Forum Starając się - ogólne Witamina D podczas starania się i ciąży
Odpowiedz

Witamina D podczas starania się i ciąży

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • Wizoka Nowa
  Postów: 2 0

  Wysłany: 20 października 2016, 09:26

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No ok, czyli wychodzi na to że lepiej tą witaminę brać już teraz w takim razie. Jak czytam o tych wszystkich powikłaniach jestem naprawdę przerażona...

 • Justyna Maj Debiutantka
  Postów: 10 6

  Wysłany: 21 października 2016, 09:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tran z dodatkiem witaminy D lub suplementy multiwitaminowe mogą zawierać tej witaminy za mało. Warto sprawdzić sobie dokładnie skład takiego preparatu. Optymalna dawka witaminy D dla kobiet w ciąży, które nie cierpią na żadne niedobory wynosić powinna 1500-2000 j.m.

  Powikłania rzeczywiście mogą być poważne i dotyczą zarówno stanu zdrowia matki jak i rozwijającego się w jej brzuchu płodu. Ciężarna narażona jest w wyższym stopniu na nadciśnienie tętnicze indukowane ciążą, cukrzycę ciążową, na osteopenię lub osteoporozę ciężarnych. Ponadto ma zwiększone ryzyko infekcji bakteryjnych w pochwie, które doprowadzić mogą do przedwczesnego porodu, czy poronienia. Niedobór witaminy D u ciężarnej wywiera również niekorzystny wpływ na płód. U noworodka, bezpośrednio po porodzie, pojawić może się hipokalcemia czyli zbyt niskie stężenie wapnia w surowicy krwi. Wystąpić może u niego także niska masa urodzeniowa i nieprawidłowości w budowie układu kostnego. W późniejszym czasie dziecku grożą: cukrzyca, krzywica, anemia, a także choroby autoimmunologiczne, metaboliczne, nowotworowe i sercowo-naczyniowe. Warto pamiętać zatem, jak ważna jest prawidłowa suplementacja witaminy D. Dzięki temu unikniemy powikłań i schorzeń, mogących dotknąć dziecko w późniejszym okresie życia. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

  Gosiaczek lubi tę wiadomość

  EKSPERT VITRUM D3
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego