Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 🎃 w październiku fiku miku, latem bobas na kocyku 🎃
Odpowiedz

🎃 w październiku fiku miku, latem bobas na kocyku 🎃

Oceń ten wątek:
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1487 1006

    Wysłany: 11 października 2021, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wynik AMH - 6.64 mg/ml.
    Nie wiem co o tym myśleć, czytałam, że to może oznaczać PCOS albo guza jajnika 🤯😯😮

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2021, 19:38

    age.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
    28.2022 Julian na świecie 3340g ❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola wrote:
    Mam wynik AMH - 6.64 mg/ml.
    Nie wiem co o tym myśleć, czytałam, że to można oznaczać PCOS albo guza jajnika 🤯😯😮
    Moze oznaczać pcos ale nie musi kluczowe tu jest obraz jajników:)

  • Olaola Autorytet
    Postów: 1487 1006

    Wysłany: 11 października 2021, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Moze oznaczać pcos ale nie musi kluczowe tu jest obraz jajników:)

    W USG żaden lekarz nie mówił, że moje jajniki wyglądają jakoś nie tak 🤔 ehh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2021, 19:38

    age.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
    28.2022 Julian na świecie 3340g ❤️❤️
  • Milixx Autorytet
    Postów: 2109 4225

    Wysłany: 11 października 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karm3lka wrote:
    a jak u was starania przy pierwszej dwójce wygladały?

    Z córką udało się w 9 cyklu. Trochę to trwało ale to była chyba wina tego że mąż pracował całe tygodnie i miałam go tylko w weekendy. Z synek udało się w 1 cyklu. Po prostu poszliśmy na spontan i się udało. Zobaczymy jak będzie tym razem.
    Powiem Ci, że nawet nie miałam pojęcia, że kobiety mogą mieć takie problemy z zajściem w ciążę. Dopóki tu nie trafiam to nie byłam tego świadoma. Mam się udało w miarę łatwo i szybko.
    A jak to wyglądało u Was? :)

    age.png

    13.12.22➡ Alicja już z nami 🧡

    Córka 2017 (8cs)👧🏼
    Syn 2019 (1cs)👦🏼
    11.2021 - (5tc) cb💔
    Córka 2022 (7cs)👶🏼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola wrote:
    W USG żaden lekarz nie mówił że moje jajniki wyglądają jakoś nie tak 🤔 ehh
    To nie masz czym sie martwic :) po prostu dobra rezerwa 😊

  • karm3lka Autorytet
    Postów: 1217 1248

    Wysłany: 11 października 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milixx wrote:
    Z córką udało się w 9 cyklu. Trochę to trwało ale to była chyba wina tego że mąż pracował całe tygodnie i miałam go tylko w weekendy. Z synek udało się w 1 cyklu. Po prostu poszliśmy na spontan i się udało. Zobaczymy jak będzie tym razem.
    Powiem Ci, że nawet nie miałam pojęcia, że kobiety mogą mieć takie problemy z zajściem w ciążę. Dopóki tu nie trafiam to nie byłam tego świadoma. Mam się udało w miarę łatwo i szybko.
    A jak to wyglądało u Was? :)

    Mnie of wiele nauczyło , wdzięczna jestem temu kto to opracował :-O
    Historie dziewczyn budują , motywują i całe wsparcie które tu panuje- wspaniałe.
    Pierwsza ciąża 4cs a druga 2cs. Więc patrząc na wielomiesięczne starania dziewczyn , nie powinno nas nic martwić. Mimo wszystko lubię śledzić każdą z nich , bo wciąż uczę się czegoś nowego .
    ( mąż też chciałby do damskiego teamu synka :p ) ale byle zdrowe ;-)

    Milixx lubi tę wiadomość

    2014 <3
    2017 <3
    'wizyta 13.12
    f2w3s65gs62rzre2.png
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1487 1006

    Wysłany: 11 października 2021, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    To nie masz czym sie martwic :) po prostu dobra rezerwa 😊

    Mam taką nadzieję, ale już wariuje od tych badań 🙄
    Cykle mam regularne, owulacja jest co miesiąc, z tym że chyba częściej z prawego jajnika, lewy jakiś leniwy jest...

    age.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
    28.2022 Julian na świecie 3340g ❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2021, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola wrote:
    Mam taką nadzieję, ale już wariuje od tych badań 🙄
    Cykle mam regularne, owulacja jest co miesiąc, z tym że chyba częściej z prawego jajnika, lewy jakiś leniwy jest...
    I to najważniejsze ze owulacje są 😊

  • milam Autorytet
    Postów: 1216 828

    Wysłany: 11 października 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika7 wrote:
    Olaola, macie naprawdę dobre wyniki 🙂 morfologia nie jest aż tak zła, bo to jednak 3% z prawie 40 mln, a norma to 4% już od 15 mln. Także nie jest źle. Może bardziej zastanawiająca będzie tu zbyt duża objętość. Nie wiem czy już to sobie analizowaliście, bo nie nadążam z czytaniem tego wątku 😂 tu może być błachy powód, czyli to, że np zazwyczaj współżyjecie częściej, a badanie było robione po 7 dniach abstynencji. Warto zrobić badanie po 2-3 dniach abstynencji. I generalnie trzymać się tych 2-3 dni jako częstotliwość współżycia podczas starań 😉 I faktycznie tu warto wykonać badanie posiewu i badanie moczu. Powodzenia 🙂

    Monika7, jutro masz histeroskopię? Widzę w stopce. Na żywo czy w znieczuleniu? Życzę powodzenia, ja miałam miesiąc temu, odebrałam już wyniki histpat i cieszę się że już mam to za sobą.

    🧒 2013
    🧒 2016
    648f824a16.png
  • Milixx Autorytet
    Postów: 2109 4225

    Wysłany: 11 października 2021, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karm3lka wrote:
    Mnie of wiele nauczyło , wdzięczna jestem temu kto to opracował :-O
    Historie dziewczyn budują , motywują i całe wsparcie które tu panuje- wspaniałe.
    Pierwsza ciąża 4cs a druga 2cs. Więc patrząc na wielomiesięczne starania dziewczyn , nie powinno nas nic martwić. Mimo wszystko lubię śledzić każdą z nich , bo wciąż uczę się czegoś nowego .
    ( mąż też chciałby do damskiego teamu synka :p ) ale byle zdrowe ;-)

    To prawda. To forum dużo daje nowej wiedzy odnośnie cykli i starań. I fajnie, że tu trafiam i zaczęłam się odzywać a nie tylko czytać. Tu jest taka ekstra atmosfera i wsparcie.. Po prostu można czuć się tu swobodnie 😊
    U nas już parka jest ale jeszcze by się jakieś maleństwo przydało 😄 A Wam Życzę synka, żeby mąż miał z kim w piłkę pograć.

    age.png

    13.12.22➡ Alicja już z nami 🧡

    Córka 2017 (8cs)👧🏼
    Syn 2019 (1cs)👦🏼
    11.2021 - (5tc) cb💔
    Córka 2022 (7cs)👶🏼
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1487 1006

    Wysłany: 11 października 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milixx wrote:
    Z córką udało się w 9 cyklu. Trochę to trwało ale to była chyba wina tego że mąż pracował całe tygodnie i miałam go tylko w weekendy. Z synek udało się w 1 cyklu. Po prostu poszliśmy na spontan i się udało. Zobaczymy jak będzie tym razem.
    Powiem Ci, że nawet nie miałam pojęcia, że kobiety mogą mieć takie problemy z zajściem w ciążę. Dopóki tu nie trafiam to nie byłam tego świadoma. Mam się udało w miarę łatwo i szybko.
    A jak to wyglądało u Was? :)

    Milixx, a czy zanim zaszłaś w pierwszą ciążę zaczęliście już robić jakieś badania czy na spokojnie?
    U mnie 7 cykl starań, owulacje są, testy lh ładnie wskazują mi kiedy owulka ( potwierdzona monitoringami), seksy o czasie, ale na razie maluszka brak😔

    age.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
    28.2022 Julian na świecie 3340g ❤️❤️
  • Kira Autorytet
    Postów: 620 1495

    Wysłany: 11 października 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki 🤩 Oszalałam do reszty przez Was 😂😂😂

    IMG-20211011-195747.jpg

    BuBu90, abrakadabra, KaJa, Marti1984, Sparky, Ultra-Dżasta, niecierpliwa93, karm3lka, nick nieaktualny, Olaola, Namisa, Milixx, Anciaancia, a.ky.ska, Nati94, nick nieaktualny, Barbaritka84, paula876, nick nieaktualny, 910608, Mel11, emerald_m, Moniquue, Koteczka82, MałaMi*, Gorzkax33333, Zagadka919, Miisia94, Itka, Zuzlo lubią tę wiadomość

    💙2022
    28.12.23 ⏸️🍀
    30.03.24 chłopiec 💙
    preg.png
  • Kamczi Autorytet
    Postów: 467 963

    Wysłany: 11 października 2021, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymałam...
    Pobiegłam do Auchana, złapałam jeden jedyny dostępny test Pepino i biegiem do domu.
    Nieważne, że jest wieczór, sikałam niedawno itd.
    Po prostu takie zawieszenie z tymi facellakami mnie wykańczało.
    No i jest... Tam się chyba naprawdę coś dzieje 😭

    IMG20211011195206.jpg

    abrakadabra, KaJa, Marti1984, Agata :), Sparky, niecierpliwa93, Gravity, karm3lka, nick nieaktualny, milam, Milixx, myszajda, Anciaancia, a.ky.ska, Portmama, Nati94, Kira, nick nieaktualny, Blondyneczka, Barbaritka84, paula876, nick nieaktualny, MartiMarti, Blondyna.B, Mel11, emerald_m, Paulina1106, Moniquue, Niebieska Gwiazda, Mamma-mia, Koteczka82, Ola_45, MałaMi*, Zagadka919, Miisia94, Itka, Zuzlo lubią tę wiadomość

    8cs o pierwsze 👶🏻🍀

    10.10 11dpo ⏸️❤️
    13.10 beta HCG 140,12 💫
    15.10 beta HCG 322,29 ✨
    21.10 beta HCG 4202,94 🌟
    03.11 6t3d mamy ❤️
    24.11 9t3d CRL 2.94cm, ❤️ 150
    04.12 10t6d CRL 4.25cm, ❤️ 147
    17.12 prenatalne: USG 👌🏻, Sanco: zdrowy synek 🧒🏻 💙
    27.12 CRL 9.38cm, ❤️ 147, 120g syna 🤭
    14.01 ❤️ 150, 201g
    8.02 połówkowe: prawidłowe 💙, 400g
    4.03 702g łobuza
    1.04 1266g klopsika 😊
    22.04 31t4d 1934g malucha
    13.05 34t4d 2751g
    27.05 36t4d 3200g

    23.06.2022 19:49 3380g 55cm
    F 😍

    3cs o drugie 🍀
    16.06.2024 12:14 3650g 54cm
    E 🌸
  • KaJa Autorytet
    Postów: 4127 3650

    Wysłany: 11 października 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamczi wrote:
    Nie wytrzymałam...
    Pobiegłam do Auchana, złapałam jeden jedyny dostępny test Pepino i biegiem do domu.
    Nieważne, że jest wieczór, sikałam niedawno itd.
    Po prostu takie zawieszenie z tymi facellakami mnie wykańczało.
    No i jest... Tam się chyba naprawdę coś dzieje 😭

    IMG20211011195206.jpg

    Suuuper😍😍😍

    Kropeczka95, Kamczi lubią tę wiadomość

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    17.06.24➡️ Mikołaj 3680g/59cm♥️
  • abrakadabra Autorytet
    Postów: 4737 3344

    Wysłany: 11 października 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamczi wrote:
    Nie wytrzymałam...
    Pobiegłam do Auchana, złapałam jeden jedyny dostępny test Pepino i biegiem do domu.
    Nieważne, że jest wieczór, sikałam niedawno itd.
    Po prostu takie zawieszenie z tymi facellakami mnie wykańczało.
    No i jest... Tam się chyba naprawdę coś dzieje 😭

    IMG20211011195206.jpg

    Skoro o tej porze wychodzi Ci taka kreseczka to coś jest na rzeczy. Lec jutro na bete i wszystko bedzie jasne, trzymam kciuki! ✊✊

    Kamczi lubi tę wiadomość

    2022 r. - córeczka 🩷

    2025.r - synek 🩵
  • Sparky Autorytet
    Postów: 2057 2809

    Wysłany: 11 października 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamczi wrote:
    Nie wytrzymałam...
    Pobiegłam do Auchana, złapałam jeden jedyny dostępny test Pepino i biegiem do domu.
    Nieważne, że jest wieczór, sikałam niedawno itd.
    Po prostu takie zawieszenie z tymi facellakami mnie wykańczało.
    No i jest... Tam się chyba naprawdę coś dzieje 😭

    IMG20211011195206.jpg

    Kamczi, no jest piękna krecha! 🥰

    Kamczi lubi tę wiadomość

    🩵 2022
    🩷 2024
  • KaJa Autorytet
    Postów: 4127 3650

    Wysłany: 11 października 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamczi, jutro rób bete razem ze mną😁

    Powiem Wam, że już wiem że to bedzie inna ciąża od tamtej. Wtedy nie miałam prawie w ogóle objawów a w tej mam wszystkie, właśnie zajadam migdały i walcze żeby nie zwymiotować. Pewnie też swoje robią emocje ale jednak nie jestem z tych wrażliwych🤢 a to dopiero 11dpo🙈

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    17.06.24➡️ Mikołaj 3680g/59cm♥️
  • karm3lka Autorytet
    Postów: 1217 1248

    Wysłany: 11 października 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamczi wrote:
    Nie wytrzymałam...
    Pobiegłam do Auchana, złapałam jeden jedyny dostępny test Pepino i biegiem do domu.
    Nieważne, że jest wieczór, sikałam niedawno itd.
    Po prostu takie zawieszenie z tymi facellakami mnie wykańczało.
    No i jest... Tam się chyba naprawdę coś dzieje 😭

    IMG20211011195206.jpg

    tez bym chyba nie wytrzymała :O warto było biec do Auchana <3 :D

    Kamczi lubi tę wiadomość

    2014 <3
    2017 <3
    'wizyta 13.12
    f2w3s65gs62rzre2.png
  • karm3lka Autorytet
    Postów: 1217 1248

    Wysłany: 11 października 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milixx wrote:
    To prawda. To forum dużo daje nowej wiedzy odnośnie cykli i starań. I fajnie, że tu trafiam i zaczęłam się odzywać a nie tylko czytać. Tu jest taka ekstra atmosfera i wsparcie.. Po prostu można czuć się tu swobodnie 😊
    U nas już parka jest ale jeszcze by się jakieś maleństwo przydało 😄 A Wam Życzę synka, żeby mąż miał z kim w piłkę pograć.

    Co do grania w piłkę to nie ma problemu :-P są chętne jak niejeden chłopak :p dziękuję<3

    a ty chyba juz za chwile testujesz?
    Liczysz na celny strzał?

    2014 <3
    2017 <3
    'wizyta 13.12
    f2w3s65gs62rzre2.png
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 11 października 2021, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kira wrote:
    Dzięki 🤩 Oszalałam do reszty przez Was 😂😂😂

    IMG-20211011-195747.jpg

    Zaczepisty jest! 😍🥰

    Mi brakuje jeszcze 7 naklejek. 😂🤣

    Kira lubi tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
‹‹ 183 184 185 186 187 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak interpretować wynik testu ciążowego i co robić dalej?

Testy ciążowe są jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi diagnostycznych w warunkach domowych. Choć ich obsługa wydaje się prosta, interpretacja wyniku może wzbudzać wiele pytań - zwłaszcza gdy rezultat jest niejednoznaczny, pojawia się wcześniej niż zaleca producent lub gdy towarzyszą mu objawy wymagające szerszej oceny medycznej. Zrozumienie działania testów wykrywających gonadotropinę kosmówkową (hCG), a także świadomość ograniczeń tych metod pozwala trafniej ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ