X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wada budowy macicy ...
Odpowiedz

Wada budowy macicy ...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 13 października 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny :) Czy może któraś z was ma tak jak ja wrodzoną wadę budy macicy ? U mnie jest dwurożna ... W sumie dowiedziałam się jakoś 2 lata temu, lekarze zapewniali, że wada ta w niczym nie przeszkadza i normalnie mogę zajść w ciążę z nią, jednak mija już 12 miesiąc starań a ciąży jak nie ma tak nie ma :( Przeszłam już chyba wszystkie badania... mąż tak samo . Co wy myślicie na ten temat ?:)

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • lucia001 Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 17 października 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej witaj,
    Ja mialam/mam macice z przegroda. Wlasnie niedawno mi ta przegrode usuneli. Najpierw tez zapewniano mnie ze to macica dwurozna ale po usg 3d wyszlo ze jest to macica z przegroda wiec zdecydowalam sie usunac. Wiem ze jak jest dwurozna to sie nie usuwa. Czasem dwuroznosc moze utrudniac zajscie w ciaze. duzo zalezy od dlugosci przegrody. Poradzilabym sie przejsc do dobrego lekarza i zrobic usg 3d zeby dokladnie sprawdzic jaka ta wada dokladnie jest. Jezeli macica jest dwurozna ale tylko tak w ksztalcie serca nie powinno byc problemu z zaciazeniem. Jesli przegroda jest dluga moze byc trudniej,
    My staramy sie juz 2,5 roku bez rezultatu. Mam nadzieje ze wyciecie przegrody cos pomoze.
    Moja siostra ma macice dwurozna, 2 pochwy i calkowita przegrode. Ma 2 dzieci ale pierwsze urodzilo sie w 30 tygodniu ze wzgledu braku miejsca jako ze bylo w jednej czesci macicy. Drugie donosila do 36 tygodnia bez wiekszych komplikacji.

    histero i laparo- przegroda częściowo wycieta
    Jajowody drozne pcos 4 lata starań minęły i nic
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 18 października 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknij może na poniższe foto ( moje zdjęcie z HSG ) i zobacz jak u mnie to wygląda... Na wypisie ze szpitala napisane mam, że częściowa przegroda macicy sięga połowy jamy.
    Z góry dziękuje Ci :***
    https://zapodaj.net/64766fe1daed9.png.html

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • lucia001 Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 19 października 2016, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam się na obrazkach ale moim zdaniem najlepiej udaj się do dobrego ginekologa. Jest taka strona dobrylekarz I tam można znaleźć najlepszych specjalistów ze swojego regionu. Popatrz tam I warto nawet pójść prywatnie żeby coś wskorac. Ja leczę się od 5 lat i dopiero w tym roku dowiedziałam się o policystycznych jajnikach i ze macica jest z przegroda a niektórzy lekarze stwierdzili ze dwurozna i odmawiali wycięcia przegrody.

    histero i laparo- przegroda częściowo wycieta
    Jajowody drozne pcos 4 lata starań minęły i nic
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 19 października 2016, 02:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też o tym słyszałam, że lepiej nie usuwać przegrody..

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 19 października 2016, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Jaguś widziałam, że zadałaś mi pytanie pod postem, a potem zobaczyłam ten wątek więc może odpisze Ci tutaj :-)

    Ogólnie o macicy dwurożnej dowiedziałam się dwa dni temu. Staraliśmy się z Małżem o dziecko prawie rok, to był nasz 10cs, w lipcu miałam cb. U obecnego gina byłam pierwszy raz. Zobaczył tą wadę od razu. Przed tem odwiedziłam wielu ginów, jednego profesora onkologa - ginekologa, bo miałam podejrzenia torbieli i nikt nigdy tego nie zauważył. Nie wiem czy to że mam macice dwurożną jest powodem długich starań i cb. Nie chce narazie o tym myśleć.. Staram się teraz żyć nadzieją że będzie dobrze. Na poniedziałkowej wizycie gin zobaczył pęcherzyk 3mm w prawym rogu macicy. Kolejna wizyta 31.10. Powiedział, że o problemach związanych z tą macica porozmawiamy na następnej wizycie. Że nie mam zaprzątać teraz tym głowy. Jestem bardzo nerwowa, więc pewnie dlatego hehe..

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Podczas laparoskopii mi wyszło, że miałam przegrodę macicy, fakt, że była malutka, ale usunęli mi ją.
    W szpitalu jak leżałam, była taka dziewczyna która miała dwurożną macicę, macica przypominała kształt serca. Jej lekarz mówił, że to jest wada wrodzona, ale nikt tego wcześniej nie zauważył. Zaszła w pierwszą ciążę bez problemu - wtedy ona nie wiedziała, że ma taką macicę. Jak drugi raz zaszła w ciążę po kilkunastu latach, wtedy zauważono dwurożną macicę, jednak ciąża nie utrzymała się, ale nie wiem czy to wina budowy macicy.

  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 19 października 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Hej Jaguś widziałam, że zadałaś mi pytanie pod postem, a potem zobaczyłam ten wątek więc może odpisze Ci tutaj :-)

    Ogólnie o macicy dwurożnej dowiedziałam się dwa dni temu. Staraliśmy się z Małżem o dziecko prawie rok, to był nasz 10cs, w lipcu miałam cb. U obecnego gina byłam pierwszy raz. Zobaczył tą wadę od razu. Przed tem odwiedziłam wielu ginów, jednego profesora onkologa - ginekologa, bo miałam podejrzenia torbieli i nikt nigdy tego nie zauważył. Nie wiem czy to że mam macice dwurożną jest powodem długich starań i cb. Nie chce narazie o tym myśleć.. Staram się teraz żyć nadzieją że będzie dobrze. Na poniedziałkowej wizycie gin zobaczył pęcherzyk 3mm w prawym rogu macicy. Kolejna wizyta 31.10. Powiedział, że o problemach związanych z tą macica porozmawiamy na następnej wizycie. Że nie mam zaprzątać teraz tym głowy. Jestem bardzo nerwowa, więc pewnie dlatego hehe..

    W takim razie trzymam kciuki za wizytę kolejną, będzie dobrze zobaczysz :**
    Powracając do tej macicy dwurożnej... Ja chodziłam też do wielu lekarzy, oczywiście nikt tej wady nie zauważył - dopiero podczas jednej z wizyt moja miejscowa pani doktor mówi: a czy wie pani, że ma Pani dwurożną macicę ?o.O ja oczy jak 5zł... i mówię, niee nikt mi jeszcze o tym nie powiedział. Oczywiście stwierdziła, że to nie stoi na przeszkodzie, żebym normalnie zaszła w ciąże i mam się tym nie zadręczać .. Ciekawe. Po tych 13 miesiącach zastanawiam się naprawdę czy to może mieć coś z tym wspólnego- skoro niby jest dobrze, ale te macica dwurożna mi nie daje spokoju.
    Haa ja tak szybko nie odpuszczę ^^ pojechałam do innego ginekologa i prosto z mostu zapytałam się czy mając taką wadę normalnie będę mogła zajść w ciąże i ku mojemu zdziwieniu otrzymałam odpowiedź, że jak najbardziej tak i, że nie z takimi wadami kobiety rodzą ...
    Teraz ty jesteś na pewno na to żywym przykładem, więc chyba troszkę się uspokoiłam :)
    Wiesz.. to jeszcze zależy jaka jest wada. Mówili Ci ? Z częściową przegrodą masz czy całkowitą?

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 19 października 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Witam

    Podczas laparoskopii mi wyszło, że miałam przegrodę macicy, fakt, że była malutka, ale usunęli mi ją.
    W szpitalu jak leżałam, była taka dziewczyna która miała dwurożną macicę, macica przypominała kształt serca. Jej lekarz mówił, że to jest wada wrodzona, ale nikt tego wcześniej nie zauważył. Zaszła w pierwszą ciążę bez problemu - wtedy ona nie wiedziała, że ma taką macicę. Jak drugi raz zaszła w ciążę po kilkunastu latach, wtedy zauważono dwurożną macicę, jednak ciąża nie utrzymała się, ale nie wiem czy to wina budowy macicy.


    No więc właśnie- to jest wada wrodzona. Też tak mi lekarz powiedział.
    Mam sie tym nie zadręczać i na pewno to nie stoi na przeszkodzie, żebym normalnie zaszła w ciążę :( Tylko nie wiem, bo to tak długo wszystko trwa i praktycznie tarczycę mam unormowaną, PCO mam fakt, ale owulacja jest bo biorę CLO od 5 miesięcy. Męża wyniki idealna ...

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 19 października 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaguś_7810 wrote:
    W takim razie trzymam kciuki za wizytę kolejną, będzie dobrze zobaczysz :**
    Powracając do tej macicy dwurożnej... Ja chodziłam też do wielu lekarzy, oczywiście nikt tej wady nie zauważył - dopiero podczas jednej z wizyt moja miejscowa pani doktor mówi: a czy wie pani, że ma Pani dwurożną macicę ?o.O ja oczy jak 5zł... i mówię, niee nikt mi jeszcze o tym nie powiedział. Oczywiście stwierdziła, że to nie stoi na przeszkodzie, żebym normalnie zaszła w ciąże i mam się tym nie zadręczać .. Ciekawe. Po tych 13 miesiącach zastanawiam się naprawdę czy to może mieć coś z tym wspólnego- skoro niby jest dobrze, ale te macica dwurożna mi nie daje spokoju.
    Haa ja tak szybko nie odpuszczę ^^ pojechałam do innego ginekologa i prosto z mostu zapytałam się czy mając taką wadę normalnie będę mogła zajść w ciąże i ku mojemu zdziwieniu otrzymałam odpowiedź, że jak najbardziej tak i, że nie z takimi wadami kobiety rodzą ...
    Teraz ty jesteś na pewno na to żywym przykładem, więc chyba troszkę się uspokoiłam :)
    Wiesz.. to jeszcze zależy jaka jest wada. Mówili Ci ? Z częściową przegrodą masz czy całkowitą?


    No właśnie podczas po usg, lekarz mi tam wyrysował jaj to wszystko wygląda. Nic nie wspomniał o przegrodzie. Mówił tylko, że musiałby to sprawdzić wg pewnych parametrów i ze teraz skupiamy się na spokoju. No to go słucham. Ze względu na te wadę i fakt że pracuje w przedszkolu sprawił, że dostałam już L4 i mam leżeć i odpoczywać.

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Jaguś_7810 Autorytet
    Postów: 586 495

    Wysłany: 19 października 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Caro" to teraz wypoczywaj :**** Mi też moja pani doktor wyrysowała te dwurożną hahaha :)
    Mam ogromną nadzieję, że to już ostatni mój cykl ze staraniami i zakończy on się zieloną kropką :( W sumie z drugiej strony już tyle czekam, że niby czemu teraz miało by się udać :( ...

    hchyyx8d1rhjy3jw.png

    13 c.s. szczęśliwy <3 !!
    Synuś czekamy na Ciebie :)
  • WerkaP2 Przyjaciółka
    Postów: 185 23

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Od dobrych dwoch lat z Mezem staramy sie o dziecko bezskutecznie. Tego roku w sierpniu oraz pazdzierniku mialam histeroskopie diagnostyczne - ktore nie zdiagnozowaly jaka mam wade macicy (podejrzenie bylo macicy jednoroznej- niewyksztalcony jeden jajowod, a w drugim jajowodzoe podejrzenie niedroznosci po usunieciu guza jajnika). Dostalam skierowanie na histeroskopie z laparoskopia - ktora miala wykazac wszystko. Jestem swiezo po zabiegu usuniecia przegrody. Okazalo sie ze przegroda byla tak duza ze kamera podczas histeroskopii diagnostycznych nie mozna bylo dotrzec do lewej czesci macicy. Podczas zabiegu usunieto calkowicie przegrode i sprawdzono droznosc jajowodow - oba sa komunikujace z jama macicy i drozne. Jest zielone swiatlo!!! Bedziemy walczyc do skutku!
    Do tego mam jeszcze zdiagnozowane PCO:(

  • Nitka1 Przyjaciółka
    Postów: 96 102

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    poradźcie mi proszę jakiegoś specjalistę od wad macicy we Wrocławiu.
    Moja obecna diagnoza, to macica jednorożna lub macica grubą przegrodą całkowitą, przy czym ta druga opcja jest chyba bardziej prawdopodobna.
    Szukam lekarza we Wrocławiu, który by mnie poprowadził i wykonał dalsze badania i ewentualny zabieg usunięcia przegrody.

    8p3o3e3kc0g27rqi.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka1 wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    poradźcie mi proszę jakiegoś specjalistę od wad macicy we Wrocławiu.
    Moja obecna diagnoza, to macica jednorożna lub macica grubą przegrodą całkowitą, przy czym ta druga opcja jest chyba bardziej prawdopodobna.
    Szukam lekarza we Wrocławiu, który by mnie poprowadził i wykonał dalsze badania i ewentualny zabieg usunięcia przegrody.
    Nitka1 ja mam macicę jednorożną,ale żebym się o tym dowiedziała,to musiałam pojechać do Krakowa,we Wrocławiu wybadali mi takie niestworzone rzeczy i wysyłali na operację,że zjeździłam kawał Polski żeby w końcu ktoś,kto się zna na tym co robi,postawił konkretną diagnozę.Z Wrocławia to miałam polecanego ginekologa Zimmera.Ja w końcu nie dotarłam do niego,ale podobno zna się na takich wadach macicy.Jeśli jednak chciałabyś się dokładniej dowiedzieć,jaką masz wadę macicy i co z tym dalej,to polecam lekarza do którego ja jeździłam do Krakowa,to dr Ludwin.Sprawdź sobie na jego stronie Ludwin &Ludwin czym on się zajmuje,ma naprawdę super dobry sprzęt i zna się na tym co robi.Ja we Wrocławiu odwiedziłam kilku ginekologów i nikt mi takiej wady macicy nie wyglądał,o mały włos kuźwa 11grudnia byłabym na operacji macicy w Gorzowie bo tak mnie diagnozowali we Wrocławiu.Jak chcesz wiedzieć więcej to napisz do mnie na priv.

    nika77
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:)
    Ja mam całkowitą przegrodę maciy co powoduje dwie osobne macice do tego pcos brak naturalnej owulacji ,i niedrożny jeden jajowód . Staraliśmy sie 1,5roku udalo sie po laparoskopii i nacięciu jajników. Teraz jestem w 15tygodniu od 3tygodni leze w szpitalu ze względu na problemy z kosmowka lekarze uspakaja ze nie jest to spowodowane wada macicy i ze na tym etapie nie stanowi juz zagrożenia,w pierwszych tygodniach podwójna macica stanowi duże zagrożenie.
    Powodzenia dziewczyny wierze ze kazdej z Was uda sie :*

    miamia lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kasia2345 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 lutego 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Staramy się z partnerem o dzidziusia ponad 1,5 roku. U mnie podejrzewano przegrodę macicy po badaniu sono HSG z kontrastem. Skierowano mnie do szpitala na histeroskopię w celu usunięcia przegrody jednak w trakcie badania moja przegroda okazała się macica dwurożną. Ordynator szpitala zasugerował mi jako jedno wyjście operację metroplastyki macicy (która też nie daje mi 100% szansy zajścia w ciąże bo jak profesor powiedział zrosty i blizny po operacji mogą być dużym utrudnieniem do zagnieżdżenia się jajeczka). Drugie wyjście to nic nie robić i liczyć na to że donoszę ciążę jak już uda się w nią zajść. Ilu z was udało się donosić i zajść w ciążę z dwurożną macicą ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2019, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie udalo. Ale porod byl wczesniej

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ