Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wyniki badań hormonalnych - interpetacja
Odpowiedz

Wyniki badań hormonalnych - interpetacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 53 5

    Wysłany: 21 czerwca 2024, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Witamina D i B12 koniecznie do podniesienia. D do poziomu ok 40, B12 do powyżej 500, najlepiej do 70% normy laboratoryjnej. Ferrytyna piękna. Jeśli chodzi o tsh, to jest bardzo czułe badanie i ono się nawet codziennie zmienia. Tabletkę brałaś przed badaniem?
    Glukoza fajnie jakby była poniżej 90, ale jest ok. Insulina ok. Ft3 i ft4 ja się na tym nie znam, ale wydaje mi się, że ok.
    Hej, dziękuję bardzo za odpowiedź. Tak, zgadza się, te witaminy D i B12 źle wyglądają, jeszcze muszę po weekendzie zbadać kwas foliowy.

    A co do tabletek przed badaniem tsh - nie brałam i nigdy nie biorę tabletki przed pobraniem krwi, dopiero po.

  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 53 5

    Wysłany: 23 czerwca 2024, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, myślicie, że mogę iść jutro rano zbadać kwas foliowy, jeśli jestem na stymulacji (amorek)? Leki biorę po południu. To chyba nie ma żadnego związku? 🙈

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 23 czerwca 2024, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina33 wrote:
    Dziewczyny, myślicie, że mogę iść jutro rano zbadać kwas foliowy, jeśli jestem na stymulacji (amorek)? Leki biorę po południu. To chyba nie ma żadnego związku? 🙈
    Możesz :)

    karolina33 lubi tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • karolina33 Koleżanka
    Postów: 53 5

    Wysłany: 24 czerwca 2024, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wynik kwasu foliowego „>23,90”.
    W normach mam napisane tylko „min >5,9”.
    Przyjmuje teraz od paru dni aktywny kwas foliowy zgodnie z zaleceniem ginekologa - prenatal primo.
    Wcześniej przez ok. 3tyg brałam foliany slogar, bo tak przeczytałam, że są jednymi z najbardziej polecanych na insta jakieś dietetyczki kiedyś.
    A jeszcze wcześniej przez ok. 3 miesiące femibion.

  • syldron Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 14 listopada 2025, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, wraz z partnerem staramy się o maleństwo.
    Moje cykle są ostatnio dziwne, wg lekarza obraz USG nie pokrywa się z tym co się dzieje na zewnątrz.
    Ostatnie zarejestrowane miesiączki i całe cykle:
    1-5.08 @- 24 dni; 25-29.08 @- 29 dni; 23-26.09 @- 26 dni; 19-21.10 @- 24 dni; i teraz od 12.11 @
    Dzisiaj 3 dzień plamienia/ miesiączki? wyniki takie:
    TSH 2,36 <0,27-4,2>
    FT3 5,49 <3,1-6,8>
    FT4 18,20 <12-22>
    LH 6,85
    FSH 6,55
    ESTRADIOL 53,70
    PROLAKTYNA 140
    Czy wszystko jest ok ? Coś poprawić?

  • Ssilvia Autorytet
    Postów: 1627 1952

    Wysłany: 14 listopada 2025, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syldron wrote:
    Cześć, wraz z partnerem staramy się o maleństwo.
    Moje cykle są ostatnio dziwne, wg lekarza obraz USG nie pokrywa się z tym co się dzieje na zewnątrz.
    Ostatnie zarejestrowane miesiączki i całe cykle:
    1-5.08 @- 24 dni; 25-29.08 @- 29 dni; 23-26.09 @- 26 dni; 19-21.10 @- 24 dni; i teraz od 12.11 @
    Dzisiaj 3 dzień plamienia/ miesiączki? wyniki takie:
    TSH 2,36 <0,27-4,2>
    FT3 5,49 <3,1-6,8>
    FT4 18,20 <12-22>
    LH 6,85
    FSH 6,55
    ESTRADIOL 53,70
    PROLAKTYNA 140
    Czy wszystko jest ok ? Coś poprawić?

    brakuje zakresu norm dla prolaktyny i estriadolu. dodaj jednostki i jakbys mogla opisac co bylo widoczne na USG - czemu lekarz mowi ze sie nie pokrywa?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2025, 17:36

    ✨ 32 lata 🎀 | On 34 – wyniki OK 🦸‍♂️✨

    🌿 Hashimoto
    💛 czas starań - 12 miesiecy

    💊 Leczenie & suplementy
    • 🦋 Euthyrox (T4) 75 mcg
    • 📉 Dostinex – prolaktyna z 23 ➝ 11 ng/mL w 1 miesiąc
    • ☀️ Witamina D, 💉 B12 (z 250 ➝ w górę)
    • 🧠 DHEA, NAC, ubichinol, melatonina – na owulację 🌸
    • 💊 Acard 100 mg w II fazie + Encorton 5 mg

    ✅ Badania & wyniki
    Profil antyfosfolipidowy – OK
    Trombofilia – wykluczona (PAI hetero)
    AMH – 2.9 🌟
    Helicobacter & pasożyty – brak 🚫
    MUCHA & cytologia – prawidłowe 🧫💖
    Ferrytyna - 90 ng/mL
    🔄
    Jajowody – drożne ✅

    29.09.2025 - pierwsze USG 6 mm + ❤️
    15.10 - drugie USG 2.23
    Czekamy na dziewczynkę 🥹
    age.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Akcesoria do gondoli – co warto mieć pod ręką?

Komfortowy spacer z maluchem zaczyna się od dobrze dobranych akcesoriów do gondoli. Sprawdź, co naprawdę warto mieć pod ręką, by zadbać o wygodę i bezpieczeństwo dziecka.      

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ