wrześniowe brzuszki :)
-
WIADOMOŚĆ
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualnyla wrote:Daisy w zależności od przypadku trzeba mieć 12 lub 24 miesiące nieudanych starań z pomocą medyczną. W twoim wypadku nie jestem pewna, ale pewnie byś musiała czekać 24 miesiące, ale u ciebie to naturalnie wyjdzie
cyt:
Program zapewnia możliwość skorzystania z procedury zapłodnienia pozaustrojowego parom, u których stwierdzono niepłodność kobiety lub mężczyzny. Warunkiem przystąpienia do Programu jest rozpoznanie niepłodności przez lekarza oraz udokumentowane nieskuteczne leczenie w czasie nie krótszym niż 12 miesięcy.
W ramach Programu para ma prawo skorzystać z trzech cykli procedury wspomaganego rozrodu. Jeden cykl oznacza leczenie hormonalne w celu indukcji jajeczkowania, pobranie komórek jajowych, zapłodnienie pobranych komórek jajowych oraz przeniesienie utworzonych zarodków do macicy w dniach płodnych kolejnych cykli miesiączkowych. Liczba jednorazowo przenoszonych do macicy zarodków została ograniczona do jednego, w uzasadnionych medycznie sytuacjach dopuszcza się przeniesienie dwóch zarodków jednocześnie.
Czy państwo oprócz zabiegów zrefunduje także koszty zakupu lekarstw?
Leki stosowane w procedurze in vitro objęte są refundacją od 1 lipca 2014 r. Refundowanych jest 13 preparatów najczęściej stosowanych w leczeniu niepłodności metodą in vitro. Refundacja znacznie obniży koszty leczenia, ponoszone przez pary zmagające się z problemem niepłodności.
Jaki jest limit wieku dla osób chcących skorzystać z Programu?
Kobieta w dniu zgłoszenia do Programu nie może mieć ukończonego 40 roku życia. Decyduje data zgłoszenia się kobiety do Programu (czyli pierwszej wizyty u realizatora). Jeśli pomiędzy dniem zgłoszenia się do ośrodka realizującego Program a dniem kwalifikacji do Programu kobieta ukończy 40 rok życia, będzie miała prawo do skorzystania z Programu. Nie ma ograniczeń wiekowych dla mężczyzn.
Czy w treści Programu zmieniły się kryteria kwalifikacji związane z oceną poziomu stężenia hormonów AMH ?
Nadal jednym z kryteriów wykluczenia z udziału w Programie jest potencjalne ryzyko braku odpowiedzi na stymulację hormonalną jajeczkowania, które jest oceniane na podstawie poziomu hormonu AMH (hormonu antymullerowskiego) lub FSH (hormonu folikulotropowego)
Jednakże, z przyczyn niezależnych od Ministerstwa Zdrowia nastąpiła zmiana odczynników stosowanych przy oznaczaniu stężenia AMH w surowicy krwi, co powoduje, że w zależności od zastosowanych odczynników wyniki tego oznaczenia są zróżnicowane. Jest to o tyle istotne, że potencjalne ryzyko braku prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania określane poprzez oznaczenie hormonu folikulotropowego - FSH powyżej 15 mU/mL w 2-3 dniu cyklu lub hormonu antymullerowskiego AMH poniżej 0,5 ng/mL, stanowi jedno z kryteriów wykluczających udział w Programie. Podczas tworzenia kryteriów wykluczających z Programu oparto się na wcześniej stosowanych metodach, które dawały niższy wynik. Określone w Programie stężenie 0,5 ng/mL oparte o metodę wcześniejszą odpowiada stężeniu 0,7 ng/mL (4,9 pmol/l) przy użyciu metody II generacji. W związku z powyższym podczas realizacji Programu należy się stosować do poziomu stężenia AMH opartego na badaniu przeprowadzonym metodą wcześniejszą bądź odpowiednią wartością w odniesieniu do badania przeprowadzonego metodą II generacji, są to bowiem wyniki jakościowo równorzędne, różnica w wartości wynika wyłącznie z zastosowania odmiennych współczynników. Stosowne w tym zakresie wyjaśnienie zostało przedstawione wszystkim realizatorom Programu.Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2014, 21:54
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny
-
nick nieaktualny