X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wasza wiedza na temat PROGESTERONU
Odpowiedz

wasza wiedza na temat PROGESTERONU

Oceń ten wątek:
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 20 lipca 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, wiem może będziecie złe że wałkuje ten temat ale chciałabym poznać waszą opinię na temat brania progesteronu czy waszą wiedzę.
    Byłam u trzech ginekologów i każdy mówi inaczej: jedni brać, drugi tylko przy monitoringu, trzeci nie ma sensu jak przez 9 miesięcy się nie uda to wtedy.
    Sporo czytałam badań na temat progesteronu.
    INFORMACJE KTÓRE WYCZYTAŁAM:
    - luteina do pochwowo daje lepsze wyniki
    - dobre wyniki daje połączenie dopochwowo i doustnie
    - 20mg nie zaburza owulacji (2 lekarzy powiedziało, że zaburza)
    - nie ma badań, które by potwierdzały skuteczność sztucznego progesteronu.
    I sporo innych postaram się na bieżąco wrzucać informacje na temat progesteronu.
    Ale chciałabym byście napisały o swoich doświadczeniach z braniem progesteronu czy wiedzy na jego temat.

    Monii11 lubi tę wiadomość

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim należy zbadaż jego poziom 7 dni po owulacji. Rewelacyjny wynik zaczyna się od 15. Ja miałam 9,5. Za mało. Jeden cykl z duphastonem i zaszłam w ciąże.

    FasUla lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia a kiedy zbadac jesli nie jest sie pewnym owulacji? bo u mnie niby byla 14dc ale mogla byc tez w 23dc...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszysta a ilu dniowe masz cykle?

    Przy w miarę regularnych cyklach 28 dniowych progesteron bada się w 21-22 dniu. Swój progesteron zbadałam na podstawie prowadzonych przeze mnie obserwacji - mierzenia temperatury, i testów owulacyjnych.

    Jeśli nie jesteś pewna, czy wystąpiła u Ciebie owulacja, warto wybrać sie na monitoring cyklu. Wtedy mniej więcej wiadomo kiedy na pewno zbadać poziom progesteronu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2013, 16:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Puszysta a ilu dniowe masz cykle?
    zalezy.... ostatnie od marca byly 52dni 36dni (biochemiczna) 16 dni i teraz znowu sie ciagnie... juz jest 33dc a owu niby byla w 14dniu cyklu.... i chyba tez biochemiczna bo testy takie slabo pozytywne....i dzis negatywny

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z twoich postów wnioskuję, że nie jesteś w ciaży, ale z suwaczka wychodzi co innego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Z twoich postów wnioskuję, że nie jesteś w ciaży, ale z suwaczka wychodzi co innego.
    kilka dni temu wyszedl mi slabo pozytywny test... kreseczka naprawde slabiutka ale moj partner potwierdzil. puki co kreseczka wychodzi albo bladsza albo wogole...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Puszysta a ilu dniowe masz cykle?

    Przy w miarę regularnych cyklach 28 dniowych progesteron bada się w 21-22 dniu. Swój progesteron zbadałam na podstawie prowadzonych przeze mnie obserwacji - mierzenia temperatury, i testów owulacyjnych.

    Jeśli nie jesteś pewna, czy wystąpiła u Ciebie owulacja, warto wybrać sie na monitoring cyklu. Wtedy mniej więcej wiadomo kiedy na pewno zbadać poziom progesteronu.
    nie mam mozliwosci monitoringu cyklu bo mieszkam w Irlandii i nie slyszalam zeby cos takiego tu robili.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 20 lipca 2013, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszysta wrote:
    nie mam mozliwosci monitoringu cyklu bo mieszkam w Irlandii i nie slyszalam zeby cos takiego tu robili.[/QUOTE

    aby sprawdzić poziom progesteronu należy go zbadać w 5 dniu po zaniku śluzu płodnego, w 7 dniu i w 9 dniu wtedy lekarz ma obraz poziomu progesteronu w drugiej fazie cyklu, u mnie na całej linii był poziom tego hormonu zaniżony i dlatego miałam zalecone branie luteiny 2 razy po 3 tabletki, w tej chwili poziom tego hormonu mam unormowany przy suplementacji luteiny 2 x 2 tabletki, Dzięki luteinie nie mam bólu przedmiesiączkowego i dużo łagodniejsze bóle miesiączkowe, A luteinę biorę od 3 dnia po zaniku śluzu płodnego przez 10 dni,

    Puszysta lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy moich ok. 30 dniowych cyklach brałam duphaston 3x1 tabletkę przez 7 dni od 19dc do 26dc.

    Puszysta lubi tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 21 lipca 2013, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wiedza na ten temat jest taka że należy badać jego poziom jeśli jest chociaz cień podejrzenia ze jest za niski nalezy przyjmować leki...
    w przypadku podejrzenia ciaży nalezy (czego nie robi wielu lekarzy) przy badaniu beta hcg zrobić sobie równeiż bęte ponieważ ja po owulce miałam zawsze piękną betę między 16 a 18 a jak okazało sie ze jestem w ciaży po tygodniu spadła mi z 18 do 11... - wtakim przypadku powinno się przyjować leki wiadomo luteina na receptę jest tańsza a do tego w większych dawkach... z tego co się dowiedziałam u lekarza i z forum lekarskiego przy niskim progesteronie w początkowej ciąży powinno się przyjmowac progesteron w dawce powyzej 200 mg dawki w granicach 10-20 mg to nic innego jak placebo bo takie dawki nie pomagają przy niskim progesteronie...

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 22 lipca 2013, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra ja też czytałam, że 10-20 mg to śmieszna dawka (jakieś badania naukowe).
    Mam wielki dylemat lekarz mówi, że nie powinnam brać progesteronu mimo,że w 20 dn (w tym cyklu w którym badałam progesteron byłam w ciąży ) miała 8,44 . Teraz mój pierwszy cykl po poronieniu więc stwierdziłam, że go zbadam ale sama nie wiem czy brać go czy nie.Tak bardzo chcielibyśmy z mężem mieć dziecko.
    Ja wyczytałam że doustny progesteron w niewielkim stopniu podnosi nam stężenie a najlepsze efekty daje dopochwowa luteina.

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 22 lipca 2013, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CZY KTÓRAŚ Z WAS BADAŁA PROGESTERON PRZY BRANIU DUPHASTONU LUB LUTEINY?
    bO JESTEM CIEKAWA CZY TAK MOŻNA?

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno duphaston to sztuczny progesteron który nie ma wpływu na wynik badania. Luteina owszem. Fedra badała progesteron podczas brania i dupka i luteiny.

    Jeżeli miałaś progesteron 8,44 to wystąpiła u Ciebie niedomoga lutealna, która spowodowała poronienie. Zbyt niski poziom naturalnie wytwarzanego progesteronu uniemożliwia utrzymanie ciaży. Prawie 2 lata temu poroniłam, możliwe, ze również przez zbyt niski progesteron. Teraz przed ciażą wyszedł mi również niski wynik, więc zażywałam duphaston, zaszłam w ciaże, i brałam go jeszcze do 12 tygodnia ciaży. Nie zaszkodził a na pewno pomógł.

  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 22 lipca 2013, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia u mnie to skomplikowana sytuacja. W 20 dn. zrobiłąm progeseron a w 24 dn. gin kazała mi brać dup 2x1 tab. do 30dn i w tym cyklu zaciążyłam i brałam do poronienia - może to za niska dawka była dla mnie.

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 22 lipca 2013, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haybeauti wrote:
    CZY KTÓRAŚ Z WAS BADAŁA PROGESTERON PRZY BRANIU DUPHASTONU LUB LUTEINY?
    bO JESTEM CIEKAWA CZY TAK MOŻNA?

    Miałam badany progesteron przy braniu luteiny, w 7 dniu po owulacji ale dzień wcześniej miałam pominąć dawkę wieczorną , przed braniem luteiny mój poziom progesteronu wynosił 10,0 ng/ml a z luteiną 19,06 ng/ml

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Stinka Ekspertka
    Postów: 159 73

    Wysłany: 22 lipca 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bralam progesteron w czopkach i duphaston. Tylko ja mialam szew na szyjce macicy zalozony i dlatego tak kombinacja.

    8599gov35hcg7r21.png
  • haybeauti Autorytet
    Postów: 1091 538

    Wysłany: 22 lipca 2013, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TO ZE STRONY :http://www.termedia.pl/Progesteron-mikronizowany-Jego-wlasciwosci-oraz-zastosowanie-w-ginekologii-i-poloznictwie,4,2950,1,0.html
    Stosuje siê równie¿ preparaty dopochwowe progesteronu
    mikronizowanego. WskaŸnik aborcji w I trymestrze
    ci¹¿y jest ni¿szy u pacjentek otrzymuj¹cych
    progesteron dopochwowo, w stosunku do tych, które
    otrzymuj¹ progesteron doustnie [28]. Friedler i wsp. sugeruj
    ¹, ¿e niska dawka progesteronu mikronizowanego
    stosowanego dopochwowo 2 razy po 100 mg jest skuteczniejsza
    ni¿ dawka dosutna i mo¿e byæ polecana jako
    metoda z wyboru dla podtrzymania fazy lutealnej,
    szczególnie u dobrze odpowiadaj¹cych pacjentek o wysokim
    ryzyku hiperstymulacji [29].

    bhyw20mmdnokd5bw.png
    20110716580116.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, czy możecie mi powiedzieć czy mam normalny wynik progesteronu bo wg mnie raczej jest wysoki, miałam pierwszy raz tak późną owulację i badanie wykonałam w 24 dc a wg ovufriend owulacja przypada na 20 dc i wynik to. 54,55 nmol/l. Oraz 17,13 ng/ml zwykle moje cykle sa 28 dniowe a owulka ok 15 dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2015, 15:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspomnę tylko, że nie biorę ani luteiny ani dhupastonu.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ