Forum Starając się - ogólne wasza wiedza na temat PROGESTERONU
Odpowiedz

wasza wiedza na temat PROGESTERONU

Oceń ten wątek:
  • inessa Autorytet

Wysłany: 18 września 2015, 18:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczek no własnie o tym pisałam,ze kazda inaczej reaguje na oba leki i teraz badz madry co i jak!
    a Luteina podjezykowa jest dostepna tylko w postaci 50mg ale ja mozna tez brac dopochwowo na całe szczescie bo 100 mg dopochowowa tylko tak moze byc stosowana juz doustnie nie.

Czy Utrogestan dobry jest i mniej wiecej ile kosztuje???
    bo chyba w Polsce nie przepisuja go??? pytam bo nie słyszałam o tym tzn o leku słyszałam ale tylko,ze któras z dziewczyn go bierze nic po za tym!

Mama 12 aniołkow i kilka c.biochemicznych oraz Cudu na ziemi synka -IUGR ( ur.w 36 tc -20.06.2016r-wazyl 2040 g) starania od 2012 r. Mam 44/45lat!
    2 Cud-Córka urodzila sie 12.01.2018r.(39 tc i 6 dz. waga 2700 hipotrofia)
  • Maczek Autorytet

Wysłany: 18 września 2015, 18:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Maczek no własnie o tym pisałam,ze kazda inaczej reaguje na oba leki i teraz badz madry co i jak!
    a Luteina podjezykowa jest dostepna tylko w postaci 50mg ale ja mozna tez brac dopochwowo na całe szczescie bo 100 mg dopochowowa tylko tak moze byc stosowana juz doustnie nie.

Czy Utrogestan dobry jest i mniej wiecej ile kosztuje???
    bo chyba w Polsce nie przepisuja go??? pytam bo nie słyszałam o tym tzn o leku słyszałam ale tylko,ze któras z dziewczyn go bierze nic po za tym!

Przepisywać przepisują, ale nie da się go w Polsce kupić. Trzeba podjechać do czeskiej apteki.
    To są kapsułki, a nie tabletki. Ja mam w dawce po 100 mg na jedną. Nie wiem, czy są inne. Kapsułka składa się z otoczki żelatynowej i oleju arachidowego (jak ktoś jest uczulony, to pewnie odpada) oraz oczywiście progesteronu. Nie ma drażniących substancji pomocniczych. Można brać zarówno doustnie, jak i dopochwowo.
    Jak dla mnie jest ekstra, bo tak jak mówię, zero skutków ubocznych, w przeciwieństwie do tego, co da się dostać w Polsce. Ale tak jak pisałam, podobno niektóre po nim usypiają. Mi doktor dał na próbę kilka kapsułek od siebie, żebym mogła przetestować przed wykupieniem recepty.
    Kosztuje więcej, niż luteina, bo niestety nie ma co liczyć, że w Czechach dostaniemy refundację - tam nie sięgają wpływy NFZu :P W przeliczeniu na złotówki wychodzi ok. 27-30 zł za opakowanie 30 sztuk.
    Mimo tego już bym się nie zamieniła na zwykłą luteinę ;)

K7KTp2.png
    VMlC.png
  • inessa Autorytet

Wysłany: 18 września 2015, 19:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Maczku !!!!!
    no u mnie juz odpada bo olej arachidowy no ale moze komus sie przydac podpowiedz :D

Mama 12 aniołkow i kilka c.biochemicznych oraz Cudu na ziemi synka -IUGR ( ur.w 36 tc -20.06.2016r-wazyl 2040 g) starania od 2012 r. Mam 44/45lat!
    2 Cud-Córka urodzila sie 12.01.2018r.(39 tc i 6 dz. waga 2700 hipotrofia)
  • Bratek Autorytet

Wysłany: 20 września 2015, 21:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojjjj taaaaak, Lutka podjęzykowa jest ohydna. Pamiętam moją minę, gdy wykupiłam receptę z zapasem tak naprawdę na pół roku.... i po raz pierwszy musiałam swoje odessać ;) FUUUUUUUJJJ....
    Nigdy więcej.... B-)
    Dupka pani dr zaproponowała w wakacje - jako alternatywę na upały dla wypływającej z norki Lutki ;) Tak więc sam pomysł był godny pochwały. Ale troszkę się zirytowałam w temacie badania progesteronu i wpływu dupka na wyniki ;)

DZIĘKI, DZIEWCZYNY!!!!!!!!!!!!!! :-*

W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego