X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Dieta na płodność
Odpowiedz

Dieta na płodność

Oceń ten wątek:
  • Anka.Ja Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mięso tylko białe? Czyli kurczaka, indyka? O ile indyki są zazwyczaj niezłej jakości, to kurczaki... szkoda gadać czy tam są zalecenia żeby np były one z dobrego, ekologicznego źródła?

  • ev. Przyjaciółka
    Postów: 73 50

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, z tego co widzę to tylko kurczak lub indyk jest w przepisach i ryby oczywiście. Ale najwiecej białka roślinnego bo rośliny nie zawierają złych tłuszczy a tu o Omega 3 i przeciwutleniacze chodzi najbardziej.
    Jeśli chcesz jakieś przykładowe dania to daj znać i przepisze. Autorki diety tez publikują przepisy na instagramie wiec możesz tam tez coś ciekawego znaleźć jak np. Zupa soczewicowa która jest pycha 😋

    👩🏻‍🦱36 🧔36
    Starania od 2018
    👩🏻‍🦱 badania Ok, wrogi śluz i przeciwciała p/plemnikowe (++)
    🧔 morfologia 3%, niskie parametry nasienia

    03/2020 odwołany IVF przez 🦠
    08/2020 krótki protokół

    🔆IVF start 07/08/2020
    35 jajeczek
    18 zapłodnionych
    12 embrionów w 3 dobie
    7 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    ❌Transfer wrzesień/październik - cykl odwołany (brak owulacji)
    ✅FET na cyklu naturalnym listopad
    ❄️4AA jest ze mną od 28/11

    U5qH.png
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 14 kwietnia 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ev. wrote:
    Tak, z tego co widzę to tylko kurczak lub indyk jest w przepisach i ryby oczywiście. Ale najwiecej białka roślinnego bo rośliny nie zawierają złych tłuszczy a tu o Omega 3 i przeciwutleniacze chodzi najbardziej.
    Jeśli chcesz jakieś przykładowe dania to daj znać i przepisze. Autorki diety tez publikują przepisy na instagramie wiec możesz tam tez coś ciekawego znaleźć jak np. Zupa soczewicowa która jest pycha 😋

    Myśle ze takie przepisywanie i udostępnianie przepisów między sobą , nie będzie fair w stosunku do dziewczyn z akademii płodności ;)

    Ja jem bardzo mało ryb, bo u nas ciężko z dostępnością. I zastanawiam się nad piciem oleju z omega

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Anka.Ja Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja piję estrovitę

  • my.heart. Koleżanka
    Postów: 168 61

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka.Ja wrote:
    ja piję estrovitę
    To kwasy omega?

  • Anka.Ja Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my.heart. wrote:
    To kwasy omega?

    Tak omega 3, 6, 9 - ja mam wersje skin i ona ma tam dodatkowe jeszcze składniki: wit E, A, D, koenzym q10

    Miasa lubi tę wiadomość

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a widziałaś, że tam jest olej z wiesiołka? A jest on polecany tylko w pierwszej fazie cyklu, do owulacji, więc chyba w drugiej fazie nie pijesz?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • ev. Przyjaciółka
    Postów: 73 50

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Omegaregen Mama na drugą fazę cyklu ale jest okropny w smaku 🤢
    Jak smakuje estrovita?

    👩🏻‍🦱36 🧔36
    Starania od 2018
    👩🏻‍🦱 badania Ok, wrogi śluz i przeciwciała p/plemnikowe (++)
    🧔 morfologia 3%, niskie parametry nasienia

    03/2020 odwołany IVF przez 🦠
    08/2020 krótki protokół

    🔆IVF start 07/08/2020
    35 jajeczek
    18 zapłodnionych
    12 embrionów w 3 dobie
    7 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    ❌Transfer wrzesień/październik - cykl odwołany (brak owulacji)
    ✅FET na cyklu naturalnym listopad
    ❄️4AA jest ze mną od 28/11

    U5qH.png
  • klaudia.kol Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 20 maja 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słyszałam, że jest okropna! Ja piję Smart me od healthlabs też kwasy omega 3-6-9 plus witaminy D, E i A chyba. W smaku bardzo ok, także polecam ;)

  • Martyna_Dietetyk Koleżanka
    Postów: 183 13

    Wysłany: 4 czerwca 2021, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Piszę pracę magisterska na temat wpływu żywienia i wybranych parametrów stylu życia na płodność. Proszę jedynie o wypełnienie, krótkiej ankiety, która jest przedmiotem badań mojej pracy mgr. Sama ankieta zawiera pytania dotyczące głównie żywienia 😊 Ankieta jest ANONIMOWA, a jej wyniki posłużą mi jedynie do dogłębnego zbadania tematu i napisania pracy mgr! Z góry dziękuję za poświęcony czas :)

    Niestety nie da się wejść w link, trzeba skopiować :(

    https://forms.gle/JRJb6nJFcZn435sW9

  • AliAla Debiutantka
    Postów: 8 9

    Wysłany: 8 listopada 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę omega-3, witaminę d, staram się jeść zdrowo, nie piję kawy tylko lekką herbatę, z mięsa tylko drób. Zaczynam się już profilaktycznie przygotowywać do stymulacji do in vitro, chciałabym mieć jak najlepsze wyniki krwi, robię co mogę, żeby tylko zwiększyć swoje szanse. Co jeszcze mogę zrobić?

  • mamamaria2 Debiutantka
    Postów: 15 1

    Wysłany: 9 listopada 2021, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, myślę, że najlepiej porozmawiać z lekarzem o wynikach. U mnie akurat wszystko było w normie, ale też nie możesz przesadzać. Jeśli nie masz niedoborów to czasami bez sensu jest coś brać, żeby potem wydalać te witaminy z moczem, jak mp. W wypadku witaminy C. Dieta i styl życia na pewno ma duży wpływ, u mnie w związku mamy problemy z czynnikiem męskim, aktualnie jestesmy przed wizytą w invicta i czekamy na zalecenia. Czytałam, że u facetów często odstawienie używek, waśnie dieta, sport i farmakologia dużo może zdziałać

  • Kamiszczka Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 9 listopada 2021, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia.kol wrote:
    słyszałam, że jest okropna! Ja piję Smart me od healthlabs też kwasy omega 3-6-9 plus witaminy D, E i A chyba. W smaku bardzo ok, także polecam ;)

    Potwierdzam ;) smak ok, cena też nie tragiczna

  • AliAla Debiutantka
    Postów: 8 9

    Wysłany: 15 listopada 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, dzięki ;)

  • rozalix Koleżanka
    Postów: 46 16

    Wysłany: 28 grudnia 2021, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś nie zwracałam uwagę na to, jakie przekąski zjadałam pomiędzy posiłkami. Jadłam po prostu to, co wpadło mi w ręce. Nie patrząc się na to ile ma kalorii. Zastanawiałam się, czemu nie chudnę skoro tak naprawdę dużo nie jem Problem był jednak z tym, że pochłaniałam dość sporo jedzenia. Nawet o tym nie wiedziałam. Obecnie staram się jeść warzywa i owoce. Wprowadziłam do swojej diety błonnik. Który trudno jest czasami dostarczyć ze standardowym jedzeniem. Tak więc dobrze jest wspomóc się zewnętrznym. Jak błonnikiem jabłkowym od https://auraherbals.pl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2022, 12:47

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ