X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne wizyta u lekarza a ciąża
Odpowiedz

wizyta u lekarza a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2013, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa, to dlatego że dopiero teraz zdecydowaliśmy się z mężem że będziemy starać się o dziecko. chciałam się was zapytać jak wyglądała wasza pierwsza wizyta u lekarza, gdy planowałyście ciąże, u mnie było niezbyt miło. Udałam się do lekarza po wskazówki jak świadomie zajść w ciąże , jakie badania wykonać i takie ogólne sprawy, a on mnie się pyta czy nie wiem jak się dzieci robi,
    szok, i opowiada mi jak małemu dziecku że trzeba się położyć , rozebrać itd, a ja mu na to że wiem jak , tylko chciałam się świadomie przygotować, zapytałam o szczepienia, i badania, a on mi na to ze będziemy się tym martwić jak zajdę. i tyle z mojej prywatnej wizyty która trwała może 5 minut, teraz został mi polecony przez koleżankę inny lekarz, pyzatym czytam fora, artykuły i się dowiaduje sama, może miałam pecha akurat ja do "miłego, wyrozumiałego" lekarza. a wy?? :)

  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 22 czerwca 2013, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniqa, współczuję takiej wizyty to tylko stres i rozczarowanie. Moja Pani doktor - nie dużo lepsza, kazała po prostu robić, a jak sie nie uda to za rok przyjść i wtedy bedziemy robic badania! Najwięcej się dowiedziałam od dziewczyn z forum - bardzo pomagają i wg mnie niektóre mają wiedzę większa niż niejeden lekarz :)
    Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

    relgh371zv6v421k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2013, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie na forach dowiaduje się najwięcej, i chyba to jest najlepsze, a tego lekarza omijam już, tyle się mówi o świadomym macierzyństwie, a tu mały zawód ... eh

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 22 czerwca 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez Ci współczuje, zmieniaj od razu lekarza.
    Badania podstawowe:
    -morfologia krwi i ogólne badanie moczu
    -cytologia
    -usg narządów
    -poziom hormonów płciowych i tarczycy
    Dodatkowo można:
    -poziom przeciwciał
    -grupa krwi (konflikt serologiczny)
    -Badanie na obecność antygenu Hbs
    -Badanie na obecność wirusa HIV
    -toksoplazmoza

    nie wiem czy o czymś nie zapomniałam.
    A ja jeszcze miała prolaktynę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2013, 12:57

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2013, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze dużo tego, ale wiadomo że trzeba, za niedługo idę do innego lekarza to poproszę o skierowanie na te badania, cytologie zrobiłam sobie już prywatnie także jedno przynajmniej jest, zależy mi tez na tych hormonach tarczycy,

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 22 czerwca 2013, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram - zmien lekarza! Jak nie potrafi traktowac powaznie czlowieka, to nie jest wart, zeby mu za to jeszcze placic. To jakas kpina! Oprocz tego co Iwka napisala - ja mialam jeszcze przeciwciala przeciw wirusowi rozyczki i zaszczepilam sie przeciw żółtaczce.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2013, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy istnieje możliwość żeby lekarz na to wszystko dał skierowanie?

  • ecencia Autorytet
    Postów: 440 459

    Wysłany: 23 czerwca 2013, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja pierwsza wizyta w sprawie planowani dziecka zbiegła się z nieregularna @ wiec ginekolog nawet nie mógł mnie zbadać, ale była bardzo miły powiedział, że warto zrobić cytologie i badanie bakteriologicze z powodu infekcji które wcześniej przechodziłam a resztę badań dopiero jak zajdę,w piątek byłam znów na wizycie i lekarz mnie zbadał zrobił usg sam zaproponował, że sprawdzi czy jest pęcherzyk dominujący i upewnił mnie, że wszystko ok. Dodam, że wizyta na NFZ.

    0034e1d86d.png
    km5szbmhrutvp4cd.png
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 24 czerwca 2013, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na 1 wizycie miałam usg, cytologię i zlecone podstawowe badania z toxo igg i igm na czele. Kazał przyjść po dodatnim hcg 3 tygodnie po dniu spodziewanej miesiączki :) czekał na mnie 7 m-cy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2013, 13:33

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieję że mój będzie czekała na mnie krócej, ale to nigdy nie wiadomo, wynik cytologii jest ok więc to mam za sobą ,więc teraz pozostałe badania

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2013, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłam u innego lekarza, okazał się ok, dostałam skierwanie na podstawowe badania,

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ