X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Załamana :(... tabl.anty na ciąże??
Odpowiedz

Załamana :(... tabl.anty na ciąże??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 11 października 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zanim zaszłam w pierwszą ciąże dostałam cyclo progynova to estrogen przez pierwszą część cyklu i progesteron na drógą żeby jak by co zarodek się zagnieździł a jeśli nie to żeby przyszła małpa odrazu żebym nie musiała czekać 3 tygodni

    event.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 11 października 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlaW wrote:
    Anutka masz na myśli hormony czy długość cykli? a może i to i to? :)
    A może któraś z Was odmówiła ginowi anty i w jaki inny sposób była leczona??
    Myslamal o dlugosci ale w su,ie pewnie moze regulowac t i to :-) jak w zesargu chodzi cykl :-). Ale to z opowiesci, nie testowalam :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi antykami to nie do końca tak. Póki się je bierze, cykl jest super regularny, bo jest sztuczny - same sobie dostarczamy hormonów do organizmu z zewnątrz, w postaci pastylki, więc skoro ściśle kontrolujemy dawki hormonów, to musi cykl być regularny :) Natomiast po odstawieniu nie zawsze jest tak różowo - faktycznie jajniki zaczynają pracować bardzo intensywnie i wszystko się restartuje, ale nie oznacza to wcale, że cykle będą ładne. Po odstawieniu tabletek reset jest tak duży, że tak naprawdę co będzie dalej to niewiadoma - są kobiety, którym po tabletkach wszystko się pięknie reguluje, a są też takie, które z naturalnych, regularnych cyklu po odstawieniu tabletek mają cykle nieregularne nawet przez kilka miesięcy. Wszystko zależy od organizmu i od tego, jak konkretne jajniki zareagują na zablokowanie i wznowienie pracy.

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 11 października 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    Z tymi antykami to nie do końca tak. Póki się je bierze, cykl jest super regularny, bo jest sztuczny - same sobie dostarczamy hormonów do organizmu z zewnątrz, w postaci pastylki, więc skoro ściśle kontrolujemy dawki hormonów, to musi cykl być regularny :) Natomiast po odstawieniu nie zawsze jest tak różowo - faktycznie jajniki zaczynają pracować bardzo intensywnie i wszystko się restartuje, ale nie oznacza to wcale, że cykle będą ładne. Po odstawieniu tabletek reset jest tak duży, że tak naprawdę co będzie dalej to niewiadoma - są kobiety, którym po tabletkach wszystko się pięknie reguluje, a są też takie, które z naturalnych, regularnych cyklu po odstawieniu tabletek mają cykle nieregularne nawet przez kilka miesięcy. Wszystko zależy od organizmu i od tego, jak konkretne jajniki zareagują na zablokowanie i wznowienie pracy.
    Prawda :-)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • AlaW Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 13 października 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytam już 3 dzień, oszaleć można... jedynym wytłumaczeniem jakie sobie poszukałam to to, że anty miałyby obniżyć poziom testosteronu u mnie a bromek na prl. I może zaraz po anty, po tych 3 m-cach będzie mi stymulował cykl...

    AlaW.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obniżyć poziom testosteronu można też inaczej, antyandrogenami. Jeżeli masz wątpliwości co do leczenia, to pogadaj z lekarzem, zapytaj co i jak :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po 3 miesiacach mam STOSUNKI CELOWANE TYPOWO NA ZAJSCIE W CIAZE :D :D :D
    Powiedzial,ze po anty bede NAD PŁODNA i dlatego od razu mam sie starac :)
    Mam nadzieje,ze pomoze bo jak nie to chce inseminacje,prosto z mostu mu to powiem :D
    Ilez mozna :)

  • AlaW Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 14 października 2014, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma wrote:
    Obniżyć poziom testosteronu można też inaczej, antyandrogenami. Jeżeli masz wątpliwości co do leczenia, to pogadaj z lekarzem, zapytaj co i jak :)
    Czytałam, że stosowanie samych preparatów antyandrogennych (zapisał mi też - Androcur) jest ryzykowne, ze względu na ich szkodliwe działanie na płód, lepiej więc je podać w składzie preparatu antykoncepcyjnego. W przypadku PCOS stosuje się dodatkowo lek przeciwcukrzycowy o nazwie metformina, a mi nie powiedział, że na 100% mam PCOS.

    Basiulkaa_89 kiedy zaczynasz brać te antykoncepcyjne??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2014, 13:54

    AlaW.
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ