X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne WARSZAWA NFZ; PRZYDATNE ADRESY, SPECJALIŚCI – CZYLI CO GDZIE KIEDY W STOLICY?
Odpowiedz

WARSZAWA NFZ; PRZYDATNE ADRESY, SPECJALIŚCI – CZYLI CO GDZIE KIEDY W STOLICY?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aldonaviktoria Koleżanka
    Postów: 52 33

    Wysłany: 29 maja 2023, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie,
    byłam dziś u gina na NFZ i standard gadka: "nie leczymy niepłodności". tyle że ja chciałam poprosić o kilka badań, które należą mi się jak przysłowiowa buda(!), zapytać o parę rzeczy które mnie niepokoją i tyle... mammografia, witaminy, hormony - wiadomo.
    wiem, że są takie miejsca, gdzie można pewnie szybciej, lepiej i nie za milion.
    ponieważ raczkuję w tematach monitoringów cyklu, różnego typu badaniach, etc. [albo nic nie wiem – prócz tego co można znaleźć u wujka Google – albo coś tam się orientuję, ale w teorii].
    jeżeli znacie przychodnie lub wiecie o konkretnych lekarzach [ginekolog/androlog], że są dobre i na NFZ ➡ proszę o info😊
    dotyczy to również opcji "prywatnie" jeżeli nie jest za milion👍🏻😊
    tzw "przydatne linki" również mile widziane - w razie potrzeby można by zajrzeć 👀👍🏻
    tak więc Droga Staraczko/Mamo, jeżeli korzystasz/łaś z przychodni warszawskich i masz dobre [lub złe i kategorycznie przestrzegasz przed konkretnym lekarzem/placówką - bo to też ważne informacje❕️] zdanie na temat, jeżeli orientujesz się, gdzie warto/najlepiej zrobić badania (USG, surowica, mammografia, monitoring cyklu, etc., czyli wszystko to co potrzebne przy diagnostyce mającej ustalić stan Twojego organizmu przed ciążą czy znasz lekarzy, których polecasz, którzy nie mają problemu ze zleceniem badań na NFZ – napisz proszę lub podlinkuj info👍🏻
    z góry dziękuję za każdy wpis🤗

    🧔🏼Mąż 40 l ❌️ 🪱🪱🪱❓️
    👩🏼‍🦰moì 40 l ✅ owulacje, etc. wszystko si qu'a la font 😁

    I 🤰✝️ Faustynka 👼🏼
    II 🤰❤️ 17maj'05 Wiktoria 👧🏼
    III 🤰✝️ Daniel 👼🏻
    IV 🤰✝️ Rita 👼
  • IlonaQ Ekspertka
    Postów: 220 95

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Aldona, ja mam pakiet Lux Med w pracy, najniższy pakiet i głównie z tego korzystam. Jeśli potrzebuje jakiegoś skierowania to staram się jak mogę je "wyłudzić" ;) a już w ostateczności mówię, że się staramy i mam zalecenie od swojego ginekologa żeby coś zrobić. Wtedy też słyszę, że nie leczą niepłodności, ale zawsze coś skapnie i coś dostanę :) czasem robię 2ga konsultacje telefoniczna u innego lekarza jak na 1wszej się nie udało. Trzeba być w tym wytrwałym, więc mimo wszystko polecam, bo można zaoszczędzić, a badania są bardzo drogie :(
    Już nawet w diagnostyce i Alabie progesteron i estradiol poszły 100% do góry...

    Starania od Września 2018❤️‍🩹
  • aldonaviktoria Koleżanka
    Postów: 52 33

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IlonaQ wrote:
    Cześć Aldona, ja mam pakiet Lux Med w pracy, najniższy pakiet i głównie z tego korzystam. Jeśli potrzebuje jakiegoś skierowania to staram się jak mogę je "wyłudzić" ;) a już w ostateczności mówię, że się staramy i mam zalecenie od swojego ginekologa żeby coś zrobić. Wtedy też słyszę, że nie leczą niepłodności, ale zawsze coś skapnie i coś dostanę :) czasem robię 2ga konsultacje telefoniczna u innego lekarza jak na 1wszej się nie udało. Trzeba być w tym wytrwałym, więc mimo wszystko polecam, bo można zaoszczędzić, a badania są bardzo drogie :(
    Już nawet w diagnostyce i Alabie progesteron i estradiol poszły 100% do góry...
    no ja LuxMed w sumie dobrze wspominam ale to było...o rany(!) kilkanaście lat temu❗️

    dziwi mnie że nikt nie ma/zna żadnego gina lub przychodni na NFZ gdzie jednak coś się da..? serio jest aż tak źle..?

    🧔🏼Mąż 40 l ❌️ 🪱🪱🪱❓️
    👩🏼‍🦰moì 40 l ✅ owulacje, etc. wszystko si qu'a la font 😁

    I 🤰✝️ Faustynka 👼🏼
    II 🤰❤️ 17maj'05 Wiktoria 👧🏼
    III 🤰✝️ Daniel 👼🏻
    IV 🤰✝️ Rita 👼
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ