X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne USG, monitoring, jajnik, pęcherzyk
Odpowiedz

USG, monitoring, jajnik, pęcherzyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny :)

    proszę Was o pomoc w odczycie zdjęcia usg. Byłam w okresie tylko "poowulacyjnym" na usg. Na prawym jajniku co cykl miałam pęcherzyk, lewy nie "wytwarza" niestety. Objawy, śluz, tempka wskazuje, że mogła być owulka. Ogólnie zawsze robiły mi się ostatnio torbiele z niepękniętego pęcherzyka, ale po tym usg dr w sumie nie stwierdził torbieli krwotocznej.

    Dr nie stwierdził owulacji, bo płynu brak, a ciałka niby też nie widział. Natomiast powiedział, że jest jakaś jak to określił pozostałość chyba po pęcherzyku, którą widać na zdjęciu, ale że dziwnie to wygląda.

    Tam gdzie zbiegają się linie jest taka ciemna plamka w takiej "kuli, otoczce", to może być ciałko? Nie wiem czemu zaznaczył aż takie granice na zdjęciu. Ale może faktycznie coś dziwnego jest na tym jajniku.

    21ff56908c310b4cmed.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2015, 19:34

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie pomoże? :-(

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo tu musiałaby się wypowiedzieć staraczka, która byłaby jednocześnie ginekologiem.Dla większości z nas to zdjęcie to po prostu jaśniejsze i ciemniejsze plamki :( Możesz wziąć to zdjęcie i udać się na konsultację do innego gina, żeby mieć 2 opinie

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślałam, że może któraś po prostu już jest bardziej wprawiona w oglądanie zdjęć usg :-) wiem, że to nie łatwe, bo Kiedyś też niczego nie rozumiałam z tych zdjęć, ale z czasem wiem już jak wygląda torbiel taka, czy inna, jak wygląda pęcherzyk, bo co cykl mam przynajmniej 2 usg. Ale z tym przypadkiem może być faktycznie ciężko.

    Dziękuję tygrysku za odpowiedz :-)

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10853 8487

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie, ze zaznaczyl ta przerywana obwodke, ktora wyglada troche jak stigma.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤

    Matylda 🩷 11.08.2022
    Zoya 🤎 Vincent 🩶 25.08.2025
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ