X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼


Odpowiedz

W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼



Oceń ten wątek:
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 10 maja, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Kochana może będę niezbyt miła ale nie mogę patrzeć jak lekarze z niektórych Was robią sobie króliki doświadczalne! Nie reagujesz na leki, które są poprostu drogie sam Puregon to koszt 300 zł - a lekarz Ci dokłada jeszcze jakiś inny lek bo w kiedyś lepiej zadziałał - nie pozwalaj sobie na to; czy kiedykolwiek stymulowała Cię letrozolami ? Za wizyty trzeba płacić leki są drogi; Ona najpierw niech znajdzie przyczynę; dlaczego nie reagujesz na stymulacje - a nie ładuje w Ciebie leki; które nie są obojętne dla organizmu. Zobiłaś badanie AMH ?

    Tak, zarówno w poprzednim jak i w tym cyklu na początku dostałam Aromek. Ale właśnie w poprzednim cyklu zareagowałam na Fostimon ładnie, urosl 19 mm pęcherzyk, a w tym oba jajniki drobnopecherzykowe, dopiero po Puregonie urósł jeden pęcherzyk 11 mm...nie wiem co mam robić i do kogo pójść...myślałam że w końcu trafiłam na lekarza, który się zna :( ale teraz widzę, że chyba jednak nie do końca :(
    Badałam AMH i niestety mam bardzo wysokie -14.85, ale tego nie da się obniżyć...

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4724 5857

    Wysłany: 10 maja, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hibiskus wrote:
    Tak, zarówno w poprzednim jak i w tym cyklu na początku dostałam Aromek. Ale właśnie w poprzednim cyklu zareagowałam na Fostimon ładnie, urosl 19 mm pęcherzyk, a w tym oba jajniki drobnopecherzykowe, dopiero po Puregonie urósł jeden pęcherzyk 11 mm...nie wiem co mam robić i do kogo pójść...myślałam że w końcu trafiłam na lekarza, który się zna :( ale teraz widzę, że chyba jednak nie do końca :(
    Badałam AMH i niestety mam bardzo wysokie -14.85, ale tego nie da się obniżyć...

    Czy Aromek jadłaś po jednej tabletce? Może trzeba zmiany na Cło na przykład a nie ładować w Ciebie w ciemno drogie zastrzyki...? Masz PCOS więc AMH jest wysokie to zrozumiałe. Myślę, że to czas na zmianę lekarza bo ten działa po omacku, może Twoje jajniki wyglądają staro... Może masz jakieś niedobory... Jakie masz LH i FSH z 3dc?

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 10 maja, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Czy Aromek jadłaś po jednej tabletce? Może trzeba zmiany na Cło na przykład a nie ładować w Ciebie w ciemno drogie zastrzyki...? Masz PCOS więc AMH jest wysokie to zrozumiałe. Myślę, że to czas na zmianę lekarza bo ten działa po omacku, może Twoje jajniki wyglądają staro... Może masz jakieś niedobory... Jakie masz LH i FSH z 3dc?

    Tak, po jednej, bo w tamtym cyklu zadziałało w połączeniu z Fostimonem. W tym zaczęłam brać Aromek o 1 dzień później (tj 3 dnia) i może dlatego tak słabo urosło... Z niedoborów to mam kwas foliowy 10.8, ale już nad tym pracuję. Reszta jest ok.
    LH i FSH też się poprawiły:
    LH 18.92 mlU/ml - styczeń, 9,87 - kwiecień
    FSH 6.83 mlU/ml - styczeń, 5,37 - kwiecień

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4724 5857

    Wysłany: 10 maja, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hibiskus wrote:
    Tak, po jednej, bo w tamtym cyklu zadziałało w połączeniu z Fostimonem. W tym zaczęłam brać Aromek o 1 dzień później (tj 3 dnia) i może dlatego tak słabo urosło... Z niedoborów to mam kwas foliowy 10.8, ale już nad tym pracuję. Reszta jest ok.
    LH i FSH też się poprawiły:
    LH 18.92 mlU/ml - styczeń, 9,87 - kwiecień
    FSH 6.83 mlU/ml - styczeń, 5,37 - kwiecień

    Może przeba cię stymulować od 3-7 DC po 2 tabletki 8-10 po jednej... Dla mnie lądowanie w Ciebie drogich zastrzyków, które nie dają efektu jest bez sensu;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 10 maja, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Może przeba cię stymulować od 3-7 DC po 2 tabletki 8-10 po jednej... Dla mnie lądowanie w Ciebie drogich zastrzyków, które nie dają efektu jest bez sensu;)
    Z tego co pamiętam jak gadałam z Hibiskusem i patrząc na to co teraz pisze to była stymulowana właśnie 3-7. Wcześniej miała 2-5 i było lepiej. Według mnie jeśli już letrozol to 2-6 i dawka 2x1, może by to coś dało. Tym bardziej mnie dziwi że poprzedni układ 2-5 został zmieniony na "delikatniejszy", skoro i tak trzeba bylo wcześniej wspomóc fostimonem.

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4724 5857

    Wysłany: 10 maja, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Z tego co pamiętam jak gadałam z Hibiskusem i patrząc na to co teraz pisze to była stymulowana właśnie 3-7. Wcześniej miała 2-5 i było lepiej. Według mnie jeśli już letrozol to 2-6 i dawka 2x1, może by to coś dało. Tym bardziej mnie dziwi że poprzedni układ 2-5 został zmieniony na "delikatniejszy", skoro i tak trzeba bylo wcześniej wspomóc fostimonem.

    Dlatego napisałam, że być może jedna tabletka to dla Niej za mało i stymulacja powinna być dłuższa...

    siesiepy lubi tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 1134 1309

    Wysłany: 10 maja, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamausia, pasożyty koniecznie! Felix w Warszawie albo Olimpiamed z Łodzi. Przed pobraniem próbki z 2 dni zaleca się wziąć cholestil albo boldaloin, aby poprawić wydzielanie żółci. Plus pobranie próbki w okolicy pełni księżyca.

    Jeszcze świetny na żelazo jest pyłek pszczeli albo pierzga pszczela. Naturalna bomba witamin!

    Żelazo nie wchłoni się też, gdy nie ma miedzi. Ceruloplazmina ładnie pokazuje zapas miedzi, ale stężenie miedzi można zbadac także w erytrocytach.

    Jeszcze chyba przy słabym żelazie warto stosować probiotyki: Bifidobacterie i chyba Lactobacillusy, ale nie pamiętam, który szczep.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja, 17:35

    Mamausia, KasiaWitaminka, BillieJean, Kinia92, Treaclynat, Britta lubią tę wiadomość

    38 👱‍♀️, 37🧔‍♂️ AMH 0,82
    28.05.24 ⏸️ 4.07.24 💔 Janek [8+3] trisomia w obrębie 8 chromosomu
    🧬 PAI-1 i MTHFR 1298A>C (hetero)

    📊TSH 2,25
    ft4 15,70 (37%)
    Żelazo 127
    Ferrytyna 41,77
    Kw. fol. 16,43 (4,80-37,30)
    B12 652,40 (197-771)
    Wit. D 58,90
    Progesteron 8dpo 12
    Estradiol 8dpo 97

    6.09, 8.09 ⏸️
    9.09 beta 704, prog 39,50, tsh 3,09
    11.09 beta 1861, prog 43
    14.09 tsh 1,65
    18.09 GS i YS

    KIR AA

    preg.png
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 10 maja, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Dlatego napisałam, że być może jedna tabletka to dla Niej za mało i stymulacja powinna być dłuższa...
    Ot. Przyznam szczerze że trochę nie wiem co ta lekarka wyrabia i skąd się urwała. Postępuje mało logicznie.

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 10 maja, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Może przeba cię stymulować od 3-7 DC po 2 tabletki 8-10 po jednej... Dla mnie lądowanie w Ciebie drogich zastrzyków, które nie dają efektu jest bez sensu;)

    Ale z tego co się orientuję to Aromek obniża estradiol, żeby potem mógł się wybić. A zastrzyki są na wzrost FSH w fazie, w której powinny rosnąć pęcherzyki...bez tego one w ogóle nie rosną...

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 10 maja, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Z tego co pamiętam jak gadałam z Hibiskusem i patrząc na to co teraz pisze to była stymulowana właśnie 3-7. Wcześniej miała 2-5 i było lepiej. Według mnie jeśli już letrozol to 2-6 i dawka 2x1, może by to coś dało. Tym bardziej mnie dziwi że poprzedni układ 2-5 został zmieniony na "delikatniejszy", skoro i tak trzeba bylo wcześniej wspomóc fostimonem.

    Właśnie ja nie miałam pojęcia jak to działa. Nie wiedzialam że jak zacznę brać dzień później to to będzie wersja "delikatniejsza"...

    W środę mam kolejną wizytę, jak ten pęcherzyk nie urośnie, a pewnie tak będzie, to po prostu zapytam czy mam brać większą dawkę letrozolu. Chociaż zastanawiam się też czy nie zmienić lekarza...ale nie wiem na kogo bo to był lekarz z polecenia.
    Z drugiej strony, jakbym przestała brać te zastrzyki to nigdy nie doczekam owulacji...a tak będzie, tylko opóźniona.

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4724 5857

    Wysłany: 10 maja, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hibiskus wrote:
    Ale z tego co się orientuję to Aromek obniża estradiol, żeby potem mógł się wybić. A zastrzyki są na wzrost FSH w fazie, w której powinny rosnąć pęcherzyki...bez tego one w ogóle nie rosną...

    Ale u Ciebie poziom FSH jest w porządku z 3 DC , więc takie stymulacje są robione bez pojęcia. Owszem Aromek obniża estriadiol ale po odstawieniu on rośnie; ponadto powinnaś zbadać 7 dni po owulacji progesteron i estriadiol i sprawdzić ich stosunek do siebie.

    siesiepy lubi tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 10 maja, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusia, dziewczyny Ci tu dobrze polecają badania i suplementy ale mi przyszło jeszcze do głowy stosunkowo tanie badanie kału na krew utajoną żeby wykluczyć utratę żelaza przez krwawienie w przewodzie pokarmowym 😏

    Mamausia, Treaclynat lubią tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • KasiaWitaminka Koleżanka
    Postów: 58 87

    Wysłany: 10 maja, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o pasożyty to mi dietetyczka podesłała to laboratorium, przysyłają zestaw i potem się odsyła 3 próbki kurierem: https://allergen.pl/produkt/pasozyty-komplex/

    I tak mi jeszcze napisała: "Kał pobieraj co 2 dni (np. poniedziałek. środa i piątek i w piątek od razu odsyłasz do laboratorium). Jedną próbkę kału pobierz w czasie pełni. Pełnia w maju przypada na dzień 23.05. I Przed rozpoczęciem pobierania próbek należy przyjmować Cholestil Max przez co najmniej 1-3 dzień przed i każde dni pobierania próbek." - podobno w pełni łatwiej wykryć te paskudy. Ja akurat mam wysokie żelazo, ale hemoglobinę niską, więc gdzieś po drodze te żelazo się gubi. Też właśnie planuje się przebadać. U mnie 2 lata temu pies miał lambie więc możliwe że się zaraziłam.. chociaż żadnych objawów nie mam. Podobno też można się zarazić przez podróżne egzotyczne i latami mogą sobie żerować a my być tego nieświadomi 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja, 19:22

    Frajda, Britta, Jadzia19 lubią tę wiadomość

    👩🏼 (37) 6cs ⭐️
    cykl miesiączkowy i owulacja ✅
    morfologia, B 12, ferrytyna, żelazo, insulina, glukoza, Tsh - 1.61 ✅
    LH:FSH - 0,5 Fsh - 11, wit D - 36,7
    Amh - 0,66 🥹

    👨🏻 (40)
    nasienie ✅

    💕💍 marzec 2023r
    👶🏼 start starań marzec 2024r
    🍇 🥑 start diety płodnościowej maj 2024r

    💊 Fertistim, Nac, Koenzym Q10, laktoferyna, jod, tran, wit D+K , A+E, magnez, hepaset pro, dhea, olej z wiesiołka i czarnuszki, sok z pokrzywy i aleosu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobię offtop, ale: o matko, 23.05 pełnia? Nie dość, że urodziny to i owulacja ma być wtedy 🤣może nam coś z tego wyjdzie zatem.

    KasiaWitaminka, Mamausia, monii00, BillieJean, Kinia92, Frajda, Jadzia19, emilgiana, AnitaK lubią tę wiadomość

  • Mamausia Autorytet
    Postów: 702 1463

    Wysłany: 10 maja, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny widzę,że wasza wiedza jest ogromna.
    Ja nie ogarniam nawet podstaw morfologii🙈

    Oczywiście zrobię podanie na pasożyty, może głupie pytanie, ale do kogo z wynikami i u kogoś szukać pomocy?

    Bety jeszcze nie mam, a ferrytyny chyba Panie zapomniały..

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4724 5857

    Wysłany: 10 maja, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Dziewczyny widzę,że wasza wiedza jest ogromna.
    Ja nie ogarniam nawet podstaw morfologii🙈

    Oczywiście zrobię podanie na pasożyty, może głupie pytanie, ale do kogo z wynikami i u kogoś szukać pomocy?

    Bety jeszcze nie mam, a ferrytyny chyba Panie zapomniały..

    Pasożyty zrób w AllerGen najlepsze labolatorium; jeśli coś wyjdzie to tutaj gastrolog + dietetyk kliniczny

    Kinia92, Mamausia, siesiepy, Jadzia19 lubią tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Kinia92 Autorytet
    Postów: 360 429

    Wysłany: 10 maja, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Bardziej ferrytyę; ale jak żelazo jest tak niskie to ferrytyna pewnie szoruje po dnie; skąd ja to znam;)
    Treaclynat wrote:
    Laktoferyna pomaga w transporcie żelaza w organizmie, czyli przyczynia się do wzrostu poziomu ferrytyny. Tak naprawdę warto sprawdzać ferrytyne, a nie żelazo, bo to jest zapas żelaza w organizmie. Natomiast witamina C ułatwia wchłanianie, tak samo jak probiotyk, który wspomaga pracę jelit

    Dzieki Dziewczyny ! Ja mam wlasnie b.wysoki poziom żelaza, przy średniej ferrytynie. Pogadam z lekarzem o laltoferynie ;)

    Mamausia, nadal brak wyników? Ja tu już siedze jak na szpilkach i tylko podglądam czy już coś napisałaś 😁

    Hibiskus a skąd jesteś? Moze ktoś Ci poleci swojego dobrego lekarza ? Moze akurat inny Ci zaskoczy i pomoże?

    10 cs 👶

    02.2020 👧
    08.2021 👼

    03.2024
    LH 12,6
    FSH 10,4
    AMH 0,53

    05.2024 dieta i zmiana supli
    09.2024 badania na pasożyty + powtórka badań hormonalnych 🤞
    09.2024 wizyta u nowego lekarza
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 10 maja, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Ale u Ciebie poziom FSH jest w porządku z 3 DC , więc takie stymulacje są robione bez pojęcia. Owszem Aromek obniża estriadiol ale po odstawieniu on rośnie; ponadto powinnaś zbadać 7 dni po owulacji progesteron i estriadiol i sprawdzić ich stosunek do siebie.

    FSH jest za niskie w stosunku do LH. Ponadto nie rośnie wtedy kiedy powinno - czyli w fazie folikularnej. A przez to nie rosną pęcherzyki...
    Tak, teraz już wiem, że powinnam zbadać też estradiol w 7 dpo. Ale dlaczego żaden lekarz tego nie mówi...dlaczego to wszystko trzeba samemu doczytywać....tak nie powinno być :(

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4724 5857

    Wysłany: 10 maja, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hibiskus wrote:
    FSH jest za niskie w stosunku do LH. Ponadto nie rośnie wtedy kiedy powinno - czyli w fazie folikularnej. A przez to nie rosną pęcherzyki...
    Tak, teraz już wiem, że powinnam zbadać też estradiol w 7 dpo. Ale dlaczego żaden lekarz tego nie mówi...dlaczego to wszystko trzeba samemu doczytywać....tak nie powinno być :(

    LH masz wysokie bo masz PCOS to jest normalne u mnie też stosunek jest zawyżony, a stymulacja działa tak jak powinna; więc tutaj u Ciebie trzeba szukać pomocy przyczyny dlaczego tak słabo reagujesz na stymulację na puregonie 50-50-50-37-37 miałam w 9 DC pęcherzyk 18 mm 🙂 Lekarz chyba nie wie co z Tobą zrobić, z jakich okolic jesteś może ktoś kogoś Ci poleci;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4724 5857

    Wysłany: 10 maja, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia92 wrote:
    Dzieki Dziewczyny ! Ja mam wlasnie b.wysoki poziom żelaza, przy średniej ferrytynie. Pogadam z lekarzem o laltoferynie ;)

    Mamausia, nadal brak wyników? Ja tu już siedze jak na szpilkach i tylko podglądam czy już coś napisałaś 😁

    Hibiskus a skąd jesteś? Moze ktoś Ci poleci swojego dobrego lekarza ? Moze akurat inny Ci zaskoczy i pomoże?

    Laktoferyne śmiało można brać, żelaza mi nie wybija w górę a ładnie utrzymuje ferrytyne na poziomie 55-70;)

    Kinia92 lubi tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ