Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne " W lutym jeszcze sexi dama 💃🏻, w październiku crazy mama🤰🏻"
Odpowiedz

" W lutym jeszcze sexi dama 💃🏻, w październiku crazy mama🤰🏻"

Oceń ten wątek:
  • Bialeekk Autorytet
    Postów: 2659 5846

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona11 wrote:
    Hej dziewczyny 😘
    Tulę za wszystkie 🙉 i ⚪, marzec będzie Wasz 😘
    Witam nowe dziewczyny, powodzenia dla Was 🤞🍀

    Zrobiłam dziś kontrolę bety, żeby się nieco uspokoić i wynik to 467,7 - przyrost 96%.
    Poprzedni przyrost to 176%. Niby wiem, że to wszystko jest w normie, ale czy powinnam się jakoś niepokoić, że wolniej rośnie? 😔

    Jeśli przyrost jest w normie to nie masz czym się martwić. Spokojnie, wszystko będzie dobrze❤️

    Ona11 lubi tę wiadomość

    👩🏽 +👱🏽‍♂️+🐈+🍍=❤️

    19 cykl siania 🍍

    🍼 27.03.2024- MAMY TO!⏸️🍍
    🍼 27.11.2024, godzina 10:10
    3940g wymarzonego synka 🥹👶🏼

    07.2025 Biochem 💔
    04.12.2025 7tc 💔👼🏽
    event.png
  • Meeg Autorytet
    Postów: 1275 1638

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona11 wrote:
    Hej dziewczyny 😘
    Tulę za wszystkie 🙉 i ⚪, marzec będzie Wasz 😘
    Witam nowe dziewczyny, powodzenia dla Was 🤞🍀

    Zrobiłam dziś kontrolę bety, żeby się nieco uspokoić i wynik to 467,7 - przyrost 96%.
    Poprzedni przyrost to 176%. Niby wiem, że to wszystko jest w normie, ale czy powinnam się jakoś niepokoić, że wolniej rośnie? 😔

    Na początkowym etapie przyrasta różnie ale najważniejsze jest że rośnie i to bardzo dobrze Pamiętaj że mn to 66% a ty masz blisko 100. Wszystko jest ok, zupełnie się tym jednorazywm mniejszym orzysotem nie powinnaś martwić.
    Gratuluje 🥰

    Ona11 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona11 wrote:
    Hej dziewczyny 😘
    Tulę za wszystkie 🙉 i ⚪, marzec będzie Wasz 😘
    Witam nowe dziewczyny, powodzenia dla Was 🤞🍀

    Zrobiłam dziś kontrolę bety, żeby się nieco uspokoić i wynik to 467,7 - przyrost 96%.
    Poprzedni przyrost to 176%. Niby wiem, że to wszystko jest w normie, ale czy powinnam się jakoś niepokoić, że wolniej rośnie? 😔


    Trzymam bardzo mocno 🤞🏻🤞🏻🤞🏻 aby wszystko było ok 😊 niech kropek się rozwija.

    Ona11 lubi tę wiadomość

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki biopsji ale niw rozumiem ich 🙈

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Paucia Autorytet
    Postów: 1390 1953

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona11 - kciuki mocno zaciśnięte <3 tak, jak mówią dziewczyny - przyrost masz ok 100, także wszystko jest ok <3 uśmiech na twarzy, cycki do przodu i głowa do góry :)

    Mainlylife podeślij foto, może wspólnie z dziewczyny coś z tego wyniku rozszyfrujemy :)

    Ona11 lubi tę wiadomość

    12.2021r - 💒
    11.2022r - początek starań o pierwsze 👶
    03. 2023 - CB 4t 💔
    29.05.2023 - ⏸️ (naturalny cykl) 🙏🍀🤞💕
    30.05.2023 - Beta HCG - 305,8 🙏🍀💖
    6.06.2023 - Beta HCG - 5071,6 🙏🍀💖🌞🤞
    14.06.2023 - Kruszynka z serduszkiem ❤️🙏🍀🤞☀️😍
    07.07.2023 - 3,41 cm maluszka 😍❤️🤞🍀🙏☀️❤️
    20.09.2023 - połówkowe, 451 g chłopczyka, niskie ryzyka ❤️🍀🙏
    17.11.2023 - 3 prenatalne ♥️🤞🍀☀️🥰 1600 g Skarba 🩵♥️
    preg.png[/url]
  • Biedronka@ Autorytet
    Postów: 911 1864

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy na sali kadrową..chcę złożyć wypowiedzenie 28.02.23 a moja kadrowa twierdzi że mam okres wypowiedzenia 3 mc🤦‍♀️ pracuję od 01.04.2020 w firmie o wg. kadrowej okres wypowiedzenia liczy mi się od 01.03 do 01.04 więc wchodzę na 3 miesięczny okres wypowiedzenia??! To prawda..pomocy bo zwariuję😒
    Cytuję; bieg wypowiedzenia od 01.03.23 do 31.03.23 więc mija 36 miesięcy, następuje wydłużenie okresu wypowiedzenie do 3 mc.

    👸 &🤴 &🧒&👶

    age.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paucia wrote:
    Ona11 - kciuki mocno zaciśnięte <3 tak, jak mówią dziewczyny - przyrost masz ok 100, także wszystko jest ok <3 uśmiech na twarzy, cycki do przodu i głowa do góry :)

    Mainlylife podeślij foto, może wspólnie z dziewczyny coś z tego wyniku rozszyfrujemy :)



    Drobne fragmenty endometrium o łącznej powierzchni około 26mm2, z obrazem fazy proliferacyjnej (około VIII-Xdcm)
    Proscielisko o wyglądzie mikroskopowym odpowiednim dla fazy cm, z kilkoma drobnymi ogniskami zagęszczenia.

    Liczba komórek plazmatycznych w podścielisku endometrium (dodatnich w odczynie IHC na CD 138) 5,4/10mm2 (47/78mm2)*

    ICD-10: Z03.8

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Paulina666 Autorytet
    Postów: 895 666

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcowa wpisz mi 🐒

    👱‍♀️-40
    5 lat starań
    PCOS,bielactwo,MTHFR(C677)-układ hetero
    MTHFR(A1298)-układ hetero,PAI-1 układ hetero,KIR-AA,HLAC-C1,C2❌
    Kariotyp✅
  • Paucia Autorytet
    Postów: 1390 1953

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka@ wrote:
    Mamy na sali kadrową..chcę złożyć wypowiedzenie 28.02.23 a moja kadrowa twierdzi że mam okres wypowiedzenia 3 mc🤦‍♀️ pracuję od 01.04.2020 w firmie o wg. kadrowej okres wypowiedzenia liczy mi się od 01.03 do 01.04 więc wchodzę na 3 miesięczny okres wypowiedzenia??! To prawda..pomocy bo zwariuję😒
    Cytuję; bieg wypowiedzenia od 01.03.23 do 31.03.23 więc mija 36 miesięcy, następuje wydłużenie okresu wypowiedzenie do 3 mc.

    Pytanie, jaki miałaś okres wypowiedzenia na umowie ?
    W mojej firmie, kiedy zatrudniam pracowników na umowę na czas nieokreślony, to z automatu, jak pracują powyżej 3 lat to mają wg kodeksu czas wypowiedzenia 3 miesiące.
    Jeśli pracują 2 lata, 2 i pół to mają ustalony miesięczny czas wypowiedzenia, ale na pewno masz ten kodeks wpisany na umowie o pracę:)

    12.2021r - 💒
    11.2022r - początek starań o pierwsze 👶
    03. 2023 - CB 4t 💔
    29.05.2023 - ⏸️ (naturalny cykl) 🙏🍀🤞💕
    30.05.2023 - Beta HCG - 305,8 🙏🍀💖
    6.06.2023 - Beta HCG - 5071,6 🙏🍀💖🌞🤞
    14.06.2023 - Kruszynka z serduszkiem ❤️🙏🍀🤞☀️😍
    07.07.2023 - 3,41 cm maluszka 😍❤️🤞🍀🙏☀️❤️
    20.09.2023 - połówkowe, 451 g chłopczyka, niskie ryzyka ❤️🍀🙏
    17.11.2023 - 3 prenatalne ♥️🤞🍀☀️🥰 1600 g Skarba 🩵♥️
    preg.png[/url]
  • Ewiwi Autorytet
    Postów: 2644 1938

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka@ wrote:
    Mamy na sali kadrową..chcę złożyć wypowiedzenie 28.02.23 a moja kadrowa twierdzi że mam okres wypowiedzenia 3 mc🤦‍♀️ pracuję od 01.04.2020 w firmie o wg. kadrowej okres wypowiedzenia liczy mi się od 01.03 do 01.04 więc wchodzę na 3 miesięczny okres wypowiedzenia??! To prawda..pomocy bo zwariuję😒
    Cytuję; bieg wypowiedzenia od 01.03.23 do 31.03.23 więc mija 36 miesięcy, następuje wydłużenie okresu wypowiedzenie do 3 mc.
    kadrowa sie myli. miesiąc - rozumiany jako kalendarzowy. wypowiedzenie złożone do końca lutego rozpoczyna sie 1 marca i kończy ostatniego marca. w związku z powyższym nie dochodzi o przekroczenia terminu 3 lat zatrudnienia, które wydłuża wypowiedzenie. jak się kobitka upiera, niech poda ci podstawę prawną. na razie widzę to jako art 36, pragraf 1 pkt 2 jako podstawę miesięcznego wypowiedzenia.

    Paucia, Nowanna, Meeg, Lipcowa, Kil lubią tę wiadomość

    *starania od XI 2021
    *maj 2022 beta 30
    *15 sierpnia 2022 poronienie samoistne 17+3tc. (przyczyna nieznana)
    *euthyrox, bromocorn, dong quai,inofem
  • Paucia Autorytet
    Postów: 1390 1953

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mainlylife wrote:
    Drobne fragmenty endometrium o łącznej powierzchni około 26mm2, z obrazem fazy proliferacyjnej (około VIII-Xdcm)
    Proscielisko o wyglądzie mikroskopowym odpowiednim dla fazy cm, z kilkoma drobnymi ogniskami zagęszczenia.

    Liczba komórek plazmatycznych w podścielisku endometrium (dodatnich w odczynie IHC na CD 138) 5,4/10mm2 (47/78mm2)*

    ICD-10: Z03.8

    Kochana, wyższa matematyka :D koniecznie wyślij wynik swojej prowadzącej dr - niech coś Ci nakreśli, podpowie. Na pewno na ten moment nie denerwuj się niczym, tylko poczekaj na przetłumaczenie opisu na nasz język :D

    Lipcowa lubi tę wiadomość

    12.2021r - 💒
    11.2022r - początek starań o pierwsze 👶
    03. 2023 - CB 4t 💔
    29.05.2023 - ⏸️ (naturalny cykl) 🙏🍀🤞💕
    30.05.2023 - Beta HCG - 305,8 🙏🍀💖
    6.06.2023 - Beta HCG - 5071,6 🙏🍀💖🌞🤞
    14.06.2023 - Kruszynka z serduszkiem ❤️🙏🍀🤞☀️😍
    07.07.2023 - 3,41 cm maluszka 😍❤️🤞🍀🙏☀️❤️
    20.09.2023 - połówkowe, 451 g chłopczyka, niskie ryzyka ❤️🍀🙏
    17.11.2023 - 3 prenatalne ♥️🤞🍀☀️🥰 1600 g Skarba 🩵♥️
    preg.png[/url]
  • balbina28 Autorytet
    Postów: 270 565

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    mam wyniki proga! 16,34 ng/ml. Mega się cieszę, bo gin mówił, że wynik powyżej 5 oznacza, że owu była. Muszę trochę zgłębić temat tego proga, bo teraz się zastanawiam czy w ogóle jest sens robić testy, czy jest zbyt niski jak na potencjalną ciążę?

    Nowanna Twoja Wartość 35,9 jest w ng/ml? Konsultujesz to ze swoim ginem?

    Nie wiem do końca co te wyniki oznaczają oprócz tego, że owu była :D idę poczytać.

    Natosia - jesteś mega kochaną osobą, przeczytałam Twój post o znajomych, którzy się starają :) ... <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2023, 15:34

    rozalaa, Oli123, Lipcowa, gattina, agentka93, Domi94 lubią tę wiadomość

    😺32 lata
    🍀starania od 12/2022
    ⚡️endometrioza, cechy adenomiozy


    03.2023 💔 cb
    07.2023 💔 cp

    ✨IVF ✨
    03.02.25 Punkcja 6 zarodków
    04.03.25 Transfer 5BA
    10.03.25 6dpt 35,12
    11.03.25 7dpt 58,22
    14.03.25 10dpt 301,69
    20.03.25 16dpt 3617,00 prog 85 Pierwsze USG pęcherzykowe 🤍
    27.03.25 Mamy 💖

    preg.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka@ wrote:
    Mamy na sali kadrową..chcę złożyć wypowiedzenie 28.02.23 a moja kadrowa twierdzi że mam okres wypowiedzenia 3 mc🤦‍♀️ pracuję od 01.04.2020 w firmie o wg. kadrowej okres wypowiedzenia liczy mi się od 01.03 do 01.04 więc wchodzę na 3 miesięczny okres wypowiedzenia??! To prawda..pomocy bo zwariuję😒
    Cytuję; bieg wypowiedzenia od 01.03.23 do 31.03.23 więc mija 36 miesięcy, następuje wydłużenie okresu wypowiedzenie do 3 mc.

    Nie jestem kadrową ale zajmuje się umowami i wypowiedzeniami itp w szkole.

    Niestety ma rację :/ jeśli praacowalaś 2 lata 11 miesięcy to okres wypowiedzenia trwa trzy miesiące. W okresie wypowiedzenia upływa trzy letni okres zatrudnienia.

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bialeekk wrote:
    W jakiej jednostce?😃
    nmol/l 😳
    Nie wiem czy ten wynik jest Ok czy coś nie tak?

    preg.png
  • rozalaa Autorytet
    Postów: 2341 6582

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    balbina28 no w zasadzie to oznacza tyle że owu była i to dobrej jakości :P już wiele razy węszyłyśmy ciąże z wyników proga, ale już nauczyłyśmy się już, że to wróżenie z fusów. Były już piękne progi bez ciąż i niskie progi z ciążą :)
    Tulę za małpy :(

    balbina28 lubi tę wiadomość

    starania o pierwsze👶 od 2022r
    👩 30 | 🧔 31 |
    IVF #1 – 07.2024 → 2❄️
    FET 19.08 – 💔 ciąża bezzarodkowa
    IVF #2 – 12.2024 → 8❄️
    FET 3.02.25❄️5bb 👎
    FET 3.03.25❄️4bc + ❄️4bb 👎
    FET 21.07.25❄️2x4cc 👎
    FET 18.08.25❄️4bc + ❄️3bb 👎
    FET 30.04.26 ❄️4bb -> 7dpt II
    nieprawidłowe przyrosty HCG - 💔 ciąża bezzarodkowa
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski idę sieknąć, nie wytrzymie 🫣. Zwłaszcza po tym progu. Aż mi się ręce trzęsą.

    Ewiwi, rozalaa, Ona11, Estrella, Oli123, Lipcowa, Kil, Domi94 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do okresu zatrudnienia, od którego zależy okres wypowiedzenia wlicza się także okres samego wypowiedzenia stąd tez ten 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • Biedronka@ Autorytet
    Postów: 911 1864

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgłupiałam poprostu...czyli jednak 3 miesiące 🤦‍♀️🤦‍♀️

    👸 &🤴 &🧒&👶

    age.png
  • Mainlylife Autorytet
    Postów: 1329 1569

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozalaa wrote:
    balbina28 no w zasadzie to oznacza tyle że owu była i to dobrej jakości :P już wiele razy węszyłyśmy ciąże z wyników proga, ale już nauczyłyśmy się już, że to wróżenie z fusów. Były już piękne progi bez ciąż i niskie progi z ciążą :)
    Tulę za małpy :(


    Czekamy na ⏸

    balbina28 lubi tę wiadomość

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏼 31.12.2014r.
    💒 2020r.
    👱🏻‍♀️
    Endometrioza III stopnia ❌
    21.10.2023- 26.01.2023 ureaplasma ✅
    31.01.2023r. Hycosy i biopsja endometrium- jajowody drożne, ✅zapalenie endometrium ❌
    Hormony ✅


    🧔‍♂️30
    badanie nasienia✅

    07.05.2023r. ⏸️🙊
    08.05.2023r. Beta 789 mlU/ml
    10.05.2023r. Beta 1717 mIU/ml



    25.12.2023r. Olcia, Nasz Świąteczny Cud 🎄✨


    age.png
  • balbina28 Autorytet
    Postów: 270 565

    Wysłany: 20 lutego 2023, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozalaa wrote:
    balbina28 no w zasadzie to oznacza tyle że owu była i to dobrej jakości :P już wiele razy węszyłyśmy ciąże z wyników proga, ale już nauczyłyśmy się już, że to wróżenie z fusów. Były już piękne progi bez ciąż i niskie progi z ciążą :)
    Tulę za małpy :(


    rozumiem! dziękuję za informację <3 zatem cieszę się dalej, że owu była i się dodatkowo nie nakręcam/nie zniechęcam :) i tak już jestem zadowolona, że letrozol działa :) miły dzień

    Nowanna dawaj znać! Trzymam kciuki! Choć w sumie dosyć wcześnie ten sik :D ale kto wie, może i ja jutro dołączę :D :D

    rozalaa lubi tę wiadomość

    😺32 lata
    🍀starania od 12/2022
    ⚡️endometrioza, cechy adenomiozy


    03.2023 💔 cb
    07.2023 💔 cp

    ✨IVF ✨
    03.02.25 Punkcja 6 zarodków
    04.03.25 Transfer 5BA
    10.03.25 6dpt 35,12
    11.03.25 7dpt 58,22
    14.03.25 10dpt 301,69
    20.03.25 16dpt 3617,00 prog 85 Pierwsze USG pęcherzykowe 🤍
    27.03.25 Mamy 💖

    preg.png
‹‹ 289 290 291 292 293 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak interpretować wynik testu ciążowego i co robić dalej?

Testy ciążowe są jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi diagnostycznych w warunkach domowych. Choć ich obsługa wydaje się prosta, interpretacja wyniku może wzbudzać wiele pytań - zwłaszcza gdy rezultat jest niejednoznaczny, pojawia się wcześniej niż zaleca producent lub gdy towarzyszą mu objawy wymagające szerszej oceny medycznej. Zrozumienie działania testów wykrywających gonadotropinę kosmówkową (hCG), a także świadomość ograniczeń tych metod pozwala trafniej ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ