X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wegetarianki / Weganki - Staraczki
Odpowiedz

Wegetarianki / Weganki - Staraczki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,
    Postanowilam rozpoczac ta dyskusje poniewaz sama od ponad 15 lat nie jem miesa ani ryb. Unikam rowniez jajek [tylko jako minimalnej ilosci skladnik np "sklejacz" plackow ziemniaczanych :)].
    Od niedawna rozpoczelam starania.
    Moja gin na dzis dzien nie polecila mi zadnych suplementow.
    Zastanawiam sie jednak czy, jesli sa w naszym gronie Panie o podobnej diecie, bierzecie jakies dodatkowe witaminki juz na etapie starania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 19:30

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro 15 lat nie jesz mięsa to powinnaś doskonale wiedzieć że wszystkiego nie dostarczają do swojego organizmu, wiec witaminy napewno będą wskazane. Musisz się głębiej zakorzenione w ten temat.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm przyznam ci szczerze ze przez te lata nigdy nie brałam żadnych suplementów. Wyniki mam dobre wiec nie widziałam powodu zeby sie czymś dodatkowo "szprycowac". Starania o ciąże to dość szczególny moment kiedy nawet najzdrowsze osobki zaczynaja korzystać ze "wspomagaczy" (chociażby kwas foliowy). Zastanawiałam sie czy jest cos jeszcze czym bezinwazyjne powinnam sie wspomóc jako lakto-weganka. Na razie z braku laku pochrupuję Centrum ;).

    Szanuje osoby które uważają ze mięso jest kluczowe w ich diecie (np moj mezus ;) ). Myśle jednak ze dieta wegetariańska jest jednym ze zdrowszych wyborów - przynajmniej dla mnie :).

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To indywidualny sprawa czy ktoś spożywa mięso czy też nie. A tak zapytam się jaka masz grupę krwi?

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AB RhD- unikacik ;)

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Często zdarza się tak ze osoby ktore nie spożywają mięsa mają niedobory witaminy B12. Nie wiem jak to u Ciebie wygląda, czy robiłaś coś w tym kierunku?

    Paróweczka lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 16:04

    Nona, Paróweczka, Blondik lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:51

    Myszka-Minnie, Paróweczka lubią tę wiadomość

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluberry wrote:
    To że ktoś nie jada mięsa nie oznacza że nie dostarcza swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników/witamin. Mięso da się zastąpić różnymi innymi produktami. To jest długi temat. W gronie znajomych mam kilka koleżanek które nie jedzą mięsa od wielu lat, czują się świetnie, nie odczuwają jakichś braków, badania mają w porządku, sama kiedyś przymierzałam się to tego tylko że z ryb bym nie rezygnowała bo uważam że ryby to nie mięso. Ale to droga dieta i trochę pracochłonna w przygotowywaniu posiłków.

    Przy każdej diecie można czuć się świetnie i mieć dobre ogólne wyniki badan. Temat dla autorki postu napewno jest do szczególnego zaglebnienia. Temat może być rzeka każdy ma na to inne poglad.

    Paróweczka lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 16:04

    Paróweczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:51

    Paróweczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2015, 16:04

    Nona, Paróweczka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2015, 11:51

    Bluberry, Paróweczka lubią tę wiadomość

  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki bardzo wam dziekuje za komentarze! Morfologię mam książkową ale moze faktycznie warto sprawdzić mocz dodatkowo specyficznie pod katem B12 i podchrupywac ja "just in case" :). Uwielbiam kasze i ryże! Jestem tez fanka nabiałow wiec pewnie tym sobie dostarczam B12.
    Spirulina? Hmmm chętnie powęszę w temacie :)

  • OvuFriend

    Wysłany: 3 sierpnia 2014, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu. (reklama)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 21:59

    Paróweczka lubi tę wiadomość

  • dora13 Ekspertka
    Postów: 174 153

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Ja jestem semi-wegetarianką, gdyż zdarza mi się jesc ryby. Unikam jednak nabiału, mleko piję tylko roślinne. Przyjmuje co drugi dzień witaminę B12.
    [img][/img]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2014, 08:09

    ckai43r858q6yu1s.png
    16.02.15 8tc. *
    31.07.2015 9tc. *
  • Mniejsza Mi Koleżanka
    Postów: 58 35

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja od 21 lat jestem wegetarianką a od półtora roku weganką. Dieta roślinna odpowiednio skomponowana jest bardzo zdrowa i nie ma obaw o niedobory (robię co jakiś czas badania szczegółowe i są bardzo dobre, nawet ostatnio lepsze niż na diecie wegetariańskiej). Jednak trzeba pamiętać o suplementowaniu b12 bo ta witamina nie występuje w roślinach a jej niedobór może być równie niebezpieczny w ciąży co niedobór kwasu foliowego. Oprócz tego trzeba po prostu wiedzieć co się powinno jeść żeby dostarczyć sobie wszystkich potrzebnych składników, co nie jest wcale trudne :)

    Paróweczka lubi tę wiadomość

    hchy3e3kwys50svl.png
  • Paróweczka Koleżanka
    Postów: 58 33

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziekuje za wasze podpowiedzi! Z ciekawości zrobiłam niedawno B12 i Żelazo. Wszystko książkowo :). "Dobieram je" mimo to zażywając Centrum. Dodatkowo od niedawna biorę tez regularnie Omega 3. Naturalnie juz od 4 miesięcy w ruchu jest tez kwas foliowy :). To chyba słuszna podstawa :).

  • Mniejsza Mi Koleżanka
    Postów: 58 35

    Wysłany: 27 sierpnia 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paróweczka a jakie Omega 3 bierzesz? Ja mam czasem problem z suplementami bo większość zawiera żelatynę, ostatnio zamówiłam sobie olej z wiesiołka przez net, myślałam że skład cały roślinny a tu niemiła niespodzianka :(
    Kwas foliowy też pobieram profilaktycznie :) Dużo ciekawych info można znaleźć na forum wegedzieciak.

    hchy3e3kwys50svl.png
  • Mimbla Autorytet
    Postów: 1947 6858

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    moje wyniki badania krwi które robiłam parę miesięcy temu wykazały że mam niewielki problem z czerwonymi krwinkami. Z uwagi na starania ciążowe, przepisano mi żelazo w połączeniu z kw. foliowym i do kompletu z nim łykam kapsułki z wit C o spowolnionym uwalnianiu.
    Myślę że to dobry duet, bo czuję się niebo lepiej. Wcześniej myślałam że moje trudne poranki i zmęczenie to tylko hipochondria.

    Odnośnie oleju z wiesiołka polecam ten w płynie (choć smak jest niestety, odpychający), a nie kapsułki.

    Cenowo również wychodzi dużo bardziej korzystnie. Olej naturalny nie zawiera żelatynowych domieszek ;-). W Polsce jest zdaje się dwóch wiodących producentów oleju z wiesiołka w płynie, jeden na literkę O, drugi na literkę G*... Obydwa jednago obrzydliwe w smaku, ale działanie na śluzówki oraz skórę i włosy.. świetne.

    Chciałabym rozpoczać suplementację B12 - czy tutaj możecie mi polecić jakiś produkt/ produkty które ją zawierają w łatwo przyswajalnej formie..? Z góry dzięki za odpowiedzi.


    35+, czynnik męski uwarunkowany genetycznie. 3 x IVF (12.2014, 04.2015, 02.2016)
    d51054bc0b.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ