X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Co jeść a czego unikać w ciąży
Odpowiedz

Co jeść a czego unikać w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 22 września 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie. Jestem totalnym grzybocholikiem i zastanawiam sie czy jeść te grzyby (znam się na nich i zbieram). Jakich jeszcze produktów powinnam unikać?

  • zwaniola Przyjaciółka
    Postów: 93 38

    Wysłany: 22 września 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzyby się powinno jeść w ciąży bo są zdrowe. Ale wiadomo, umyte, przerobione pod wpływem temperatury etc. Są takie które się powinno bo mają dużo minerałów ale to już zapytań lekarza.
    A odnośnie czego nie powinnaś to surowych jajek, surowego mięsa (tatar), serów z mleka niepasteryzowanego, wędzone i nie gotowane wędliny (są surowe i zarazem wędzone, mogą zaszkodzić). Wiadomo, wypada uważać na cukier bo łatwo wpaść w cukrzycę ciążową a wtedy szpital murowany. No i trzeba również uważac na pasztet w ciąży bo ma duże dawki witaminy A.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2020, 12:55

  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 23 września 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej będzie jak wrzucisz wątek na ciążowej stronie, tam na pewno większy odzew będzie, bo wszystkie dziewczyny w ciąży ;)

    Reni lubi tę wiadomość

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 251 56

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginekolog twierdzi, że w ciąży wszystko (oprócz surowego mięsa) można jeść, ostatnio faktycznie oglądałam na ten temat wywiad z jakąś Panią profesor, która wypowiadała się m.in. na temat serków pleśniowych. W pierwszej ciąży, jak powiedziałam, że piję tylko wodę to się bardzo zdziwiła i kazała pić to, na co będę miała ochotę ;)
    Oczywiście dobrze jest dbać równiez o suplementację witamin oraz mikroelementów. Świetnie sprawdzi się Composita mama dha http://www.compositamama.pl/ , szczególnie, ze ma w sobie dha, który pozytywnie wpływa na ciśnienie u kobiet w ciazy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2021, 12:21

  • Basia9333 Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 18 marca 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja o swoją ciążę starałam sę bardzo długo, teraz w końcu udało mi się zajść dzięki in vitro :). Może jestem trochę przewrażliwiona, jednak ściśle trzymam się zdrowej diety, bogatej w witaminy, przede wszystkim jem bardzo dużo warzyw. Staram się ograniczać mięso, jednak wegetarianką nie jestem. Odstawiłam też całą kolorówkę, jeśli chodzi o makijaż, nie maluję paznokci i staram się stosować tylko naturalną pielęgnację :) Ograniczam kontakt z chemią do minimum :)

    Arabeska lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ