X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wątek humorystyczny- teksty osób postronnych
Odpowiedz

Wątek humorystyczny- teksty osób postronnych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobietki, dla rozluźnienia postanowiłam założyć wątek, w których dzielimy się tekstami osób nie umiejących powstrzymać się od komentarzy na temat naszych (także nieudanych) starań i braku potomstwa- koleżanek, rodziców, teściów, obcych ludzi itp. 😅 - takie BINGO STARACZKOWE 😅
    Może ja zacznę:

    1. "Za bardzo chcecie" - hicior 😅

    2. "Siostra koleżanki mojej znajomej starała się tyle lat a wystarczyło że raz w weekend odpuścili i w ciążę zaszła. Może ty też odpuść" - ciekawe że przez tyle lat nie wpadłam na to

    3. Ostatni tekst teściowej- "po co mi pokazujesz zdjęcie jakiegoś obcego dziecka (pokazywałam pierwszy raz w życiu zdjęcia mojego rocznego bratanka....) Ja chcę W KONCU ZOBACZYĆ SWOJEGO WNUKA. WY W OGOLE CHCECIE MIEC POTOMSTWO? CZY JA KIEDYKOLWIEK BĘDĘ BABCIA??" 😒 🤬 tak, na złość robimy, żeby teściowa nie została babcią

    I ostatni tekst mojej sąsiadki, która ciągle pyta kiedy zajde w ciążę:

    "... Rozumiem, kiedyś na pewno wam się uda. A najwyżej jak nie to możesz wpadać do mnie bawić się z moimi dziećmi"
    😂😂

    emdar, Akinom 59 lubią tę wiadomość

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 25 października 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ś.p.babcia mówiła,że nie mamy dzieci bo śpimy pod dwiema kołdrami😉 ( od zawsze, dla mnie spanie pod jedną to masakra....)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2020, 23:07

    _Belladonna lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Moja ś.p.babcia mówiła,że nie mamy dzieci bo śpimy pod dwiema kordłami😉 ( od zawsze, dla mnie spanie pod jedną to masakra....)

    O cholera, my też śpimy pod dwiema kołdrami 😳 może dlatego nie wychodzi

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 25 października 2020, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko, kołdra nie kordła...🤯 Co za shitowy błąd. Na swoje usprawiedliwienie dodam,że mam mózg matki karmiącej, w dodatku baaardzo mało śpiącej, więc_Belladonna,dwie kołdry nie miały nic do tego,że nam się udało 😉 Trzymam kciuki żeby Wam też się powiodło ✊

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Matko, kołdra nie kordła...🤯 Co za shitowy błąd. Na swoje usprawiedliwienie dodam,że mam mózg matki karmiącej, w dodatku baaardzo mało śpiącej, więc_Belladonna,dwie kołdry nie miały nic do tego,że nam się udało 😉 Trzymam kciuki żeby Wam też się powiodło ✊

    Hahah nawet nie zauważyłam 😁😃 to jest właśnie automatyzm mózgu, zaczynam czytać początek wyrazu i resztę już automatycznie przetwarzam:) stąd właśnie testy na spostrzegawczość "znajdź literówke". Dzięki 💪

    emdar lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja slyszalam:

    "Wezta sie do roboty"

    "A Tobie to w tym brzuchu na pewno nic nie rosnie?" 😳 wtf

    "Zycie bez dzieci jest smutne" (to akurat mnie nie rozbawilo)

    "Wyjedzcie gdzies to na pewno zajdziesz"

    "Musisz byc cierpliwa, kiedy sie uda"


    "W miedzyczasie mozesz opiekowac sie cudzymi dziecmi, pomagac"



    Takie kwiatki 🙂 mysle ze bylo tego wiecej ale na ta chwile nie pamietam.

  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 26 października 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojj doskonale znam wszystkie teksty. Ja powiem Wam, że od swojej babci usłyszałam, że po stosunku mam zamieszać palcem spermę w środku i na 100% zajdę:D:D

    Lazywaifu, Lalia, Gośka29, Kate28, Rucola, Simons_cat, Akinom 59, Kira, vanessa, Izi lubią tę wiadomość

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • Lazywaifu Koleżanka
    Postów: 102 16

    Wysłany: 27 października 2020, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Ojj doskonale znam wszystkie teksty. Ja powiem Wam, że od swojej babci usłyszałam, że po stosunku mam zamieszać palcem spermę w środku i na 100% zajdę:D:D

    Mistrzostwo. 😁😁Ja usłyszałam od teściowej :
    Kupili sobie nowy samochód i kiedy go wszyscy oglądaliśmy, wspomniała że pan który im samochód pokazywał powiedział jej że "z tyłu jest dużo miejsca dla dzieci jakby mieli miec wnuki" i że ona mu odpowiedziała że "akurat ona to doskonale wie"po czym spojrzała tak wymonie na mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2020, 18:24

    hannah_92 lubi tę wiadomość

  • redka Autorytet
    Postów: 486 540

    Wysłany: 27 października 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Ojj doskonale znam wszystkie teksty. Ja powiem Wam, że od swojej babci usłyszałam, że po stosunku mam zamieszać palcem spermę w środku i na 100% zajdę:D:D
    Hahahaha zamieszałaś choć raz jak babcia przykazała :D ?

    Akinom 59 lubi tę wiadomość

    Równo 2 lata starań.
    12.03 Laparoskopia - niedrożne jajowody
    01.04 ⏸️ beta 272, prog 45💚 ➡️ 06.04 beta 2135 prog 43.9💛 ➡️ 12.04 beta 16254 🧡 ➡️ 16.04 3mm człowieka z bijącym serduszkiem ❤️➡️ 07.05 2cm 3mm 💜 ➡️ 28.05 5cm 7mm ➡️22.07 350g chłopca 👣 04.09 1000g 15.10 2000g🐰 19.11 3000g 10.12.2021 👨‍👩‍👦 3240g 8:40
    gg64qtkfpvxcwhqx.png
  • Alisek93 Autorytet
    Postów: 847 890

    Wysłany: 27 października 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Made by życie:

    "Działacie coś tam? Mam nadzieję że wiecie co trzeba robić?"🤦

    "No bo kiedyś to wystarczyło zdjąć kalesony i już było dziecko "🤦

    "Wiesz.. myśmy się też z mężem długo starali i już wszyscy dopytywali czy coś jest nie tak 🙄" na moje pytanie ile się starali odpowiedź:"4 miesiące"🤦🤦🤦

    "Po prostu przestań cały czas o tym myśleć i wtedy się uda"🤦

    "Kiedyś to po ślubie od razu dzieci były, a teraz młodzi to tylko kariera i kariera" (to prztyk w naszym kierunku) 🤦


    Więcej grzechów nie pamiętam 😆

    💁‍♀️28
    🙋‍♂️31

    starania o pierwsze dziecko od 01.2020

    owulacje potwierdzone monitoringiem, jajeczka rosną/ dosyć późna owulacja i krótka f.lutealna
    badania nasienia - 09.2020
    morfologia 6%✔️
    ruchliwe 80%✔️
    bezwzględna ilość prawidłowych 22,8mln✔️

    30.11- laparoskopia z histeroskopią, udrożniony lewy jajowód, brak endometriozy
    17.05- sono hsg, lewy jajowód drożny, prawy przepuścił kontrast z lekkim opóźnieniem.

    21.07 ⏸️ 13dpo beta 80,2❣️
    23.07 15dpo beta 278,1 ❣️
    26.07 18dpo beta 2246 <3
    2fwas65gpmhv53wd.png
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 27 października 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    redka wrote:
    Hahahaha zamieszałaś choć raz jak babcia przykazała :D ?

    Stwierdziłam co mi szkodzi, a nuż będę mogła podziękować babci za wspaniałe rady😂😂😂 ale niestety, nie zadziałało haha

    Lazywaifu, redka, PozytywnaAna, Gośka29, Rucola lubią tę wiadomość

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 1 listopada 2020, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2022, 21:26

    hannah_92, Akinom 59 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2020, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, bardzo rozbawiły mnie wszystkie teksty 😂 z tymi kalesonami to kisnę. Jak to jest że niektóre nastolatki zachodzą w ciążę od wspólnego kapania w basenie (były takie donosy w mediach 😅) a ja z pomocą najlepszych fachowców zaczynam wątpić że się kiedykolwiek uda 😂

    z takich troskliwych ale zarazem wścibskich tekstów to jeszcze wysłuchiwałam, jak jedna zaprzyjazniona pani (po 50-stce) z mojej pierwszej pracy tlumaczyla mi, dlaczego teraz powinniśmy się zabrać do roboty- nie ma co czekać, zdrowi młodzi jestesmy, nasi rodzice żyją, nie ma co odkładać bo to później tylko problemy są 🤦 później przez dłuższy czas odwlekałam kontakt, bałam się natarczywych pytań o dzieci. W końcu gdy zadzwoniłam zlozyc życzenia imieninowe pierwsze co to po "halo" usłyszałam: "ooo kogo ja słyszę, czyżby jakieś bobaskowe wieści?" 😅🙆

  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2061 1464

    Wysłany: 2 listopada 2020, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hah, te teksty sa świetne ;) Z jednej strony to rozumiem osoby,które nimi rzucają.. bo często nie wiedza 'z czym to sie je' i nie mają pojęcia, że to boli.

    Kilka razy słyszałam 'Przestań, dopiero rok się staracie, zobacz ile lat A się starała i się udało' - od tamtej pory minął już ponad rok, kolejny do kolekcji...
    Teksty kuzynów 'teraz Wasza kolej' 'a kiedy WY' już mnie nie dziwią, bo skąd maja wiedzieć..

    Teściowie tez się długo starali, więc nie naciskają, ale mój mąż ma brata, który będzie się żenić. Teściowa ostatnio powiedziała coś w stylu: niech już się żenią, wnuki rodzić (czy jakoś tak). Zasmuciło mnie to, bo znając nasz problem, tak jakby nas w ogóle odrzuciła, że z nas to już nic nie będzie.. może nie miała tego na myśli, ale tak poczułam przez chwilę

    _Belladonna lubi tę wiadomość

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • Lidia Autorytet
    Postów: 362 231

    Wysłany: 2 listopada 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej bardzo fajny wątek 😁 ja mimo, że nie staram się długo no i jestem młodą też słyszałam już parę tekstów.

    1. Byłam chrzestną u dzieciaka mojej kuzynki. I mój wujek walnął tekst do mnie "Musicie się strać, żeby cię brat nie wyprzedził"- nie miałam pojęcia, że to są wyścigi 🏁 (a brat jest starszy ode mnie o 9 lat 😆)

    2. Rozmowa z koleżanką pytałam mnie po co biorę tabletki, które leżały na szafce nocnej, więc jej powiedziałam a ona do mnie z tekstem "Ja nie wiem po co Ty po tych lekarzach chodzisz zamiast dzieciak robić" 🤦‍♀️- no przecież wcale się nie staramy tylko chodzę do lekarzy i czekam na niepokalane poczęcie 🤦‍♀️

    3. Rozmowa z inną koleżanką "bo ty o tym myślisz, jakbyś nie myślała to byś zaszła" 🤣

    Starania o pierwsze 👶 od sierpnia 2020

    •PCOS (jajniki drobnopęcherzykowate, brak owulacji) 😒
    •IO- pod kontrolą ✓
    •Niedoczynność tarczycy- pod kontrolą ✓
    PAI-1 homo ❌
    Obecny Kir 2DS1 reszty ds brak 🤷🏻‍♀️

    •07.2021- 06.2022 ➡️ 9 cykli stymulowanych.

    •08.02.22- laparoskopia- lewy jajowód ➖, prawy➕

    •07.2022 przygotowania do ivf
    01. 09.2022 rozpoczęcie stymulacji do in vitro.
    14.09.2022 punkcja-> 10 komórek -> 5 zapłodnionych 🥚
    14.09.2022 krwotok z obu jajników. Operacja ratująca życie.
    20.09.2022 mamy tylko jednego zarodka 4BA 🥺
    Przerwa w staraniach do 06.2023 😞


    On 🧔31 lat
    Ruch postępowy 28% -> 47 % ✔️
    Morfologia 8%-> 16% ✔️
    Koncentracja 35,7 -> 55 mln/ml
    Poprawa po korzeniu maca
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 2 listopada 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny!
    U mnie najczęstszym tekstem jest "przestań o tym myśleć", ale jak?! Skoro co dwa tygodnie ktoś dzwonił, zeby sie pochwalić?

    _Belladonna lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Dzudi Autorytet
    Postów: 5988 9076

    Wysłany: 2 listopada 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sytuacja z życia wzięta 😁
    Koleżanka z pracy, ciągle pytania "kiedy dzieci, kiedy dzieci" i tak kilka miesięcy. Nie wytrzymałam i odpowiedziałam " a dzieci będą jak przestanę połykać (🍦) " 🤷‍♀️ Przestała pytać, nie wiem dlaczego 🤣

    _Belladonna, hannah_92, Lilah, Ewciia, Iza-K, Simons_cat, Jagodowa Mama, Akinom 59, vanessa, Ladinola lubią tę wiadomość

    LJOgp2.png

    Starania od 2014r. ☹️

    INVIMED POZNAŃ

    IVF - maj 2021
    Rozpoczęcie stymulacji - 10.05
    PUNKCJA - 21.05 💉
    CRIOTRANSFER - 17.06 blastocysta 4AB 🍀 11dpt - beta <1,2 mIU 💔

    20 LIPIEC21' - transfer blastek 4bb i 3bb 🍀 - 5dpt⏸️, 6dpt - bhcg 24 mIU/ml🍀 8dpt - bhcg 91 mIU/ml🍀 9dpt - bhcg 149mIU/ml🍀 11dpt - bhcg 332,2mIU/ml🍀 13dpt - bhcg 769mIU/ml🍀15dpt - bhcg 2120mIU/ml🍀
    16dpt - pęcherzyk ciążowy 7,7mm z ciałkiem żółtkowym 🍀
    21dpt - bhcg 22tys+ 🍀
    27dpt - 6mm👶 i bijące❤️
    35dpt - 7t5d - 1,26mm👶
    12t5d - 6,5cm 👶 156ud/min ❤️ Chłopak? 💙 I PRENATALNE
    13t6d - 90g 👶
    15t0d - 118g 👶
    17t0d - 177g 👶 SYN 💙
    17t6d - 200g 👶
    21t1d - 423g 👶 II PRENATALNE
    21t6d - 500g 👶
    24t5d - 804g 👶
    26t6d -1100g👶
    30t6d -1650g👶
    32t6d -1900g👶
    34t6d -2500g👶
    36t6d -2750g👶
    38t6d -3400g👶

    Alex
    08.04.2022
    9:04
    3760g ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2020, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pamiętam, że zanim mój starszy brat doczekal się dziecka (a starali się z żoną niecałe pół roku a ślub wzięli rok po nas) na takie zaczepki ze strony rodziny odpowiadałam "najpierw kolej T. Jest starszy 😁" teraz już nie mam riposty🤦😥

  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 3 listopada 2020, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzudi wrote:
    Sytuacja z życia wzięta 😁
    Koleżanka z pracy, ciągle pytania "kiedy dzieci, kiedy dzieci" i tak kilka miesięcy. Nie wytrzymałam i odpowiedziałam " a dzieci będą jak przestanę połykać (🍦) " 🤷‍♀️ Przestała pytać, nie wiem dlaczego 🤣


    Pozamiatane!🤣🤣🤣🤣

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • fabcia Autorytet
    Postów: 498 258

    Wysłany: 4 listopada 2020, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teksty z mojego życia :
    Moja nie lubiana ciotka ze strony męża mówi do teściów :"ona to napewno jest wrogiem dzieci bo nie chce mieć" a sama ma jedynaka i uważa że więcej dzieci to patologia. Za te słowa została wyrzucona z domu teściów 🤣

    Oczywiście mnóstwo rad aby odpuścić i wyjechać na wakacje.

    I powiem wam dziewczyny że wcale nie są śmieszne te rady z odpuszczeniem.
    Ja zaszłam w ciążę po 10 latach starań z niedroznymi jajowodami endo hashi i IO. zaszłam bo zupełnie odpusciłam. Powiedziałam sobie w sylwestra dosyć. Takie stanowcze dość. I nagle przestałam o tym myśleć i żyć normalnie. Dokładnie 6 tyg później byłam w ciąży. O kyorej dowiedziałam się całkiem przypadkiem w 6 tyg 😄

    hannah_92 lubi tę wiadomość

    11.03.2020 prawie 10 tyg 😭
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ