X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wędrująca szyjka
Odpowiedz

wędrująca szyjka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mia6 Autorytet
    Postów: 419 773

    Wysłany: 12 czerwca 2013, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale do ginekologa wybieram się dopiero za 2 tygodnie, a niepokoi mnie moja szyjka. To jest końcówka mojego 7 cyklu starań i nadal nic, więc zaczynam dopatrywać się nieprawidłowości wszędzie. Od jakiś 3 dni (dzisiaj jest 24dc) obserwuje, że zmienia ona swoje położenie i twardość w zależności od pory dnia. Około godziny 15 jest miękka i bardzo wysoko (teoretycznie jestem po owulacji!), ale już koło 18 jest nisko i jest twarda. Nie wiem co mam o tym myśleć. Po owulacji powinna być chyba twarda cały czas? Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim? Czy powinnam się niepokoić?

    ckai3e3kq5o7xu9o.png





  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    cytat z Bazy Wiedzy:
    "sprawdzaj szyjkę codziennie, mniej więcej o tej samej porze (na przykład rano lub wieczorem po wzięciu prysznica), gdyż szyjka może zmieniać pozycję w ciągu dnia, np. często szyjka jest wyżej rano, a niżej wieczorem;"

    Czyli chyba wszystko ok :)

    A tak poza tym, to Ci gratuluję. Ja za chiny nie mogę się połapać o co chodzi z szyjką. Dla mnie jest prawie zawsze taka sama ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2013, 09:28

    Iwka, mia6 lubią tę wiadomość

    20110812580114.png
  • mia6 Autorytet
    Postów: 419 773

    Wysłany: 13 czerwca 2013, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, uspokoiłaś mnie :) Mój błąd, nie doczytałam :) Ja już 7 cykl ją badam i wydaje mi się, że idzie mi coraz lepiej z określaniem położenia szyjki.

    Póki co interpretacja temperatury jest jeszcze dla mnie zawiła, bo to pierwszy cykl, kiedy ją mierzę.

    Pewnie potrzebujesz tylko wprawy :)

    Makak lubi tę wiadomość

    ckai3e3kq5o7xu9o.png





Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ