Forum Starając się po 35 roku życia Dieta na płodność
Odpowiedz

Dieta na płodność

Oceń ten wątek:
  • Anka.Ja Znajoma

Wysłany: 8 kwietnia 2020, 17:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mięso tylko białe? Czyli kurczaka, indyka? O ile indyki są zazwyczaj niezłej jakości, to kurczaki... szkoda gadać czy tam są zalecenia żeby np były one z dobrego, ekologicznego źródła?

• ev. Przyjaciółka

Wysłany: 11 kwietnia 2020, 08:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, z tego co widzę to tylko kurczak lub indyk jest w przepisach i ryby oczywiście. Ale najwiecej białka roślinnego bo rośliny nie zawierają złych tłuszczy a tu o Omega 3 i przeciwutleniacze chodzi najbardziej.
    Jeśli chcesz jakieś przykładowe dania to daj znać i przepisze. Autorki diety tez publikują przepisy na instagramie wiec możesz tam tez coś ciekawego znaleźć jak np. Zupa soczewicowa która jest pycha 😋

👩🏻‍🦱36 🧔36
    Starania od 2018
    👩🏻‍🦱 badania Ok, wrogi śluz i przeciwciała p/plemnikowe (++)
    🧔 morfologia 3%, niskie parametry nasienia

03/2020 odwołany IVF przez 🦠
    08/2020 krótki protokół

🔆IVF start 07/08/2020
    35 jajeczek
    18 zapłodnionych
    12 embrionów w 3 dobie
    7 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    ❌Transfer wrzesień/październik - cykl odwołany (brak owulacji)
    ✅FET na cyklu naturalnym listopad
    ❄️4AA jest ze mną od 28/11
  • julka_kulka Ekspertka

Wysłany: 14 kwietnia 2020, 11:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ev. wrote:
    Tak, z tego co widzę to tylko kurczak lub indyk jest w przepisach i ryby oczywiście. Ale najwiecej białka roślinnego bo rośliny nie zawierają złych tłuszczy a tu o Omega 3 i przeciwutleniacze chodzi najbardziej.
    Jeśli chcesz jakieś przykładowe dania to daj znać i przepisze. Autorki diety tez publikują przepisy na instagramie wiec możesz tam tez coś ciekawego znaleźć jak np. Zupa soczewicowa która jest pycha 😋

Myśle ze takie przepisywanie i udostępnianie przepisów między sobą , nie będzie fair w stosunku do dziewczyn z akademii płodności ;)

Ja jem bardzo mało ryb, bo u nas ciężko z dostępnością. I zastanawiam się nad piciem oleju z omega

km5sgu9r4z5eztia.png

Czekamy na Ciebie <3
  • Anka.Ja Znajoma

Wysłany: 15 kwietnia 2020, 09:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja piję estrovitę

• my.heart. Koleżanka

Wysłany: 16 kwietnia 2020, 11:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka.Ja wrote:
    ja piję estrovitę
    To kwasy omega?

• Anka.Ja Znajoma

Wysłany: 17 kwietnia 2020, 13:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    my.heart. wrote:
    To kwasy omega?

Tak omega 3, 6, 9 - ja mam wersje skin i ona ma tam dodatkowe jeszcze składniki: wit E, A, D, koenzym q10

• julka_kulka Ekspertka

Wysłany: 20 kwietnia 2020, 09:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    a widziałaś, że tam jest olej z wiesiołka? A jest on polecany tylko w pierwszej fazie cyklu, do owulacji, więc chyba w drugiej fazie nie pijesz?

km5sgu9r4z5eztia.png

Czekamy na Ciebie <3
  • ev. Przyjaciółka

Wysłany: 21 kwietnia 2020, 09:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Omegaregen Mama na drugą fazę cyklu ale jest okropny w smaku 🤢
    Jak smakuje estrovita?

👩🏻‍🦱36 🧔36
    Starania od 2018
    👩🏻‍🦱 badania Ok, wrogi śluz i przeciwciała p/plemnikowe (++)
    🧔 morfologia 3%, niskie parametry nasienia

03/2020 odwołany IVF przez 🦠
    08/2020 krótki protokół

🔆IVF start 07/08/2020
    35 jajeczek
    18 zapłodnionych
    12 embrionów w 3 dobie
    7 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    ❌Transfer wrzesień/październik - cykl odwołany (brak owulacji)
    ✅FET na cyklu naturalnym listopad
    ❄️4AA jest ze mną od 28/11
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego