Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne " W lutym jeszcze sexi dama 💃🏻, w październiku crazy mama🤰🏻"
Odpowiedz

" W lutym jeszcze sexi dama 💃🏻, w październiku crazy mama🤰🏻"

Oceń ten wątek:
  • Zosis Autorytet
    Postów: 2215 5594

    Wysłany: 24 lutego 2023, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytoto wrote:
    Ale Ci się biedna przytrafiło 😔 szkoda, ze miesiąc w plecy, ale chociaż nowy termin wyznaczyli…. To znaczy, ze następnym razem podadzą Ci inny lek?

    Taaak, od wejścia mam krzyczeć, żeby z tramalem się do mnie nie zbliżali 🤣

    Czytoto, Kil, Lipcowa lubią tę wiadomość

    👩‍🦰35 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań

    10.2023 IUI (27-my cykl starań)
    👶 nasza Księżniczka 07.2024 💗

    07.2025 słodka wpadka 🙈🩷
  • Olya Autorytet
    Postów: 310 804

    Wysłany: 24 lutego 2023, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 💖 córcia ma dziś karnawał w przedszkolu, wiec Mamasita od rana na pełnych obrotach 😂 jutro oddelegowuje bratanka i siostrzenice do domu, koniec tego lenistwa i będę odpoczywać 😍❤️ może mi się zachce trochę więcej tu udzielać, bo póki co to mi się NIC nie chce, ani pisać, ani sprzątać, ani gotować 😂 tylko bym odpoczywała

    Kto dziś testuje? :))))

    🤍 03.2018 - Rozpoczynamy starania 👶🏻
    🤍 08.2019 - Upragnione DWIE kreski 🤰🏼
    🤍 04.2020 - Jest i ONA 🤱🏼

    Czas na rodzeństwo… 👶🏻

    🤍 09.2022 - Ciąża biochemiczna 🥺💔
    🤍 01.02.2023 - Chwilo trwaj! ⏸️
    🤍 11.04.2023 - It’s a girl! 💗
    🤍 7.10.2023 - W końcu razem!🤱🏼


    age.png
  • Karina Autorytet
    Postów: 707 808

    Wysłany: 24 lutego 2023, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi94 wrote:
    Cześć dziewczyny, czy to jest ten słynny piczor? 🥺IMG-20230224-054419.jpg

    Trzymam kciuki za dzisiejsze testowanka 🍀🍀 gratuluję pięknych Kropek, ⏸️ i bet 😘
    Tule najmocniej za biele 😚

    Miłego dnia wam 😘😘
    Piczor na 6+ ☺️

    Domi94 lubi tę wiadomość

    22.06.23 ⏸
    12.03.24 🩵18:35 Dominik 3900g 60cm

    age.png
  • Emka06 Autorytet
    Postów: 3241 6238

    Wysłany: 24 lutego 2023, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2025, 16:58

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 24 lutego 2023, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MerryCherry wrote:
    Na szczęście praktycznie wszystko piszemy na kompie, więc może mnie nie namierzą 😂.
    Co mnie podkusiło, żeby bazgrolić te tytuły na kartce a potem ją na dodatek jeszcze zgubić😅

    To jesteś uratowana 🤣

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Karina Autorytet
    Postów: 707 808

    Wysłany: 24 lutego 2023, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia, współczuję sytuacji. Trzymam kciuki żebyś dzisiaj wyszła ze szpitala☺️

    A u mnie dzisiaj dziewczyny skok temperatury, więc dzień zrobiony. Za to dalej czuję się jakbym miała PMS. Tak mnie od wczoraj wszystko irytuje. Chodzę dosłownie jakbym miała wściekliznę macicy 😅

    Lipcowa lubi tę wiadomość

    22.06.23 ⏸
    12.03.24 🩵18:35 Dominik 3900g 60cm

    age.png
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 24 lutego 2023, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MerryCherry wrote:
    Jezu dziewczyny, nie straszcie mnie 😂. Zaczynam się bać, że mnie zdemaskują.. o rany jaki wstyd. Trzeba będzie robotę zmienić 😅

    Najwyżej dostaniesz ksywę piczora w pracy 😂

    Akczi, nick nieaktualny, Jagodecka, agentka93 lubią tę wiadomość

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3021 2347

    Wysłany: 24 lutego 2023, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka203 wrote:
    Ja biorę Femibion 0, jest jod, ale niestety nie ma w składzie inozytolu 😔 zastanawiam się właśnie, czy od kolejnego cyklu nie kupić sobie czegoś z inozytolem oddzielnie, ale większość chyba jest połączona z kwasem foliowym. Nie chciałabym go dublować. Coś polecacie? 🙂
    Chyba nie ma niestety jednego jakiegoś superowego suplementu, który zawierałby wszystko 😆
    Kup sobie czysty inozytol w proszku, wychodzi najtaniej 😃 w tabletkach te możesz ale nie wiem jakie są dawki, żebyś nie musiała się faszerować 5 tabletkami dziennie.

    Ja w proszku miałam I piłam raz dziennie rano i to wychodziło 2000 inozytolu. Jeśli potrzebujesz więcej to sobie dozujesz wg potrzeb ☺️

    malutka203 lubi tę wiadomość

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Domi94 Ekspertka
    Postów: 182 265

    Wysłany: 24 lutego 2023, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogoorkowa po pracy będzie 🔥🔥

    Serio, jeśli ten cykl skończy się ⏸️ to NAC i postraszenie kliniką działają cuda 🤣🤣
    Teraz mam pytanie, bo biorę NAC 500mg i jak go długo jeszcze brać? Xd

  • Karola :) Autorytet
    Postów: 3021 2347

    Wysłany: 24 lutego 2023, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi94 wrote:
    Ogoorkowa po pracy będzie 🔥🔥

    Serio, jeśli ten cykl skończy się ⏸️ to NAC i postraszenie kliniką działają cuda 🤣🤣
    Teraz mam pytanie, bo biorę NAC 500mg i jak go długo jeszcze brać? Xd
    A który masz dc? Ile dpo
    Po owulce już nie musisz go brać, właściwie NAC powinno się brać 3-7dc 1200mg lub 1500mg w przypadku tabletek 500mg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2023, 06:54

    age.png

    10.2020r - początek starań o rodzeństwo 🤞

    02.08.16 r 💓Wiktoria👧🏼👨‍👩‍👦
    10.06.17 r 💏👰🏼‍♂️👨‍💼

    09.11.22 r --- ⏸️
    10.11.22 r --- beta 343,40
    28.11.22 r --- mamy serduszko 🩷
    04.01.23 r --- I prenatalne 🩷 niskie ryzyka, prawdopodobnie dziewczynka - Oliwia 🩷
    01.03.23 r --- II prenatalne, 330g dziewczynki 🩷
    26.04.23 r --- ✅️ 1 100g dziewczynki
    12.05.23 r --- ✅️ III prenatalne, 1 600g Oliwii 🩷
    24.05.23 r --- ✅️ 1 900 g niuńki 🩷
    14.06.23 r --- ✅️ 2 400 g 🩷
    05.07.23 r --- ✅️ niecałe 3 000 g 🩷
    19.07.23 r --- ostatnia wizyta ✊️ - nie dotrwaliśmy

    09.07.23 r --- Oliwia, 50 cm, 3120 g 🫶🩷 SN (z OM 39+0, z USG 38+3)
  • Ogoorkowa Autorytet
    Postów: 1914 1450

    Wysłany: 24 lutego 2023, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis, ściskam mocno! Ale dobrze, że jeszcze Cie przytrzymali i wyszły na jaw te objawy :( będziesz wiedzieć na przyszłość ;) jedyne pocieszenie w tej sytuacji :D

    PAI-1, MTHFR - homo❌

    10.2023 🎀❤️
  • rozalaa Autorytet
    Postów: 2341 6582

    Wysłany: 24 lutego 2023, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosis - masakra jakaś z tym ich sprzętem 😤 i z tymi lekami 😬 współczuje 😢
    Trzymam kciuki za wizyty, no i testujące wszystkie 😌 prosze tu ładnie jakieś kreseczki wysikać 😍
    Piątek, piąteczek, zmykam do pracy, może dzisiaj skończę ją wcześniej ❤️

    starania o pierwsze👶 od 2022r
    👩 30 | 🧔 31 |
    IVF #1 – 07.2024 → 2❄️
    FET 19.08 – 💔 ciąża bezzarodkowa
    IVF #2 – 12.2024 → 8❄️
    FET 3.02.25❄️5bb 👎
    FET 3.03.25❄️4bc + ❄️4bb 👎
    FET 21.07.25❄️2x4cc 👎
    FET 18.08.25❄️4bc + ❄️3bb 👎
    FET 30.04.26 ❄️4bb -> 7dpt II
    nieprawidłowe przyrosty HCG - 💔 ciąża bezzarodkowa
  • Stysia16 Autorytet
    Postów: 425 628

    Wysłany: 24 lutego 2023, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sagi wrote:
    To musiało być niesamowite przeżycie <3 ale pociągnę temat. bo z tą niezręcznością chodzi mi nie tyle o pozwolenie, co o poczucie że co ten facet ma ze sobą zrobić podczas wizyty, poza oglądaniem USG? Chyba jeszcze dużo muszę się doinformować :D

    Mój ma świetny kontakt z doktorkiem xD gadają sobie o sporcie i innych tematach, czasem mam wrażenie, że ja tam jest na doczepkę 🙈 mój Stary wręcz chce tam chodzić 🫣

    Ona11 lubi tę wiadomość

    2/2023 💔 6tc poronienie
    12/2021💙mamy pięknego, wymarzonego chłopca👶
    2/2021 💔 6 tc poronienie zatrzymane, łyżeczkowanie
    5/2020 💔 7 tc poronienie, łyżeczkowanie

    Ona
    29 lat
    zapracowana mama

    On
    28 lat
    bez nałogów
    mało aktywny tryb życia
    szczupły

    01/2023 chcemy drugiego bobasa :)
    Starania bez spiny, co będzie to będzie!
    3/2021 klinika leczenia niepłodności -> jest ok :)
  • Domi94 Ekspertka
    Postów: 182 265

    Wysłany: 24 lutego 2023, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola :) wrote:
    A który masz dc? Ile dpo
    Po owulce już nie musisz go brać, właściwie NAC powinno się brać 3-7dc 1200mg lub 1500mg w przypadku tabletek 500mg.
    Dziś 13dc, brałam go 3-7dc w dawce 1500mg i od 8dc biorę po 500mg , bo taka tabletka z Alliness 😀 dziś jeszcze wezmę, zobaczę jak jutro tempka się zachowa 🤞jak skoczy to odstawiam 😉

  • Kil Autorytet
    Postów: 713 1417

    Wysłany: 24 lutego 2023, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Zosis współczuję =/ biedna nie dość, że musiałaś się nerwów najeść to potem jeszcze taka sytuacja...</3 wracaj zdrowa do domku i odpoczywaj =)

    @Lipcowa - niestety, ale @ przyszła...xP

    Ona: 35
    On: 32

    16.01.2024 - 13 dpo - ⏸️🫶
    17.01.2024 - beta-HCG: 189 mlU/ml, Prog 26,1 ng/ml
    19.01.2024 - beta-HCG: 565 mlU/ml, Prog 21,7 ng/ml <3
    01.02.2024 - 0,42 cm mikro człowieczka <3 6t1d
    22.02.2024 - 2,4 cm Miśka <3 9w1d
    18.03.2024 - prenatalne Łódź
    21.03.2024 - kolejna wizyta


    preg.png
  • Stysia16 Autorytet
    Postów: 425 628

    Wysłany: 24 lutego 2023, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina gratulacje ! 🍀🍀🍀

    Ogoorkowa Stary od początku wizyty do samego końca. Jak jest badanie na fotelu to jest taka zasłonka że nie widać, a na USG podchodzi do ekranu :)

    Bialeeek ale się za tobą ciągnie ta "nieudana" wizyty u tej dentystki w PL 😫

    2/2023 💔 6tc poronienie
    12/2021💙mamy pięknego, wymarzonego chłopca👶
    2/2021 💔 6 tc poronienie zatrzymane, łyżeczkowanie
    5/2020 💔 7 tc poronienie, łyżeczkowanie

    Ona
    29 lat
    zapracowana mama

    On
    28 lat
    bez nałogów
    mało aktywny tryb życia
    szczupły

    01/2023 chcemy drugiego bobasa :)
    Starania bez spiny, co będzie to będzie!
    3/2021 klinika leczenia niepłodności -> jest ok :)
  • Evondita82 Autorytet
    Postów: 355 251

    Wysłany: 24 lutego 2023, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Trzymam kciuki za kolejne testujące!!
    Ja dziś 12 dc. Temp.znów w górę. Apka wyznaczyła owu na wczoraj 🥴a ja już nie ogarniam tych testów facelle słupkowych 🥴 Nie wiem, czy był piczor, prepiczor, pół piczora, a może popiczor..🥴szyjka też żyje własnym życiem..i śluz to samo. Ten cykl jest dziwny 🥴🥴

    ♀️ 41 lat:
    * 12.2013 - syn
    * 2019 - rozw.

    * guz przytarczyc
    * podwyższony wapń we krwi
    * arytmia

    * cykle: 25-28 dni

    * starania od: wrzesień 2022

    💊 magnez, wit. D 2000, do stycznia PrenaCare Complete, od lutego Pueria Uno; żel Conceive od grudnia 2022

    ♂️ 38 lat
  • Paucia Autorytet
    Postów: 1390 1953

    Wysłany: 24 lutego 2023, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka203 wrote:
    Przy pierwszej ciąży miałam cykl stymulowany i CLO strasznie mi upośledziło endo. Nie pamiętam już, ile miało, ale było biednie 😂 też miałam przepisany estrofem dowcipnie i pomógł, bo w tym cyklu, właśnie z tym najgorszym endo się udało 🙂 także nie łam się, dobrze, że dostałaś coś na endometrium, i więcej wiary ❤️

    Malutka, Słoneczko dziękuję 😍 wskrzeszacie we mnie nadzieję dziewczynki 🥰 uwielbiam Was!
    Pięknego piątku Kochane ❤️ Zosi - myślę o Tobie ciepło 😘
    Meginka, Czytoto i Stysia - czekam z Wami pod gabinetem 🥰

    Meginka, malutka203 lubią tę wiadomość

    12.2021r - 💒
    11.2022r - początek starań o pierwsze 👶
    03. 2023 - CB 4t 💔
    29.05.2023 - ⏸️ (naturalny cykl) 🙏🍀🤞💕
    30.05.2023 - Beta HCG - 305,8 🙏🍀💖
    6.06.2023 - Beta HCG - 5071,6 🙏🍀💖🌞🤞
    14.06.2023 - Kruszynka z serduszkiem ❤️🙏🍀🤞☀️😍
    07.07.2023 - 3,41 cm maluszka 😍❤️🤞🍀🙏☀️❤️
    20.09.2023 - połówkowe, 451 g chłopczyka, niskie ryzyka ❤️🍀🙏
    17.11.2023 - 3 prenatalne ♥️🤞🍀☀️🥰 1600 g Skarba 🩵♥️
    preg.png[/url]
  • pluto_nova Autorytet
    Postów: 1559 4873

    Wysłany: 24 lutego 2023, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rica wrote:
    Czy ktoś na teście owu przed okresem miał 2 kreski ?
    po pierwsze: chodzi Ci o pik czy w ogóle dwie kreski?
    po drugie: a po co robić owulaki przed okresem? 🤔

    age.png
    ✅naturalne owulacje
    ✅Progesteron
    ✅TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG
    ✅FSH, LH, Estradiol, Prolaktyna (3dc)
    ✅Niedobór białka S
    ✅Oporność na białko C
    ✅Antykoagulant tocznia
    ✅P/c p. kardiolipinie IgG i IgM
    ✅P/c p. beta2 glikoproteinie 1 IgA
    ✅mutacja V Leiden
    ✅mutacja genu protrombiny
    ✅ANA3

    ✅badanie nasienia

    ❌ PAI-1 4G układ homozygotyczny nieprawidłowy

    🧑🏼 syn 2006
    👧🏼 córka 2009
    💔 12.2021 cb
    💔 06.2022 cb
    💔 07.2022 cb
    💔 03.2023 cb

    8.12.2022 - operacja usunięcia niszy

    🍀11.04.23 - beta 5,4 (8dpo)
    🍀13.04.23 - beta 40,6 (10dpo) przyrost 820%
    🍀15.04.23 - beta 183,5 (12dpo) przyrost 372,5%
    🍀17.04.23 - beta 580,7 (14dpo) przyrost 202,7%
    🍀21.04.23 - beta 4061,7 (18dpo) przyrost 161,9%
    Będzie synek! 🩵
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1909 3264

    Wysłany: 24 lutego 2023, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyn nadrobić Was to nie lada wyzwanie😅😅😅
    Byłam wczoraj u rodziców i kompletnie odłożyłam telefon. Gratuluję wszystkich kreseczek oraz pozytywnych bet. Melduje już być na bieżąco. 🙂 dzisiaj wieczorem idę na powtórkę bety /proga/kwas foliowy.

    Jak testujące dzisiaj? 🤞

    Ona&On: 1993 r.

    Starania o drugie dziecko: 10.2025
    Starania od : czerwca 2021 r.


    18.03.2026 r. - ⏸️✊✊HCG:43➡️164✊
    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏
    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    preg.png
‹‹ 334 335 336 337 338 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karuzela łóżeczkowa, która rośnie razem z dzieckiem

Karuzele do łóżeczka to nie tylko dekoracja – pomagają stymulować zmysły malucha i wspierają jego rozwój. Kolorowe, poruszające się elementy przyciągają uwagę dziecka, rozwijając wzrok oraz koordynację. Dodatkowo, delikatna muzyka i spokojne ruchy karuzeli mogą działać kojąco, pomagając maluchowi w wyciszeniu się przed snem.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ