Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.
Odpowiedz

Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.

Oceń ten wątek:
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 8956 17994

    Wysłany: 25 kwietnia 2025, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z chęcią przyjmę od Was <3
    Chodźcie na priva to ogarnę paczkomaty <3 Ratujecie mnie 🥹

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022, bez zabezpieczenia od 2019
    01.24 LEEP szyjki macicy (CINIII i HPV)
    07.24 puste jaja płodowe 💔💔
    9 x letrozol ❌

    30♀️35♂️
    ◾PCOS, mała tarczyca, arytmia, łuszczyca, APCA i Castle, hiperlipoproteinemia
    ◾KIR AA, PAI hetero, MTHFR C677 hetero
    ◾crossmatch 25,3%
    ◾MSOME: 0% + 1%

    03.25 IMSI 💉13MII →1❄️ 5BB
    04.25 FET beta 10dpt <0,1
    05.25 IMSI + FertileChip💉14MII→1❄️ 3AB

    🌈naturals po scratchingu
    30.07 ⏸️
    accofil, neoparin, acard, encorton, luteina →neoparin 0,8
    Kubuś 💙 5.04.2026 🐣
    age.png
  • SandraH.97 Autorytet
    Postów: 2041 3912

    Wysłany: 25 kwietnia 2025, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Z chęcią przyjmę od Was <3
    Chodźcie na priva to ogarnę paczkomaty <3 Ratujecie mnie 🥹

    Napisz do mnie Kochana bo Cię nie widzę 😅

    Ona👱‍♀️ 27 On🧔 28 Starania 👶 od 12.2021 2xCP, Krwotok i usu. jajo.
    wizyta u M.P.2024--> histero.,(adeno.)08.24--> 1 stym.--> 0 blasto.💔11.24-->2 stymu. ❤️ 5 zarodków, świ.tra. 5AA i 4 ❄️5DPT 12.8 6- 26.0 Prog.17.4 ng,7-46.5 9- 131,0 Prog. 23.0 ng11- 285.0 12- 412.0 14- 858.0Prog. 35.4 ng 16- 1758,0 p.ciążo.i żół.🥹21DPT 1.8 mm Orzeszka z❤️🥹6w6d CRL 1,11 cm❤️8w6d CRL 2.16 cm❤️11w6d I pren.-->5.57 cm,160❤️ Karyo Plus zdrowa córeczka 🥹15w5d Księżniczka z bijącym ❤️17w2d Pannicy😍🩷19w6d II prenatalne, 337 g 🐱😍 21w1d ślicznej kobietki ❤️24w2d 776 g Księżniczki ❤️24w6d echo serca Oki, 835 g 🐭28w2d 1470 g Królewny ❤️30w6d 3 prena. 1730g Słodziaka 😍 34tc 2820g Pannicy😊34tc6d odejście wód, 35 tc Poród SN 44cm i 2600g Szczęścia ❤️
    age.png
  • Marteczka92 Autorytet
    Postów: 393 539

    Wysłany: 25 kwietnia 2025, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepy mam opakowanie cyclogestu jakbyś chciała :)

    ♀ 33
    ♂ 34
    👩‍❤️‍👨 04.2013
    💒 06.2020
    2022 🐕❤️
    Starania od 04.2019
    👧
    AMH 2,63
    Endometrioza 1 stopnia
    Mthfr homo, pai hetero
    🧑‍🦱


    10.24 kwalifikacja i początek stymulacji Gyncentrum
    6.12.24 transfer dwóch ❄️❄️AA

    19.08.2025 M 🩵

    age.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1955 1571

    Wysłany: 25 kwietnia 2025, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Z chęcią przyjmę od Was <3
    Chodźcie na priva to ogarnę paczkomaty <3 Ratujecie mnie 🥹
    Też mam cyclogest jakby jeszcze było trzeba

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
    I FET VI 24 - X
    IIFET VII 24 - cb
    IIIFET X 24 - cb
    IVFET V 25 - 8/10tydz poronienie 💔
  • SandraH.97 Autorytet
    Postów: 2041 3912

    Wysłany: 25 kwietnia 2025, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepy napisałam Ci dane paczkomatu na priv 😊

    Ona👱‍♀️ 27 On🧔 28 Starania 👶 od 12.2021 2xCP, Krwotok i usu. jajo.
    wizyta u M.P.2024--> histero.,(adeno.)08.24--> 1 stym.--> 0 blasto.💔11.24-->2 stymu. ❤️ 5 zarodków, świ.tra. 5AA i 4 ❄️5DPT 12.8 6- 26.0 Prog.17.4 ng,7-46.5 9- 131,0 Prog. 23.0 ng11- 285.0 12- 412.0 14- 858.0Prog. 35.4 ng 16- 1758,0 p.ciążo.i żół.🥹21DPT 1.8 mm Orzeszka z❤️🥹6w6d CRL 1,11 cm❤️8w6d CRL 2.16 cm❤️11w6d I pren.-->5.57 cm,160❤️ Karyo Plus zdrowa córeczka 🥹15w5d Księżniczka z bijącym ❤️17w2d Pannicy😍🩷19w6d II prenatalne, 337 g 🐱😍 21w1d ślicznej kobietki ❤️24w2d 776 g Księżniczki ❤️24w6d echo serca Oki, 835 g 🐭28w2d 1470 g Królewny ❤️30w6d 3 prena. 1730g Słodziaka 😍 34tc 2820g Pannicy😊34tc6d odejście wód, 35 tc Poród SN 44cm i 2600g Szczęścia ❤️
    age.png
  • Beezi Autorytet
    Postów: 3462 8517

    Wysłany: 26 kwietnia 2025, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dinki, witam w weekend ❤️

    Siesiepy, przykro mi 😥 Niedobrze, że 💩 taka duża, chociaż wiem, że raźniej 🫤

    Bambi, jesteś? Jak Wam we trójkę?

    Clausix, jak się czujesz?

    Jo_ana, leczenie pomogło, grzybek zaczął znikać?

    Emka, jak się czujesz na hormonie?

    Jakie mamy plany na ten tydzień?

    U nas w minionym koło fortuny wylosowało znowu gorączkę, nawet robiliśmy badania, wyszły słabo, więc I. od czwartku na antybiotyku 🥴 Ja miałam zaplanowany służbowy wyjazd, wahałam się co robić, ale poprawiło się dość szybko, więc pozdrawiam z Trójmiasta ☀️

    12.2023 🩵

    Trombofilia - czynnik II protrombiny hetero
    MTHFR hetero
    PAI homo

    Choroba Gravesa-Basedowa

    2cs ?

    preg.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 8956 17994

    Wysłany: 26 kwietnia 2025, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marteczka, Kasiak, dziękuję wam bardzo za chęci, już mam od dziewczyn. 💕 I miejmy nadzieję że starczy a endometrium nie zacznie się złuszczać, bo ma już ciągoty. 🙄 Szkoda że to mu działa jak powinno a inne rzeczy nie. 😤

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022, bez zabezpieczenia od 2019
    01.24 LEEP szyjki macicy (CINIII i HPV)
    07.24 puste jaja płodowe 💔💔
    9 x letrozol ❌

    30♀️35♂️
    ◾PCOS, mała tarczyca, arytmia, łuszczyca, APCA i Castle, hiperlipoproteinemia
    ◾KIR AA, PAI hetero, MTHFR C677 hetero
    ◾crossmatch 25,3%
    ◾MSOME: 0% + 1%

    03.25 IMSI 💉13MII →1❄️ 5BB
    04.25 FET beta 10dpt <0,1
    05.25 IMSI + FertileChip💉14MII→1❄️ 3AB

    🌈naturals po scratchingu
    30.07 ⏸️
    accofil, neoparin, acard, encorton, luteina →neoparin 0,8
    Kubuś 💙 5.04.2026 🐣
    age.png
  • Emka06 Autorytet
    Postów: 3241 6238

    Wysłany: 26 kwietnia 2025, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Emka, jak się czujesz na hormonie?
    Zupełnie normalnie 😊 To malutka dawka, która podobno nie ma żadnych skutków ubocznych. Zdrówka dla Twojego małego chorowitka 😘

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10073 12418

    Wysłany: 26 kwietnia 2025, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi, jak tam Twoja tarczyca?

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 2949 3541

    Wysłany: 27 kwietnia 2025, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dinusie 🌞✨️🍀🍍

    Przesyłam dużo siły tym co potrzebują 🌞 Pamiętajcie o tym, że zrobiłyśmy naprawdę wiele, przetrwałyśmy bardzo dużo i mimo, że jesteśmy zmęczone, jesteśmy wypompowane, to walczymy. Do każdej z nas wyjdzie kiedyś słońce. Każda z nas zaszła już tak daleko.
    Dużo słoneczka dla Was dziewczyny w tą chłodną niedzielę, pamiętajcie żeby w tym wszystkim.nie zapomnieć o SOBIE 🩷

    Po 2 latach starań i diagnostyki START IVF ✨️
    🍀✨️ 24/03/2025 start stymulacji ✨️🍀
    🍀✨️ 07/04/2025 punkcja ✨️🍀
    pobranych 8 🥚 ➡️ pICSI ➡️ 5 ❄️ ✨️🍀❤️
    1 FET 05/05/2025 11 dpt <0,2 ✖️
    2 FET 09/06/2025
    7dpt 79,20 mIU/ml ➡️9dpt 208 mlU/ml ➡️11 dpt 389 mlU/ml ➡️12 dpt 525 mlU/ml ➡️14 dpt 980 mlU/ml ✨️🍀

    14.02.2026 (38+3 tc.) nasz cały świat 🩵💙
    age.png
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 5512 6252

    Wysłany: 27 kwietnia 2025, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:

    Jo_ana, leczenie pomogło, grzybek zaczął znikać?

    Minimalnie, użyłam już 2 butelki 😵‍💫, język nadal biały mniej ale jednak, dostałam już jakieś tabletki z grubej rury, ale na razie ich nie biorę. Jestem w Polsce i nie chce dostać rewolucji, więc zacznę po powrocie, puki co dieta i suple, probiotyki.

    Zdrówka dla Was, niech to choróbsko się już od Was odczepi ileż można 😔

    5 lat walki o nasz cud 🌈
    11/2021 9/12 tc 💔

    🔸 IVF: 03/2024
    14/05 (N) I FET ❄️ cb ?
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 5/7 tc 💔
    30/12 (S) IV FET ❄️ nieudany

    09/06 (S) V FET ❄️ 🌈🍀
    Nasza córeczka jest już z nami 💖
    20.02.2026 (39+2) CC 3790g 56 cm

    age.png
  • SandraH.97 Autorytet
    Postów: 2041 3912

    Wysłany: 27 kwietnia 2025, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepku estrofem wysłany 😊

    siesiepy lubi tę wiadomość

    Ona👱‍♀️ 27 On🧔 28 Starania 👶 od 12.2021 2xCP, Krwotok i usu. jajo.
    wizyta u M.P.2024--> histero.,(adeno.)08.24--> 1 stym.--> 0 blasto.💔11.24-->2 stymu. ❤️ 5 zarodków, świ.tra. 5AA i 4 ❄️5DPT 12.8 6- 26.0 Prog.17.4 ng,7-46.5 9- 131,0 Prog. 23.0 ng11- 285.0 12- 412.0 14- 858.0Prog. 35.4 ng 16- 1758,0 p.ciążo.i żół.🥹21DPT 1.8 mm Orzeszka z❤️🥹6w6d CRL 1,11 cm❤️8w6d CRL 2.16 cm❤️11w6d I pren.-->5.57 cm,160❤️ Karyo Plus zdrowa córeczka 🥹15w5d Księżniczka z bijącym ❤️17w2d Pannicy😍🩷19w6d II prenatalne, 337 g 🐱😍 21w1d ślicznej kobietki ❤️24w2d 776 g Księżniczki ❤️24w6d echo serca Oki, 835 g 🐭28w2d 1470 g Królewny ❤️30w6d 3 prena. 1730g Słodziaka 😍 34tc 2820g Pannicy😊34tc6d odejście wód, 35 tc Poród SN 44cm i 2600g Szczęścia ❤️
    age.png
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7023 5830

    Wysłany: 27 kwietnia 2025, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beezi wrote:
    Clausix, jak się czujesz?

    Oooj zdecydowanie to nie jest mój dzień 😅 czuję się jakby mnie ktoś wyżuł i wypluł, w dodatku mam problem z 💩 i jest mi cały dzień niedobrze. Ale bardzo się staram nie narzekać, bo sama tego chciałam haha 🤪

    Monkai lubi tę wiadomość

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7 🤞

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1955 1571

    Wysłany: 27 kwietnia 2025, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli mam na wieczór i estrofem i progesteron dopochwowy, to się jakoś rozdziela w czasie?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
    I FET VI 24 - X
    IIFET VII 24 - cb
    IIIFET X 24 - cb
    IVFET V 25 - 8/10tydz poronienie 💔
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 8956 17994

    Wysłany: 27 kwietnia 2025, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dziewczyny, jeśli mam na wieczór i estrofem i progesteron dopochwowy, to się jakoś rozdziela w czasie?
    Ja sobie biorę to w odstępie, najpierw estrofem a po 2h cyclogest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2025, 21:16

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022, bez zabezpieczenia od 2019
    01.24 LEEP szyjki macicy (CINIII i HPV)
    07.24 puste jaja płodowe 💔💔
    9 x letrozol ❌

    30♀️35♂️
    ◾PCOS, mała tarczyca, arytmia, łuszczyca, APCA i Castle, hiperlipoproteinemia
    ◾KIR AA, PAI hetero, MTHFR C677 hetero
    ◾crossmatch 25,3%
    ◾MSOME: 0% + 1%

    03.25 IMSI 💉13MII →1❄️ 5BB
    04.25 FET beta 10dpt <0,1
    05.25 IMSI + FertileChip💉14MII→1❄️ 3AB

    🌈naturals po scratchingu
    30.07 ⏸️
    accofil, neoparin, acard, encorton, luteina →neoparin 0,8
    Kubuś 💙 5.04.2026 🐣
    age.png
  • migotka_ Autorytet
    Postów: 2080 5383

    Wysłany: 27 kwietnia 2025, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dziewczyny, jeśli mam na wieczór i estrofem i progesteron dopochwowy, to się jakoś rozdziela w czasie?
    Ja brałam razem bo w środku i tak się wymiesza 🙈🤷‍♀️ i tak i tak będzie okej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2025, 21:17

    👱‍♀️ 28 🧔‍♂️ 35 👶 🐈
    01.2023 starania 🍀
    04.2023 niskie amh/ teratozoospermia 🪱
    Immunologia🚨

    4 procedury IVF🔬/ prp jajników 💉
    09.23- brak zarodka| 10.23| 01.24| 02.24
    6❄️

    1). 10.23 ET 1.2.2 10dpt <0.2 ❤️‍🩹
    2). 04.24 FET 4.1.1 9dpt <0.2 ❤️‍🩹
    3). 07.24 FET 4.1.1 cb 💔 (ivig)
    4). 08.24 FET 4.1.1 cb 💔 (ivig)

    💊immunosupresja
    5). 29.11.24 FET 4.1.1 ✨️🍀
    5dpt ⏸️🥹

    19.08.2025 (40+3) SN na świat przyszła Hania 🌸
    2900g i 50cm spełnionego marzenia ✨️🦕

    age.png

    Czeka 1❄️
  • Mart768 Autorytet
    Postów: 997 2406

    Wysłany: 28 kwietnia 2025, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) życzę Wam miłego poniedziałku, a jaki poniedziałek taki cały tydzień :)

    Macie już jakieś plany na majówkę? ☀️

    migotka_ lubi tę wiadomość

    🙋‍♀️33 🙋‍♂️ 45

    08.09.23 - II
    13.05.24 - Oliwka jest z nami :)

    25.04.25 - II
    TP 30.12.25 :D
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1955 1571

    Wysłany: 28 kwietnia 2025, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka_ wrote:
    Ja brałam razem bo w środku i tak się wymiesza 🙈🤷‍♀️ i tak i tak będzie okej.
    Obawiam się że jedno może jakoś zaburzać wchłanianie drugiego.
    Czy estrofem rozpuszcza się w tłuszczach? Ale lekarz już odpisał, zalecił godzinę przerwy i wszystko jasne.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
    I FET VI 24 - X
    IIFET VII 24 - cb
    IIIFET X 24 - cb
    IVFET V 25 - 8/10tydz poronienie 💔
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1955 1571

    Wysłany: 28 kwietnia 2025, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mart768 wrote:
    Hej :) życzę Wam miłego poniedziałku, a jaki poniedziałek taki cały tydzień :)

    Macie już jakieś plany na majówkę? ☀️
    Na majówkę transfer i do babci 😅
    Słabo to wróży bo dziś z okazji poniedziałku straszliwe korki... Przynajmniej 20 minut. I zostawiłam samochód u mechanika . Przyszłam do pracy.. i znalazłam kluczyki w kieszeni 🤦 musiałam wracać

    Clausix, Mart768 lubią tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
    I FET VI 24 - X
    IIFET VII 24 - cb
    IIIFET X 24 - cb
    IVFET V 25 - 8/10tydz poronienie 💔
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 2949 3541

    Wysłany: 28 kwietnia 2025, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli jutro wynik proga będzie poniżej 0,7 to transfer w poniedziałek 🍀🍍✨️🥹

    Odnośnie majówki to kierunek polskie morze 🩷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2025, 09:38

    Clausix, gattina, migotka_, SandraH.97, KarolinaAnastazja, Biedronka@, Pfry, Mart768 lubią tę wiadomość

    Po 2 latach starań i diagnostyki START IVF ✨️
    🍀✨️ 24/03/2025 start stymulacji ✨️🍀
    🍀✨️ 07/04/2025 punkcja ✨️🍀
    pobranych 8 🥚 ➡️ pICSI ➡️ 5 ❄️ ✨️🍀❤️
    1 FET 05/05/2025 11 dpt <0,2 ✖️
    2 FET 09/06/2025
    7dpt 79,20 mIU/ml ➡️9dpt 208 mlU/ml ➡️11 dpt 389 mlU/ml ➡️12 dpt 525 mlU/ml ➡️14 dpt 980 mlU/ml ✨️🍀

    14.02.2026 (38+3 tc.) nasz cały świat 🩵💙
    age.png
‹‹ 1545 1546 1547 1548 1549 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej liczby par na całym świecie, także w Polsce. Styl życia, stres, zanieczyszczenie środowiska, opóźnianie decyzji o rodzicielstwie – wszystko to wpływa na pogarszające się parametry płodności, również u mężczyzn. W niemal połowie przypadków trudności z płodnością wynikają z czynników męskich. Mimo to temat męskiej płodności wciąż jest marginalizowany, a badanie nasienia – niepotrzebnie kojarzone z czymś wstydliwym. Tymczasem seminogram, czyli analiza nasienia, to podstawowe i bardzo ważne narzędzie diagnostyczne. Sprawdź, kiedy warto je wykonać i co może powiedzieć o Twojej płodności.

CZYTAJ WIĘCEJ