X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wasza wiedza na temat PROGESTERONU
Odpowiedz

wasza wiedza na temat PROGESTERONU

Oceń ten wątek:
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 20 lipca 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, wiem może będziecie złe że wałkuje ten temat ale chciałabym poznać waszą opinię na temat brania progesteronu czy waszą wiedzę.
    Byłam u trzech ginekologów i każdy mówi inaczej: jedni brać, drugi tylko przy monitoringu, trzeci nie ma sensu jak przez 9 miesięcy się nie uda to wtedy.
    Sporo czytałam badań na temat progesteronu.
    INFORMACJE KTÓRE WYCZYTAŁAM:
    - luteina do pochwowo daje lepsze wyniki
    - dobre wyniki daje połączenie dopochwowo i doustnie
    - 20mg nie zaburza owulacji (2 lekarzy powiedziało, że zaburza)
    - nie ma badań, które by potwierdzały skuteczność sztucznego progesteronu.
    I sporo innych postaram się na bieżąco wrzucać informacje na temat progesteronu.
    Ale chciałabym byście napisały o swoich doświadczeniach z braniem progesteronu czy wiedzy na jego temat.

    Monii11 lubi tę wiadomość

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim należy zbadaż jego poziom 7 dni po owulacji. Rewelacyjny wynik zaczyna się od 15. Ja miałam 9,5. Za mało. Jeden cykl z duphastonem i zaszłam w ciąże.

    FasUla lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia a kiedy zbadac jesli nie jest sie pewnym owulacji? bo u mnie niby byla 14dc ale mogla byc tez w 23dc...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszysta a ilu dniowe masz cykle?

    Przy w miarę regularnych cyklach 28 dniowych progesteron bada się w 21-22 dniu. Swój progesteron zbadałam na podstawie prowadzonych przeze mnie obserwacji - mierzenia temperatury, i testów owulacyjnych.

    Jeśli nie jesteś pewna, czy wystąpiła u Ciebie owulacja, warto wybrać sie na monitoring cyklu. Wtedy mniej więcej wiadomo kiedy na pewno zbadać poziom progesteronu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2013, 16:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Puszysta a ilu dniowe masz cykle?
    zalezy.... ostatnie od marca byly 52dni 36dni (biochemiczna) 16 dni i teraz znowu sie ciagnie... juz jest 33dc a owu niby byla w 14dniu cyklu.... i chyba tez biochemiczna bo testy takie slabo pozytywne....i dzis negatywny

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z twoich postów wnioskuję, że nie jesteś w ciaży, ale z suwaczka wychodzi co innego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Z twoich postów wnioskuję, że nie jesteś w ciaży, ale z suwaczka wychodzi co innego.
    kilka dni temu wyszedl mi slabo pozytywny test... kreseczka naprawde slabiutka ale moj partner potwierdzil. puki co kreseczka wychodzi albo bladsza albo wogole...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Puszysta a ilu dniowe masz cykle?

    Przy w miarę regularnych cyklach 28 dniowych progesteron bada się w 21-22 dniu. Swój progesteron zbadałam na podstawie prowadzonych przeze mnie obserwacji - mierzenia temperatury, i testów owulacyjnych.

    Jeśli nie jesteś pewna, czy wystąpiła u Ciebie owulacja, warto wybrać sie na monitoring cyklu. Wtedy mniej więcej wiadomo kiedy na pewno zbadać poziom progesteronu.
    nie mam mozliwosci monitoringu cyklu bo mieszkam w Irlandii i nie slyszalam zeby cos takiego tu robili.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 20 lipca 2013, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszysta wrote:
    nie mam mozliwosci monitoringu cyklu bo mieszkam w Irlandii i nie slyszalam zeby cos takiego tu robili.[/QUOTE

    aby sprawdzić poziom progesteronu należy go zbadać w 5 dniu po zaniku śluzu płodnego, w 7 dniu i w 9 dniu wtedy lekarz ma obraz poziomu progesteronu w drugiej fazie cyklu, u mnie na całej linii był poziom tego hormonu zaniżony i dlatego miałam zalecone branie luteiny 2 razy po 3 tabletki, w tej chwili poziom tego hormonu mam unormowany przy suplementacji luteiny 2 x 2 tabletki, Dzięki luteinie nie mam bólu przedmiesiączkowego i dużo łagodniejsze bóle miesiączkowe, A luteinę biorę od 3 dnia po zaniku śluzu płodnego przez 10 dni,

    Puszysta lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy moich ok. 30 dniowych cyklach brałam duphaston 3x1 tabletkę przez 7 dni od 19dc do 26dc.

    Puszysta lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 21 lipca 2013, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wiedza na ten temat jest taka że należy badać jego poziom jeśli jest chociaz cień podejrzenia ze jest za niski nalezy przyjmować leki...
    w przypadku podejrzenia ciaży nalezy (czego nie robi wielu lekarzy) przy badaniu beta hcg zrobić sobie równeiż bęte ponieważ ja po owulce miałam zawsze piękną betę między 16 a 18 a jak okazało sie ze jestem w ciaży po tygodniu spadła mi z 18 do 11... - wtakim przypadku powinno się przyjować leki wiadomo luteina na receptę jest tańsza a do tego w większych dawkach... z tego co się dowiedziałam u lekarza i z forum lekarskiego przy niskim progesteronie w początkowej ciąży powinno się przyjmowac progesteron w dawce powyzej 200 mg dawki w granicach 10-20 mg to nic innego jak placebo bo takie dawki nie pomagają przy niskim progesteronie...

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 22 lipca 2013, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra ja też czytałam, że 10-20 mg to śmieszna dawka (jakieś badania naukowe).
    Mam wielki dylemat lekarz mówi, że nie powinnam brać progesteronu mimo,że w 20 dn (w tym cyklu w którym badałam progesteron byłam w ciąży ) miała 8,44 . Teraz mój pierwszy cykl po poronieniu więc stwierdziłam, że go zbadam ale sama nie wiem czy brać go czy nie.Tak bardzo chcielibyśmy z mężem mieć dziecko.
    Ja wyczytałam że doustny progesteron w niewielkim stopniu podnosi nam stężenie a najlepsze efekty daje dopochwowa luteina.

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 22 lipca 2013, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CZY KTÓRAŚ Z WAS BADAŁA PROGESTERON PRZY BRANIU DUPHASTONU LUB LUTEINY?
    bO JESTEM CIEKAWA CZY TAK MOŻNA?

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno duphaston to sztuczny progesteron który nie ma wpływu na wynik badania. Luteina owszem. Fedra badała progesteron podczas brania i dupka i luteiny.

    Jeżeli miałaś progesteron 8,44 to wystąpiła u Ciebie niedomoga lutealna, która spowodowała poronienie. Zbyt niski poziom naturalnie wytwarzanego progesteronu uniemożliwia utrzymanie ciaży. Prawie 2 lata temu poroniłam, możliwe, ze również przez zbyt niski progesteron. Teraz przed ciażą wyszedł mi również niski wynik, więc zażywałam duphaston, zaszłam w ciaże, i brałam go jeszcze do 12 tygodnia ciaży. Nie zaszkodził a na pewno pomógł.

  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 22 lipca 2013, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia u mnie to skomplikowana sytuacja. W 20 dn. zrobiłąm progeseron a w 24 dn. gin kazała mi brać dup 2x1 tab. do 30dn i w tym cyklu zaciążyłam i brałam do poronienia - może to za niska dawka była dla mnie.

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 22 lipca 2013, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haybeauti wrote:
    CZY KTÓRAŚ Z WAS BADAŁA PROGESTERON PRZY BRANIU DUPHASTONU LUB LUTEINY?
    bO JESTEM CIEKAWA CZY TAK MOŻNA?

    Miałam badany progesteron przy braniu luteiny, w 7 dniu po owulacji ale dzień wcześniej miałam pominąć dawkę wieczorną , przed braniem luteiny mój poziom progesteronu wynosił 10,0 ng/ml a z luteiną 19,06 ng/ml

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Stinka Ekspertka
    Postów: 159 73

    Wysłany: 22 lipca 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bralam progesteron w czopkach i duphaston. Tylko ja mialam szew na szyjce macicy zalozony i dlatego tak kombinacja.

    8599gov35hcg7r21.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 22 lipca 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TO ZE STRONY :http://www.termedia.pl/Progesteron-mikronizowany-Jego-wlasciwosci-oraz-zastosowanie-w-ginekologii-i-poloznictwie,4,2950,1,0.html
    Stosuje siê równie¿ preparaty dopochwowe progesteronu
    mikronizowanego. WskaŸnik aborcji w I trymestrze
    ci¹¿y jest ni¿szy u pacjentek otrzymuj¹cych
    progesteron dopochwowo, w stosunku do tych, które
    otrzymuj¹ progesteron doustnie [28]. Friedler i wsp. sugeruj
    ¹, ¿e niska dawka progesteronu mikronizowanego
    stosowanego dopochwowo 2 razy po 100 mg jest skuteczniejsza
    ni¿ dawka dosutna i mo¿e byæ polecana jako
    metoda z wyboru dla podtrzymania fazy lutealnej,
    szczególnie u dobrze odpowiadaj¹cych pacjentek o wysokim
    ryzyku hiperstymulacji [29].

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, czy możecie mi powiedzieć czy mam normalny wynik progesteronu bo wg mnie raczej jest wysoki, miałam pierwszy raz tak późną owulację i badanie wykonałam w 24 dc a wg ovufriend owulacja przypada na 20 dc i wynik to. 54,55 nmol/l. Oraz 17,13 ng/ml zwykle moje cykle sa 28 dniowe a owulka ok 15 dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2015, 15:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspomnę tylko, że nie biorę ani luteiny ani dhupastonu.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ