X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Witamina D podczas starania się i ciąży
Odpowiedz

Witamina D podczas starania się i ciąży

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • Wizoka Nowa
  Postów: 2 0

  Wysłany: 20 października 2016, 09:26

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No ok, czyli wychodzi na to że lepiej tą witaminę brać już teraz w takim razie. Jak czytam o tych wszystkich powikłaniach jestem naprawdę przerażona...

 • Justyna Maj Debiutantka
  Postów: 10 6

  Wysłany: 21 października 2016, 09:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tran z dodatkiem witaminy D lub suplementy multiwitaminowe mogą zawierać tej witaminy za mało. Warto sprawdzić sobie dokładnie skład takiego preparatu. Optymalna dawka witaminy D dla kobiet w ciąży, które nie cierpią na żadne niedobory wynosić powinna 1500-2000 j.m.

  Powikłania rzeczywiście mogą być poważne i dotyczą zarówno stanu zdrowia matki jak i rozwijającego się w jej brzuchu płodu. Ciężarna narażona jest w wyższym stopniu na nadciśnienie tętnicze indukowane ciążą, cukrzycę ciążową, na osteopenię lub osteoporozę ciężarnych. Ponadto ma zwiększone ryzyko infekcji bakteryjnych w pochwie, które doprowadzić mogą do przedwczesnego porodu, czy poronienia. Niedobór witaminy D u ciężarnej wywiera również niekorzystny wpływ na płód. U noworodka, bezpośrednio po porodzie, pojawić może się hipokalcemia czyli zbyt niskie stężenie wapnia w surowicy krwi. Wystąpić może u niego także niska masa urodzeniowa i nieprawidłowości w budowie układu kostnego. W późniejszym czasie dziecku grożą: cukrzyca, krzywica, anemia, a także choroby autoimmunologiczne, metaboliczne, nowotworowe i sercowo-naczyniowe. Warto pamiętać zatem, jak ważna jest prawidłowa suplementacja witaminy D. Dzięki temu unikniemy powikłań i schorzeń, mogących dotknąć dziecko w późniejszym okresie życia. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

  Gosiaczek lubi tę wiadomość

  EKSPERT VITRUM D3
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ