X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Żele do higieny intymnej a starania
Odpowiedz

Żele do higieny intymnej a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • wyspa Debiutantka
    Postów: 10 12

    Wysłany: 25 września 2013, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy był taki temat, w każdym razie nie znalazłam. Podobno nie powinno się używać żelu do higieny intymnej podczas starań. Ja używam przeciwgrzybiczy z apteki, bo często miałam zakażenia. Może w tym tkwi problem. Jakie macie w tym temacie spostrzeżenia?

    wyspa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2013, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo, a tego nie wiedziałam. ja używam jakiś Venus

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 września 2013, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo..też nie wiedziałam a sama używam... hmm..musze o tym poczytać :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 25 września 2013, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od lat używam Latacyt femina , właśnie ze względu na wcześniejsze infekcje. Problem zniknął ale nie mam zamiaru z niego rezygnować , nie ma substancji pieniących i używam go tylko na zewnątrz więc nie widze związku

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 25 września 2013, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja używam;P Nic o tym nie słyszałam.:)

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • wyspa Debiutantka
    Postów: 10 12

    Wysłany: 25 września 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie wiedziałam, ale znalazłam w necie, że żele zakwaszają środowisko pochwy, a plemniki żyją najdłużej w środowisku zasadowym, dlatego w czasie starań nie powinno się ich używać lub używać mniej. Wujek google.

    wyspa
  • MariaAntonina Autorytet
    Postów: 1524 2102

    Wysłany: 25 września 2013, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to kiedy nekały mnie infekcje i uzywałam tych wszytskich niby nie szkodliwych płynów to sie wkułam , przeleciałm cały net i doszłam do wniosku , ze najlepiej uzywac szarego mydła.lub samej wody .. ktos pomysli zem głupia .. ale sama moja pani gin potwierdziła to , ze te wszytskie zele nie sa idealne moga prowadzic do własnie do infekcji.

    Takze maja wpływ na PH i nawet te najmniej inwazyjne takim nie sa, fakt kazda kobieta jest inna, i inaczej to moze sie obajwiać..

    Co do środowiska to faktycznie plemniki wola zasadowe

    Kwas mlekowy to substancja naturalnie wytwarzana przez florę bakteryjną kobiecych okolic intymnych. Jest podstawowym i niezwykle cennym składnikiem płynów do higieny, ponieważ reguluje pH i utrzymuje je na odpowiednim fizjologicznym poziomie, co pozwala na ochronę przed podrażnieniami. Jednak mi nie pomogło , a wręcz zaszkodziło..

    aniołek 13.11.2012 r.

    GUSTAW 15.04.2014 r. Godz..10.12 waga 3730 miara 56 cc-39 tydzien.

    Ciąża trwała od 15.07.2013 do 15.04.2014. 274 dni.
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 25 września 2013, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja gin powiedziała ze najlepsze szare mydło no i uzywalam go i nie miałam zadnych infekcji. Teraz znow używam żeli ale chyba znow pomyśle o mydle

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • magdulka87 Przyjaciółka
    Postów: 122 39

    Wysłany: 25 września 2013, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też o tym gdzieś czytałam. Może rzeczywiście lepiej przerzucić się na szare mydło, bo sama woda to tak nie za bardzo:)

    2014 córka z IUI

    Starania o drugie dzieciątko
    2018 - dwie nieudane IUI
    2019 - dwie nieudane IUI

    09.2019 - ICSI - hiperstymulacja - 17 komórek pobranych. 6 zapłodnionych. 5 mrozaczków.
    31.10.2019 criotransfer 😥
    Kolejne 3 crio nieudan
    10.2020 Histeroskopia wykazała rozległe isthmocele w bliznie po cc😔
    11.2020 start 2 procedura❄❄❄❄
    7.11.2020 ET 2 dn. zarodek 😔
  • wyspa Debiutantka
    Postów: 10 12

    Wysłany: 25 września 2013, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym razie wyczytałam, że powinno się zrezygnować z żelu czy płynu do hig. intymnej w dni płodne. Spróbować można, tonący brzytwy się chwyta, jak to mówią. Tylko zastanawiam się czym go zastąpić. O szarym mydle nie słyszałam :)

    wyspa
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 25 września 2013, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyspa wrote:
    Też nie wiedziałam, ale znalazłam w necie, że żele zakwaszają środowisko pochwy, a plemniki żyją najdłużej w środowisku zasadowym, dlatego w czasie starań nie powinno się ich używać lub używać mniej. Wujek google.
    SZOK =-O nie wiedziałam o_O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2013, 23:54

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 26 września 2013, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dalej nie widzę związku dlatego że przecież myję żelem tylko zewnętrzną część ,a jak wiadomo wszystko odbywa sie w środku. Fakt jest jednak taki że trąbią o tym, jakiś czas temu zapisałam sie na rady niejakiej Beth Kinley, stworzyła ona książkę z radami jak szybko zajść w ciążę i twierdzi właśnie żeby w okresie owulacyjnym podarować sobie żele, lubrykanty oraz odmawiać seksu oralnego bo ślina też działa podobno zabójczo na plemniki .. Mam mieszkane uczucia..

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 26 września 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie widzę związku... przecież myjemy, płuczemy i teoretycznie nie powinien zostawać żaden ślad żelu...

    Słyszałam natomiast, żeby nie używać lubrykatów do wewnątrz, bo rzeczywiście nie pomagają naszym plemniczkom.

    zem3upjygjyf6uag.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uzywam w plynie. bialy jelen sie nazywa. ale nie slyszalam zeby rezygnoac z mycia zelami w TE dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bez jaj! Na pewno nie zrezygnuje z mojej ulubionej Ziaji (pies hap kryptoreklame), ktora specjalnie hurtowo z Polski sobie sciagam. Nie wyobrazam sobie smierdziec, tzn. "pachniec natualnie"! :-P

    Jus1985 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blysk_kotka wrote:
    ... oraz odmawiać seksu oralnego bo ślina też działa podobno zabójczo na plemniki .. Mam mieszkane uczucia..

    Jej się pewnie pomyliło po prostu z żołądka ciężko się dostać chłopakom gdzie trzeba...:)

    Jakoś mi się nie chce wierzyć, że płyny do higieny intymnej mogą wpływać niekorzystnie na starania o poczęcie...

    biedronka1982 lubi tę wiadomość

  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 26 września 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co czytałam to chodzi tylko o to że żele pomagają utrzymać kwaśne Ph a żołnierzyki takiego nie lubią

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi gin od razu powiedzial, ze mam zrezygnowac z jakichkolwiek zeli do higieny intymnej na rzecz szarego mydła...niestety po nim mam straszne podraznienie co jest bardzo dziwne wiec zostaje mi tylko czysta woda :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ciekawe czy można zamiast szarego stosować klasyczne marsyskie (jest na bazie oliwy z oliwek) moja teściowa używa - jest alergiczką straszną i biały jeleń zaczął ją drażnić po dłuższym stosowaniu - od kilku miesięcy używa tego marsylskiego i nie narzeka...

    Kurczę tylko tego mydła używała do ciała a nic nie mówiła o miejscach intymnych....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2013, 21:06

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze bym tego sprobowała, dzieki :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ