X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski
Odpowiedz

Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 11:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzi2506 wrote:
    Isia ja donga też biorę i w trakcie tego cyklu pojawiło się mini plamienie. Piszę mini bo zauważyłam je podczas sprawdzania szyjki, tak to pewnie bym je przegapiła.

    Oprócz wspomnianego już wyżej donga biorę kwas foliowy, witd3, wiesiołka do owu, oraz koenzym Q10 i acard. Czy to podziała dowiem się jutro ;-)
    Ja taki sam zestaw biorę hehe plus estrofem od dziś ale zastanawiam się czy te plamienia nie przeszkodzą w niczym ... hmmm...

    madzi2506 lubi tę wiadomość

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 21 września 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No faktycznie, zapomniałam - też zbiłam tej.

    Dostałam euthyrox, gdzie przez 5 dni miałam brać 25 i 2 razy 50.
    Tsh wahało się na poziomie 2,5-2,7.
    Lekarka mówiła, że jest ok.

    Zrobiłam coś mocno "nielegalnego"-wzięłam 50 przez cały tydzień ;-)
    Tsh wyszło 1.5 :-) I się udało :-)

    Potem już na totalnym legalu brałam wszystkie leki ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2018, 13:33

    Ariette1983, Nona lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 21 września 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ale dlaczego wy bierzecie donga od 1 dc? Jego NIE MOŻNA brać podczas krwawienia ! Zaczynamy gdy po @ nie ma śladu i bierzemy do owulacji

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Beata81 Ekspertka
    Postów: 206 136

    Wysłany: 21 września 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Możesz :)
    Ja zawsze robię na czczo, bo biorę leki, których nie mogę przed badaniem a muszę przed jedzeniem ;). Znalazłam badania, że jedzenie obniża tsh... które i tak lata ;) ale na pozostałe nie ma wpływu.
    Sung jestem po wrażeniem Twojej wiedzy :) Ft3 mam w normie, właśnie tak zrobię, zostanę przy euthyroxie 100, endokrynolog za 3 tyg. Resztę badań też zrobię :)

    Hashimoto
    03.2018 [*] 9tc
    01.2018 cb
    09.2014 córcia
  • Ariette1983 Autorytet
    Postów: 266 177

    Wysłany: 21 września 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ariette, ja mam TSH 0,1 także akurat tutaj mam niskie
    już od 7dc dzialacie? Mega, ja 9dc zaczynam bo @ mam przez 7dni wiec plamie jeszcze w 7dc resztkami i nie ma sluzu...
    Owu mam chyba dzis (14dc) a wczoraj poznym wieczorme bylo bzykanko, mam nadzieje ze owocne, dzieki za wskazowki!

    trzymam kciuki - bzykano na pewno było owocne nie ma innej opcji ;)
    No ten 7-dmy dzień u nas to tak na wyrost bo mąż miał chcicę ;) myślę że 9 jest jak najbardziej ok (ja nie robię testów ani nie mierzę tempki dlatego na wszeli wypadek już tak wcześnie) u nas w ten 7 dzień byliśmy akurat na weselu - babcia pilnowała małą a my na bzykanko do hotelu - lubię hotelowe bzykanka ;)

    patuniek86, Nona, Beata81 lubią tę wiadomość

    2nn33e3k17zi5yne.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jade w sob do krakowa jak to kest po owu bede 4 dpo czy moge z sauny sobie skorzystac ? ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 11:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    A odjelas dziewczyny które nie dały znać czy ciąża czy @? :)

    właśnie! czasem ktoś wchodzi, prosi o dopisanie i nigdy więcej sie nie odzywa. Nie liczyłabym.
    czarnulka24 wrote:
    Dziewczyny ostatnio gdzies wyczytałam ze suplementacja wit e na 3 mies przed planowana ciazs zmniejsza ryzyko poronien .. tylko kurcze w polsce juz dawno bym sobie kupila a tu nie wiem nawet metylownay kwas foliowy maja na receptę porażka jakas a zeczelam brac ta b12 na lepsze endo pomaga
    Niby mam wit ciazowe z wit e ale też sa dodatkowo wit b12 a ja biore osobno wit b12 w tym cyklu zaczęłam bo mi nie przyswaja formy normalnej tylko metylowana

    Wit E jak najbardziej :) Są badania (podkreslam, że nie plotki ;) ), że wit E pomaga w utrzymaniu ciąży przy nawykowych poronieniach. Podejrzewam, ze chodzi po prostu o rozrzedzanie krwi. Pamietajcie tylko, że ma być naturalna tj. mieszane tocoferole najlepiej i dawaka 400 iu, nie mniejsza.
    czarnulka24 wrote:
    Dziewczyny a bierzecie wit b6 slyszalam ze wplywa na podwyższenie progestetonu tyljo czy lepeij ja brac caly cykl czy po owu

    B6 mega ważna, tylko uczulam, ze jest również neurotoksyczna w nadmiarze, więc jak wam zacznie coś drętwieć to zbadajcie/odstawcie. Mi zrobiła neuropatię w nodze.
    koktajlowa wrote:
    Ja odstawiłam kwas foliowy bo znam przypadek, że dziewczyna odstawiła i zaszła w ciążę. W pierwszą ciążę też zaszłam bez kwasu foliowego.

    Proszę Cię, nie pisz takich rzeczy :( kwas foliowy (a najlepiej folian) jest niezbędny w ciąży!!!
    patuniek86 wrote:

    Zrobiłam coś mocno "nielegalnego"-wzięłam 50 przez cały tydzień ;-)
    Tsh wyszło 1.5 :-) I się udało :-)

    Potem już na totalnym legalu brałam wszystkie leki ;-)

    I dobrze. Branie róznych dawek jest bez sensu kompletnie. Tarczyca głupieje.
    Beata81 wrote:
    Sung jestem po wrażeniem Twojej wiedzy :) Ft3 mam w normie, właśnie tak zrobię, zostanę przy euthyroxie 100, endokrynolog za 3 tyg. Resztę badań też zrobię :)

    Dzięki, nie wiem tyle ile bym chciała, ale ponieważ leczę sie sama to coś wiedzieć muszę ;)

    Ariette1983, speakyourmind93 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Mika88-sauna nie jest wskazana, ja byłam na jacuzzi ale przed ovu, po ovu sauna nieee.

    https://www.chcemybycrodzicami.pl/po-transferze-co-wolno-czego-nie/

    ja zawsze czytam zalecenia dla kobiet po trasferze (in vitro) i nalezy unikac gorących kąpieli i sauny.
    Eh mam dylemat bo to juz minelo pol roku jak czegos sobie odmawiam na dodatek dalej nie drozna strona pracuje

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozgo, kciuki za wyniki męża!!!

    A ja piję olej lniany, biorę macę i swoje suple i tyle. Jak luz to luz ;)

    Kupiłam zapas żelów. 1 prefert, ale ponieważ tylko 4 kosztują 100! To dodatkowo conceive... mimo parabenów :/

    Nona lubi tę wiadomość

  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 21 września 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tutaj macie super wyjaśnione działanie używek itd. na dziecko we wcześniej ciąży :)


    https://mamaginekolog.pl/hipotetyczna-hania/

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Dziewczyny tutaj macie super wyjaśnione działanie używek itd. na dziecko we wcześniej ciąży :)


    https://mamaginekolog.pl/hipotetyczna-hania/
    Najmlodsza a jesli chodzi o saune to jakie masz zdanie?
    Ja juz w sumie 2016 roku starania poronienie w Boze Narodzenie potem cp potem rok przerwy i od marca zas dzialam i co mi z tego przyszlo kupe kasy wydanej brak dzieci i ciagle odmawianie sobie rzeczy od owulki do owulki i jeszcze jakbh bylo tak jak sie chce a zawsze jest do dupy. Moje szanse teraz chyba sa 0 bo jak plemniki maja przejsc skoro jest nie drozny jedynie moze byc przechwycenie a to bardzo rzadko sie zdarza wrecz w ogole. Jak myslicie?


    Apropo linka 1dpo mialam fryzjera 2 dpo robie hybrydy a 3 dpo ide na saune ryplo mi sie z tym 4

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2018, 14:48

  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 21 września 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika88 wrote:
    Najmlodsza a jesli chodzi o saune to jakie masz zdanie?
    Ja juz w sumie 2016 roku starania poronienie w Boze Narodzenie potem cp potem rok przerwy i od marca zas dzialam i co mi z tego przyszlo kupe kasy wydanej brak dzieci i ciagle odmawianie sobie rzeczy od owulki do owulki i jeszcze jakbh bylo tak jak sie chce a zawsze jest do dupy. Moje szanse teraz chyba sa 0 bo jak plemniki maja przejsc skoro jest nie drozny jedynie moze byc przechwycenie a to bardzo rzadko sie zdarza wrecz w ogole. Jak myslicie?

    Nigdy się nie interesowałam tematem saun wiec nie doradzę nic :(

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Ariette1983 Autorytet
    Postów: 266 177

    Wysłany: 21 września 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Wit E jak najbardziej :) Są badania (podkreslam, że nie plotki ;) ), że wit E pomaga w utrzymaniu ciąży przy nawykowych poronieniach. Podejrzewam, ze chodzi po prostu o rozrzedzanie krwi. Pamietajcie tylko, że ma być naturalna tj. mieszane tocoferole najlepiej i dawaka 400 iu, nie mniejsza.

    Sung jesteś wielka!
    To co bardziej rekomendujesz witaminę E w tabletkach czy raczej z jedzenia - znalazłam taki fajny artykuł o jej źródłach i zastawiam się nad tym olejem właśnie, co sądzisz:

    "Mimo, że nie jestem zwolennikiem olejów w diecie, olej z zarodków pszennych robi na mnie ogromne wrażenie. Zwany często olejem z kiełków pszenicznych, bije na głowę swoim składem wszystkie inne oleje. Fakt – jak to olej – z niezbędnych składników zawiera jedynie 3, ma je jednak w doskonałej ilości.
    1 łyżka oleju z zarodków pszennych zapewnia:
    100% dziennej dawki witaminy E,
    46% dziennej dawki kwasu LA z grupy omega-6,
    63% dziennej dawki kwasu ALA z grupy omega-3.
    Zamiast polewać sałatkę oliwą, polejcie olejem z zarodków pszennych, a dostarczycie ogromną ilość witaminy E i wszystkich niezbędnych kwasów tłuszczowych. Jest to najbardziej wartościowy olej, po stokroć bardziej wartościowy od większości olejów, które spożywamy."

    http://salaterka.pl/witamina-e-najlepsze-zrodla/

    2nn33e3k17zi5yne.png
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 21 września 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postanowiłam testować w niedziele :)
    12 dpo

    Nona, przedszkolanka:), Ariette1983, Majaaa lubią tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 21 września 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kozgo trzymam kciuki za dobre wyniki męża :) nas ta zabawa czeka w przyszłym tygodniu.

    A u Nony za owocny seks dający dwie kreski za dwa tygodnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2018, 15:18

    Nona, przedszkolanka:), Ariette1983 lubią tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 11:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 11:09

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 21 września 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/84b4e8afadbf1.jpg.html


    Jak mąż wysłał mi zdjęcie z sali zabaw myślałam ze umrę ze śmiechu bez kitu. Wyniki w pon.

    Gratulacje nowym mamusia :)

    speakyourmind93, Ariette1983, Sung, Izaw, Meggs lubią tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
‹‹ 212 213 214 215 216 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ