X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wasza wiedza na temat PROGESTERONU
Odpowiedz

wasza wiedza na temat PROGESTERONU

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maczek no własnie o tym pisałam,ze kazda inaczej reaguje na oba leki i teraz badz madry co i jak!
    a Luteina podjezykowa jest dostepna tylko w postaci 50mg ale ja mozna tez brac dopochwowo na całe szczescie bo 100 mg dopochowowa tylko tak moze byc stosowana juz doustnie nie.

    Czy Utrogestan dobry jest i mniej wiecej ile kosztuje???
    bo chyba w Polsce nie przepisuja go??? pytam bo nie słyszałam o tym tzn o leku słyszałam ale tylko,ze któras z dziewczyn go bierze nic po za tym!

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 18 września 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Maczek no własnie o tym pisałam,ze kazda inaczej reaguje na oba leki i teraz badz madry co i jak!
    a Luteina podjezykowa jest dostepna tylko w postaci 50mg ale ja mozna tez brac dopochwowo na całe szczescie bo 100 mg dopochowowa tylko tak moze byc stosowana juz doustnie nie.

    Czy Utrogestan dobry jest i mniej wiecej ile kosztuje???
    bo chyba w Polsce nie przepisuja go??? pytam bo nie słyszałam o tym tzn o leku słyszałam ale tylko,ze któras z dziewczyn go bierze nic po za tym!

    Przepisywać przepisują, ale nie da się go w Polsce kupić. Trzeba podjechać do czeskiej apteki.
    To są kapsułki, a nie tabletki. Ja mam w dawce po 100 mg na jedną. Nie wiem, czy są inne. Kapsułka składa się z otoczki żelatynowej i oleju arachidowego (jak ktoś jest uczulony, to pewnie odpada) oraz oczywiście progesteronu. Nie ma drażniących substancji pomocniczych. Można brać zarówno doustnie, jak i dopochwowo.
    Jak dla mnie jest ekstra, bo tak jak mówię, zero skutków ubocznych, w przeciwieństwie do tego, co da się dostać w Polsce. Ale tak jak pisałam, podobno niektóre po nim usypiają. Mi doktor dał na próbę kilka kapsułek od siebie, żebym mogła przetestować przed wykupieniem recepty.
    Kosztuje więcej, niż luteina, bo niestety nie ma co liczyć, że w Czechach dostaniemy refundację - tam nie sięgają wpływy NFZu :P W przeliczeniu na złotówki wychodzi ok. 27-30 zł za opakowanie 30 sztuk.
    Mimo tego już bym się nie zamieniła na zwykłą luteinę ;)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Maczku !!!!!
    no u mnie juz odpada bo olej arachidowy no ale moze komus sie przydac podpowiedz :D

  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 20 września 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojjjj taaaaak, Lutka podjęzykowa jest ohydna. Pamiętam moją minę, gdy wykupiłam receptę z zapasem tak naprawdę na pół roku.... i po raz pierwszy musiałam swoje odessać ;) FUUUUUUUJJJ....
    Nigdy więcej.... B-)
    Dupka pani dr zaproponowała w wakacje - jako alternatywę na upały dla wypływającej z norki Lutki ;) Tak więc sam pomysł był godny pochwały. Ale troszkę się zirytowałam w temacie badania progesteronu i wpływu dupka na wyniki ;)

    DZIĘKI, DZIEWCZYNY!!!!!!!!!!!!!! :-*

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Syls Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 24 marca 2022, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odświeżam wątek.
    Dziś 7 dni po owu badałam progesteron, wyszedł 40 NG/ml
    Czy są szanse rokujące na ciążę? Biorę luteinę dopochwowo. Ostatnio wczoraj o 18.00

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 24 marca 2022, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syls wrote:
    Hej, odświeżam wątek.
    Dziś 7 dni po owu badałam progesteron, wyszedł 40 NG/ml
    Czy są szanse rokujące na ciążę? Biorę luteinę dopochwowo. Ostatnio wczoraj o 18.00
    Prog ładny ale ciąże oznacza pozytywna beta.
    Mogły być 2 pęcherzyki
    Ale ten poziom o niczym jeszcze nie świadczy
    Generalnie luteina wychodzi w badaniu więc wynik to raczej efekt leków.
    Twój jest pewnie niższy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2022, 15:27

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 25 marca 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie progesteronu przy braniu luteiny powinno się wykonywać 12 godz. po przyjęciu ostatniej dawki. Wtedy nie będzie zafałszowany wynik, tak twierdzi mój lekarz. Poza tym jak dowiedział się,że w szpitalu jak byłam w zagrożonej ciąży dali mi duphaston zamiast luteiny, to stwierdził,ze to "cukierki" 🙂

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • Nowa:) Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 1 marca 2023, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Chciałam zapytać, jeśli wiecie czy przyjmowanie progesteronu (dopochwowo) po owulacji moze wpłynąć na pierwsze objawy „ciążowe” jak utrzymująca się wysoka temp 37.25 (12dpo), intensywny ból piersi i zmęczenie. Czy jego przyjmowanie bezpośrednio nie wpływa na temp?
    Dzięki:)

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3436 6978

    Wysłany: 1 marca 2023, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa:) wrote:
    Hej,
    Chciałam zapytać, jeśli wiecie czy przyjmowanie progesteronu (dopochwowo) po owulacji moze wpłynąć na pierwsze objawy „ciążowe” jak utrzymująca się wysoka temp 37.25 (12dpo), intensywny ból piersi i zmęczenie. Czy jego przyjmowanie bezpośrednio nie wpływa na temp?
    Dzięki:)

    Tak, progesteron (czy to nasz własny produkowany przez organizm, czy absorbowany z zewnątrz) wpływa na temperaturę, podnosi ją. Co do zmęczenia i bólu piersi to są to objawy subiektywne, u niektórych występują, u innych nie. Jeśli jesteś 12dpo to można już wykonać test żeby zweryfikować czy ta temperatura jest wynikiem ciąży czy jedynie dostarczanego progesteronu - najlepiej taki z czułością 10mIU.

    Nanami lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Nanami Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 maja 2023, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mialam robiony progesteron w 22dc biore luteine dopochwowo 100 mg 2 razy dziennie. Rano jak szlam na czczo na badania nie bralsm zadnych lekow ktore przyjmuje ani luteiny. Wyniki progesteronu(N55) 69,9 nmol/L
    WARTOSCI REFERENCYJNE:
    Progesteron-faza folikularna 0.32-1.72nmol/L
    Progesteron-owulacja 0.38-19.78nmol/L
    Progesteron-faza lutealna 4.77-63.59nmol/L
    Progesteron-menopauza 0.32-1.30nmol/L
    I trymestr ciazy 2.8-147.3 ng/ml
    II trymestr ciazy 22.5-95.3 ng/ml
    III trymestr ciazy 27.9-242.5 ng/ml
    Czy luteina wzieta wieczorem mogla miec wplyw na taki wynik, czy to moze byc po prostu ciaza?

  • Namisa Autorytet
    Postów: 3436 6978

    Wysłany: 17 maja 2023, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanami wrote:
    Witam mialam robiony progesteron w 22dc biore luteine dopochwowo 100 mg 2 razy dziennie. Rano jak szlam na czczo na badania nie bralsm zadnych lekow ktore przyjmuje ani luteiny. Wyniki progesteronu(N55) 69,9 nmol/L
    WARTOSCI REFERENCYJNE:
    Progesteron-faza folikularna 0.32-1.72nmol/L
    Progesteron-owulacja 0.38-19.78nmol/L
    Progesteron-faza lutealna 4.77-63.59nmol/L
    Progesteron-menopauza 0.32-1.30nmol/L
    I trymestr ciazy 2.8-147.3 ng/ml
    II trymestr ciazy 22.5-95.3 ng/ml
    III trymestr ciazy 27.9-242.5 ng/ml
    Czy luteina wzieta wieczorem mogla miec wplyw na taki wynik, czy to moze byc po prostu ciaza?

    Luteina brana wieczorem mogła mieć wpływ na wynik badania kolejnego dnia, zwlaszcza że bierzesz spore dawki w najbardziej przyswajalnej formie, czyli dopochwowo. Ciąży to oczywiście nie wyklucza, ale biorąc taki lek nie da się w pełni miarodajnie zbadać "wlasnego" poziomu progesteronu. Pozostaje zrobić test za kilka dni, od mniej więcej 12 dni po szacowanej owulacji powinien wyjść już wiarygodnie.

    Nanami lubi tę wiadomość

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Nanami Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 maja 2023, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby byla ciaza🤗 chcialabym bo staramy sie z narzeczonym od ponad 2 lat i nici... Juz nie mam sily😢

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ