X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼


Odpowiedz

W maju wiosna jest w rozkwicie 🌸 rośnie we mnie nowe życie 🤰🏼



Oceń ten wątek:
  • Kinia92 Autorytet
    Postów: 360 429

    Wysłany: 22 maja, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hibiskus wrote:
    Raczej wątpię ;) wtedy miałam duszności, okropne zmęczenie, ciężkie piersi, a teraz czuję się dobrze (i właśnie nie wiem czy to lepiej czy gorzej), piersi tez nie są tak obrzmiałe, jak w tamtym cyklu, stąd wnioskuje, że prog będzie niższy...

    Ja zawsze dostaje właśnie taki raport- zdjęcie usg z opisem rozmiarów pęcherza i endometrium, rozpiskę co brać i w jakich dniach, kiedy kolejna wizyta, co zbadać, bo tak to też bym wszystko zapomniała że stresu 😂
    U mnie dzisiaj 37.1, ale w tamtym cyklu były jeszcze wyższe, ale też mierzyłam mniej regularnie, w różnych godzinach, więc pewnie niemiarodajne były te wyniki.
    A jaka temp masz przed owulacja? Bo moja normalna to 36.6 a Ty może swoją masz niższa, więc i w fazie poowulacyjnej będzie niższa

    A brałaś cos na stymulację? Czy to jest naturalny cykl?

    Co drugi dzień wcale nie ma potrzeby ;) jedna wizyta właśnie koło 12 dc, żeby zobaczyć co tam rośnie, potem ewentualnie stymulacja i wizyta w 15/16 dc, żeby zobaczyć czy ursoslo i potem ewentualnie jeszcze jedna wizyta, żeby zobaczyć czy pękło :)

    Miesiąc miesiącowi nie rowny;) Twoje wyniki na pewno wszystko wyjaśnia.
    Słyszałam że tsh ma wpływ na temperaturę. Niedługo czekają mnie badania kontrolne. Mam nadzieję że nic się nie rozjechało. Ja jestem niskotemperaturowa. Przy 🐒 zaczynam z temperatura 36,2. Przy owulacji sięga 36,6-36,7. U mnie naturalny cykl. Ale to już 6 cykl starań więc chce pojechać zobaczyć co i jak. Trochę badań w miedzy czasie zrobilam, więc liczę że coś już lekarz zacznie działać. Dziękuję za podpowiedź co do monitoringu :)

    Jadzia19, tak wiem ;) pytałam z ciekawości jaka ma teraz, bo widzialam ze w poprzednim cyklu Hibiskus miał wysoko, a ja niskotemperaturowa jestem ;) Przy owulacji ja zazwyczaj mam skok temperatury ale nie przekracza ona 36,7. I tez zazwyczaj w okolicach 5 dpo mam spadek temperatury i później skok. Tylko ciazy nadal brak 🙈

    Pp2018, dziękuję Ci :)
    Ale Ci się pakiecik badań szykuje ! W piątek masz 7dpo ?

    10 cs 👶

    02.2020 👧
    08.2021 👼

    03.2024
    LH 12,6
    FSH 10,4
    AMH 0,53

    05.2024 dieta i zmiana supli
    09.2024 badania na pasożyty + powtórka badań hormonalnych 🤞
    09.2024 wizyta u nowego lekarza
  • Pusshka Autorytet
    Postów: 4625 9710

    Wysłany: 22 maja, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Cześć, dziewczyny 🙋‍♀️ Wiem, że nie udzielałam się na tym wątku miesięcznym, z różnych przyczyn, wiem, że nasza kochana prowadząca @Chochlik12 pewnie czekała na moją aktualizację… Kiedy już postanowiłam się włączyć aktywniej w wątki miesięczne, 16 maja na teście pojawiła się druga kreska.
    Część z Was mnie pamięta z innych wątków i wie, że miałam niestety cb parę miesięcy temu, dlatego podeszłam do tego z chłodną głową.

    Pierwsza beta - 9, kolejna - 43, dziś to 134 🥹 Obstawiona lekami i pełna nadziei na nowy początek, proszę o uzupełnienie tabeli z pierwszej strony 🥹🙏

    IMG-6891.jpg
    Kochana, chciałabym Ci bardzo pogratulować 🥺 Trzymam mocno kciuki, rośnijcie zdrowo 🍀

    Gratuluję też wszystkim, które ujrzały w maju kreseczka, tulę za wredne 🐒 i życzę powodzenia tym, przed którymi jeszcze testowanie ✊️

    BillieJean, Jadzia19, Frajda, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶 od 10/2022

    ❌️ endometrioza
    🍍IVF: 22.05 punkcja. Pobrano 20 🥚, dojrzałych 15, zapłodniono 11.
    Mamy 6: ❄️❄️❄️4BA, ❄️❄️❄️3BB
    24.06 transfer 4BA 🍀
    7 dpt beta 79,7 mIU/ml ❤️, 9 dpt 212 mIU/ml , 11 dpt 584 mIU/ml, 15 dpt 3948 mIU/ml
    19.07 wizyta 25 dpt: 0,58 cm zarodka z serduszkiem ❤️
    26.08 prenatalne: bobo ma 5,88 cm

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Ja przy tych wartościach miałam jeszcze prawidłowe przyrosty, a miałam puste jajo.

    Myślę,że tu najwięcej powie USG powinno być serduszko myślę.

    12.05 był zarodek 1.5mm, 18.05 brak zarodka, sam pęcherzyk żółtkowy.

    Mamausia, trzymam kciuki za wizytę 🤞

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

  • pp2018 Autorytet
    Postów: 1121 1295

    Wysłany: 22 maja, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia, nie wiem czy będzie to 7dpo, ten cykl jest dziwny i już drugi raz mam dwa razy w cyklu śluz lepszej jakości, raz w 12dc i raz w 16 dc. Teraz jestem w 18 dc.
    Ja miałam wyraźne skoki jak mierzyłam w pochwie, a teraz takie nie wiadomo co i ani razu powyżej 37. Po tym fertisimie mi się też zrobiło inaczej. Będę ostrożniejsza z wynalazkami :)

    38 👱‍♀️, 37🧔‍♂️ AMH 0,82
    28.05.24 ⏸️ 4.07.24 💔 Janek [8+3] trisomia w obrębie 8 chromosomu
    🧬 PAI-1 i MTHFR 1298A>C (hetero)

    📊TSH 2,25
    ft4 15,70 (37%)
    Żelazo 127
    Ferrytyna 41,77
    Kw. fol. 16,43 (4,80-37,30)
    B12 652,40 (197-771)
    Wit. D 58,90
    Progesteron 8dpo 12
    Estradiol 8dpo 97

    6.09, 8.09 ⏸️
    9.09 beta 704, prog 39,50, tsh 3,09
    11.09 beta 1861, prog 43
    14.09 tsh 1,65
    18.09 GS i YS

    KIR AA

    preg.png
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 22 maja, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    Kinia, nie wiem czy będzie to 7dpo, ten cykl jest dziwny i już drugi raz mam dwa razy w cyklu śluz lepszej jakości, raz w 12dc i raz w 16 dc. Teraz jestem w 18 dc.
    Ja miałam wyraźne skoki jak mierzyłam w pochwie, a teraz takie nie wiadomo co i ani razu powyżej 37. Po tym fertisimie mi się też zrobiło inaczej. Będę ostrożniejsza z wynalazkami :)

    Myślę, że fertistim by Cię aż tak nie zastymulował. Może taki cykl po prostu. Może chcesz pokazać swój wykres?

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Nieprzejrzysta Autorytet
    Postów: 254 453

    Wysłany: 22 maja, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy tutaj księgową na sali? 😀 Chciałabym się o coś dopytać 🙈

    Zaczynamy 7 mc starań... 👣 🍀
    -18.09.24 r. Prog. 29.61
    Beta 63.73 ❤️
    -16.09.24r. Nieśmiałe II kreseczki ❤️
    -Progesteron 7dpo 11.09.24r.-27,60 💪
    -Mthfr - Brak mutacji
    -Podejrzenie Hashimoto, guzki na tarczycy.
    -Niedowaga ⚖️
    -Od dzieciństwa problemy z serduchem 💔💉
    ASD II,
    - Arytmia od 2021r.
    -Anemia (Czerwiec 2024r.)
    Z mężem mamy po 28 lat
    💒26.09.2020r.
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1433 1450

    Wysłany: 22 maja, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, melduję, że 🐒 przyszła 2 dni wcześniej 😔
    Dodatkowo mam wrażenie, że im dalej, tym bardziej skarżąca mi się faza lutealna. Zawsze miałam 14, od stycznia br. 13, a w tym cyklu 12.
    Na dodatek skręciłam rzepkę w kolanie i jestem na L4.
    Jakoś mi smutno...
    8 cykl przede mną

    Miłego dnia Wam życzę 🌞🌞🌞

    MimiM29, Jadzia19, monii00 lubią tę wiadomość

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 12cs o 3 maleństwo <3
  • MimiM29 Autorytet
    Postów: 396 570

    Wysłany: 22 maja, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnitaK wrote:
    Hej dziewczyny, melduję, że 🐒 przyszła 2 dni wcześniej 😔
    Dodatkowo mam wrażenie, że im dalej, tym bardziej skarżąca mi się faza lutealna. Zawsze miałam 14, od stycznia br. 13, a w tym cyklu 12.
    Na dodatek skręciłam rzepkę w kolanie i jestem na L4.
    Jakoś mi smutno...
    8 cykl przede mną

    Miłego dnia Wam życzę 🌞🌞🌞
    Wtrącając, ten maj widzę udziwniony w cyklach 😵‍💫 u mnie szybka owulacja jak mgnienie oka ok 15 DC, zazwyczaj mam dłuższy czas mokro w trakcie owulacji, a teraz raptem 2-3 dni i już śluz kremowy 😅 szybka akcja. Przynajmniej jestem już 2 dpo 😂 będę mogła szybko zatestować, ale do 31.05 chyba się nie wyrobie, więc u mnie testowanie jakoś na początku czerwca się odbędzie. Jak się nie udało to już chyba 32 cykl przed nami 🤕😂

    Jadzia19, AnitaK lubią tę wiadomość

    Starania od : 10.2021
  • MimiM29 Autorytet
    Postów: 396 570

    Wysłany: 22 maja, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śmieje się do mojego, że jak zaskoczyło to zrobimy ślub że chrzcinami. Datę mamy na lipiec 2025 😂🤞🤞

    AnitaK, monii00 lubią tę wiadomość

    Starania od : 10.2021
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 22 maja, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnitaK wrote:
    Hej dziewczyny, melduję, że 🐒 przyszła 2 dni wcześniej 😔
    Dodatkowo mam wrażenie, że im dalej, tym bardziej skarżąca mi się faza lutealna. Zawsze miałam 14, od stycznia br. 13, a w tym cyklu 12.
    Na dodatek skręciłam rzepkę w kolanie i jestem na L4.
    Jakoś mi smutno...
    8 cykl przede mną

    Miłego dnia Wam życzę 🌞🌞🌞

    Trochę niepokojące, że tak się skraca. Badałaś sobie progesteron 7dpo? To chyba taki pierwszy krok do sprawdzenia fazy lutelnej. Choć teoretycznie długość jest prawidłowa bo wydaje mi się, ze minimum to 10 dni, ale warto sprawdzić żeby się nie martwić. 😉

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 22 maja, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyników jeszcze nie mam - już się zajęłam trochę sprzątaniem a trochę obiadkiem żeby nie klikać co chwilę 😏 Kwasu foliowego dzisiaj nie będzie o tym mnie poinformowali od razu, ale progesteron i estradiol miał być dziś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 16:25

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1433 1450

    Wysłany: 22 maja, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Trochę niepokojące, że tak się skraca. Badałaś sobie progesteron 7dpo? To chyba taki pierwszy krok do sprawdzenia fazy lutelnej. Choć teoretycznie długość jest prawidłowa bo wydaje mi się, ze minimum to 10 dni, ale warto sprawdzić żeby się nie martwić. 😉
    Tak, badałam ostatnio kilka cykli. 7 dpo mam ok 10-11. Jeden cykl miałam też potwierdzoną owulację u ginekologa z takim wynikiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 16:41

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 12cs o 3 maleństwo <3
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1462

    Wysłany: 22 maja, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po wizycie 🥺 niestety nie mam dobrych wieści od siebie.

    Lekarz na wizycie zobaczył tylko pęcherzyk ciążowy i stwierdził, że po prostu za szybko się umówiliśmy i mam wrócić 31 maja na kolejną wizytę

    Oboje wiemy ,że na obrazie w 5t3/4d powinien być pęcherzyk żółtkowy… że to że będzie za tydzień nic nie zmieni,że czeka mnie kolejne poronienie chybione i że informowanie mnie o tym na tym nic nie zmieni.
    Chciał mnie uspokoić ale ja wiedziałam.
    Czekam więc aż pęcherzyk osiągnie 25mm i będzie pustym jajem ,a ja dostanę skierowanie do szpitala.

    Bety nie sprawdzam ,bo ostatnio też przyrosty były ok do 50 000 potem dopiero zwolniła.

    Trzymam kciuki za testujące i ultramarynke ,która jakoś ratuje ten maj ❤️


    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 22 maja, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Ja jestem po wizycie 🥺 niestety nie mam dobrych wieści od siebie.

    Lekarz na wizycie zobaczył tylko pęcherzyk ciążowy i stwierdził, że po prostu za szybko się umówiliśmy i mam wrócić 31 maja na kolejną wizytę

    Oboje wiemy ,że na obrazie w 5t3/4d powinien być pęcherzyk żółtkowy… że to że będzie za tydzień nic nie zmieni,że czeka mnie kolejne poronienie chybione i że informowanie mnie o tym na tym nic nie zmieni.
    Chciał mnie uspokoić ale ja wiedziałam.
    Czekam więc aż pęcherzyk osiągnie 25mm i będzie pustym jajem ,a ja dostanę skierowanie do szpitala.

    Bety nie sprawdzam ,bo ostatnio też przyrosty były ok do 50 000 potem dopiero zwolniła.

    Trzymam kciuki za testujące i ultramarynke ,która jakoś ratuje ten maj ❤️

    Zobaczymy 31 maja. Nie traćmy nadziei. Wiem, że to ciężkie po ostatniej stracie. Ja trzymam kciuki do końca. ✊🏻

    MimiM29 lubi tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 22 maja, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wow… spodziewałam się czegoś bardziej w okolicy 10-12 a liczyłam na chociaż 8, żeby potwierdzić owulację.

    A tymczasem mój wynik progesteronu to 15.2 ng/mL 🥳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 17:12

    Hibiskus, monii00, MimiM29 lubią tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Ja jestem po wizycie 🥺 niestety nie mam dobrych wieści od siebie.

    Lekarz na wizycie zobaczył tylko pęcherzyk ciążowy i stwierdził, że po prostu za szybko się umówiliśmy i mam wrócić 31 maja na kolejną wizytę

    Oboje wiemy ,że na obrazie w 5t3/4d powinien być pęcherzyk żółtkowy… że to że będzie za tydzień nic nie zmieni,że czeka mnie kolejne poronienie chybione i że informowanie mnie o tym na tym nic nie zmieni.
    Chciał mnie uspokoić ale ja wiedziałam.
    Czekam więc aż pęcherzyk osiągnie 25mm i będzie pustym jajem ,a ja dostanę skierowanie do szpitala.

    Bety nie sprawdzam ,bo ostatnio też przyrosty były ok do 50 000 potem dopiero zwolniła.

    Trzymam kciuki za testujące i ultramarynke ,która jakoś ratuje ten maj ❤️
    Ja w 6t4d miałam tylko pęcherzyk żółtkowy, zarodek w 6t6d. Wydaje mi się, że jak najbardziej na wizycie 31 maja będziesz coś więcej widziała.

    Jadzia19, MimiM29 lubią tę wiadomość

  • Paula6432 Przyjaciółka
    Postów: 74 81

    Wysłany: 22 maja, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    O fajnie, pierwszy raz chyba widzę kogoś z mojego rocznika 😁 długo już się staracie? Co Cię tu sprowadziło?

    Ooo jak miło, znaleźć swój rocznik 😁
    @Emiliana ja mam ten sam problem, zawsze u ginekologa pierwsze co słyszę "A gdzie Pani się tak śpieszy?". Mój ginekolog powiedział, że jestem jego najmłodszą pacjentką strącającą się. Bardzo fajnie bo ten wiek jest według niego najlepszy na posiadanie potomstwa, ale jakoś nie wychodzi.

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

    '98👩‍🔬👨‍🔬🐱

    Starania od 6.2023
    Regularne cykle 29-31 dni
    Ciąża biochemiczna 6/7.2023 - 5t

    06.2024 AMH 11,6 ng/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Ja jestem po wizycie 🥺 niestety nie mam dobrych wieści od siebie.

    Lekarz na wizycie zobaczył tylko pęcherzyk ciążowy i stwierdził, że po prostu za szybko się umówiliśmy i mam wrócić 31 maja na kolejną wizytę

    Oboje wiemy ,że na obrazie w 5t3/4d powinien być pęcherzyk żółtkowy… że to że będzie za tydzień nic nie zmieni,że czeka mnie kolejne poronienie chybione i że informowanie mnie o tym na tym nic nie zmieni.
    Chciał mnie uspokoić ale ja wiedziałam.
    Czekam więc aż pęcherzyk osiągnie 25mm i będzie pustym jajem ,a ja dostanę skierowanie do szpitala.

    Bety nie sprawdzam ,bo ostatnio też przyrosty były ok do 50 000 potem dopiero zwolniła.

    Trzymam kciuki za testujące i ultramarynke ,która jakoś ratuje ten maj ❤️
    Kochana wierzę, ze jest po prostu za wcześnie. Nie puszczam kciuków.

  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 22 maja, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula6432 wrote:
    Ooo jak miło, znaleźć swój rocznik 😁
    @Emiliana ja mam ten sam problem, zawsze u ginekologa pierwsze co słyszę "A gdzie Pani się tak śpieszy?". Mój ginekolog powiedział, że jestem jego najmłodszą pacjentką strącającą się. Bardzo fajnie bo ten wiek jest według niego najlepszy na posiadanie potomstwa, ale jakoś nie wychodzi.

    To witamy w klubie Staraczki98 😜 oby szybko Nam poszło!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja, 17:26

    emilgiana, Paula6432 lubią tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • emilgiana Ekspertka
    Postów: 191 325

    Wysłany: 22 maja, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamausia, brak mi słów, tak bardzo mi przykro, kochana 😥😥🫂🫂

‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ