X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski
Odpowiedz

Wrzesień będzie NASZ ! wzreśniowe II kreski

Oceń ten wątek:
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 24 września 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię notatki na zajęcia. Wreszcie mam czym zająć głowę :)

    Ariette1983, fiorella82 lubią tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Ariette1983 Autorytet
    Postów: 266 177

    Wysłany: 24 września 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 wrote:
    Tak, widziałam bo są dwa monitory, jeden dla mnie drugi dla niego i wszystko widzialam. Najpierw przeprowadził ze mną wywiad, pokazałam mu wyniki bet, powiedziałam, ze martwi mnie trochę ten przyrost ponad normę, wspomniałam o zaśniadzie i tylko głową skinął. Poszliśmy na usg i trwało dosłownie kilka sekund, bo był tam tylko pusty pęcherzyk 10,7 mm, oczywiście nie komentował tego, powiedział " na pewno jest ciąża.." a ja spytałam czy dobrze widziałam, ze pęcherzyk był pusty? A on, że może jeszcze za wcześnie i kazał przyjść za 9-10 dni. Był zdenerwowany i nie patrzył mi w oczy. Wiem, że nie chciał mnie denerwować (po 2 latach starań i 2 poronieniach) chyba nie miał sumienia po mojej euforii bo jak weszła do gabinetu to chyba widział ta radość w moich oczach i spytał zanim zdążyłam cokolwiek powiedzieć "niech zgadnę - jest pani w ciaży?" Zastanawiałm się tylko dlaczego tak długo kazał mi czekać- 10 dni? Ale juz teraz wiem. Pęcherzyk rośnie 1mm na dobę, a jesli przy pęcherzyku 20mm ( 10,7 + 10 = 20,7) nie ma tam nadal nic to już nie będzie. Więc dał fasolce maksimum czasu na pojawienie się... Wizytę u niego mam w czwartek ale cięzko mi wytrzymać wieć dziś ide do innego sprawdzić, zawsze dobrze znać opinie kilku lekarzy dla potwierdzenia.

    Mam nadzieję kochana że Twoje obawy były bezpodstawne i dziś już będziesz pewna że jest dobrze!
    Ja chyba z tego powodu żeby uniknąć takiego stresu pójdę na usg (jeśli wczesniej nie będzie jakiś mega niepojących objawów lub lekarz nie powie inaczej) po skończonym 7 tygodniu - około 16 października...

    2nn33e3k17zi5yne.png
  • Ariette1983 Autorytet
    Postów: 266 177

    Wysłany: 24 września 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 wrote:
    Wszystko zależy od tego kiedy nastąpiło zagnieżdżenie. Ja robiłam 9dpo rano i beta negatywna a w nocy silny ból lewego jajnika i ciągnięcie do pachwin (podejrzewam, ze to właśnie była implantacja, a po implantacji ok 48h beta zaczyna dopiero rosnąć) w 15 dpo beta 189. Myslę , że 14 dpo jest najlepszym rozwiązaniem, najbardziej wiarygodnym.

    ja w 9 dniu czułam (przynajmniej tak mi się wydaje) zagnieżdżenie. a w 11 ukazał się blady bladzioch na teście o czułości 10

    2nn33e3k17zi5yne.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 11:12

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 24 września 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie bardzo :/ wizyta u androloga tez odpada bo nie chce mężowi niszczyć tego entuzjazmu wiadomo ze podejście do tematu pozytywne to 90% sukcesu będzie dobrze niby nie me dowodów ze to przeszkadza i tego się będę trzymała

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • Ariette1983 Autorytet
    Postów: 266 177

    Wysłany: 24 września 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Mi ostatni z wypryskami się tak porobiło ze trądzik mam przed ovu a przed okresem super gładka buzia

    u mnie to totalna masakra z tym trądzikiem - mam 35 lat i ciągle coś - w normalnych cyklach często miałam w okolicach owu i w okolicach @ - ale kilka dni po owu to jednak nigdy mi się nie zdarzyło...
    a przed pierwszą ciążą jak miałam torbiel to już kompletny armagedon - cała żuchwa i policzki - i to samo po zakończeniu karmienia piersią - koszmar hormony mi wtedy zwariowały - myślałam że to kolejna torbiel, ale na szczęście nie

    2nn33e3k17zi5yne.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 24 września 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na trądzik polecam la roche posay i qcera(lekki kwas na noc). Można używać w ciąży,działają cuda! Qcera na pewno jest tansza na gemini (przepłacilam 20 zl)i choć nie są tanie to ja po tygodniu mam tak gładkie poliki jak nigdy! A już wszystko stosowałam na pryszcze,wągry itp..

    U mnie dziwne brązowe plamienie a na papierze blady róż:/ to się nacieszyłam..

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez zsypalo datego w spa powiedzieli mi ze masaz twarzy odpada :/ na dodatek gardlo mnie boli wczoraj 3 hetbaty z cytryna wypilam dzisiaj jedna mam nadzieje ze nie rozklada mnie :( u mnoe ten tradzik jest spowodowany hormonami bo mam na szyi glownie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2018, 13:20

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 24 września 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie mam bardzo suchą skórę, ale wyprysków miałam mało. Głównie w okolicach @ mocniej mnie sypało, ale też bez tragedii.
    I na twarz w ciąży nie narzekam. Ale szyja? Co chwila nowy pryszcz. Co jeden, to większy i bardziej bolesny. Podobnie na linii włosów i przy/za uszami.
    Ale twarz na pierwszy rzut oka gładka. I nawet rumiana ostatnio ;-)

    Ariette1983 lubi tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Ja ogólnie mam bardzo suchą skórę, ale wyprysków miałam mało. Głównie w okolicach @ mocniej mnie sypało, ale też bez tragedii.
    I na twarz w ciąży nie narzekam. Ale szyja? Co chwila nowy pryszcz. Co jeden, to większy i bardziej bolesny. Podobnie na linii włosów i przy/za uszami.
    Ale twarz na pierwszy rzut oka gładka. I nawet rumiana ostatnio ;-)
    Ja tez najgorzej szyja po orawej stronie :/ smaruje mascia troche mi yo wysusza ale bylam mega smutna bo maz na spa i sauna i masaz twarzy a ja tylko cialo i jakas maska :/

  • kozgo Autorytet
    Postów: 4426 3339

    Wysłany: 24 września 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Ja ogólnie mam bardzo suchą skórę, ale wyprysków miałam mało. Głównie w okolicach @ mocniej mnie sypało, ale też bez tragedii.
    I na twarz w ciąży nie narzekam. Ale szyja? Co chwila nowy pryszcz. Co jeden, to większy i bardziej bolesny. Podobnie na linii włosów i przy/za uszami.
    Ale twarz na pierwszy rzut oka gładka. I nawet rumiana ostatnio ;-)

    Ja tez mam na lini włosów i za uszami właśnie

    qb3cpiqv120x7xhb.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 września 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Ja tez mam na lini włosów i za uszami właśnie
    Ja nir mam prawie w ogole , sporadycznie sie jakis pojawi na policzku lub brodzie .. zazwyczaj jak sie najem orzeszkow ziemnych solonych i wiem ze to po nich ale tak lubię ze czasem sobie podjem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2018, 13:54

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 września 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży mialam tak piekne wlosy ,paznokcie cere ale po ciazy jakies 8 mięs po mialam tak ze garsciami mi wlosy lecialy bałam sie ze bede lysa ale po miesiacu ustalo i teraz widac ze wloski odrastaja

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • koktajlowa Autorytet
    Postów: 1486 956

    Wysłany: 24 września 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przedszkolanka:) wrote:
    Dziewczyny na trądzik polecam la roche posay i qcera(lekki kwas na noc). Można używać w ciąży,działają cuda! Qcera na pewno jest tansza na gemini (przepłacilam 20 zl)i choć nie są tanie to ja po tygodniu mam tak gładkie poliki jak nigdy! A już wszystko stosowałam na pryszcze,wągry itp..

    U mnie dziwne brązowe plamienie a na papierze blady róż:/ to się nacieszyłam..
    Przedszkolanko, a co konkretnie z La roche posay polecasz? A z tej Qcera to krem tak?
    Mnie od jakiegoś czasu strasznie wysypało po twarzy i nie umiem sobie z tym poradzić. Wyglądam na prawdę źle.

    17.04.24 betahcg 4,32 mIU/ml prog 1,99 ng/mL
    19.04.24 betahcg 10,03 mIU/ml
    23.04.24 betahcg 2,23 mIU/ml prog 0,26 ng/ml
    💔


    10.2023 wznowienie starań
    04.2020 cp - zaśniad groniasty częściowy (7cs)
    02.2020 cb (6cs)
    08.2018 rozpoczęcie starań
    01.2016 córka 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 11:12

  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 24 września 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozgo wrote:
    Kurde teraz przeczytałam ze taka duża ilość plemników to tez nie dobrze :/

    http://badanie-nasienia.pl/o-plemnikach/polizoospermia/

    Może ta ilość tez wynikała z 3 tyg abstynencji ;( nie chce już mu mówić ze y nie psuć tego dobrego humoru ;(

    Kozgo, a lekarz Wam tak zalecił, czy z czego wynikała taka długa abstynencja przed badaniem? Jak mąż badał to zawsze zwracali uwagę żeby przerwa była minimum 3 do max 7 dni. Ale też nie sądzę żeby liczebność była przez to super zaburzona.

    A ile ma plemników na 1 ml? Bo podałaś że całkowita ilość w ejakulacie to 900 mln, a w tym artykule widzę że polizoospermia to powyżej 250 mln/ml. Sprawdź sobie to jeszcze.

    Morfologia i uplynnienie się poprawiły więc głowa do góry, nie zamartwiaj się jeszcze :)

    27 lat
    9cs
  • Izaw Autorytet
    Postów: 500 344

    Wysłany: 24 września 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Mnie tez wysypuje na linii brody szczególnie plus szyja. Hormony pewnie...

    ech

    U mnie to samo :| ale bardziej broda i wokół ust

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2018, 14:30

    27 lat
    9cs
  • Beata81 Ekspertka
    Postów: 206 136

    Wysłany: 24 września 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    W ciąży mialam tak piekne wlosy ,paznokcie cere ale po ciazy jakies 8 mięs po mialam tak ze garsciami mi wlosy lecialy bałam sie ze bede lysa ale po miesiacu ustalo i teraz widac ze wloski odrastaja
    Kochana, ja pół roku po porodzie straciłam chyba 1/3 włosów, wszyscy pytali, co się stało, później okazało się, że to przez tarczycę, miałam tsh>60. Jak poszłam do endokrynologa z wynikami, dziwiła się, że sama do niej doszłam.

    Hashimoto
    03.2018 [*] 9tc
    01.2018 cb
    09.2014 córcia
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 września 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata81 wrote:
    Kochana, ja pół roku po porodzie straciłam chyba 1/3 włosów, wszyscy pytali, co się stało, później okazało się, że to przez tarczycę, miałam tsh>60. Jak poszłam do endokrynologa z wynikami, dziwiła się, że sama do niej doszłam.
    No ja tez udalam sir do lekarza biore letrox 50 w ciazy tez bralam ale 3 miesiace po skonczykh mi sie tabletk o nie szlam bo.nie mam.tak zlej tarczycy raczej biore profilaktyczne no mam.ft4 za nisko.. a jak chce byc w ciazy to i tak pasowalo zaczac znow

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Robię notatki na zajęcia. Wreszcie mam czym zająć głowę :)
    Dałabyś troche tych notatek. Ja w pracy siedze jak na szpilkach. Boje sie za cokolwiek poważnego zabrać, bo jestem w takim stanie psychicznym, że boje sie, że głupot narobie. Najgorzej że się nakręciłam jak szajbuska i dopóki nie zobaczę tego czarno na białym to jestem całkiem niepoczytalna. Po pracy jade prosto na bete, więc wyniki pewnie jutro.

‹‹ 230 231 232 233 234 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ