Forum Starając się - ogólne Zanim... czyli co zrobić zanim podejmie się decyzję o inseminacji/invitro
Odpowiedz

Zanim... czyli co zrobić zanim podejmie się decyzję o inseminacji/invitro

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Frufru Autorytet
  Postów: 1411 1011

  Wysłany: 26 czerwca 2018, 12:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzisiejsza porada dnia mnie zastanowiła...

  Zanim decydujesz się na techniki rozrodu wspomaganego, upewnij się, że przed podejściem do zabiegu zostały przeprowadzone wszystkie testy diagnostyczne, czyli bardzo dokładnie zbadano Ciebie i Twojego partnera. W rozmowie z lekarzem wykorzystaj również wiedzę o własnej płodności, którą zdobyłaś w OvuFriend. W ten sposób będziecie mieć pełną świadomość dostępnych dla siebie opcji i co istotne wspólnie z lekarzem wybierzecie tą która jest dla Was najbardziej odpowiednia. Przykładowo problem z zajściem w ciążę może leżeć po stronie niemożności zagnieżdżenia zapłodnionej komórki w macicy, a nie w samym zapłodnieniu, wówczas same wspomagane techniki rozrodu nie rozwiążą waszego problemu. Jest to bardzo istotne, ponieważ zajście w ciążę poprzez techniki wspomaganego rozrodu może być przytłaczające, kosztowne i czasochłonne. Zatem upewnij się, że zrobiłaś wszystko, aby wybrać najlepszą możliwą opcję.


  A zatem, co należy koniecznie zbadać i sprawdzić, zanim podejmie się tą - nie ukrywajmy - trudną decyzję o inseminacji/invitro?

  f2wl4z179qh7gg9w.png
  ...................................................
  Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
  sierpień 2019 - pozytywny test! <3
 • juna Autorytet
  Postów: 1409 686

  Wysłany: 26 czerwca 2018, 22:53

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja ze swojego doświadczenia mogę napisać, że warto zbadać homocysteinę, kwas foliowy i b12, a najlepiej cały pakiet na trombofilię.
  Druga rzecz to badanie fragmentacji DNA plemników (nawet przy dobrych wynikach badania ogólnego). Pozwoli podjąć decyzję czy jest sens wykonywać inseminację albo czy potrzebne będą dodatkowe procedury poprzedzające in vitro.

  Frufru lubi tę wiadomość

  l22nmg7ydnf5539r.png

  Fragmentacja DNA: 42%
  Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

  07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
  22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
  27.07 ET blastocysty
  beta 2.08 (6dpt) 13,59
  beta 5.08 (9dpt) 65,87
  beta 7.08 (11dpt) 154,29
  21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
  24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

  ❄️❄️ Na zimowisku
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ