X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wczesna owulacja
Odpowiedz

wczesna owulacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki :-) pytanko czy Of jest wiarygodne? Bo okres miałam od 4 do 8 grudnia a Of pokazało mi że miałam owulacje 15 grudnia czy fo nie za wcześnie bo mam wyznaczoną owulacje na wykresie,że powinnam mieć między 20 a. 24 a cykle mam 32 dni. Pomóżcie co myśleć wydaje mi się, że to nie możliwe,żeby wystąpiła tak wcześnie powinna wystąpić kolo 18 dnia cyklu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi, wszystko może się zdarzyć. Nie udostępniasz swojego wykresu i ciężko tak w ciemno bez temperatury i innych objawów ocenić jak to jest u Ciebie z owulacją. Chociaż znając ovu, kiedy będziesz wprowadzać nowe dane, może ono zmienić zdanie co do terminu ovulacji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ja wlasnie w obecnym cyklu nie wiem jak u mnie jest - jakby ktoras chciala zerknac i doradzic... jajniki bolaly wczesniej mocno, a wczoraj juz jakby cos ucichly - sluz byl ok, testy owu tez - duzo przemawia za tym, ze owu byla, ale ciezko mi byloby w to uwierzyc, ze u mnie tak szybko by to nastapilo... jakis tam skok tez sie odnotowal - ale tempka coz, nieraz potrafi byc malo wiarygodna... zobacze co przyniosa kolejne dni, szyjka byla jedynie na sredniej wysokosci i taka srednio - twarda... czy jak jest owu zawsze szyjka jest wysoko i miekka? pozdrawiam <3

  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj wykres :)

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    Daj wykres :)
    No właśnie pokaż wykres :)

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/wykres,71d392ecbabfdf99315f0faef448e136.html

  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz kochane zerknijcie co i jak :-D

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi :) wrote:
    Juz kochane zerknijcie co i jak :-D

    Mandi, ciągle mi pokazuje, że nie masz wykresu udostępnionego na tablicy...

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknij jeszcze raz :-)

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    dziewczyny, ja wlasnie w obecnym cyklu nie wiem jak u mnie jest - jakby ktoras chciala zerknac i doradzic... jajniki bolaly wczesniej mocno, a wczoraj juz jakby cos ucichly - sluz byl ok, testy owu tez - duzo przemawia za tym, ze owu byla, ale ciezko mi byloby w to uwierzyc, ze u mnie tak szybko by to nastapilo... jakis tam skok tez sie odnotowal - ale tempka coz, nieraz potrafi byc malo wiarygodna... zobacze co przyniosa kolejne dni, szyjka byla jedynie na sredniej wysokosci i taka srednio - twarda... czy jak jest owu zawsze szyjka jest wysoko i miekka? pozdrawiam <3

    Może od leków Ci się skrócił cykl. Któraś już pisała, że jej się przy dongu szybciej owulacja rozbujała ;) A widzę, że jeszcze clo sobie fundowałaś - masz przy tym monitoring, czy ot tak sobie łykasz?
    Szkoda, że nie mierzyłaś codziennie tempki, może by było więcej widać. Teraz spróbuj mierzyć regularnie i będzie więcej wiadomo za kilka dni :)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak dla mnie to trochę masz za duży rozstrzał pomiędzy godziną mierzenia temperatury. Owulacja może była, a może będzie. Z takiego wykresu na dwoje babka wróżyła. Poczytaj trochę o prawidłowej obserwacji:

    http://iner.pl/metoda-rotzera/

    I może nie bierz już wiesiołka tak na wszelki wielki wypadek.

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi :) wrote:
    Zerknij jeszcze raz :-)

    Jest. :)

    I stwierdzam, że ciężko stwierdzić :P Trochę mieszają różne godziny mierzenia. A ten śluz wodnisty zaznaczony dzisiaj to jaki to jest? Sorry za pytanie, ale no... :D Próbuję dociec :D

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety problem jest z ta temperaturą bo nie zawsze mam jak ją mierzyć...;/.
    A myślisz,że na jaki czas mam go przestać brać Feśka ?Nie no nic nie szkodzi, jest go bardzo mało i jest koloru kremowego od kilku dni w sumie jest taki sam kremowy i wodnisty ;/ nie wydaje mi się ,że mogła to owulacja wystąpić zaraz zrobie test owulacyjny i zobacze co wyjdzie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesiołek bierze się do wystąpienia owulacji. Potem może wywoływać mikro-skurcze i utrudniać implantację zarodka. Bierze się go wraz z początkiem nowego cyklu, a po domniemanej lub faktycznej owulacji odstawia.

  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha dziękuję ci bardzo ja biorę tabletki operol femina z olejem z wiesiołka :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też je biorę gdzieś już pół roku. Dopiero teraz widzę poprawę w śluzie. Nie jestem pewna czy to zasługa wiesiołka, ale tego że zaczęłam robić porządek z hormonami. :)

  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana a da sie tu w nasza rozmowe wkleic zdjecie bo zrobiłam test owulacyjny i wstawiłabym go żebyś zobaczyła :)

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi :) wrote:
    No niestety problem jest z ta temperaturą bo nie zawsze mam jak ją mierzyć...;/.

    Czemu? :) Termometr koło łóżka i mierzonko zaraz po przebudzeniu rano ;)

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Mandi :) Autorytet
    Postów: 741 169

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aj to bardzo skomplikowana sprawa, ale mierze od razu zawsze po przebudzeniu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandi, na moje oko owulacji mogło nie być. Zauważ, że wyższe temperatury to te mierzone później, a niższe to mierzone wcześniej - tak to działa, że im później mierzysz, tym tempka wyższa. Rozcieńczony i kremowy śluz niekoniecznie jest płodny, dotknij papieru toaletowego (sorry za dosłowność :D) i zobaczysz, czy jest lepki czy nie. Jeśli lepki, kremowy albo białawy to jest to śluz słabej jakości, nawet, jeśli jest rzadki. Ovufriend określa wodnisty jako płodny, chodzi tu o rzadki, przezroczysty śluz dający odczucie "wilgotno/mokro" i raczej śliski (lubrykujący), niż lepki. Niektóre kobiety w ogóle nie mają takiego śluzu, o jaki tu chodzi (ja np. mam bardzo rzadko). Klasyczny śluz płodny występujący u większości kobiet przed owulacją i w jej okresie to bardzo mocno rozciągliwy, przejrzysty śluz wyglądający jak białko jaja. Jeśli u Ciebie zwykle taki śluz występuje, to myślę, że w tym cyklu jeszcze wystąpi i po nim będzie owulacja. Z drugiej strony szyjka macicy w 12 dc była wysoko i miękka - to z kolei by wskazywało na okres dużej płodności.
    Przy takim wykresie jedyna rada jest taka, żeby serduszkować dalej i po czasie zobaczysz, czy owulacja była czy dopiero będzie.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ