X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W listopadzie Bolo leci w lecie będą z tego dzieci 🦩🤰👶🤱
Odpowiedz

W listopadzie Bolo leci w lecie będą z tego dzieci 🦩🤰👶🤱

Oceń ten wątek:
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5240 6562

    Wysłany: 30 listopada 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    conte wrote:
    ale pytanie, co powodują takie wyniki? zmęczenie, senność, ochota na słodkie, zmniejszone libido, problemy z zajściem w ciążę, problemy z utrzymaniem ciąży?

    ja myślę, że słodkie, libido i problemy z zajściem,(insulina osłabia komórki jajowe, a jak są słabiutkie, słabej jakości :( ) lub z utrzymaniem (zapłodnią się, ale źle będą się rozwijać)...

    edit. ale moja koleżanka z pcosem i androgenami, jak trafiła do dobrego lekarza, to jej się udało, z tym że metę ciągneła do prawie połowy ciąży a teraz ma cukrzycę ciążową. tyle, że 2 poprzednich lekarzy podchodziło do tego "dej pani spokój" i 2 ciąże straciła na wczesnym etapie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2021, 18:38

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • conte Autorytet
    Postów: 1406 2381

    Wysłany: 30 listopada 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celina550 wrote:
    ja myślę, że słodkie, libido i problemy z zajściem,(insulina osłabia komórki jajowe, a jak są słabiutkie, słabej jakości :( ) lub z utrzymaniem (zapłodnią się, ale źle będą się rozwijać)...

    edit. ale moja koleżanka z pcosem i androgenami, jak trafiła do dobrego lekarza, to jej się udało, z tym że metę ciągneła do prawie połowy ciąży a teraz ma cukrzycę ciążową. tyle, że 2 poprzednich lekarzy podchodziło do tego "dej pani spokój" i 2 ciąże straciła na wczesnym etapie..


    ja jebe... zachciało mi się diagnostyki... już mam najczarniejsze scenariusze w głowie. I ja zaczęłam szukać na siłę lekarze, który mnie pusci na badania a nie czekałam aż minie "rok regularnego współżycia"

    mam znajomą, która właśnie nie miała żadnych badań i ciągle dochodziło do poronień a później się okazało, że pcos i IO ...


    boje się cholernie, poza tym nie wyobrażam sobie bycia na diecie. Wysłałam wyniki lekarzowi, zobaczę co odpowie.

    PCOS + IO + hiperandrogenizm.
    8msc starań

    24.08.2022 - Michał 🥰 3160g, 53cm, 10 pkt
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3672 3490

    Wysłany: 30 listopada 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    conte wrote:
    ja jebe... zachciało mi się diagnostyki... już mam najczarniejsze scenariusze w głowie. I ja zaczęłam szukać na siłę lekarze, który mnie pusci na badania a nie czekałam aż minie "rok regularnego współżycia"

    mam znajomą, która właśnie nie miała żadnych badań i ciągle dochodziło do poronień a później się okazało, że pcos i IO ...


    boje się cholernie, poza tym nie wyobrażam sobie bycia na diecie. Wysłałam wyniki lekarzowi, zobaczę co odpowie.

    Conte dieta przy IO nie jest taka straszna, przede wszystkim zmieniasz pieczywo białe na pełnoziarniste, tak samo makarony i ryż na ciemny. Pilnujesz żeby łączyć węglowodany z białkiem i dobrym tłuszczem np. jak jesz owoce to z jogurtem naturalnym i orzechami 😉 i do każdego posiłku zieleninka 😉 małymi krokami dasz radę nawet dziewczyny z akademii płodności mają sporo porad i przepisów.
    Ważne że znasz wroga. Trzymam kciuki żeby było tylko lepiej ✊

    conte lubi tę wiadomość

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5240 6562

    Wysłany: 30 listopada 2021, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    conte wrote:
    ja jebe... zachciało mi się diagnostyki... już mam najczarniejsze scenariusze w głowie. I ja zaczęłam szukać na siłę lekarze, który mnie pusci na badania a nie czekałam aż minie "rok regularnego współżycia"

    mam znajomą, która właśnie nie miała żadnych badań i ciągle dochodziło do poronień a później się okazało, że pcos i IO ...


    boje się cholernie, poza tym nie wyobrażam sobie bycia na diecie. Wysłałam wyniki lekarzowi, zobaczę co odpowie.


    rybko, najważniejsze, to znać wroga i wiedzieć jak z nim walczyć !

    ja bardzo szanuję lekarzy, którzy zwracają uwagę na dietę w staraniach, mam do nich od razu większe zaufanie. ale fakt, znajdź kogoś dobrego! :)

    przypomnę tylko, że moje cukry są stanem przedcukrzycowym i "nikt by mi ich nie zlecił, bo jestem szczupła" :) więc sama widzisz - niektórzy lekarze to kutafony, po prostu.

    a dieta? można się przyzwyczaić i mówię to ja - człowiek, który przy garach stać nie znosi!
    jest kilka takich gotowych jadłospisów do kupienia w sieci, smaczne, szybkie i tanie przepisy, jest mnóstwo książek, polecam też dietetyka KLINICZNEGO. ja dzięki tej diecie mam duuużo więcej energii, nie jestem taka śpiąca, nie kręci mi się w głowie i fakt, trochę nawet schudłam (wciąż BMI w normie, nie to, że już jakieś zaburzenia). ale przy nadwadze albo kilku kg więcej - to przecież tym bardziej fajnie (nie mówię, żeś gruba, to akurat do wszystkich zainteresowanych) :)

    conte lubi tę wiadomość

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3672 3490

    Wysłany: 30 listopada 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu dzięki za wątek 🥰

    A ja na koniec miesiąca mam dobrą wiadomość:
    Dzisiaj oddzwoniła do mnie pani z APC że jutro mogę mieć wizytę u doktora Paśnika i udało mi się ogarnąć w pracy że wyjdę wcześniej więc jutro jadę!!! 😆😆

    Mam nadzieję że doktor powie mi co robić mimo że nie mam nowych badań i da zalecenia na ciążę.
    Proszę trzymajcie kciuki 🙏🙏🙏

    conte, Blondyna.B, Lidia, smoothie, Moniika, Karina123, Niebieska Gwiazda, milam, Paulina1106, Gwiazdeczka 93, Sparky, Rudakostka, KasiaCh lubią tę wiadomość

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5240 6562

    Wysłany: 30 listopada 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koteczka82 wrote:
    Bubu dzięki za wątek 🥰

    A ja na koniec miesiąca mam dobrą wiadomość:
    Dzisiaj oddzwoniła do mnie pani z APC że jutro mogę mieć wizytę u doktora Paśnika i udało mi się ogarnąć w pracy że wyjdę wcześniej więc jutro jadę!!! 😆😆

    Mam nadzieję że doktor powie mi co robić mimo że nie mam nowych badań i da zalecenia na ciążę.
    Proszę trzymajcie kciuki 🙏🙏🙏

    o taaaaaaaaaaak <3

    o której? KOCHAM WIZYTY U PAŚNIKA, czekam jak na szpilkach na wiadomości :D :D :D

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • conte Autorytet
    Postów: 1406 2381

    Wysłany: 30 listopada 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się całe życie wzbraniałam iść na dietę bo balam się, że będę będę końca życia musiała się pilnować...
    Ja jakoś strasznie gruba nie jestem, mam 66 kg przy 166 cm wzrostu i jedynie co to na brzuchu mi się zbiera zawsze na zime i z tyłu na plecach schaby mam... jak brałam tabsy to było ok a jak odstawiłam to waga w górę...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2021, 19:15

    PCOS + IO + hiperandrogenizm.
    8msc starań

    24.08.2022 - Michał 🥰 3160g, 53cm, 10 pkt
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3672 3490

    Wysłany: 30 listopada 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celina550 wrote:
    o taaaaaaaaaaak <3

    o której? KOCHAM WIZYTY U PAŚNIKA, czekam jak na szpilkach na wiadomości :D :D :D

    O 14:20 dam wam znać na grudniowym wątku najszybciej jak się da po wizycie 😉

    conte lubi tę wiadomość

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 30 listopada 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koteczka82 wrote:
    O 14:20 dam wam znać na grudniowym wątku najszybciej jak się da po wizycie 😉
    Kciuki ❤

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Pani Miśka Autorytet
    Postów: 1011 1078

    Wysłany: 30 listopada 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2022, 18:16

    conte lubi tę wiadomość

  • MałaMi* Autorytet
    Postów: 407 312

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Conte ja tez mam IO i najprawdopodobniej PCOS. Wykupiłam sobie gotową dietę i od dziś działam. Posiłki wiele nie odbiegają od tych zwykłych, które do tej pory jadłam. A tego bałam sie najbardziej. Bo słowo DIETA nie kojarzy mi sie zbyt dobrze...
    Ale tak jak juz dziewczyny napisały najważniejsze jest ich komponowanie. Mam zamiar włączyć jeszcze aktywność fizyczną min te 2x w tyg. Każda aktywność jest wskazana dla osób z IO, bo powoduje obniżenie stężenia glukozy we krwi i poprawia wrażliwość komórek na insulinę.
    To sa dla mnie duze zmiany, ale bede je wprowadzać stopniowo.
    Powodzenia Conte ✊🏻

    conte lubi tę wiadomość

    2021 -Starania o pierwsze 👶🏻🥰
    19.02.2022- ⏸🥺🤰🏻
    22.02.2022- beta 3752,6💞🥺🥺
    24.02.2022- beta 7111,7 💞🥺😍
    28.02.2022- dzidzia 4,5mm, mamy ❤
    14.03.2022- dzidzia 17,1mm ❤
    13.04.2022- I prenatalne, dzidzia 6.67cm 🎀🤰🏻💞
    09.05.2022- babyBOY! 160g szczęścia💙
    01.06.2022- badania połówkowe 350g szczęścia 💙
    16.10.2022 - Ignacy 🥰♥️
    Cudzie trwaj! 🥰😊
    👰-24 PCOS? IO
    Fertistim, PregnaStart, Euthyrox 37.5, Glucophage,Wit.D, Wit.B12
    🤵-26 Fertistim, Wit.D, MACA, NAC, Q10, Wit.B12, Wit.C, Cynk, Selen
    4lata po 👰🤵
    👫+🐕
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7643 10004

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oficjalnie zamykam wątek, dzięki 😉

    Betti37, Domi_naturelover, Blond27, Blondyna.B, MałaMi*, KasiaCh, Niebieska Gwiazda, Karina123 lubią tę wiadomość

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
‹‹ 378 379 380 381 382
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ