X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Przeziębienia, choroby i inne co się przyplącze....
Odpowiedz

Przeziębienia, choroby i inne co się przyplącze....

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • PóźnyMrRight Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 26 października 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie,
    staramy się o dziecko, gdzie ja jestem już po 41 rż.
    Każdy miesiąc odbieram jako szansę, którę mogę stracić z powodu jakiegoś głupstwa... W tym wypadku przeziębień.
    Może jestem przewrażliwiona, ale powiedzcie mi jak to jest z Wami? Czy w razie przeziębień bez skrupułów sięgacie po leki czy staracie się leczyć "ochronnie" na wszelki wypadek, gdyby jednak w tym miesiącu się udało? Jeśli tak to jak walczycie z przeziębieniami? Jakich leków unikacie?
    A może nie mam wiedzy i przeziębienia nie wpływają na zajście lub nie zajście w ciążę? Podzielcie się swoją wiedzą.
    Dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam Was serdecznie!

  • Arcola Autorytet
    Postów: 1351 1235

    Wysłany: 26 października 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w podobnym wieku co Ty i na zajście w ciążę naturalna dałam sobie pół roku. Po tym czasie zrobiłam wszystkie ważne badania typu (amh, fsh, lh, tsh) i udalam się do kliniki leczenia niepłodności. Tak naprawdę w staraniach bardziej przeszkodzi Ci niskie amh niż lekkie przeziębienie. Niestety statystyki dla naszego wieku nie sa dość sprzyjające i nawet starając się invitro masz tylko 25% szans. Nie pisze tego żeby Cie nastraszyc tylko żebyś zrobiła badania i zobaczyła na czym stoisz. Oczywiście nie tylko Ty powinnaś je zrobić, Twój partner również. Mam nadzieję że Cię nie urazilam tym wpisem.

    Kariotypy ok, Mthfr +v (R2) heterozygotyczne
    Nk - 13%, kiry AA/hlac c1,
    Allo 28,5%, Ana - ujemne
    Starania od lipiec`18
    AMH 4,63 ng/ml
    Euthyrox 75mg
    Nasienie:
    styczeń'19- morfologia 0%
    marzec'19 - morfologia 8%
    CB - wrzesień'18 (6t*), kwiecien'19(5t), kwiecien' 20(5t)
    ICSI maj' 19 (14 pobranych i zapłodnionych, jeszcze 4 ❄️)
    1 transfer 27.07.19 - 4.1.1 -złe przyrosty bety. Mały pęcherzyka do tygodnia ciąży. Aniołek (8t*).
    2 transfer 26.10.19 - 4.1.1 9dpt - 241,5/11dpt - 478/14dpt - 1260 (2x9t*)
    3 transfer 18.06.20- 8dpt beta 0,2
    Ciąża naturalna czerwiec'20 - pusty pęcherzyk (9t*)
    4 transfer 21.11.20- pusty pecherzyk (9t*)
    5 transfer 07.04.21 - 10t*
    To nie walka to wojna, a ja już się poddaje...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ