X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wszyscy w ciąży tylko nie ja! POMOCY!
Odpowiedz

Wszyscy w ciąży tylko nie ja! POMOCY!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 2 października 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam bardzo podobne odczucia i podejście do Ciebie...
    Wszystko było podporządkowanie cyklowi, ciąży itp

    Bardzo mnie to męczyło, denerwowało. Chodziłam niczym tykająca bomba, wybuchająca w każdym możliwym momencie niezrozumienia przez osobę trzecią.
    A koniec cyklu i pojawiająca sie @ była połączona z rozpaczą, żalem i płaczem przez kilka dni.

    Nawet wspierający mąż mnie denerwował, bo słowa "uda się", "nie denerwuj się", "spokojnie" działały na mnie niczym płachta na byka! Każdy cykl kończył się porażką i myślami "że niegdy nie będę w ciąży", "zostaniemy sami na starość".
    No i życiu towarzyszyła wszędobylska zazdrość - nawet w stosunku do obcych ludzi - że są w ciąży lub mają małe dzieci.

    Badaliśmy się, brałam leki stymulujące owulacje, chodziłam na monitoringi, mierzyłam temperaturę. Wszystko dobrze ale ciąży brak.

    U mnie blokadą byłam ja sama! (nie twierdzę że u Ciebie tak jest ale może te kilka procencików szansy na ciąże to odejmuje)

    Zdarzyło się tak, że zostałam zwolniona z pracy. Oczywiście nie było mowy o ciąży przez ten i kilka najbliższych miesięcy.
    Uspokoiłam się i wyciszyłam.
    Skupiłam się żeby dobrze przygotować się do rozmowy z pracy na której mi zależało. Dostałam ją więc dalej skupiłam się na tym aby wypaść dobrze przez okres próbny i ja zatrzymać. Praca marzenie... Zarobki bardzo OK, szef super, współpracownicy jeszcze lepsi, a atmosfera marzenie.

    Zaczęłam tę pracę 1kwietnia tego roku... a UWAGA 11maja dowiedziałam się że jestem w ciąży. <3 <3 <3

    Staraliśmy się 10 cykli (nie długo wiem, szczególnie w porównaniu do niektórych tutaj dziewczyn które na koncie mają kilkuletnie starania - nie wiem jak one to robią, mają jakąś naludzką moc chyba. Podziwiam je całym sercem i kibicuję). Pierwszy cykl na odpuszczeniu i zajęciu się innymi sprawami był dla nas tym szczęśliwym.

    Czekamy na naszego synka, który ma się urodzić w styczniu.

    Życzę Ci aby i Twoja historia potoczyła się podobnie.

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 2 października 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Staraliśmy się 10 cykli (nie długo wiem, szczególnie w porównaniu do niektórych tutaj dziewczyn które na koncie mają kilkuletnie starania - nie wiem jak one to robią, mają jakąś naludzką moc chyba.



    Piszesz że 10 miesiecy... ja próbuje od 3 i mam wrażenie ze nigdy sie nie uda... wg kalendarzyka i wlasnych obserwacji trafiam w dni plodne ale nie w sama owulacje... i nie wychodzi. Jak zbliża sie owulka nie moge myslec o niczym innym... a potem czekam czy @ sie spozni czy to ciąża czy widzimisie....
    Dla mnie rok wydaje sie tak długim czasem... .a co dopiero kilka lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2019, 15:33

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • Lea28 Koleżanka
    Postów: 37 85

    Wysłany: 2 października 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorynka, mam podobne odczucia co Ty, choć staramy się dopiero 3 cykl, ale jestem pozytywnie nastawiona i wierzę, że niedługo się uda.. 👶🏼
    Też zrobiłam małą przerwę od forum, bo za bardzo analizowałam i myślałam o "objawach" itd, więc odwyk się przydaje 🤪 mój ginekolog zalecił poprostu współżyć co 2 dzień, bez obliczeń i sprawdzania temperatur, owulacji, itp. a jak powiedział: lada moment zobaczę 2 kreski 😉 aktualnie jestem po terminie @, ale nie spieszę się do testowania, daje sobie czas do weekendu 🙏
    Kochane, dużo cierpliwości i pozytywnej energii życzę! ✊🍀

  • AleOla26 Ekspertka
    Postów: 616 96

    Wysłany: 2 października 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lea28 wrote:
    Wiktorynka, mam podobne odczucia co Ty, choć staramy się dopiero 3 cykl, ale jestem pozytywnie nastawiona i wierzę, że niedługo się uda.. 👶🏼
    Też zrobiłam małą przerwę od forum, bo za bardzo analizowałam i myślałam o "objawach" itd, więc odwyk się przydaje 🤪 mój ginekolog zalecił poprostu współżyć co 2 dzień, bez obliczeń i sprawdzania temperatur, owulacji, itp. a jak powiedział: lada moment zobaczę 2 kreski 😉 aktualnie jestem po terminie @, ale nie spieszę się do testowania, daje sobie czas do weekendu 🙏
    Kochane, dużo cierpliwości i pozytywnej energii życzę! ✊🍀

    Witajcie :) Ja też probuje 3 cykl. Monitoruje tylko śluz, w dniu owulacji czuje ból jajników. Po ostatniej @ odpuscilam forum... kolo owu wróciłam znowu. Za 10 dni ide w koncu do ginekologa, moze on jakos pomoże. Moj partner niestety ma tryb pracy na delegacji :( nie mozna trafić.... Także zamiast ciąży trafia mnie szlag.

    08.2019 - Starania o pierwsze dzieciątko 👶
    26 lat

    Wiesiołek do ovu 1500mg
    L-carnityna 1500mg
    Wit D
    Femibion 0
    Magnez

    On- l-carnitina 1x , promen 1x, magnez, wit. C
  • Lea28 Koleżanka
    Postów: 37 85

    Wysłany: 2 października 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Witajcie :) Ja też probuje 3 cykl. Monitoruje tylko śluz, w dniu owulacji czuje ból jajników. Po ostatniej @ odpuscilam forum... kolo owu wróciłam znowu. Za 10 dni ide w koncu do ginekologa, moze on jakos pomoże. Moj partner niestety ma tryb pracy na delegacji :( nie mozna trafić.... Także zamiast ciąży trafia mnie szlag.

    W grupie raźniej ♡ może jesienny klimat będzie nam sprzyjający 😁 testujesz kochana w najbliższym czasie? 👶🏼

  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 807 676

    Wysłany: 2 października 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleOla26 wrote:
    Martek&M wrote:
    Staraliśmy się 10 cykli (nie długo wiem, szczególnie w porównaniu do niektórych tutaj dziewczyn które na koncie mają kilkuletnie starania - nie wiem jak one to robią, mają jakąś naludzką moc chyba.



    Piszesz że 10 miesiecy... ja próbuje od 3 i mam wrażenie ze nigdy sie nie uda... wg kalendarzyka i wlasnych obserwacji trafiam w dni plodne ale nie w sama owulacje... i nie wychodzi. Jak zbliża sie owulka nie moge myslec o niczym innym... a potem czekam czy @ sie spozni czy to ciąża czy widzimisie....
    Dla mnie rok wydaje sie tak długim czasem... .a co dopiero kilka lat.
    To nasz 9cs, świeżo po ślubie, a wczoraj diagnoza, że mój nie ma ani jednego wojownika :(.... Zero nic :(

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • Wiktorynka Ekspertka
    Postów: 226 51

    Wysłany: 3 października 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia05 wrote:
    Kochana trzymam kciuki! Napewno niedlugo bedzie fasolka z zaskoczenia 🥰

    Wkleje ci tutaj jeszcze liste badan, jakbys bardzo chciala wiedziec co po kolei jak i kiedy to tutaj jest lista. Tak w kolejnosci sie je wykonuje (jesli dluzej starania sa bezowocne). Te pierwsze podstawowe mozesz sobie juz sprawdzic, tsh prolaktyna itd


    Checklista badań Dinusiowej staraczki:
    PO PIERWSZE I – hormony i ginekologia
    w nawiasach podane adnotacje do norm, jeśli nic nie jest napisane to wystarczy, że wynik mieści się w normie
     monitoring owulacji (jakie endo, jakiej wielkości pęcherzyki, kiedy pękają)
     progesteron w 3-5 dc (jak najniższy) i 7-8 dpo (najlepiej ok. 20 ng/ml ale 10-15 też ujdzie)
     LH i FSH w 3-5 dc (wyliczyć stosunek LH/FSH – optymalnie ok. 1)
     estradiol w 3-5 dc, tuż przed owu (ok. 200 na 1 dojrzały pęcherzyk) i 7-8 dpo (min. połowę okołoowulacyjnego)
     prolaktyna 3-5 dc (w połowie normy)
     TSH (poniżej 2,5 a przy Hashi ok. 1)
     AMH 3-5 dc
     homocysteina (pomiędzy 6 a 8)
     kwas foliowy,
     wit B12
     aTPO
     aTG
     testosteron, w 3-5 dc
     androstendion, w 3-5 dc
     17OH progesteron w 3-5 dc
     SHBG w 3-5 dc
     test obciążenia glukozą z 3 pkt pomiarem glukozy i insuliny (insulina jednocyfrowa na czczo, Insulina po 1 h max 50, po 2h max 30 – jeśli więcej dieta i ew meta. Wyliczyć HOMA IR – najlepiej poniżej 1, 1-2 dietka; powyżej 2 meta+dieta)
     profil krzepnięcia (co najmniej aptt, fibrynogen i d-dimery)
     USG TV w 3-5 dc (sprawdzić czy jajniki czyste!);
    PO PIERWSZE II – facet
     badanie rozszerzone nasienia z morfologią
     jeśli u M były jakieś odchylenia od normy w badaniu nasienia (aglutynacja, słaba ruchliwość, itp), to też ASA (z krwi) i test MAR
     HBA czyli wiązanie do hialuronianu
     przy wcześniejszych poronieniach fragmentacja DNA plemnika (jeśli nie było poronień to raczej nie ma sensu robić, ale czasem się zaleca)
    JEŚLI dwa pierwsze punkty są ogarnięte (w miarę możliwości, tzn masz owulacje a parametry nasienia pozwalają na naturalne zapłodnienie) możesz podchodzić do HSG a dalej do IUI jeśli bardzo chcesz (wcześniej nie ma sensu)
    ***UWAGA: do HSG zaleca się wykonanie posiewu na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Warto też wykonać badanie na obecność Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia (tzw. MUChA), koniecznie met. PCR. W trójpaku/czteropaku wychodzi taniej niż pojedynczo ;)
    PO DRUGIE - geny
     JEŚLI homocysteina, kwas foliowy lub B12 ALBO badania krzepliwości nie mieszczą się w normach to zrób panel badań mutacji na trombofilię z TESTDNA.PL
     badanie kariotypów obojga partnerów (to robiłabym po poronieniach albo w zdecydowanie dalszej kolejności)
    PO TRZECIE – zespół antyfosfolipidowy
     przeciwciała antykardiolipinowe (stwierdzane klasie IgM lub IgG),
     przeciwciała przeciwko β2- glikoproteinie (również wykrywane w klasie swoistości IgM lub IgG),
     antykoagulant toczniowy (LA)
    *jeśli chociaż 1 parametr wyjdzie dodatni, badanie należy powtórzyć po 12 tygodniach
    *w przypadku wcześniejszych poronień wystarczy 1 kryterium laboratoryjne (2x pozytyw) żeby rozpoznać APS
    PO CZWARTE – przeciwciała
     przeciwciała przeciwjądrowe ANA (miano i typ świecenia) – jeśli dodatni, immunoblot dla 16 antygenów
     przeciwciała przeciwplemnikowe ASA (NIE test PCT – bezsensowne badanie),
     przy problemach z owulacją przeciwciała przeciwjajnikowe
     przy wcześniejszych poronieniach – p. przeciw antygenom łożyska
    Punkty od 2 do 4 robiłabym równolegle, w miarę możliwości finansowych 
    Jeśli do tej pory jest wszystko OK, to TERAZ można pokusić się o laparoskopię diagnostyczną i histeroskopię diagnostyczną (to drugie koniecznie z biopsją endo!)
    PO PIĄTE – immunologia cd
     subpopulacje limfocytów (test IMK – najważniejszę to %NK poniżej 12, a cd4/cd8 ok. 1 – szczególnie przy dodatnich ANA)
     ocena równowagi cytokin (test CBA – najważniejsze to, żeby IFN, TNF i IL-2 były nisko, a IL-10 jak najwyżej)
     obecność Helicobacter pylori i Borrelia burgdorferi u obojga partnerów (przeciwciała z krwi)
     przy poronieniach dodatkowo test limfocytotoksyczny LCT
     w dalszej kolejności KIR
    o jejku mega ci dziekuje!!! ❤❤❤ Mam nadzieję, że nie będę musiała wykonywać szeregu tych wszystkich badań! 18 października idę do gina zobaczymy co powie! Chce też zrobić powtórne badań podstawowych czyli tej, glukoza, morfologia, progesteron i prolaktyne. Jak wszystko będzie okej to może bardziej wrzucę na luz i będzie okej :) Dzięki wielkie za pomoc kcohana😍😍😍

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ