Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅
Odpowiedz

Tu staraczki co dzieci nie mają 👫🏻 usiądą na dłużej i porozmawiają 💅

Oceń ten wątek:
  • cysterka95 Autorytet
    Postów: 1339 2870

    Wysłany: 10 kwietnia, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudii wrote:
    Morgo bardzo mi przykro 💔

    Cysterko ja tylko napiszę co robiłam - podbiłam ferrytyne z 16 na 34 w niecałe 6 tygodni. Codziennie 200 mg laktoferyny do posiłku głównego +10ml Floradixu +witamina C. Oczywiście odstęp od kawy 3h między braniem żelaza. Dużo rukoli, pestki dyni, praktycznie co 2 dzień jadłam sałatkę z burakiem i 1 raz w tygodniu starałam się jeść wątróbkę 🫣
    Zerknij sobie na przepis na wspaniały koktajl z arbuza i buraka, widziałam, że dużo dziewczyn z niego korzysta i ponoć też podbija ferrytyne. Sama go teraz piję, jest paskudny xd

    Heh dzięki, to faktycznie imponujący wzrost 😄laktoferyna, floradix/Feroplex na receptę, witamina c, odstępy, zielenina, pestki - to wszystko przerobiłam. Jeszcze wątróbka i ten burak mi został choć buraków nie znoszę no ale spróbuję, dla ciąży jakby mi kazali robaki jeść to bym w to poszła 🥴

    👫 31 & 31
    starania naturalne od 01.2024
    z pomocą medyczną od 08.2024 (4 stymulacje Lametta + Ovitrelle, przerwane przez operację ŻPN)

    👩🏻PCOS + IO + niedoczynność
    💊 Euthyrox + Glucophage + dieta niski IG + suple
    ▪️brak/rzadkie naturalne owulacje
    ▪️prawy jajowód niedrożny/wątpliwy
    🧬 PAI1 tylko hetero;
    ▪️zespół antyfosfolipidowy - Acard
    ▪️KIR AA
    ▪️cd138 ok ✔️
    ▪️ANA ok ✔️
    ▪️AMH 4,6

    🧔🏼 Żylaki powrózka III st. - operowane 04.'25
    ▪️seminogram 01.'26:
    Koncentracja 8,07 mln/ml ➡️ 32,64 ✔️
    Całkowita liczba 41,96 mln ➡️ 156,67 ✔️
    Ruch a+b+c: 8,79 ➡️ 56,45 🥹
    DFI 15,06 ➡️ 6,96
    Morfologia 0🔻
    __________________

    aktualnie na tapecie:
    ▪️podwyższenie ferrytyny
    ▪️KIR AA - konsultacja immuno 25.06 📅
    ▪️powrót do stymulacji:
    marzec 👎🏻
    kwiecień - cb💔
    maj 🌈
    1.06 - beta 64
    3.06 - beta 182
    5.06 - beta 370
    8.06 - beta 1555
    cudzie trwaj 🥹
  • Choinka123 Ekspertka
    Postów: 215 161

    Wysłany: 10 kwietnia, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo mocno ściskam bardzo mocno.

    Claudii kciuki cały czas zaciśnięte.

    Dołączam do teamu niska ferrtyna i też próbowałam wszystkiego żelazo jest ok ferrytyna nisko. Aktualnie jestem w trakcie badań w kierunku nietolerancji glutenu, nawet dostałam skierowania na gastroskopię na NFZ skierowanie pilne, a gastroskopia w sierpniu i może się opóźnić. Nie spieszy mi się jakoś ale wolałbym to mieć z głowy.🫣

    A co do aktualnego co u mnie niestety 3 IUI też nie udana. Oswajam się z myślą o IVF w poniedziałek wizyta ciąg dalszy nastąpi 😀

    Morgo lubi tę wiadomość

    31 & 35
    ▪️AMH 11.22-2,83; 10.24 -2,44; 07.25-1,70
    ▪️Hormony OK; MUCH -OK; Kariotypy OK;
    PAI-1 4G/5G heter.; MTHFR C677T C/T; KIR AA;
    ▪️ Drożności -OK
    ▪️USG w kierunku endo. - nie wykryto
    ▪️STYMULACJE
    12.24 -04.2025 Lametta+Owitrelle+Duphaston
    ▪️05.25 Biopsja CD 138-ok, CD56 podwyższone
    ▪️10.25 Histeroskopia stan zapalny CD138 ujemne
    ▪️12.25 Ponowna histero- obraz OK
    ▪️03.26 IUI- trzecia

    ŻPN-2024 zabieg- wyniki bardzo zmienne
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do teamu niska ferrytyna to dodam tylko tyle że żelazo organiczne oraz wykluczenie HP i pasożytów to będzie to. W przyszłym tygodniu ponawiam HP i liczę że się go pozbędę na drodze antybiotykoterapii czy to po wynikach biopsji czy solo. Słyszałam że wtedy B12 i ferrytyna podskakują. Odkąd mam wątpliwość nie biorę żelaza, choć i tak kończyłam już.

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • Morgo Autorytet
    Postów: 822 1567

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choinka123 wrote:
    A co do aktualnego co u mnie niestety 3 IUI też nie udana. Oswajam się z myślą o IVF w poniedziałek wizyta ciąg dalszy nastąpi 😀

    Przykro mi 😢 Ja jestem team IVF, mimo wszystko ufam tej metodzie także trzymam kciuki.

    Co do nietolerancji glutenu to robiłaś wstępne badania serologiczne (p-ciała z krwi) na celiakię? Postaci seronegatywne są bardzo rzadkie także wstępnie można tak się przediagnozowac.

    Choinka123 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Choinka123 Ekspertka
    Postów: 215 161

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo wrote:
    Przykro mi 😢 Ja jestem team IVF, mimo wszystko ufam tej metodzie także trzymam kciuki.

    Co do nietolerancji glutenu to robiłaś wstępne badania serologiczne (p-ciała z krwi) na celiakię? Postaci seronegatywne są bardzo rzadkie także wstępnie można tak się przediagnozowac.
    Tak zrobilam te badania tylko że trafiły prosto do poradni i teraz nie znam tych wyników,a lekarz powiedział że jak będę mieć wyniki gastroskopii to żeby się umówić na wizytę. Swoją drogą to chciałam się umówić do niego na ta gastroskopię to odradzał bo nie ma znieczulenia, szczerze mówiąc nie wiedziałem że w jednym miejscu może być, a innym nie.


    A jeśli chodzi o IVF to chyba najbardziej mnie przerasta że nic nie jest do przewidzenia zaplanowania jest baaardzo dużo niewiadomych i mój umysł narazie tego nie ogarnia 🫣🫣🫣
    Na chwilę obecną wiem że jeśli zdecydujemy się i będziemy pewni to mamy wybranego lekarza prowadzącego, a to chyba już dużo 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia, 21:47

    Morgo lubi tę wiadomość

    31 & 35
    ▪️AMH 11.22-2,83; 10.24 -2,44; 07.25-1,70
    ▪️Hormony OK; MUCH -OK; Kariotypy OK;
    PAI-1 4G/5G heter.; MTHFR C677T C/T; KIR AA;
    ▪️ Drożności -OK
    ▪️USG w kierunku endo. - nie wykryto
    ▪️STYMULACJE
    12.24 -04.2025 Lametta+Owitrelle+Duphaston
    ▪️05.25 Biopsja CD 138-ok, CD56 podwyższone
    ▪️10.25 Histeroskopia stan zapalny CD138 ujemne
    ▪️12.25 Ponowna histero- obraz OK
    ▪️03.26 IUI- trzecia

    ŻPN-2024 zabieg- wyniki bardzo zmienne
  • Morgo Autorytet
    Postów: 822 1567

    Wysłany: 10 kwietnia, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Choinka - wybrany lekarz prowadzący to już jest dobry punkt odniesienia. Kiedyś była na forum dziewczyna o nicku cukrzyk i tak mi się spodobało, jak rozpisała cały proces przygotowań do IVF na punkty do odhaczania 😉.

    Choinka123 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • stokroteczka25 Autorytet
    Postów: 486 424

    Wysłany: 11 kwietnia, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo, bardzo mi przykro, przytulam Cie mocno i z całego serca wierze w powodzenie kolejnych procedur 🫂



    Dzisiaj mialam wizyte u mojego lekarza. Nie będziemy juz robic kolejnych inseminacji. We wtorek ma do mnie zadzwonic i wyznaczyć termin na kwalifikacje do ivf... przez te dni mamy przemyslec czy wchodzimy w to od razu czy chcemy sobie dac 1-2 cykle przerwy

    Morgo, Choinka123, cysterka95 lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 34&35
    🍀 poważne starania od 04.2025, wcześniej ponad rok bez zabezpieczenia

    👦 Walka o popraww nasienia
    Koncentacja 6,8 mln/ml ➡️ 28,7 mln/ml ➡️ 34mln/ml
    Liczba plemnikow: 20,5 mln ➡️ 66 mln ➡️ 48mln
    Ruch postepowy: 7,0% ➡️ 15,5% ➡️ 17%
    Morfologia 0% ➡️ 2%

    Fragmentacja 10%, test hba - 68%

    03.2026 IUI ❌️

    Maj 2026 - kwalifikacja IVF
    Czerwiec 2026 - start stymulacji

    Suple 💊
    prenacaps multi, DHA, inozytol, ubichinol, witamina D
  • White1 Autorytet
    Postów: 2032 4678

    Wysłany: 11 kwietnia, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli kogoś ciekawi, to cały proces wygląda tak:

    Kwalifikacja - wizyta gdzie po prostu stwierdza się, że nie ma co dłużej próbować naturalnie, dużo papierologii, dostarcza się wyniki, które się ma, a resztę zbadają z programu. Tutaj na pewno łatwiej jeśli się już wcześniej tam chodziło i lekarz was zna

    Start stymulacji jest gdzieś na początku cyklu, ale możecie zadecydować czy od razu od kolejnego czy z jakiegoś powodu chcecie od późniejszego

    Wizyta na rozpisanie stymulacji - może być na tej samej co kwalifikacja, może jako osobna, indywidualny plan, najlepiej z podglądem czy żadna torbiel się nie zrobiła przed startem

    Stymulacja - zwykle od 2-3dc, zwykle 1-2 zastrzyki zawsze o tej samej godzinie, poziom bólu prawie zerowy

    Monitoringi - pierwszy po kilku dniach, potem co 2-3 dni, zazwyczaj wystarczą 3 wizyty, gdzieś was wcisną, więc możecie umawiać z dnia na dzień jak lekarz zadecyduje

    W tym czasie można czuć bardziej lub mniej jajniki, dyskomfort przy niektórych czynnościach. Może pojawić się obawa czy jajek nie jest za mało lub zbyt dużo.

    Punkcja - stres, zabieg, znieczulenie. A potem ulga i stwierdzenie, że jednak super się spało, nie było takie straszne, trochę brzuch boli okresowo, tego dnia po powrocie odsypianie

    No i potem najgorszy czas czyli czekanie na telefony - ile się zapłodniło, ile się rozwinęło, czy będzie co transferować. Niestety nie u każdego trafią się same dobre wieści. Po drodze regeneracja, zwykle bardzo szybka, ale czasem wylosuje się kiepsko i wtedy i z tydzień można dochodzić do siebie

    Potem transfer, świeży lub mrożony. Jak świeży, to od punkcji dostajemy spore dawki proga w różnych formach i liczymy na to, że będzie co transferować. Jak mrożony, to kontrola tydzień po punkcji, czekamy na okres, transfer możemy wybrać czy od razu w kolejnym cyklu (jeśli jest zielone światło) czy później z jakiegoś powodu. W cyklu transferowym albo naturalnym (monitoringi, zastrzyk na owulację, potem wsparcie proga) lub sztucznym (estrogeny, podgląd rozmiaru endometrium i zaplanowanie od kiedy start proga).

    Polecam w dniu transferu albo dzień przed sprawdzić sobie poziom proga "na spadku", bo za niski progesteron może skutkować nieudanym transferem. No i co ciekawe, to najdroższy jednak jest w tym wszystkim progesteron, a nie leki do stymulacji, które kosztują tylko ułamek ceny na refundacji. Ale i tak wszystko inne jest za darmo, więc to nawet taniej niż niejeden cykl poprzedzający

    Morgo, Choinka123, cysterka95, ferrytynka25, Sawka8, Peachy, stokroteczka25, PA lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2032 4678

    Wysłany: 11 kwietnia, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to smoki według stopki Cukrzyk (poza namówieniem męża i zgodą diabetologa)
    Punkt 6 dotyczy tylko transferu mrożonego

    SMOKI 🐲 DO POKONANIA :
    1. Wyhodować jakieś pęcherzyki
    2. Mieć min. 2 dojrzałe komórki jajowe
    3. Udało się min. 1 zapłodnienie
    4. Zarodek przetrwał do 3 doby
    5. Zarodek przetrwał do 5 doby
    6. Zarodek rozmroził się - transfer
    7. Pozytywna beta HCG

    Morgo, Sawka8, Peachy, Choinka123 lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • White1 Autorytet
    Postów: 2032 4678

    Wysłany: 11 kwietnia, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygląda na to, że za niedługo zbierze się tu nam ekipa ivf 2.0 z mocnym składem i wyczuwam, że przyniesie dużo bobasków 💕

    Morgo lubi tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Belia Autorytet
    Postów: 1628 4295

    Wysłany: 11 kwietnia, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙋🏼‍♀️ Witam się z wami po długiej przerwie. Skończyliśmy kurację męża zastrzykami. Niestety ze skutkiem kiepskim. W międzyczasie mąż miał grypę, co prawda w związku z tym mieliśmy przerwę w przyjmowaniu leku ale i tak wyniki nasienia poszybowały w dół. Obecnie koncentracja wynosi jedynie 3mln/ml i jest to 3x mniej niż było przed rozpoczęciem leczenia.

    Do tego wszystkiego w marcu złapałam małego biochema, który szybciej się skończył niż zaczął.

    Doszliśmy do ściany. Zrobiliśmy wszystko co się dało dla naturalnych starań i wczoraj zostaliśmy zakwalifikowani do programu ivf 🥹 ze względu na pracę umówiliśmy się na start stymulacji w czerwcu. Teraz mamy czas na unormowanie wszystkich niedoborów, również wspomnianej tutaj ferrytyny 😂
    Także i ja dołączam do ekipy IVF 2.0. 🩷 White1 możesz mnie przypisać na pierwszej stronie 😘

    Dziewczyny, niestety nie nadrobię tych stron mojej nieobecności. Gratuluję wszystkim, którym się w międzyczasie udało 🩷 Morgo, przykro mi. 😥 Claudii, mocne kciuki 🤞🏼

    Morgo, cysterka95, White1, Peachy, Olalexa lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶🏼od 05.24

    08.24 cb 💔
    10.24 cb 💔
    03.26 cb 💔
    KWIECIEŃ 26 ciąża naturalna 🍀
    28.04.26 ⏸️ beta 16,9; 30.04 beta 24,4 (cb?); 04.05 beta 152,5 🥹; 06.05 beta 487,0; 08.05 beta 1590,0 🥹🙏🏼
    12.05 - na USG pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym 🐣
    20.05 👶🏼 z bijącym serduszkiem💓 CRL 0,74cm
    01.06 🧸 CRL 1,85cm i FHR 179
    15.06 👶 CRL 3,56cm i FHR 171

    preg.png

    👩🏼‍💼 94| AMH 2,58, LH, FSH, kariotyp ✅ brak zespołu antyfosfolipidowego, brak trombofilii, owulacje regularne, niski progesteron i estradiol po owulacji.
    👨🏽‍💼 94| HBA, DFI, kariotyp ✅ obniżone parametry nasienia (ilość i ruch).

    12.25 IUI ❌
    01-03.26 👨🏽‍💼 kuracja Ovaleap/Eutrig
    🍀04.26 kwalifikacja IVF
  • Morgo Autorytet
    Postów: 822 1567

    Wysłany: 11 kwietnia, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White - ja akurat miałam przerwę w forum jak cukrzyk zaczęła przygodę z IVF - rozumiem że jej się udalo? 🥹

    Ja podczas stymulacji nie miałam żadnych bólów brzucha. Za to po punkcji byłam w trochę gorszej formie niż zakładałam, że będę, ale wróciłam po dniu przerwy (niedziela) do pracy - ale mam pracę siedzącą, co myślę że dużo zmienia. Po pracy leżałam. Na 4 dzień po punkcji lezalam nawet w pracy 🫣. Czułam po prostu takie ogólne osłabienie organizmu i że jak nie odpocznę to moge zasłabnąć. Pielęgniarka mowila mi ze wyglądam źle, co też mnie nie pocieszało XD. Ale po tym dniu kryzysu było już znacznie lepiej. Myślę że jakbym zawczasu ogarnęła sobie 2 dni odpoczynku po dniu punkcji byłoby znacznie lepiej.

    Belia - super, trzymam kciuki :). Myślę że to też taki czas by się przygotować mentalnie.

    Choinka123 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Jupiter Autorytet
    Postów: 589 473

    Wysłany: 11 kwietnia, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo, Choinko - tule za Wasze biele, przykro ze tak sie stalo..

    Stokroteczko, to ile w sumie mieliscie IUI? jedna?
    Belia, trzymam kciuki za nowy rozdzial w zmaganiach!

    Co do Cukrzyka, to ona chyba zniknela bo miala jakies nieprzepracowane watpliwosci i w swoim zwiazku i dotyczace nieskorzystania z pozostalych zarodkow...

    Dziewczyny jak sie czulyscie na Duphastonie? Boje sie ze mnie dojedzie ten prog tak jak Lametta w 4 i 5 dniu brania jej...

    Belia, Morgo, White1 lubią tę wiadomość

    Ona:32
    AMH: 1.4 -> 2.2 ; KIR Bx;
    ❗️Tarczyca: Niedoczynność, Hashimoto
    ❗️Geny: Mthfr - homo , PAI-1 homo
    ❗️Adenomioza

    On: 33
    Morfo: 2% -> 4%- > 3% -> 3%
    MAR, HBA, MiOXYS - ✅ HLA-C C1C1
    ❗️DFI 26% -> 39% -> 5️⃣%❗️ŻPN IIIst

    10.2025 🔀 udrożniony jajowód+histeroskopia
    12.2025 💔 CB
    04.2026 ❌ IUI
    05.2026 ❌ IUI + Accofil
    06.2026 infekcja 🤷🏼‍♀️
  • snieżka Autorytet
    Postów: 1819 2125

    Wysłany: 11 kwietnia, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Belia, miałam nadzieję, że u Was to leczenie też zadziała :(
    Ale dobrze, że jesteście już zakwalifikowani do ivf, trzymam kciuki, żeby pierwszy transfer był tym szczęśliwym 🍀

    Belia lubi tę wiadomość

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • Sawka8 Ekspertka
    Postów: 165 511

    Wysłany: 11 kwietnia, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Wygląda na to, że za niedługo zbierze się tu nam ekipa ivf 2.0 z mocnym składem i wyczuwam, że przyniesie dużo bobasków 💕

    White1 jesteś fenomenalna, opisałaś wszystko krótko, zwięźle i na temat - lepiej chyba się nie da. Chapeau bas 👏🏻👏🏻👏🏻

    Morgo, White1, Jupiter, cysterka95 lubią tę wiadomość

  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 11 kwietnia, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 - wow, dzięki bardzo, swojego czasu szukałam właśnie takiego ludzkiego opisu wszystkich kroków :)

    Jupiter - ja akurat nie miałam Duphastonu tylko jakiś inny progesteron 2x dziennie, ale czułam się koszmarnie. Pierwszy raz wzięłam sobie do śniadania i przy biurku myślałam że odlecę przez zawroty głowy. Potem musiałam brać o świcie, żeby jeszcze przeleżeć ten najgorszy moment w łóżku. Wydaje mi się, że po prostu przedawkowałam 😂 Lekarz nie sprawdzał czy mam jakiś problem z progesteronem i przepisał mi go tak po prostu, a wychodzi na to, że naturalnie mam dobry. Myślę że gdyby ci się zdarzyło tak jak mi, to warto dać znać i skonsultować z lekarzem, chociaż pewnie senność może być tak czy siak.

    U mnie dalej nic nie wiadomo, ciągle mam złe przeczucia, nie mogę sobie znaleźć miejsca na forum, bo niby ciąża, ale w ogóle jej nie jestem pewna. W wątkach ciążowych nikt nie podziela mojego pesymizmu, czy raczej - zdrowego sceptycyzmu 😂 I szokuje mnie że można tak zrobić dwa sik testy, jedną betę, czekać miesiąc na USG, jednocześnie wybierając już ciuszki dla malucha. Chyba mam spaczony umysł tymi staraniami, badaniami, statystykami i czytaniem… Nie zobaczę, nie uwierzę 😂
    Do tego w moczu mi wyszły podwyższone bakterie, super 🫩

    White1 lubi tę wiadomość

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
  • Morgo Autorytet
    Postów: 822 1567

    Wysłany: 11 kwietnia, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam jednak dzisiaj betę z krwi (9 dpt). W pon jestem 10 h w pracy, więc stwierdziłam że zwlekanie się na 7 do labu i potem czekanie na wynik to byłaby mordęga. Beta jest ujemna. Także sprawa ostatecznie jest jasna. W pon będę dzwonić do kliniki i planować, co dalej.

    Ja teraz brałam Duphaston i było zupełnie ok. Na początku miałam lekkie bóle głowy, ale w sumie trudno powiedzieć czy przez lek, czy kumulację napięć.

    Peachy - zrób posiew i ew. do przeleczenia antybiotykiem wg antybiogramu. Niestety z mojej perspektywy lekarza rodzinnego ginekolodzy czasem te bakteriure lekceważą, a to istotny czynnik np. przedwczesnych porodów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 16:04

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
  • Peachy Ekspertka
    Postów: 127 77

    Wysłany: 11 kwietnia, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Morgo… Ale trzymam kciuki za kolejną szansę 🤞
    Tak, dzięki, jutro zrobię posiew.

    Morgo lubi tę wiadomość

    👩 PCOS fenotyp D + endometrioza I st. + adenomioza
    MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny
    SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ homozygotyczny
    👨 morfologia 0-3%
    kariotypy 🆗

    2025.08 - stymulacja letrozolem + ovitrelle
    2025.09 - beta 129,40 → 3169,22
    cp 6 tyg, laparo, zachowany jajowód

    2026 - stymulacja letrozolem
    2026.03/04 - beta 24,75 → 7783.89
    6+3 💔 puste jajo, farmakologia
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 11 kwietnia, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgo, przykro mi ale dobrze że skróciłaś sobie tę męczarnie. Przed Tobą kolejna szansa - robicie przerwę czy wracacie od razu?

    Ja dhupaston brałam tylko w ciąży, senność i napuchnięcie ale to mogłyby być też hormony. Jestem fanką cyclogestu mimo że droga sprawa to jest.

    Morgo, Jupiter lubią tę wiadomość

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • Morgo Autorytet
    Postów: 822 1567

    Wysłany: 11 kwietnia, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dudu - nie wiem jeszcze, jeśli będzie taka możliwość to raczej nie myślimy o przerwie, zobaczymy co na to lekarz.

    Ja brałam teraz i Cyclogest w globulkach i Duphaston. Plus jest taki że Cyclogest ma dobrą refundację w IVF. Ale ja nie lubię wypływania globulek pv, dla mnie to męczarnia w ciągu dnia. Także aplikowałem go sobie doodbytniczo, bo też dobrze działa (było na konfie o niepłodności, na której byłam w lutym).

    Jupiter lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨 30+

    💃 AMH - 2,2

    👦
    🔬seminogram:
    1. morfologia 0% (100% nieprawidłowe główki), koncentracja: 26,3 mln/ml (👍), ruch szybki 2,0% (🔻), posiewy nasienia ujemne
    hipogonadyzm - testosteron całkowity 🔻, estradiol - nieoznaczalny
    2. Morfologia 2% (🆙), ruch szybki 13% (🆙), koncentracja 13 mln/ml (🔻); poprawa testosteronu i estradiolu - po Clo + suple

    18cs

    Marzec 26' - I cykl IVF
    10 pęcherzyków - 5 kumulusów - 3 MII - 3 zarodki - 3 blastocysty 🐣
    02.04 - I transfer - beta 0.
    04.05 - II transfer na cyklu naturalnym - ciąża biochemiczna.
    08.06 - III transfer - beta 0.

    nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu
‹‹ 299 300 301 302 303 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikrobiom intymny a infekcje - wakacyjny niezbędnik

Mikrobiom pochwy to złożony ekosystem mikroorganizmów, który pełni kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia intymnego. Jego zaburzenie może prowadzić do różnorodnych dolegliwości, które są szczególnie uciążliwe podczas podróży. W tym artykule przyjrzymy się, jak działa mikrobiom pochwy, jakie czynniki mogą go zaburzyć podczas wakacji, a wreszcie jak skutecznie chronić zdrowie intymne w trakcie podróżowania oraz kiedy warto sięgnąć po sprawdzone wsparcie z apteki.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Akcesoria do gondoli – co warto mieć pod ręką?

Komfortowy spacer z maluchem zaczyna się od dobrze dobranych akcesoriów do gondoli. Sprawdź, co naprawdę warto mieć pod ręką, by zadbać o wygodę i bezpieczeństwo dziecka.      

CZYTAJ WIĘCEJ