X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.
Odpowiedz

Tu 🦖 dinozaur, co w niejednym już się starał wątku, poplotkuje, znajdzie wsparcie, spełni wizję o dzieciątku👶.

Oceń ten wątek:
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 30 maja, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śledzicie wszystko na bieżąco, ale może jednak któraś z Was byłaby zainteresowana. W piątek ma być konferencja prasowa odnośnie programu invitro - https://www.gov.pl/web/zdrowie/konferencja-prasowa-minister-zdrowia-izabeli-leszczyny-dotyczaca-startu-programu-in-vitro

    Pauli19, BuBu90, Roszponka, siesiepy, Angi90 , Lipcowa lubią tę wiadomość

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Roszponka Autorytet
    Postów: 474 510

    Wysłany: 30 maja, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja śledzę Was, ale nic ciekawego nie mam do napisania😅 aktualnie czekam na okres, jeszcze 20 tabsow antybiotyku😫 za tydzień lecimy do Grecji, po powrocie mam histeroskopie i cóż, czekam co się rozwinie z tym innvitro, mimo że nie mamy przegadanego tematu. Trochę dołuje mnie ta myśl ale żadne z nas nie chce ryzykować. Dobrego dnia!

    siesiepy lubi tę wiadomość

    starania od 06.2021
    ______________________________
    05.2023 7/9tc💔
    11.2023 6/7tc 💔 cp P
    05.2024 💔 cb
    ______________________________
    MTHFR hetero, PAI hetero
    Niskie APTT
    PCOS, IO
    Niedrożny lewy jajowód
    ❌❌❌
    08.2024🍀🍀🍀🍀
    10.2024?
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5817 11180

    Wysłany: 30 maja, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amunicja, kochana, pozostaje mi mieć szczera nadzieję, że masz faktycznie takie podejście jak piszesz nam tutaj. Trzymam kciuki aby utrzymywało się jak najdłużej. 🍀❤️ I oczywiście trzymam kciuki żeby w końcu się wszystko udało.

    Jo_anna jest chyba kod ovufriend i jest 10% zniżki. Niby mało ale jednak 120zl będzie w kieszeni.

    Paula ja Ci chciałam pogratulować, bo tego nie zrobiłam jeszcze, a to wszystko wygląda ładnie. ❤️🍀 Trzymam kciuki!

    Amunicja, jo_ana, Pauli19 lubią tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔
    ◾9.2024 dalsze stymulacje

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ✅kariotyp ja
    🔜kariotyp męża, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Amunicja Autorytet
    Postów: 1087 4751

    Wysłany: 30 maja, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z kirami na razie się wstrzymam, bo za dużo zmiennych, więc poczekam na wizytę, a na homocysteinę i ANA skoczę w poniedziałek.

    Hurtem dziękuję wszystkim za dobre słowa i myśli 🥰 Gdyby nie to forum i Wy, to ja bym nie miała pojęcia jak działa in vitro. Nie wiedziałabym też, że czasem właśnie NIE DZIAŁA, a warto poczytać i takie historie.
    Jesteście nieocenionym wsparciem 👏🏼

    Lipcowa
    Pięknie skomplementowałaś Lili 🙂 Zapowiada się mała towarzyszka podróży. Teraz kilka rad od Beezi i można ruszać z dzieckiem w świat 💪

    Zosia
    Nie wczuwaj się tylko w rolę wykonawcy, pamiętaj, że ktoś musi być kierownikiem budowy, a co dwie głowy to nie jedna, wiec nikt się teraz nie nadaje lepiej niż Ty 😉

    Moje plany na dziś? Powiem tak: rozkosznego dnia tym, którzy mogą 😈🔥❤️‍🔥

    Lipcowa lubi tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️
    AMH 2,2
    regularne cykle, potwierdzone owulacje
    jajowody drożne
    hormony w 3 dc ✅
    krzywe glukozowa i insulinowa ✅
    histeroskopia, CD138 ✅
    TSH 1,05 (Euthyrox)

    🙋🏻‍♂️
    teratozoospermia- morfologia 1% 👎🏻
    pozostałe parametry wysoko ponad normy✅
    fragmentacja ✅
    posiewy✅
    hormony ✅
    brak żpn


    Po 22cs:
    02.2024 IVF 2x❄️
    I FET 22.05.2024👎🏻
    II FET 18.06.2024 ✨
    6dpt ⏸️ betaHCG 24,7 mIU/ml, prog 25,2 ng/ml
    8dpt betaHCG 89,9 mIU/ml, prog 29,2 ng/ml
    10dpt betaHCG 248,3 mIU/ml, prog 31,7 ng/ml
    27dpt zarodek z bijącym ❤️
    niskie ryzyka, NIPT- dziewczynka 🌸🩰💕

    preg.png
  • Angi90 Autorytet
    Postów: 3037 7485

    Wysłany: 30 maja, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!
    Napisałam coś rano i nie dodałam 🤦🏼‍♀️

    Amunicja, przykro mi. Nie mniej podziwiam Cię ogromnie i skanuję wzdłuż i wszerz, jesteś dla mnie prawdziwym przykładem na podejście do życia, w ogóle, bo nie zamykajmy się wyłącznie w temacie IVF. A w nim zaciskam kciuki za badania, kolejne kroki i następne podejście ✊🏼 I love You ❤️

    Rozalaa, mam nadzieję, że daliście radę wyjechać 😅 Czekam na piękne widoki!🏞️

    Lipcowa, cieszę się z Waszego dobrego czasu❤️ Powiem Ci w sekrecie, że dzieci nie ma co za bardzo przechwalać do ukończenia 18-go roku życia 🤣Całuski dla Lili 😘

    Siesiepy, jak tam sprawy pokoju w Waszym domu?😉

    Bubu, cieszę się, że lekarz nie musiał robić alarmu. Dbaj o siebie 🫂 Jak tam, podusie na sobote gotowe?😆

    Zamierzam się dziś byczyć😎 na każdej płaszczyźnie. Kolejny tydzień będzie ciężki, jeszcze pidżamki nie mam 🤦🏼‍♀️

    Dobrego dnia! A dla innych udanego długiego weekendu 🙌🏼

    Amunicja, Lipcowa, Mart768 lubią tę wiadomość

    👩🏻'90 🧔🏻'84 🩷'14
    Niedrożność jajowodów/Czynnik męski
    IVF '24🍀
    💉Bemfola 300+Orgalutran+Decapeptyl
    🪄21🥚=>12 MII=>ICSI=>11=>❄️❄️❄️
    🔹FET 31/07 💉 beta HCG 10 dpt <2,3 mlU/ml ❌
    🔹FET 02/09🍀blastka 4CC🍀▫️7 dpt betaHCG 19,65 prog 14,38▫️9 dpt betaHCG 70,43▫️11 dpt betaHCG 162 prog 18,09▫️14 dpt betaHCG 687,23 prog 28,01▫️21 dpt 5t5d GS 0,93 cm + YS🍀
    24 dpt 6t1d CRL 0,47 cm + ❤️ 174 bpm
    🆘 krwiak podkosmówkowy 35 mm

    5.10 ostatnia wizyta w KLN⏳
    8.10 wizyta u prowadzącego ⏳
    "Rób wszystko z jedną myślą w głowie:
    Zasłużyłam na szczęście!"
    preg.png
  • Lipcowa Autorytet
    Postów: 3111 8203

    Wysłany: 30 maja, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauli trzymam kciuki bardzo mocno, wszystko wygląda obiecująco 🍀🤞🏻
    Przepraszam ale nie zapamiętałam - kiedy powtarzasz betę? 🤞🏻

    Zosis pamiętaj o oszczędzaniu się 🤞🏻
    No i korzystaj z tych ostatnich tygodni "laby" i chwili dla siebie, bo później być może za nimi zatęsknisz 😉🤭

    Roszponka no jak mus to mus - całe szczęście antybiotyki też się kiedyś kończą 😉
    Lecicie do Grecji kontynentalnej czy na jedna z wysp? 😊

    Amunicja Ty to twarda wojowniczka jesteś 💪🏻
    A jak trzyma się Twój Stary? 😶

    Angi mówisz, że najgorsze pierwsze 18 lat? 🙈😉
    Masz już jakąś pidżamke na oku? 😊
    Po tym maratonie i przed kolejnym maratonem odpoczynek należy Ci się jak mało komu 💪🏻

    My dzisiaj też oddajemy się słodkiemu nicnierobieniu 😁
    Za to jutro umówiłam się na pazy 💅 i do fryzjera 💇🏻‍♀️ - co jak co ale swój stary poziom też muszę trzymać i odgruzować się trochę przed sezonem 🙃😎

    Angi90 lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 28 lat 🙋🏻‍♂️ 29 lat

    AMH 5,03 ✅
    Jeden drożny jajowód ❌
    Endomenda 🆘, Hashimoto 🆘

    🧔🏻🆘
    oligozoospermia.

    1️⃣ 9️⃣.

    📝 29 VII - transfer 💚🍀🤞🏻5.1.1. 🍀
    ❄️ 4.2.2. ✨

    🤱🏻 26.04.2024r. Lilianna
    👶🏻3950g, 62 cm Miłości💖

    "Być może będziesz musiała stoczyć bitwę więcej niż raz, aby ją wygrać".

    age.png
  • Bialeekk Autorytet
    Postów: 2599 5672

    Wysłany: 30 maja, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ho💗 ja staram się podczytywać, ale ostatni tydzień to totalna karuzela emocji i ciężko z nastrojem🙃 Niby już wielkimi krokami 2 trymestr, a cały tydzień czuję się fatalnie🫣

    Amunicja, strasznie mi przykro, że transfer się nie udał. Jesteś bardzo silną babką!❤️ Mocno Ci kibicuję☀️

    Amunicja lubi tę wiadomość

    👩🏽 +👱🏽‍♂️+🐈=❤️

    19 cykl siania 🍍

    🍼 27.03- MAMY TO!⏸️🍍
    🍼 02.04- 843 🥹 prog: 12.1❗️
    🍼 04.04- 2611☀️prog: 9.8❗️
    🍼 05.04- pęcherzyk ciążowy🍍
    🍼 12.04- piękniusi zarodek 🪺
    🍼 03.05- 2cm smerfa👶🏼❤️
    🍼 21.05- mały wielki człowiek🤰🏽
    NIFTY: Zdrowy Chłopczyk🩵💙
    🍼 28.06- obrażony Niko😂
    🍼24.07-431g szczęścia🐻 📍🇵🇱
    🍼12.08- wizyta 🥰


    preg.png
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4578 5047

    Wysłany: 30 maja, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzialywfiw wpis instaembriolog?
    Nie będzie refundacji na badanie zarodków i nie będzie też można dopłacić żeby takie badania wykonać, jeśli chce się badać zarodki będzie trzeba podejść komercyjnie do ivf.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    ♀ 90’
    Kir Bx brak 2DS1 2DS2 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | rozjechane cytokiny | komórki NK 19% | cienkie endometrium

    ♂87’
    Wszystkie wyniki w normie

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 7 tc 💔
  • migotka_ Autorytet
    Postów: 1016 2713

    Wysłany: 30 maja, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej
    U mnie standardowo, jak ciepło i słonecznie to wiadomo,że jestem na plaży 😅 no byłam bo uciekliśmy przed deszczem i już grzmi 😁
    I tak oto od kilku dni w końcu usiadłam na 🍑 i mogę nadrobić.
    Przepraszam jeśli kogoś pominę, dużo do czytania.

    Mart, cieszę się, że u Frania wszystko dobrze 🥰 Ale to już duży bobozaur.

    KarolinaAnastazja, lecimy do Sharm El Sheikh 😊 basen, parasol, drineczek i upał przetrwamy 🥵😁 a Twój bobozaur to akrobata 🤣 cieszę się, że wszystko dobrze.

    Pauli, to teraz czekamy na przyrost bety. Ten ostatni test wygląda całkiem ładnie 😊 a tej pindzie z labu niech język uschnie, tak jak dziewczyny piszą, beta startuje od zera 🍀

    Aśś, kupienie domu i wakacje to super plan 😁 gratulacje! również poproszę fotki z Teneryfy 🥰 miłego urlopu!

    Cukruś, gratuluję zdanych egzaminów 🥳

    Beezi, uff! Dobrze, że w badaniu wyszło wszystko w porządku. Jak Sycylia Wam się podobała? I jak się podróżowało z Ignasiem?

    Zosis, coś w tym jest, że się dłuży bo płci nie znamy 🤣 dinociotki niecierpliwe 😅
    Masz jakieś przeczucia kto tam mieszka w Twoim brzuszku?

    Rozalaa, mam nadzieję, że miło spędzacie dzień i pracujecie nad relacją 😍 i masz rację, zajączek się nie popisał, bociany ten lecą w chu.a, dobrze, że Amunicja wie,że zaskrońce w czerwcu jaja składają to jest nadzieja dla naszego stada 🦖

    Siesiepy, był rozejm z mężem i podziałane? 😈

    Bubu, bardzo się cieszę,że będziesz żyć i w EKG nie ma nic niepokojącego 😊 może gdzieś niedoczytałam ale zaczynacie działać od razu jak refundacja wejdzie? Masz już jakąś wizytę?

    Marti, napisałam, że wróciłam do domu ale to skrót myślowy 😅 wróciłam do mieszkania. Plany na dom były ale się zmyły 🤔 najpierw bobozaur do dinodomku, potem domek 😊

    Lipcowa, ach jak pięknie piszesz o Lili 🩷 cieszę się i oby jak najdłużej była takim bezproblemowym maluszkiem🥰

    Co do kirów to przypominam, że Paśnik na mój kir AA i hla c1,c2 męża nie dał nic 🤔 mówił,że gorzej by było,gdyby mąż miał c2,c2.

    Joana, widziałam wpis 🤯 od razu wiedziałam,że to by było za piękne... Mam koleżankę,która czekała na refundację, u nich powodem ivf jest choroba gentyczna męża, więc zarodki muszą badać. Czyli w ich przypadku muszą płacić za ivf normalnie bo nie można dopłacić za samo badanie zarodków 🥴 no chociaż tyle, że wizyty i te całe wymazy z refundacji... ale mega słabe i wykluczjace te pary, u których jest problem z gentyką oraz kobiety po 35 roku życia... Mam nadzieję,że jakoś to może jeszcze obejdą.

    Kto ma jeszcze długi weekend? 🥳 odpoczywajcie i wygrzewajcie się jeśli pogoda pozwoli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja, 16:05

    aśś, KarolinaAnastazja, Lipcowa lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 26 🧔‍♂️ 34 🐈
    01.2023 starania 🍀
    04.2023 zalecenie ivf 💉 amh 0.56 ➡️ 0.91/ teratozoospermia 🪱

    1 IVF 09.23-brak zarodka

    2 IVF 10.23 1❄️
    12.10 ET 1.2.2 10dpt <0.2❤️‍🩹
    💉prp jajników

    3 IVF 01.24 | 4 IVF 02.24
    5 ❄️

    15.04 FET 4.1.1 9dpt <0.2 ❤️‍🩹

    Immunologia🚨
    cross match 39.1%
    allo mlr 0.0%
    kir aa
    CD138 ✅️ CD56✅️ receptywność endometrium ✅️

    29.07 FET 4.1.1 cb 💔 (ivig,accofil)
    30.08 FET 4.1.1 cb 💔 (ivig, accofil, encorton)

    Teraz w moim sercu, niedługo w moich ramionach 🍀
    Czekają ❄️❄️

    ⏳️18.10 histeroskopia
    ⏳️25.10 konsultacja immuno z wynikami badań i plan leczenia
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10462 14213

    Wysłany: 30 maja, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    migotka_ wrote:
    Hej hej
    U mnie standardowo, jak ciepło i słonecznie to wiadomo,że jestem na plaży 😅 no byłam bo uciekliśmy przed deszczem i już grzmi 😁
    I tak oto od kilku dni w końcu usiadłam na 🍑 i mogę nadrobić.
    Przepraszam jeśli kogoś pominę, dużo do czytania.

    Mart, cieszę się, że u Frania wszystko dobrze 🥰 Ale to już duży bobozaur.

    KarolinaAnastazja, lecimy do Sharm El Sheikh 😊 basen, parasol, drineczek i upał przetrwamy 🥵😁 a Twój bobozaur to akrobata 🤣 cieszę się, że wszystko dobrze.

    Pauli, to teraz czekamy na przyrost bety. Ten ostatni test wygląda całkiem ładnie 😊 a tej pindzie z labu niech język uschnie, tak jak dziewczyny piszą, beta startuje od zera 🍀

    Aśś, kupienie domu i wakacje to super plan 😁 gratulacje! również poproszę fotki z Teneryfy 🥰 miłego urlopu!

    Cukruś, gratuluję zdanych egzaminów 🥳

    Beezi, uff! Dobrze, że w badaniu wyszło wszystko w porządku. Jak Sycylia Wam się podobała? I jak się podróżowało z Ignasiem?

    Zosis, coś w tym jest, że się dłuży bo płci nie znamy 🤣 dinociotki niecierpliwe 😅
    Masz jakieś przeczucia kto tam mieszka w Twoim brzuszku?

    Rozalaa, mam nadzieję, że miło spędzacie dzień i pracujecie nad relacją 😍 i masz rację, zajączek się nie popisał, bociany ten lecą w chu.a, dobrze, że Amunicja wie,że zaskrońce w czerwcu jaja składają to jest nadzieja dla naszego stada 🦖

    Siesiepy, był rozejm z mężem i podziałane? 😈

    Bubu, bardzo się cieszę,że będziesz żyć i w EKG nie ma nic niepokojącego 😊 może gdzieś niedoczytałam ale zaczynacie działać od razu jak refundacja wejdzie? Masz już jakąś wizytę?

    Marti, napisałam, że wróciłam do domu ale to skrót myślowy 😅 wróciłam do mieszkania. Plany na dom były ale się zmyły 🤔 najpierw bobozaur do dinodomku, potem domek 😊

    Lipcowa, ach jak pięknie piszesz o Lili 🩷 cieszę się i oby jak najdłużej była takim bezproblemowym maluszkiem🥰

    Co do kirów to przypominam, że Paśnik na mój kir AA i hla c1,c2 męża nie dał nic 🤔 mówił,że gorzej by było,gdyby mąż miał c2,c2.

    Joana, widziałam wpis 🤯 od razu wiedziałam,że to by było za piękne... Mam koleżankę,która czekała na refundację, u nich powodem ivf jest choroba gentyczna męża, więc zarodki muszą badać. Czyli w ich przypadku muszą płacić za ivf normalnie bo nie można dopłacić za samo badanie zarodków 🥴 no chociaż tyle, że wizyty i te całe wymazy z refundacji... ale mega słabe i wykluczjace te pary, u których jest problem z gentyką oraz kobiety po 35 roku życia... Mam nadzieję,że jakoś to może jeszcze obejdą.

    Kto ma jeszcze długi weekend? 🥳 odpoczywajcie i wygrzewajcie się jeśli pogoda pozwoli.
    Wizytę mam ale w Angeliusie trochę to skomplikowali 🙈 myślałam, że trzeba będzie iść na wizytę i tam będą robić kwalifikację i jak zakwalifikują to do MZ i dopiero decyzja czy spełniamy warunki .. a tu klops 🤷🏼‍♀️ w sobotę jest składanie wniosków, liczy się kolejność złożenia wniosku więc jak chcemy się szybko załapać to czeka nas upojna noc z piątku na sobotę w samochodzie pod kliniką 😅 ale umówiliśmy się ze znajomymi, którzy też chcą podejść do ivf więc to będzie wesoła noc 😅 jestem chora na ten wyścig "szczurów" ale jest jak jest. Zależy nam na tym żeby jak najszybciej zacząć dlatego też jedziemy szybciutko ☺️ mam umówioną wizytę na 17.06 oprócz tej poniedziałkowej ☺️ i mam nadzieję że wtedy będzie ta kwalifikacja i nam rozpisze leki ☺️

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3 dojrzałe 🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27->16.06 263,26-> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹24.09 18+6 300 g modela 💙
    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • migotka_ Autorytet
    Postów: 1016 2713

    Wysłany: 30 maja, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Wizytę mam ale w Angeliusie trochę to skomplikowali 🙈 myślałam, że trzeba będzie iść na wizytę i tam będą robić kwalifikację i jak zakwalifikują to do MZ i dopiero decyzja czy spełniamy warunki .. a tu klops 🤷🏼‍♀️ w sobotę jest składanie wniosków, liczy się kolejność złożenia wniosku więc jak chcemy się szybko załapać to czeka nas upojna noc z piątku na sobotę w samochodzie pod kliniką 😅 ale umówiliśmy się ze znajomymi, którzy też chcą podejść do ivf więc to będzie wesoła noc 😅 jestem chora na ten wyścig "szczurów" ale jest jak jest. Zależy nam na tym żeby jak najszybciej zacząć dlatego też jedziemy szybciutko ☺️ mam umówioną wizytę na 17.06 oprócz tej poniedziałkowej ☺️ i mam nadzieję że wtedy będzie ta kwalifikacja i nam rozpisze leki ☺️
    Whaaat?! 🤯 kurcze faktycznie skomplikowali 😵‍💫 oj będzie się działo w tych klinikach. Pomysł dobry, wykonanie fatalne.
    Do mnie dzwonili z kliniki wczoraj. Wspominali tylko o tym,że jeśli chciałabym żeby moja wizyta była wizytą kwalifakcyjną to musze mieć aktualne badania, nie starsze niż 3miesiące, czyli biocenoza, infekcyjne, MUCH-a i świeża cytologia, pytali czy w takim razie żebym zdążyła z wynikami, przesuwamy wizytę z 13czerwca na później. U mnie też inaczej bo same transfery, a że nie mam pojęcia kiedy transfer będzie mógł się odbyć to poprosiłam o zwykłą prywatną wizytę i wtedy dowiem się więcej i zaplanuje badania.

    👱‍♀️ 26 🧔‍♂️ 34 🐈
    01.2023 starania 🍀
    04.2023 zalecenie ivf 💉 amh 0.56 ➡️ 0.91/ teratozoospermia 🪱

    1 IVF 09.23-brak zarodka

    2 IVF 10.23 1❄️
    12.10 ET 1.2.2 10dpt <0.2❤️‍🩹
    💉prp jajników

    3 IVF 01.24 | 4 IVF 02.24
    5 ❄️

    15.04 FET 4.1.1 9dpt <0.2 ❤️‍🩹

    Immunologia🚨
    cross match 39.1%
    allo mlr 0.0%
    kir aa
    CD138 ✅️ CD56✅️ receptywność endometrium ✅️

    29.07 FET 4.1.1 cb 💔 (ivig,accofil)
    30.08 FET 4.1.1 cb 💔 (ivig, accofil, encorton)

    Teraz w moim sercu, niedługo w moich ramionach 🍀
    Czekają ❄️❄️

    ⏳️18.10 histeroskopia
    ⏳️25.10 konsultacja immuno z wynikami badań i plan leczenia
  • Amunicja Autorytet
    Postów: 1087 4751

    Wysłany: 30 maja, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcowa
    Mój mąż jest mniej reaktywny niż hel. Saper i neurochirurg w jednym ciele 😉 Praktyka jest, bo przecież porażek w walce z niepłodnością doświadcza(my) regularnie. To on „gasi we mnie wojny i przykłada lód”. Z takim chłopem można w najwyższe pokrzywy.

    Jo_ana
    Muehehe. Ledwo wczoraj wyraziłam swoje obawy i już się zaczyna materializować. Normalnie wróżka 😆
    Ciekawe jakie będą kolejne wyłączenia. Bawią się 👍🏻

    Zaryzykuję i powiem na głos, że Zosia pewnie już wie kogo tam ma w środku, tylko dba o poziom dramaturgii na naszym nudawątku 😉

    Zosis, jo_ana, rozalaa, Marti27, Angi90 , Lipcowa lubią tę wiadomość

    🙋🏼‍♀️
    AMH 2,2
    regularne cykle, potwierdzone owulacje
    jajowody drożne
    hormony w 3 dc ✅
    krzywe glukozowa i insulinowa ✅
    histeroskopia, CD138 ✅
    TSH 1,05 (Euthyrox)

    🙋🏻‍♂️
    teratozoospermia- morfologia 1% 👎🏻
    pozostałe parametry wysoko ponad normy✅
    fragmentacja ✅
    posiewy✅
    hormony ✅
    brak żpn


    Po 22cs:
    02.2024 IVF 2x❄️
    I FET 22.05.2024👎🏻
    II FET 18.06.2024 ✨
    6dpt ⏸️ betaHCG 24,7 mIU/ml, prog 25,2 ng/ml
    8dpt betaHCG 89,9 mIU/ml, prog 29,2 ng/ml
    10dpt betaHCG 248,3 mIU/ml, prog 31,7 ng/ml
    27dpt zarodek z bijącym ❤️
    niskie ryzyka, NIPT- dziewczynka 🌸🩰💕

    preg.png
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4578 5047

    Wysłany: 30 maja, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amunicja wrote:
    Zaryzykuję i powiem na głos, że Zosia pewnie już wie kogo tam ma w środku, tylko dba o poziom dramaturgii na naszym nudawątku 😉

    Też o tym ostatnio pomyślałam 🫣

    Co do tych badań zarodków i innych opcji jak np zapłodnienie IMSI to przesadzili, co by im szkodziło, gdyby ktoś dopłacił sobie z własnej kieszeni za jakieś dodatkowe opcje, zwalili to po całości.
    Najgorzej chyba mają właśnie takie pary u których są wady genetyczne i ich to dyskwalifikuje bo albo robią w ciemną i liczą że się uda trafić zdrowy zarodek albo płacą całość, słabe bardzo.

    Cukruś, Niaha, Angi90 lubią tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    ♀ 90’
    Kir Bx brak 2DS1 2DS2 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | rozjechane cytokiny | komórki NK 19% | cienkie endometrium

    ♂87’
    Wszystkie wyniki w normie

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 7 tc 💔
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 2305 2396

    Wysłany: 30 maja, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że zwalili po całości z badaniem zarodków bo co im szkodzi to, ze ktos dopłaci ze swoich pieniędzy..
    Byłam ciekawa co tu wymyślą, ciekawe czy jakoś odniosą się do tego dlaczego para po prostu nie może dopłacić.

    Powiedzcie mi tak z ciekawości kiedy jest sens badania się zarodka w IVF? Rozumiem, że jak para jest zagrożona genetycznie - takie dziwne może dla kogoś pytanie - kiedy para wie, że jest obciążona genetycznie? Jak występuje jakąś wada genetyczna w rodzinie?

    👱‍♀️ 25L
    AMH 7,9
    • 2x fertistim • glucophage XR 1500 mg •
    ❌️ PCOS, IO, F5 c.3980A>G hetero, MTHFR c.1286A>C hetero, SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) hetero,
    ✅️ badania hormonalne, przeciwciała przeciwplemnikowe, p/c. p. antyg. jajnika, MUCHA
    ❔️ANA3 - histony graniczny (+) 🔜 reumatolog
    2023 - ✖️ 2x stymulacja CLO
    12/2023 klinika
    02/2024 sonoHSG - lewy niedrożny
    ✅️ 03/2024 laparoskopia - lewy jajowód odklejony od otrzewnej + oba jajowody drożne 🥳
    ✖️ 6x stymulacja lametta 2x1 + ovitrelle (2x pęcherzyk pękł bez ovi)
    09/2024 stymulacja lametta 2x1 + ovitrelle + estrofem 11-13 dc

    🧔 28L
    • zmiana supli na zalecane od androloga •
    ❌️ żylaki powrozka nasiennego
    ❌️ morfologia 0%
    ✅️badania hormonalne
    ✅️ 06/2024 fragmentacja DNA 14%
    ➡️ zabieg usunięcia żpn 10/2024

    obecnie 19cs
  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 30 maja, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amunicja wrote:
    Zaryzykuję i powiem na głos, że Zosia pewnie już wie kogo tam ma w środku, tylko dba o poziom dramaturgii na naszym nudawątku 😉

    Słowo harcerki, którą nigdy nie byłam, że żyję w niepewności, podobnie jak Wy. 🤣

    Moja rola na włościach kończy się dzisiaj na obecności, nawet na kierownika budowy nie mam siły. 🙁 U nas burzowa aura, a ta sprawia, że czuję się jak flak, w dodatku flak po przejściach. 🤕

    Ciekawe z tymi wykluczeniami i brakiem możliwości dopłat do dodatkowych badań... Oby w praktyce nie okazało się, że jest więcej "haczykow"...

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 4578 5047

    Wysłany: 30 maja, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukruś wrote:
    Też uważam, że zwalili po całości z badaniem zarodków bo co im szkodzi to, ze ktos dopłaci ze swoich pieniędzy..
    Byłam ciekawa co tu wymyślą, ciekawe czy jakoś odniosą się do tego dlaczego para po prostu nie może dopłacić.

    Powiedzcie mi tak z ciekawości kiedy jest sens badania się zarodka w IVF? Rozumiem, że jak para jest zagrożona genetycznie - takie dziwne może dla kogoś pytanie - kiedy para wie, że jest obciążona genetycznie? Jak występuje jakąś wada genetyczna w rodzinie?

    Bada się kariotypy, wady genetyczne w rodzinie, wiek +35 co zwiększa ryzyka chorób genetycznych, czytałam, że wadliwe zarodki po 35 roku życia to nawet 60% uzyskanych zarodków.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021 💔

    ♀ 90’
    Kir Bx brak 2DS1 2DS2 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | rozjechane cytokiny | komórki NK 19% | cienkie endometrium

    ♂87’
    Wszystkie wyniki w normie

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 IVF: 03/2024, mamy 18 ❄️
    Ryzyko OHSS, transfer odroczony
    14/05 (N) I FET ❄️ nieudany
    15/06 (N) II FET ❄️ cb 💔
    13/08 (S) III FET ❄️ 7 tc 💔
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 2305 2396

    Wysłany: 30 maja, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Bada się kariotypy, wady genetyczne w rodzinie, wiek +35 co zwiększa ryzyka chorób genetycznych, czytałam, że wadliwe zarodki po 35 roku życia to nawet 60% uzyskanych zarodków.


    Właśnie czytałam teraz u insta embrionów przypadek, że pacjentkaa po 42 roku życia zbadała wszystkie 5 zarodków, które udało się uzyskać i wszystkie były z wadami genetycznymi.
    Szok, nie rozumiem tego dlaczego to wykluczyli z refundacji

    👱‍♀️ 25L
    AMH 7,9
    • 2x fertistim • glucophage XR 1500 mg •
    ❌️ PCOS, IO, F5 c.3980A>G hetero, MTHFR c.1286A>C hetero, SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) hetero,
    ✅️ badania hormonalne, przeciwciała przeciwplemnikowe, p/c. p. antyg. jajnika, MUCHA
    ❔️ANA3 - histony graniczny (+) 🔜 reumatolog
    2023 - ✖️ 2x stymulacja CLO
    12/2023 klinika
    02/2024 sonoHSG - lewy niedrożny
    ✅️ 03/2024 laparoskopia - lewy jajowód odklejony od otrzewnej + oba jajowody drożne 🥳
    ✖️ 6x stymulacja lametta 2x1 + ovitrelle (2x pęcherzyk pękł bez ovi)
    09/2024 stymulacja lametta 2x1 + ovitrelle + estrofem 11-13 dc

    🧔 28L
    • zmiana supli na zalecane od androloga •
    ❌️ żylaki powrozka nasiennego
    ❌️ morfologia 0%
    ✅️badania hormonalne
    ✅️ 06/2024 fragmentacja DNA 14%
    ➡️ zabieg usunięcia żpn 10/2024

    obecnie 19cs
  • rozalaa Autorytet
    Postów: 1888 5314

    Wysłany: 30 maja, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IMG-3176.jpg
    ⛰️ ♥️

    Dzisiaj mała górka, jutro będzie fajniej, niestety pogoda pokrzyżowała nam trochę plany, w Ustrzykach Dolnych tak jak widać, a 40 km dalej w Mucznym lało jak z cebra 🙄

    No popisali się na wstępie 🙄 oni chcą żebym ja miała więcej pracy? Badanie zarodków to ważny etap dla wielu par, szkoda 😢

    Co do kwalifikacji to nam się bardzo nie spieszy - przecież turnus jeszcze trzeba obskoczyć 😅

    Niaha, Zosis, siesiepy, jo_ana, Emka06, Marti27, Mart768, Paprota9418, Angi90 , Lipcowa lubią tę wiadomość

    👩 28
    badania 3dc✅AMH - 4,2✅ Kir - genotyp AA 👎PAI-1 - homo 👎, MTHFR - hetero 👎
    🧔29
    seminogram✅HBA 42%👎ROS✅ DFI✅InhibinaB✅

    1 IVF
    19.08 FET❄️ ❄️
    8 dpt ⏸
    💔 ciąża bezzarodkowa
  • RinTinTin Autorytet
    Postów: 713 1464

    Wysłany: 30 maja, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😁

    Amunicja widzę, że twarda z Ciebie babka, ale i tak tulaska ode mnie dostajesz 😘🫂
    Inspiruję się Tobą przy swojej procedurze, byłam świadoma, że nie będzie łatwo, ale lekcje od Ciebie są bardzo przydatne. Dziękuję 😘

    Zosia piękny masz brzuszek, wyglądasz kwitnąco
    i rzeczywiście jakoś ta Twoja ciąża długa 😅

    Bubu czytałam na stronie Waszej kliniki o tych zapisach stacjonarnych, trochę słabo to wygląda 🤯 21 wiek i stanie w kolejce 🙄 wkurzające jest to kto pierwszy ten lepszy, jak ktoś się zdecyduje z sierpniu to może braknąć kasy??? Chore. No a o badaniu zarodków nawet nie wspomnę, dramat!

    Pochwalić się mogę, że u mnie chromosom x jest ok, więc chociaż tyle szczęścia mnie w tych staraniach spotkało 😅

    Dobrego długiego weekendu dla Was 😘

    Emka06, Zosis, Amunicja, rozalaa, Niaha, migotka_, Mart768, Angi90 , Lipcowa lubią tę wiadomość

    26 cykli starań naturalnych ❌
    05.23 💔

    EF IVF
    05.2024 ➡️ I mini ➡️🥚🥚➡️ ❌
    06.2024 ➡️II mini ➡️ 🥚➡️❌

    09.2024 ➡️ PRP jajników ⏳
    📋AMH - 0.09 📋FSH - 6.65
    23.09.24 zabieg

    🙋🏻‍♀️35l🙋🏼27l

    📈POF
    AMH 0.227➡️ 0.369➡️ 0.041➡️0.09
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10462 14213

    Wysłany: 30 maja, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RinTinTin wrote:
    Witajcie 😁

    Amunicja widzę, że twarda z Ciebie babka, ale i tak tulaska ode mnie dostajesz 😘🫂
    Inspiruję się Tobą przy swojej procedurze, byłam świadoma, że nie będzie łatwo, ale lekcje od Ciebie są bardzo przydatne. Dziękuję 😘

    Zosia piękny masz brzuszek, wyglądasz kwitnąco
    i rzeczywiście jakoś ta Twoja ciąża długa 😅

    Bubu czytałam na stronie Waszej kliniki o tych zapisach stacjonarnych, trochę słabo to wygląda 🤯 21 wiek i stanie w kolejce 🙄 wkurzające jest to kto pierwszy ten lepszy, jak ktoś się zdecyduje z sierpniu to może braknąć kasy??? Chore. No a o badaniu zarodków nawet nie wspomnę, dramat!

    Pochwalić się mogę, że u mnie chromosom x jest ok, więc chociaż tyle szczęścia mnie w tych staraniach spotkało 😅

    Dobrego długiego weekendu dla Was 😘
    Niby kasy ma nie braknąć ale obawiam się, że będzie to miało znaczenie w przypadku tego kiedy zacznie się procedura 🙈

    RinTinTin lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉, punkcja 3 dojrzałe 🥚jeden maluszek w 3 dobie❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo ⏸️
    🔹14.06 126,27->16.06 263,26-> 17.06 339.86 -> 19.06 948,19
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie,szpital 3.44cm łobuza🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26cm zdrowego synka💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 11 cm i 151 g śpiocha 💙
    🔹24.09 18+6 300 g modela 💙
    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
‹‹ 922 923 924 925 926 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ