Forum Starając się - ogólne Witamina D podczas starania się i ciąży
Odpowiedz

Witamina D podczas starania się i ciąży

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
  1 2
Oceń ten wątek:
 • Wizoka Nowa
  Postów: 2 0

  Wysłany: 20 października 2016, 09:26

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  No ok, czyli wychodzi na to że lepiej tą witaminę brać już teraz w takim razie. Jak czytam o tych wszystkich powikłaniach jestem naprawdę przerażona...

 • Justyna Maj Debiutantka
  Postów: 10 6

  Wysłany: 21 października 2016, 09:08

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Tran z dodatkiem witaminy D lub suplementy multiwitaminowe mogą zawierać tej witaminy za mało. Warto sprawdzić sobie dokładnie skład takiego preparatu. Optymalna dawka witaminy D dla kobiet w ciąży, które nie cierpią na żadne niedobory wynosić powinna 1500-2000 j.m.

  Powikłania rzeczywiście mogą być poważne i dotyczą zarówno stanu zdrowia matki jak i rozwijającego się w jej brzuchu płodu. Ciężarna narażona jest w wyższym stopniu na nadciśnienie tętnicze indukowane ciążą, cukrzycę ciążową, na osteopenię lub osteoporozę ciężarnych. Ponadto ma zwiększone ryzyko infekcji bakteryjnych w pochwie, które doprowadzić mogą do przedwczesnego porodu, czy poronienia. Niedobór witaminy D u ciężarnej wywiera również niekorzystny wpływ na płód. U noworodka, bezpośrednio po porodzie, pojawić może się hipokalcemia czyli zbyt niskie stężenie wapnia w surowicy krwi. Wystąpić może u niego także niska masa urodzeniowa i nieprawidłowości w budowie układu kostnego. W późniejszym czasie dziecku grożą: cukrzyca, krzywica, anemia, a także choroby autoimmunologiczne, metaboliczne, nowotworowe i sercowo-naczyniowe. Warto pamiętać zatem, jak ważna jest prawidłowa suplementacja witaminy D. Dzięki temu unikniemy powikłań i schorzeń, mogących dotknąć dziecko w późniejszym okresie życia. Pozdrawiam serdecznie, Justyna Maj

  Gosiaczek lubi tę wiadomość

  EKSPERT VITRUM D3
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego