X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tyłozgięcie macicy
Odpowiedz

Tyłozgięcie macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Nightinagle Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 14 lutego 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane byłam dzisiaj u gin i stwierdziła że mam poważne tyłozgięcie macicy i to głównie blokuje moje starania :( Czy któraś z was też miała problemy z zajściem przy tyłozgięciu macicy?
    Przepisała mi butapirazol w czopkach na rozruszanie macicy ale to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny ;/ dziwne troche ;/

  • beszka Autorytet
    Postów: 2285 1443

    Wysłany: 14 lutego 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam duze tylozgiecie macicy. do tej pory z zajsciem w ciaze nie maialm problemu. jedyne co, to jeszcze 13tc5 macica byla tylozgieta a powinna jzu byc wypchnieta, wiec jezdzila na czeste kontrole do lekarza. w pierwszej ciazy na pierwsza (a w sumie druga wizyte) poszlam do jakiegos lekarza z komunistycznym podjesciem do spr. i probowal mi te macice wypchnac w 7tc. wygladalo to masakrycznie. maz byl pewien, ze strace ciaze! juz nie wrocilam do tego lekarza, a on wydzwanial, ze jak nie przyjte na kolejne wypychanie to poronie. poszlam do Preisa i ten mi wyjasnil, ze dawno temu stosowano taka praktyke...teraz czekaja do kotregos tam tyg.ciazy.
    Powodzenia!!!

    Nightinagle lubi tę wiadomość

    ***** Gang 18+ *****
    epAcp2.png

    NO
  • Nightinagle Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 14 lutego 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beszka a w którym cyklu starań zaszłaś w ciążę??
    takich lekarzy to powinni usuwać! masakra;/

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 14 lutego 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz nie mówił nic o tyłozgięciu, ale słyszałam, że wtedy najlepiej to serduszkowanie metodą na pieska. czy to tyłozgięcie objawia się u ciebie duuużymi bólami w czasie okresu?

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 14 lutego 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teź mam tyłozgięcie i powalająco bolesne @, żaden ginekolog (a było ich kilku) nie mówił żeby to własnie to było przyczyną problemów z zajściem...

    Poza tym mam koleżankę, która ma tyłozgięcie i nie miała problemów z ciążą. Zaszła w 1 cyklu.

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Nightinagle Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 14 lutego 2014, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 bóle miałam okropne przed tym jak zaczełam brać antykoncepcje, a teraz mam bóle ale mniejsze chociaż na tyle uciążliwe że funkcjonowac za bardzo nie można przez 2-3 dni :( no i oczywiście zdarzaja się bóle przy współżyciu :(

  • beszka Autorytet
    Postów: 2285 1443

    Wysłany: 14 lutego 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w pierwszym cyklu staran z pierwszym synem. z 2 niby w 2 cyklu, ale moin zdaniem za pozno wzielismy sie do pract :P


    z pierwszym synem zaczelismy starania przed slubem, bo bylismy pewnei ze dluugo to potrwa. moje obie babcie mialy spore problemy z zajsciem w ciaze...i mi lekarz tez to wywrozyl. fakt, ze potem musialam brac leki na podtrzymanie przez niski progesteron. teraz chyba soe dluzej pomeczymy, bo moj organizm zwariowal. dzis mija 40dc!!! testy sa negatywne a @ brak ;)

    ***** Gang 18+ *****
    epAcp2.png

    NO
  • Nightinagle Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 14 lutego 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jakbym wiedziała że będziemy mieli problemy to tez bym zaczeła starania przed ślubem :) no ale kto by pomyślał :)

    asioczek86, oczekująca 11 lubią tę wiadomość

  • monia0084 Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 14 lutego 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz też stwierdził tyłozgięcie, powiedział że przez to mam straszne bóle podczas @ i że po ciąży wszystko powinno minąć, z pierwszym dzieckiem zaszłam w ciążę w 3 cs, a teraz chcemy z mężem drugą dzidzie i staramy się już 7 cykli i jak na razie nic, a bóle miesiączkowe po 7 miesiącach wrociły

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 14 lutego 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też z tyłozgięciem. Z córą zaszłam w ciążę w 1 cs, teraz na poważnie staramy się 3 cykl.

  • monia0084 Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 14 lutego 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just widzę że wystartowałyśmy prawie tego samego dnia, więc życzę nam i wszystkim starającym się dziewczynom (w to piękne walentynkowe popołudnie) zielonych kropek
    pozdrawiam wszystkie staraczki

    aga.just, Marzena27 lubią tę wiadomość

  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 14 lutego 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyłozgięcie nie powinno mieć wpływu na zajście w ciąże. Znam wiele kobiet z tym położeniem macicy i mają dzieci. Z resztą około 30% kobiet ma tyłozgięcie macicy. Niekiedy twierdzi się, że droga plemników jest dłuższa przez ten kąt jaki tworzy trzon macicy z szyjką i stąd trudniejsze może być zajście w ciąże.
    Tyłozgięcie najczęściej jest po prostu genetyczne ale niekiedy powstaje przez zrosty po przebytych zapaleniach w obrębie miednicy mniejszej i wtedy właśnie te przebyte zapalenia mogą powodować niepłodność.

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 14 lutego 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyłozgięcie nie powinno mieć wpływu na zajście w ciąże. Znam wiele kobiet z tym położeniem macicy i mają dzieci. Z resztą około 30% kobiet ma tyłozgięcie macicy. Niekiedy twierdzi się, że droga plemników jest dłuższa przez ten kąt jaki tworzy trzon macicy z szyjką i stąd trudniejsze może być zajście w ciąże.
    Tyłozgięcie najczęściej jest po prostu genetyczne ale niekiedy powstaje przez zrosty po przebytych zapaleniach w obrębie miednicy mniejszej i wtedy właśnie te przebyte zapalenia mogą powodować niepłodność.

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
  • Nightinagle Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 14 lutego 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam nadzieję że szybko nam się uda :) chociaż to już 5 cs :)

  • Bergo Autorytet
    Postów: 500 917

    Wysłany: 15 lutego 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyłozgięcie nie ma wpływu na zajście w ciążę. Każdy lekarz mi to mówił, ostatnio potwierdził i stanowczo to podkreślił znany łódzki specjalista od niepłodności. Tyłozgięcie w żaden sposób nie wpływa na możliwość zajścia w ciążę. Zresztą... podobno mi się udało :)... Zrobiłam dziś test...A mam tyłozgięcie odziedziczone po mamie. Więc tyłozgięciem zupełnie się nie przejmuj :)

    aga.just, Ita, Nightinagle, RewolucjaSięDzieje, Beata86 lubią tę wiadomość

    82dox1hpp90q2hqw.png
    3jgxskjocnbkynze.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 15 lutego 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo gratki <3

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 16 lutego 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo gratulację :) też bym chciała wiedzieć jak to jest ;)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • lussy Koleżanka
    Postów: 43 14

    Wysłany: 18 lutego 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane tez mam tyłozgiecie, nawet mam problem z określeniem szyjki bo jest wygięta i nigdy do niej nie dosiegam. Przy pierwszej ciąży starałam sie 6 mc , przy drugiej odrazu pykło. teraz juz 8mc i nic ale to inna historia z innym życiem takze łatwo nie będzie :) Kiedys dawno temu jak byłam pierwszy raz u gina, powiedziała mi,ze cieżko będzie u mnie z ciażą prze te wygięcie. Trzymam za was kciuki i nie załamujcie sie Kochane CYCKI W GÓRE!!!!!

    Ita lubi tę wiadomość

    Lussy
    ☆☆☆☆☆☆☆☆ cykl starań :) a ile przedemną???
    a5vefhq.png

    hvr5rsu.png

    ovufrien
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 21 lutego 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też mam wykryte tyłozgięcie, gin kazał się tym nie martwić, jednak od pół roku staramy się o dzidziusia bezskutecznie, od przyszłego cyklu postaramy się na pieska:) może będzie łatwiej. po cichu liczę, że ani dziś ani przez 9 najbliższych miesięcy @ nie przyjdzie, chociaż mam już 2 negatywne testy ciążowe;(

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • Jules Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 21 lutego 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam drogie forumowiczki. To jest moj pierwszy post tutaj. Ja równiez mam tylozgiecie, genetyczne co powoduje bardzo bolesne @, szczegolnie od kiedy przestalam brac tabletki antykoncepcyjne. Stosunki sa bolesne, a czy mniej czy bardziej, zalezy w jakim miejscu cyklu jestem i jak nisko polozona jest szyjka. Staramy sie o dziecko juz 8 cykl i mam nadzieje, ze jestesmy blizej niz dalej. Moja ginekolorzka powiedziala mi, ze zgiecie nie powinno byc problemem, gdyz plemnikow jest duzo i ktorys sie tam przecisnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2014, 19:59

    Anieleczka lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ