Forum Starając się - ogólne Zanim... czyli co zrobić zanim podejmie się decyzję o inseminacji/invitro
Odpowiedz

Zanim... czyli co zrobić zanim podejmie się decyzję o inseminacji/invitro

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Frufru Autorytet
  Postów: 1372 1002

  Wysłany: 26 czerwca 2018, 12:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzisiejsza porada dnia mnie zastanowiła...

  Zanim decydujesz się na techniki rozrodu wspomaganego, upewnij się, że przed podejściem do zabiegu zostały przeprowadzone wszystkie testy diagnostyczne, czyli bardzo dokładnie zbadano Ciebie i Twojego partnera. W rozmowie z lekarzem wykorzystaj również wiedzę o własnej płodności, którą zdobyłaś w OvuFriend. W ten sposób będziecie mieć pełną świadomość dostępnych dla siebie opcji i co istotne wspólnie z lekarzem wybierzecie tą która jest dla Was najbardziej odpowiednia. Przykładowo problem z zajściem w ciążę może leżeć po stronie niemożności zagnieżdżenia zapłodnionej komórki w macicy, a nie w samym zapłodnieniu, wówczas same wspomagane techniki rozrodu nie rozwiążą waszego problemu. Jest to bardzo istotne, ponieważ zajście w ciążę poprzez techniki wspomaganego rozrodu może być przytłaczające, kosztowne i czasochłonne. Zatem upewnij się, że zrobiłaś wszystko, aby wybrać najlepszą możliwą opcję.


  A zatem, co należy koniecznie zbadać i sprawdzić, zanim podejmie się tą - nie ukrywajmy - trudną decyzję o inseminacji/invitro?

  f2wl4z179qh7gg9w.png
  ...................................................
  Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
  sierpień 2019 - pozytywny test! <3
 • juna Autorytet
  Postów: 1394 684

  Wysłany: 26 czerwca 2018, 22:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja ze swojego doświadczenia mogę napisać, że warto zbadać homocysteinę, kwas foliowy i b12, a najlepiej cały pakiet na trombofilię.
  Druga rzecz to badanie fragmentacji DNA plemników (nawet przy dobrych wynikach badania ogólnego). Pozwoli podjąć decyzję czy jest sens wykonywać inseminację albo czy potrzebne będą dodatkowe procedury poprzedzające in vitro.

  Frufru lubi tę wiadomość

  l22nmg7ydnf5539r.png

  Fragmentacja DNA: 42%
  Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

  07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
  22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
  27.07 ET blastocysty
  beta 2.08 (6dpt) 13,59
  beta 5.08 (9dpt) 65,87
  beta 7.08 (11dpt) 154,29
  21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
  24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

  ❄️❄️ Na zimowisku
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego