X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wysoki cholesterol a starania od lat
Odpowiedz

Wysoki cholesterol a starania od lat

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 4 listopada 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, staramy sie juz bardzo długo, będzie juz 4,5 roku, nie licząc pustego jaja w tym roku.
    Badania robię regularnie, porzadkowalam ostatnio swoje badania z okresu 10-12 lat i od takiego mniej wiecej czasu mam cholesterol w granicach 240-270, raz nawet był 290. Zaden lekarz nigdy nie zainteresował sie tym skad takie wartości, nigdy nie dostałam żadnych zaleceń. To samo z cukrem, słodyczy praktycznie nie jem, słodzę jedynie herbatę, a cukier mam ciagle koło 97-100. Jestem szczupła, nie pije, nie pale, odżywiam się właściwie.
    Czy takie wartości moga byc realnym problemem przy staraniach?
    Nie wiem juz do jakiego lekarza uderzyć z tymi wynikami, bo kazdy mnie zlewa...

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 5 listopada 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tvisha wrote:
    Dziewczyny, staramy sie juz bardzo długo, będzie juz 4,5 roku, nie licząc pustego jaja w tym roku.
    Badania robię regularnie, porzadkowalam ostatnio swoje badania z okresu 10-12 lat i od takiego mniej wiecej czasu mam cholesterol w granicach 240-270, raz nawet był 290. Zaden lekarz nigdy nie zainteresował sie tym skad takie wartości, nigdy nie dostałam żadnych zaleceń. To samo z cukrem, słodyczy praktycznie nie jem, słodzę jedynie herbatę, a cukier mam ciagle koło 97-100. Jestem szczupła, nie pije, nie pale, odżywiam się właściwie.
    Czy takie wartości moga byc realnym problemem przy staraniach?
    Nie wiem juz do jakiego lekarza uderzyć z tymi wynikami, bo kazdy mnie zlewa...

    Mi się wydaje że możesz mieć IO, bo przy IO tez jest wysoki cholesterol. Zrób sobie krzywą glukozowo-insulinową. Czy z hormonami u Ciebie wszystko ok? Masz może PCOS czy jest wszystko ok? Może coś nie grac z gospodarką cukrową. Oczywiście wpływa to na płodność.

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 5 listopada 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pia88 wrote:
    Hej Tvisha, nie wiem czy wysoki cholesterol może mieć na to wpływ, ale zainteresowało mnie coś innego. Miałaś badaną insulinę? Ten cholesterol to ten całościowy taki wysoki?

    Czy mąż robił fragmentację DNA? Które parametry ma obniżone?

    Może po tylu latach czas aby wybrać się do kliniki niepłodności?
    Miałam badana krzywa cukrowa bo mój ginekolog uważa, ze mam za wysoki cukier, a miałam 98-101 zazwyczaj.
    Cholesterol calosciowy mam 275, ldl 172, hdl 88.

    Maz robił fragmentację dwukrotnie, przed wykryciem żylaków powrózka, następnie pare miesięcy po i była duża poprawa.
    Kliniki niepłodności przerabiałam dwie i chyba juz podziękuje, strata kasy. Nikt nie zwrócił uwagi na badania nasienia męża, dopiero jeden profesor zlecił i wyszło.

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 5 listopada 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Mi się wydaje że możesz mieć IO, bo przy IO tez jest wysoki cholesterol. Zrób sobie krzywą glukozowo-insulinową. Czy z hormonami u Ciebie wszystko ok? Masz może PCOS czy jest wszystko ok? Może coś nie grac z gospodarką cukrową. Oczywiście wpływa to na płodność.
    Miałam krzywa dwa razy bo mam wg gin za wysoki cukier. Ale musiałabym poszukać wyniku i pozniej napisze jak to w krzywej wyglądało. Mówiłam mu o wysokim cholesterolu to stwierdził, ze jego cholesterol nie interesuje, on moze tylko IO leczyć i w zaden sposób sie nie odniósł do chol. Problem w tym, ze ja od roku ciagle chudnę, a przy Io to raczej sie tyje.
    Hormony mam ok, pcos podobno mam ale ucmnie podobno tylko widać to jako liczne pecherzyki w jajnikach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2020, 18:55

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
  • AgataJ Ekspertka
    Postów: 130 56

    Wysłany: 23 lutego 2022, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają poziom trójglicerydów i cholesterolu całkowitego oraz cholesterolu LDL we krwi. Warto wzbogacić dietę w produkty zawierające te kwasy albo pomyśleć o suplementacji. Ja biorę kapsułki Neoglandyna Plus, trzy dziennie, tak mi zalecił lekarz. Takie ma zapotrzebowanie dorosła osoba. Są bez recepty jak coś.

    25.08 - II <3
    25.08 - beta 50,4
    27.08 - beta 162
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ