X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zanim... czyli co zrobić zanim podejmie się decyzję o inseminacji/invitro
Odpowiedz

Zanim... czyli co zrobić zanim podejmie się decyzję o inseminacji/invitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1014

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejsza porada dnia mnie zastanowiła...

    Zanim decydujesz się na techniki rozrodu wspomaganego, upewnij się, że przed podejściem do zabiegu zostały przeprowadzone wszystkie testy diagnostyczne, czyli bardzo dokładnie zbadano Ciebie i Twojego partnera. W rozmowie z lekarzem wykorzystaj również wiedzę o własnej płodności, którą zdobyłaś w OvuFriend. W ten sposób będziecie mieć pełną świadomość dostępnych dla siebie opcji i co istotne wspólnie z lekarzem wybierzecie tą która jest dla Was najbardziej odpowiednia. Przykładowo problem z zajściem w ciążę może leżeć po stronie niemożności zagnieżdżenia zapłodnionej komórki w macicy, a nie w samym zapłodnieniu, wówczas same wspomagane techniki rozrodu nie rozwiążą waszego problemu. Jest to bardzo istotne, ponieważ zajście w ciążę poprzez techniki wspomaganego rozrodu może być przytłaczające, kosztowne i czasochłonne. Zatem upewnij się, że zrobiłaś wszystko, aby wybrać najlepszą możliwą opcję.


    A zatem, co należy koniecznie zbadać i sprawdzić, zanim podejmie się tą - nie ukrywajmy - trudną decyzję o inseminacji/invitro?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ze swojego doświadczenia mogę napisać, że warto zbadać homocysteinę, kwas foliowy i b12, a najlepiej cały pakiet na trombofilię.
    Druga rzecz to badanie fragmentacji DNA plemników (nawet przy dobrych wynikach badania ogólnego). Pozwoli podjąć decyzję czy jest sens wykonywać inseminację albo czy potrzebne będą dodatkowe procedury poprzedzające in vitro.

    Frufru lubi tę wiadomość

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ