem, że Ty brałaś Gardasil, czy ja dobrze rozumiem, że ona jest lepsza, bo działa na więcej odmian wirusa?

    Dziękuję Wam wszystkim 🥹💓

    Tak dokładnie. Ceravix to szczepionka dwuwalentna, działa na dwie najpopularniejsze odmiany onkogenneho HPV (16 i 18) a Gardasil 9 jest dziewieciowalentna i działa na 9 odmian. Trochę kosztuje, ale dla mnie była to decyzja oczywista. 🙈
    Czy mogę się spytać czemu stoisz przed wyborem szczepionki?

    Angi90 lubi tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔
    ◾9.2024 dalsze stymulacje

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ✅kariotyp ja
    🔜kariotyp męża, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Lipcowa Autorytet
    Postów: 3111 8202

    Wysłany: Dzisiaj, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi o raju 🤩
    Odpoczywajcie i chwalcie się widokami, bo do Nas idzie załamanie pogody 😁🌧️
    I też chętnie poczytam o wszystkich wskazówkach 😁 ale z tego Bąbla mały podróżnik! 🤩

    Angi yeah! 😁
    Rośnie Kropek i bardzo dobrze mu u Ciebie ❤️
    Czy Nadia już wie? 😊
    Apeluje o suwak! 😁

    Migotka nowy plan, nowe szanse 😊
    Czuję, że u Was ten dołożony lek i inne podejście będzie tym brakującym elementem 😘 🤞🏻

    Amunicja jak tam Ci w dwupaku, domek dla Księżniczki rośnie? 😁

    Rozalaa wierzę w pozytywny finał Waszej historii 😘🍀

    Za wszystkie potrzebujące zaciskam kciuki 🤞🏻🤞🏻

    🙋🏻‍♀️ 28 lat 🙋🏻‍♂️ 29 lat

    AMH 5,03 ✅
    Jeden drożny jajowód ❌
    Endomenda 🆘, Hashimoto 🆘

    🧔🏻🆘
    oligozoospermia.

    1️⃣ 9️⃣.

    📝 29 VII - transfer 💚🍀🤞🏻5.1.1. 🍀
    ❄️ 4.2.2. ✨

    🤱🏻 26.04.2024r. Lilianna
    👶🏻3950g, 62 cm Miłości💖

    "Być może będziesz musiała stoczyć bitwę więcej niż raz, aby ją wygrać".

    age.png
  • Angi90 Autorytet
    Postów: 3028 7415

    Wysłany: Dzisiaj, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Tak dokładnie. Ceravix to szczepionka dwuwalentna, działa na dwie najpopularniejsze odmiany onkogenneho HPV (16 i 18) a Gardasil 9 jest dziewieciowalentna i działa na 9 odmian. Trochę kosztuje, ale dla mnie była to decyzja oczywista. 🙈
    Czy mogę się spytać czemu stoisz przed wyborem szczepionki?
    Dziękuję ❤️ Czyli wybór w zasadzie prosty 🤷🏼‍♀️
    Od 1 września są szczepione dziewczynki od 9r.ż., więc przyszedł czas na Młodą, muszę wypełnić deklarację.

    Lipcowa, bójta się Boga, jeszcze...🙈😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 11:56

    siesiepy lubi tę wiadomość

    👩🏻'90 🧔🏻'84 🩷'14
    Niedrożność jajowodów/Czynnik męski
    IVF '24🍀
    💉Bemfola 300+Orgalutran+Decapeptyl
    🪄21🥚=>12 MII=>ICSI=>11=>❄️❄️❄️
    🔹FET 31/07 💉 beta HCG 10 dpt <2,3 mlU/ml ❌
    🔹FET 02/09🍀blastka 4CC🍀
    7 dpt betaHCG 19,65 prog 14,38
    9 dpt betaHCG 70,43 (268%)
    11 dpt betaHCG 162 prog 18,09 (131%)
    14 dpt betaHCG 687,23 prog 28,01 (162%)
    21 dpt 5t5d GS 0,93 cm + YS🍀

    5.10 USG ❤️⏳
    "Rób wszystko z jedną myślą w głowie:
    Zasłużyłam na szczęście!"
  • Amunicja Autorytet
    Postów: 1082 4742

    Wysłany: Dzisiaj, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka
    A niech się nazywa jak chce i mieszka gdzie chce byle Wam pomogła zajść w ciążę. Trzymam za Ciebie kciuki jak zawsze 🙂

    Angi90
    Daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz. Taki na przykład suwaczek założony po badaniach pierwszego trymestru też bardzo cieszy 😉 Ja konsekwentnie nie jestem w gorącej wodzie kąpana i nie mam NIC. Ani z wyprawki, ani z brzucha. Mieszczę się w dżinsy sprzed ciąży 🤷🏼‍♀️


    Dzidma
    Powodzenia w staraniach. Jeśli masz już trochę tych (niechcianych) doświadczeń, to pewnie będzie Ci tu dobrze. Zrób stopkę, daj się poznać 🙂

    Lipcowa
    Dwupak jest moim najlepszym czasem i naprawdę warto było się o niego pogimnastykować chociażby dla tego odbicia w lustrze 😎 Póki co poszedł mi w cycki, ale też jest fajnie.
    Ja poproszę o aktualizację od Was. Jak się życie toczy?
    I jakiego skilla nabyła Lila? Joł.
    😉

    migotka_ lubi tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️
    AMH 2,2
    regularne cykle, potwierdzone owulacje
    jajowody drożne
    hormony w 3 dc ✅
    krzywe glukozowa i insulinowa ✅
    histeroskopia, CD138 ✅
    TSH 1,05 (Euthyrox)

    🙋🏻‍♂️
    teratozoospermia- morfologia 1% 👎🏻
    pozostałe parametry wysoko ponad normy✅
    fragmentacja ✅
    posiewy✅
    hormony ✅
    brak żpn


    Po 22cs:
    02.2024 IVF 2x❄️
    I FET 22.05.2024👎🏻
    II FET 18.06.2024 ✨
    6dpt ⏸️ betaHCG 24,7 mIU/ml, prog 25,2 ng/ml
    8dpt betaHCG 89,9 mIU/ml, prog 29,2 ng/ml
    10dpt betaHCG 248,3 mIU/ml, prog 31,7 ng/ml
    27dpt zarodek z bijącym ❤️
    niskie ryzyka, NIPT- dziewczynka 🌸🩰💕

    preg.png
  • Kil Autorytet
    Postów: 703 1352

    Wysłany: Dzisiaj, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    @Rozala wierzę że będzie dobrze i się wszystko pięknie książkowo rozbuja :)
    @Angi piękne wieści <3
    @RinTinTin to teraz dopingujemy jajniki :):)
    @Migotka no nie dziwię się jeśli czułaś się nie do końca zaopiekowana… ja w ciąży też tak miałam i widzisz jak to się skończyło… na pierwszych wizytach powiedziała że są małe torbiele na jajnikach do obserwacji ale o nich zapomniała - skończyło się już praktycznie wiemy jak…
    @Beezi ale fajnie tak sobie powypoczywac :) zazdro xP

    Mnie wypisali wczoraj ze szpitala - bo i tak nic nie zrobią bez wyniku histopatologii. Mam nadzieję że tak jak pisałyście ten test ROMa nie musi oznaczać tego co myślę… bo w wynikach mam 88,74% gdzie od powyżej 7,4% pisze że jest wysokie ryzyko wykrycia. Z dobrych wieści na RTG płuc nie nie wyszło (zrobili mi wczoraj bo mnie mega boli pod łopatkami :/) wczoraj też miałam CT z kontrastem i powiedzieli że mogę spokojnie po tym karmić piersią… yhym… taka noc okropna mieliśmy dzisiaj po powrocie do domku… myślałam że Ignaś z głodu mi padnie :( nie chciał w ogóle mojego mleka a później to nawet jak dotykał cycka to ryk niemiłosierny… Mąż leciał na szybko do całodobowej apteki mleko modyfikowane kupić. Teraz mój Aniołek grzecznie śpi więc mam chwilę dla siebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 13:39

    Ona: 35
    On: 32

    16.01.2024 - 13 dpo - ⏸️🫶
    17.01.2024 - beta-HCG: 189 mlU/ml, Prog 26,1 ng/ml
    19.01.2024 - beta-HCG: 565 mlU/ml, Prog 21,7 ng/ml <3
    01.02.2024 - 0,42 cm mikro człowieczka <3 6t1d
    22.02.2024 - 2,4 cm Miśka <3 9w1d
    18.03.2024 - prenatalne Łódź
    21.03.2024 - kolejna wizyta


    preg.png
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 2303 2392

    Wysłany: Dzisiaj, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angi wczoraj na lewym jajniku w 12 dc pęcherzyk 22mm, endo trochę liche bo 7,4mm, ale Pani dobrze mówiła, że ładne bo trojlinijne. Estrofem biorę od 11-14dc więc pewnie się jeszcze podkoksuje 😊 no i nie jadłam w tym cyklu suszonych moreli bo chciałam zobaczyć jakie endo będzie przy samym estrofemie, selenie i cynku
    Wczoraj podałam sobie ovi, ale pęcherzyk był chyba na granicy pęknięcia bo 30 min po podaniu czułam owulację a ja ostatnio strasznie mocno czuje od razu jajniki, bol pleców (pewnie to od tego, że plyn dostaje się do otrzewnej?🤷‍♀️)
    Podzialane w niedziele, wczoraj i jeszcze dzisiaj dołożymy 😊
    Za tydzień robię progesteron i pewnie od razu trzasnę sobie te inne badania.

    👱‍♀️ 25L
    AMH 7,9
    • 2x fertistim • glucophage XR 1500 mg •
    ❌️ PCOS, IO, F5 c.3980A>G hetero, MTHFR c.1286A>C hetero, SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) hetero,
    ✅️ badania hormonalne, przeciwciała przeciwplemnikowe, p/c. p. antyg. jajnika, MUCHA
    ❔️ANA3 - histony graniczny (+) 🔜 reumatolog
    2023 - ✖️ 2x stymulacja CLO
    12/2023 klinika
    02/2024 sonoHSG - lewy niedrożny
    ✅️ 03/2024 laparoskopia - lewy jajowód odklejony od otrzewnej + oba jajowody drożne 🥳
    ✖️ 6x stymulacja lametta 2x1 + ovitrelle (2x pęcherzyk pękł bez ovi)
    09/2024 stymulacja lametta 2x1 + ovitrelle + estrofem 11-13 dc

    🧔 28L
    • zmiana supli na zalecane od androloga •
    ❌️ żylaki powrozka nasiennego
    ❌️ morfologia 0%
    ✅️badania hormonalne
    ✅️ 06/2024 fragmentacja DNA 14%
    ➡️ zabieg usunięcia żpn 10/2024

    obecnie 19cs
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2898 4815

    Wysłany: Dzisiaj, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka_ wrote:
    Już po wizycie.

    Pani doktor bardzo w porządku, miła i kontakowa.
    Obejrzała wszystkie wyniki jakie przyniosłam i stwierdziła, że leczenie było niewystarczjące, przede wszystkim za małe dawki accofilu, nie mogła zrozumieć dlaczego P. accofilu mi nie dał, a to co wyszarpałam to zdecydowanie za mała dawka, u niej jest cała ampułka już tydzień przed transferem.
    Mam powtórzyć cross match, zrobić cytokiny i białka C i S. Allo mlr w ogóle nie bierze pod uwagę, więc zupełnie inne podejście, ana3 P. się nie przejął i mówił, że to nie ma znaczenia, a ona jednak się czepnie 😅
    Z wynikami do niej i wtedy ustalimy plan działania.
    Dostałam lek przeciwzapalny do brania od dziś przez cały czas i zakaz podchodzenia do transferu bez zrobienia tych badań i rekomenduje podanie jednego zarodka przy kirze aa.

    Także czekam aż mąż wyzdrowieje, bo go zaraziłam 😈 i robimy badanka ⏳️

    Migotka czytając to, czuję, że idzie ku dobremu. Taka nadzieja się zapaliła. Nawet w tym co piszesz 😊

    Trzymam kciuki 🍀

    Z ciekawości, dlaczego tylko jeden zarodek przy kirze aa?

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    28.05-8.5cm Acrobaty🤸‍♂️
    25.06- 234g Szczęścia 💖
    23.07-500g Dinusia🦕
    28.08-1035g 🦁


    preg.png
‹‹ 1235 1236 1237 1238 1239
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ