X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne uzależnienie od kropli do nosa a starania
Odpowiedz

uzależnienie od kropli do nosa a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki. Od ponad 10lat jestem uzależniona od kropli do nosa xylometazolin kropie nos zawsze na noc bo inaczej nie zasne wiem ze nadużywanie tych kropli jest niewskazane napewno w ciazy a czy przy staraniach o dziecko te krople jakos szkodza?bardzo proszę o odpowiedz

  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba już taki wątek gdzieś czytałam. byś musiała zapytać się lekarza,
    a co do długości zażywania tych samych kropli przez 10 lat to nie za długo??

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem ze długo ale to silniejsze ode mnie zakupilam teraz sol morska bo ja mozna stosować codziennie ale one mi nie pomagają:(

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, byłam uzależniona od tych kropli przez jakieś 2 lata, po wielu poszukiwaniach trafiłam na laryngologa, który mi pomógł. Brałam Buderhin do nosa i Cirrus tabletki - 2 miesiące kuracji i poszło w zapomnienie całe uzależnienie. Co więcej, jak odstawiałam wcale się nie męczyłam ;-) Do dzisiaj mam spokój ale jak jestem przeziębiona i mam katar to biorę tylko tabletki tzn brałam bo teraz już nie mogę ;-)

    W ciązy oczywiście zabronione jest stosowanie xylometazolinu, myślę, że i przy staraniach jest niewskazany bo tak naprawdę nie wiesz kiedy Ci się uda i czy nie zaszkodzisz maluszkowi.

    Życzę silnej woli i koniecznie zacznij z tym walczyć! ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mordeczka wrote:
    chyba już taki wątek gdzieś czytałam. byś musiała zapytać się lekarza,
    a co do długości zażywania tych samych kropli przez 10 lat to nie za długo??

    Nie można stosować tych kropi dłużej niż tydzień, każdy farmaceuta mi to powtarzał jak kupowałam po dwa opakowania na zapas... Później zmieniałam już apteki.

    agania lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Livia właśnie pisze że 10 lat to za długo.. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2015, 11:17

    livia30 lubi tę wiadomość

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli po prostu muszę odstawić jak najszybciej żeby w razie czego nie zaszkodzić maluszkowi.licze na to ze pomecze sie troche uzywajac tylko soli morskiej.co najsmieszniejsze w ciagu dnia wogole kropli niepotrzebuje tylko na noc.A najlepiej wybrać się do laryngologa.

  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    idź do laryngologa na pewno Ci pomoże :)

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 12 lutego 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj tabletek Cirrus - mi życie uratowały ;-) A najlepiej wybierz sie do dobrego laryngologa, który nie zbagatelizuje problemu (ja się trochę naszukałam). Po takim czasie stosowania kropli na pewno masz zjechaną śluzówkę w nosie i trzeba ja odbudować. U mojego brata było gorzej, bo on musiał mieć operację tak mu śluzówka przerosła - oboje się załatwiliśmy tymi cholernymi kroplami.

    Idzianna lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje się wizyty jak nie wiem w końcu tyle lat chlercia wie co ja mam w tym nosie wcześniej mi to nie przeszkadzało i o tym nie myslalam ze naduzywam tych kropli dopiero teraz sientym przejmuje odkąd zaczęliśmy z mężem starac się o dziecko

  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 12 lutego 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krople buderhin są dobre ale trzeba uważać gdyż są na sterydach. i nie wolno ich długo stosować. Tym bardziej przy staraniach byłabym ostrożna ze stosowaniem takich środków na bazie sterydów .

    wredota lubi tę wiadomość

    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslalam ze będzie to trudnijsze ale juz dziś na 16 idę do laryngologa oczywiście w pierwszej kolejności powiem jej ze staram się o dziecko

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszka jak zrobić taki suwaczek ślubny pod wpisem jak Ty masz?

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 12 lutego 2015, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo od czasu, od kiedy zaczelam bromergon brac.

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 12 lutego 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może wybierz się z tym do jakiegoś specjalisty od uzależnień

  • Pragnąca Przyjaciółka
    Postów: 169 23

    Wysłany: 12 lutego 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś też byłam uzależniona od tych kropelek :) ok 2 lata kropiłam dzień w dzień bo inaczej nie mogłam zasnąć. Pewnego dnia moja mądra siostra uświadomiła mnie że ciągły katar mam właśnie przez te krople. Odstawiłam i po ok 3 tygodniach mogłam normalnie oddychać bez żadnych zamienników. Było ciężko, ale na szczęście u mnie kropienie nie wywołało żadnych negatywnych skutków. Podczas choroby wracam do nich ale tylko na pare dni a nie na lata i wyłącznie żeby móc swobodnie spać:) Spróbuj może zastosować sinupret, sinulan albo coś w tym stylu ale wszystko w zalecanych dawkach i długością stosowania ;) Krople odstaw koniecznie. Powodzenia

  • zoe31 Ekspertka
    Postów: 229 145

    Wysłany: 12 lutego 2015, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest taki neutralny preparat Natrivent on powinien delikatnie obkurczać śluzówkę nosa ! Nie wiem czy się sprawdza w praktyce ale w teorii nadawałby się idealnie do odzwyczajania od kropel.

    Hania ♥♥♥3470g 56cm
    w5wq73sb9uer0w82.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na chwile obecna mam tak zatkania jedna dziurkę bo juz idzie pora spania tak jest zawsze eh:\ mam ta wodę morska nie wymawiając aż 25zl kosztowała (mój xylometazolin tylko5zl) heh i muszę się jakoś przemeczyc no trudno

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 12 lutego 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby1991 wrote:
    Na chwile obecna mam tak zatkania jedna dziurkę bo juz idzie pora spania tak jest zawsze eh:\ mam ta wodę morska nie wymawiając aż 25zl kosztowała (mój xylometazolin tylko5zl) heh i muszę się jakoś przemeczyc no trudno
    Uzywasz krople?
    Ja zawsze spreje, bo wygodniej, ale one po 15 zeta lub wiecej :(

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Renia75 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 listopada 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,borykałam się z takim samym problemem bardzo długo.Najpierw xylometazolin potem sudafed,rok temu usunięcie polipów i dalej zatkany nos.Ale udało się po wielu próbach aerozol do nosa DYMISTA,fakt drogie ok 110zł buteleczka.Aplikuje rano,raz dziennie a efekt niesamowity nie wiem już co to zatkany i cieknący nos, wraca mi pomału węch(został utracony przez krople).Husteczek do nosa nie używam wcale(wcześniej zakupywane tonami.Jestem szczęśliwa i jeżeli chce ktoś wypróbować te krople to polecam.Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu do odstawienia tych uzależniających kropli.:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2016, 10:24

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ