X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Wspomagacze :)
Odpowiedz

Wspomagacze :)

Oceń ten wątek:
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palenie papierosów wpływa negatywnie na jakość spermy i zmniejsza liczbę plemników. Palenie wpływa także na kobiecy cykl miesiączkowy.
    Poronienia, problemy z łożyskiem oraz zaburzenia płodu częściej występują u matek palacych. Ponadto, dzieci matek palących są często mniejsze zaraz po urodzeniu i są bardziej podatne na choroby.

    Możesz wnieść istotny wkład w urodzenie zdrowego dziecka przez rzucenie palenia trzy miesiące przed leczeniem zaburzeń płodności.

    Ponadto, badania naukowe wykazały, że nawet jeśli tylko jeden z partnerów pali szansa poczęcia i ciąży zmniejsza się o połowę. Wbrew powszechnym opiniom, bierne palenie może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Dym tytoniowy w powietrzu wewnątrz pomieszczeń zawiera te same toksyczne i rakotwórcze czynniki, co dym bezpośrednio wdychany przez palacza.

    monjaa78, inessa lubią tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starania o zajście w ciążę po poronieniu

    Bezpośrednio po samej utracie ciąży nie zaleca się podejmowania prób zajścia w kolejną. Poronienia często wiążą się z koniecznością wykonania dodatkowych zabiegów, takich jak m.in. łyżeczkowanie (czyszczenie) macicy. Po takim zabiegu macica musi zregenerować wyściółkę (endometrium). Pełne odtworzenie wszystkich mechanizmów i rozpoczęcie owulacji powinno nastąpić w ciągu 1-3 miesięcy. Jeżeli poronienie wystąpiło we wczesnej ciąży i nie było potrzeby wykonywania łyżeczkowania, starania o dziecko można zacząć już po jednym cyklu przerwy.

    Nawracające poronienia dotyczą 1% kobiet. W praktyce klinicznej dwa następujące po sobie poronienia traktuje się jako wskazanie do wdrożenia badań, które mają na celu określenie przyczyny niepowodzeń ciążowych.

    Problem nawracających poronień został dostrzeżony przed około 25 laty. Prowadzone od tego czasu badania skupiają się na dwóch aspektach: określeniu ryzyka kolejnego poronienia, a także ustaleniu przyczyny niepowodzeń oraz ich leczenia. Badania epidemiologiczne potwierdziły, że przebieg pierwszej ciąży ma wpływ na kolejne, i tak u kobiety, która nie była w ciąży lub ma dziecko, ryzyko poronienia wynosi 5%, natomiast u kobiety, u której jedyna dotąd ciąża zakończyła się niepowodzeniem, nawet jeżeli było to poronienie, ryzyko kolejnego niepowodzenia sięga 13-20%. Ryzyko to kumuluje się wraz ze wzrostem liczby poronień, po dwóch wynosi od 18 do 28%, a po trzech lub więcej od 30 do 45%

    peppapig lubi tę wiadomość

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 30 sierpnia 2013, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpływ leków i środków farmakologicznych

    Niektóre leki mogą również wpływać na kobiecą płodność. Należy upewnić się czy zażywane leki, np. te leczące przewlekłe schorzenia, nie wpływają negatywnie na cykl miesiączkowy lub nie stwarzają ryzyka we wczesnej ciąży. Większość leków, których używanie jest niekorzystne w czasie zachodzenia w ciążę, można zastąpić podobnie działającymi z innych, bezpiecznych grup.
    Grupy leków, które mogą stwarzać problemy podczas starań o ciążę lub we wczesnej ciąży

    niektóre szczepienia ochronne,
    antybiotyki,
    leki przeciwbólowe,
    leki dermatologiczne,
    leki ginekologiczne,
    leki przeciwpadaczkowe,
    leki przeciwalergiczne i stosowane w astmie,
    leki nasercowe,
    leki immunosupresyjne,
    leki stosowane w chorobach układu pokarmowego.

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 5 września 2013, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kogutowe porady w stylu babci z placu:

    http://www.astro.uni.torun.pl/~kb/Efemerydy/Cykle.htm

    kalendarz księżycowy:

    http://kalender-365.de/kalendarz-ksiezycowy.php

    Bursztyn, grosza, Iwone, Lucky, samira, pepapig, monjaa78, peppapig lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nawet kupiłam żel wspomagający zajście w ciąże pewnie wiecie o tym..ale łapie się wszystkiego... podobno przedłuża zywotność plemników w środku żeby sobie spokojnie czekały ;) może któraś z dziewczyn używała? i jeszcze zaciążyła? :D :) <3

  • marsylianka Przyjaciółka
    Postów: 79 38

    Wysłany: 28 września 2013, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Conceive Plus? Ja kupiłam też :) Na razie użyłam w jednym cyklu. Jest boski!! Niestety nie mogę się jeszcze pochwalić dwiema kreseczkami, ale kto wie.. :)

    pepapig, malgos741, Reni lubią tę wiadomość

  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 30 września 2013, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marsylianka wrote:
    Conceive Plus? Ja kupiłam też :) Na razie użyłam w jednym cyklu. Jest boski!! Niestety nie mogę się jeszcze pochwalić dwiema kreseczkami, ale kto wie.. :)
    Też go używałam 2 cykle temu- nie zaciążyłam, ale potwierdzam - jest super przyjemny w użyciu...tylko ta cena...:)

    pepapig, malgos741 lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2013, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uzywałam pre seed (drogi ok 50zeta) bo wydawało mi sie że mój śluz nie zawsze taki fajnie ciagnący...Chciałam dopomóc plemniczkom no i sa aplikatorki az 9sztuk ja zuzyłam 3 :D mam nadzieję że pomogło i nie będzie mi potrzebny więcej ani jeden aplikator :D no i że żółnierzyki dały rade w tym cyklu

    malgos741 lubi tę wiadomość

  • LouLou Znajoma
    Postów: 30 24

    Wysłany: 6 października 2013, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żele? Ja nie slyszalam o tym? W aptece sie je kupuje? Dwa rodzaje sa? Napiszcie prosze cos wiecej. Bo ja kimo, ze wisiolka jem, to sluzu prawie wcale nie mam...

  • marsylianka Przyjaciółka
    Postów: 79 38

    Wysłany: 6 października 2013, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LouLou, Conceive Plus kupisz w aptece. Ja kupowałam w tej z plusikiem, ale widziałam, że można też zamówić na doz.pl i odebrać w swojej aptece i wtedy jest taniej niż ja kupowałam na miejscu.

    malgos741 lubi tę wiadomość

  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 12 października 2013, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczytałam dokładnie o suplementacji męskiej i ważne są bardzo ilości przyjmowanych leków. Większość dostępna w aptekach polskich - to śladowe ilości, które są potrzebne w dużo większych dawkach....Ta o dużym stężeniu dostępna na allegro. Podaje przykładowe zalecane dawki:
    - Koenzym Q10 - 300 mg
    - L-karnityna - 2000 mg (2 gr)
    - selen - do 300 ug
    - cynk - do 100 mg
    - witamina C - 1000 mg
    - witamina E - 500 mg
    i jeszcze warto zażywać: l-arginina, tran, magnez+B6

    FZuMp1.png

  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 15 października 2013, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tez sobie taki żel kupię bo mam problemy ze śluzem, prawie go nie widzę.

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • Alis Autorytet
    Postów: 986 4355

    Wysłany: 15 października 2013, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż ma wrogi stosunek do tabletek i wyszukuję mu wszystkie witaminy w postaci naturalnej. Ale chyba pestki dyni i orzechy brazylijskie praktycznie załatwiają sprawę... Robiliśmy dwa badania na przestrzeni jakichś 6-8 tygodni i parametry dla ruchliwości poprawiły się z mocno poniżej normy na w granicach normy.
    Natomiast sama się trochę suplementów boję, bo gdy brałam pregancy care (tabletki dla kobiet starających się zajść - chyba taka nazwa) rozregulował mi się cykl. Zamiast 28 dni nagle zrobiło sie 30-31... No i odstawiłam. Myślę, że spróbuję teraz z żelem, testami owulacyjnymi i kusi mnie castangus.

    aY05p2.png
  • Bozia3 Autorytet
    Postów: 10771 46958

    Wysłany: 18 października 2013, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    • Pluskwica groniasta

    Liczne badania farmakologiczne i kliniczne wskazują, że składniki wyciągu z korzenia i bulwy pluskwicy (m.in. izoflawony) łączą się w organizmie kobiet z receptorami estrogenowymi, co powoduje regulację rozchwianej gospodarki hormonalnej. Stymuluje pracę jajników oraz pomaga przygotować macicę do przyjęcia zapłodnionego jajeczka i zwiększa szanse utrzymania ciąży. Dostępne preparaty: REMIFEMIN, KLIMAKTOBON, KLIMAX.

    • Serdecznik pospolity

    Obejmuje swym działaniem układ nerwowy, krwionośny, a co najważniejsze kobiece narządy rodne. Łagodzi stany napięcia przedmiesiączkowego, wzmacnia ścianki macicy oraz zmniejsza ryzyko wczesnego poronienia i daje większe szanse na właściwy rozwój ciąży. Dostępne preparaty: ZIELE SERDECZNIKA, NERWOBON, HERBATA KALMA FIX.

    • Lukrecja gładka

    Wyciągi z korzenia lukrecji zawierają substancje (saponiny), które swą budową przypominają budową estrogen oraz progesteron. Dzięki temu przyjmowanie wyciągu z korzenia lukrecji poprawia regularność cyklów miesiączkowych. Ponadto pomaga kobietom mającym podwyższony poziom testosteronu i zaniżony poziom estrogenu (PCOS, zespół policystycznych jajników). Dostępne preparaty: LUKRECJA KORZEŃ, LUKRECJA KAPSUŁKI.

    inessa, Niuta, grosza, Lunaris lubią tę wiadomość

    FZuMp1.png

  • Anna39 Ekspertka
    Postów: 191 551

    Wysłany: 21 października 2013, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie,mam pytanko,czy powinnam przerwać picie ziółek(na drożność jajowodów i zioła Sroki nr.3) po 3 miesiącach picia.Gdzieś kiedyś przeczytałam,że po 3 miesiącach przerwa,a u mnie staranka dopiero może w grudniu i to na koniec miesiąca będą,bo znów brak drugiej połowy.
    Więc może zrobić chociaż miesiąc przerwy?jak myślicie dziewczyny.

    781bf18f8a2720294b991893655b2777.png
  • grosza Autorytet
    Postów: 1985 6042

    Wysłany: 21 października 2013, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak po 3 mc-cach trzeba przerwę 1 m-c zrob ić :)

    0bfca738c07d15d024deec4f02710b8b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak siemię lniane ma zdolność regulowania przemiany materii, a to głównie za sprawą dużych ilości kwasów omega-3. Tak więc osoby z zaburzeniami metabolicznymi mogą stracić na wadze (bądź przytyć) kiedy metabolizm zacznie się regulować.
    W naszej diecie mamy bardzo mało kwasów 0mega-3 o zbawiennym dla naszych organizmów działaniu , za to zbyt dużo jest kwasów omega-6 oraz kwasów nasyconych, które są niezdrowe. Należy dążyć do tego, aby stosunek omega-6 : omega-3 był 4 : 1 bądź mniejszy. Siemię lniane zawiera w sobie większość kwasów o strukturze omega-3, i dlatego jest tak korzystne dla naszego zdrowia. Jedna łyżka stołowa siemienia lnianego zawiera 2,1 g kwasu omega-3 LNA. Nie będę rozpisywał się na temat dobroczynnego wpływu kwasów omega-3 na organizm człowieka bo jest tego zbyt wiele. Podam tylko kilka: działanie antynowotworowe, bubulec dla mózgu (60% mózgu składa się z kwasów omega-3), reguluje poziom hormonów, wspomaga leczenie depresji, zapobiega schorzeniom prostaty, wspomaga wzrost mięśni i redukcje tkanki tłuszczowej (podstawa w diecie kulturystów), łagodzi zmiany skórne, osłania i regeneruje błony śluzowe układu pokarmowego, obniża poziom trójglicerydów i LDL, redukuje nadciśnienie tętnicze, przeciwdziała miażdżycy i zawałowi.
    Siemię lniane i olej lniany jest podstawą diety dr Budwig, która za swe osiągnięcia była siedmiokrotnie nominowana do nagrody Nobla.
    Dr Budwig leczyła swoją dietą osoby z rozmaitymi chorobami.
    Podstawę tej diety stanowi tzw. pasta (zmiksowany olej lniany z chudym twarogiem).
    Jednak, aby dieta była skuteczna należy używać jedynie oleju lnianego zimnotłoczonego nieoczyszczonego o wysokiej zawartości kwasów omega-3 (50-60% kwasu alfa-linolenowego). W wielu sklepach są dostępne oleje lniane o niskiej zawartości omega-3 (ok. 5%), które są bez wartości zdrowotnej.
    Należy przypomnieć, że kwasy omega-3 są nietrwałe i ulegają utlenieniu pod wpływem wysokiej temperatury i światła, dlatego olej czy siemię lniane zdecydowanie lepiej jest spożywać na surowo bez podgrzewania czy gotowania.
    Siemię lniane olej lniany zawierają też rekordowe ilości lignanów - 700 razy więcej lignanów niż inne gatunki roślin (lignany - roślinni prekursorzy hormonów tkankowych o właściwościach przeciw nowotworowych).

    Kate 75, Reggina, pepsunieczka lubią tę wiadomość

  • grosza Autorytet
    Postów: 1985 6042

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NATURALNY PROGESTERON W KREMIE

    Naturalny Progesteron w Kremie Natura z pomocą kobiecie W latach 30 naukowcom udało się uzyskać z dzikiego yamu progesteron, mający identyczną budowę chemiczną jak ten wytwarzany w organizmie ludzkim. Krem NPC to progesteron wytwarzany z dzikiego yamu. Ma taką sama budowę chemiczną jak ten produkowany przez ciało ludzkie. W związku z tym nie wywołuje skutkó w ubocznych. Jest on z łatwością metabolizowany a w miarę potrzeby wydalany przez organizm. Można go stosować równocześnie z innymi lekami i preparatami. Od 65 lat z powodzeniem jest stosowany przez lekarzy w USA. Stosowanie naturalnego progesteronu w ilościach fizjologicznych nie hamuje produkcji progesteronu przez organizm. Potrafi on metabolizować naturalną postać progesteronu i w przypadku nadmiaru wydalać. Stosowanie NPC Natures Precise Cream z zawartością naturalnego progesteronu pozwoli przywrócić organizmowi równowagę hormonalną, osiągnąć ogólną poprawę samopoczucia, przypływ energii, lepszy sen, powró t libido, poprawę stanu skóry (mniej sucha i mniej pomarszczona), pełnię zdrowia na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Naturalny progesteron chroni organizm przed szkodliwym działaniem estrogenu, przed skutkami promieniowania, niedotlenienia tkanek i narządó w, a nawet szkodliwym działaniem stresu. Jest bardzo skuteczny w przypadkach zespołu napięcia przedmiesiączkowego, nieregularnego miesiączkowania, objawów menopauzy (uderzeń gorąca, pocenia nocnego, bezsenności, zmian nastroju, depresji, drażliwości),osteoporozy, włókniaków w macicy, endometriozy, depresji poporodowej, cyst jajników, nadciśnienia krwi, pomaga schudnąć. Ma znaczące działanie odmładzające, ponieważ uzupełnienie ubywającego z wiekiem progesteronu pozwala utrzymać skórę w doskonałej młodzieńczej kondycji. Odwraca chemiczne zmiany zachodzące w tkance łącznej i przywraca wiele funkcji starzejącej się skóry. Powoduje, że stara i cienka skóra staje się grubsza i bardziej regularna. Ma również działanie nawilżające. W praktyce oznacza to wygładzenie zmarszczek, uzyskanie efektu sprężystej, jędrnej skóry na całym ciele, wygładzenie zmian celulitowych, a co za tym idzie poprawę samopoczucia i własnego zadowolenia. ZASTOSOWANIE : w okresie premenopauzy, menopauzy, zespole napięcia przedmiesiączkowego, osteoporozie, endometriozie, nieregularnych miesiączkach, mięśniakach macicy, cystach jajników, erozji i dysplazji szyjki macicy, torbielowatym zwyrodnieniu gruczołu sutkowego, po usunięciu macicy, jajników. Profilaktycznie należy stosować 1/4 do 1/2 opakowania kremu od 12 do 26 dnia cyklu, wcierając (przykładowo) 1/2 miarki rano i miarkę wieczorem."cyt
    "cyt
    "INFORMACJE OGÓLNE
    Sprowadzany z USA krem jest produkowany z dzikiego yamu (Discorea Villosa). Znajdująca się w opakowaniu miarka odpowiada objętości 1 łyżeczki do herbaty.
    Data ważności znajduje się na grzebieniu tuby
    (najpierw jest numer partii towaru, a następnie data ważności; np. 01126 06/12 należy odczytać następująco: 01126 – to numer partii towaru, 06/12 oznacza, że w czerwcu 2012 roku kończy się termin przydatności). Sprowadzany krem jest świeżo wyprodukowany i ważny przez dwa lata.
    STOSOWANIE I DAWKOWANIE
    Krem należy wcierać w okolice szyi, twarzy, górnej części klatki piersiowej, wewnętrznej powierzchni ramion i w dłonie.
    Kremu nie należy wcierać w piersi. Za każdym razem krem należy wcierać w inne miejsce, co zapewnia lepsze wchłanianie.
    W im większą powierzchnie skóry wcieramy krem, tym lepiej będzie on wchłonięty. W miejsca, w które stosujemy krem progesteronowy, nie należy wcierać innych kremów, gdyż mogą one utrudniać wchłanianie naturalnego progesteronu.
    Krem należy wcierać po kąpieli lub prysznicu, a nie przed. Opakowanie zawiera 56 gramów kremu, z czego 1,6% (ok. 960 miligramów) stanowi czysty progesteron. Jedna łyżeczka do herbaty zawiera 80 mg progesteronu, 1 łyżeczki do herbaty zawiera 40 mg progesteronu, 1 łyżeczki zawiera 20 mg progesteronu, zaś 1/8 łyżeczki – 10 mg progesteronu. Całe opakowanie zawiera 12 łyżeczek kremu (czyli 48 zamieszczonych miarek).
    Ponieważ wiele pacjentek zaczyna stosowanie progesteronu po wielu latach niedoboru tego hormonu w organizmie
    oraz z powodu tego, że w początkowej fazie kuracji progesteron będzie gromadził się w tkance tłuszczowej, dobrze jest rozpocząć leczenie stosując jedno opakowanie na miesiąc przez okres dwóch miesięcy. Po dwóch miesiącach można zredukować dawkę
    i stosować jedno opakowanie przez dwa – trzy miesiące. Zdolność wchłaniania kremu i wykorzystania go przez organizm jest inna
    u każdej kobiety, dlatego należy dostosować wielkość dawki do indywidualnych potrzeb.
    Każdorazowa dawka kremu nie musi być idealnie taka sama. Naturalny progesteron jest wchłaniany przez podskórną tkankę tłuszczową, a następnie sukcesywnie uwalniany do krwi. Stad mimo stosowania zróżnicowanych ilościowo dawek dziennych, organizm otrzymuje mniej więcej stałą ilość progesteronu. Prawidłowa dawka progesteronu to ta, która daje efekty, przynosi ulgę, usuwa niekorzystne objawy. Należy doświadczalnie ustalić właściwą ilość stosowanego kremu poprzez stopniowe redukowanie dawki i ustalenie jej na najmniejszym skutecznym leczniczo, usuwającym nieprzyjemne objawy i utrzymującym pożądane efekty poziomie. Po pewnym okresie stosowania kremu każda kobieta będzie w stanie określić dawkę, która jej pomaga.
    Krem najlepiej stosować dwa razy dziennie (rano i wieczorem – najlepiej przed snem) w ilości 1/8 do 1 łyżeczki od herbaty dziennie.
    Jak długo powinniśmy stosować progesteron?. Ponieważ ma on wiele zalet i nie powoduje działań ubocznych, nie ma potrzeby odstawiać go. Powinien być stosowany do późnych lat życia.
    Sposób stosowania kremu zależy przede wszystkim od tego, czy kobieta jeszcze miesiączkuje, czy też nie. Kobiety miesiączkujące mające 28 dniowe cykle powinny stosować krem od 15 do 26 dnia cyklu. Kobiety mające cykle dłuższe lub krótsze powinny zacząć stosować krem na 2 tygodnie przed oczekiwaną menstruacją, stosować go przez 12 dni i zaniechać jego stosowania
    na 2 dni przed oczekiwaną menstruacją. Kobiety mające 30 dniowe cykle powinny stosować krem z progesteronem
    od 17 do 28 dnia cyklu. Kobiety mające 26 dniowe cykle powinny stosować krem od 13 do 24 dnia cyklu.
    KOBIETY MIESIĄCZKUJĄCE
    Krem należy stosować od 15 do 26 dnia cyklu miesiączkowego u kobiet mających 28 dniowe cykle. Pierwszy dzień cyklu
    to pierwszy dzień miesiączki. Jeżeli krwawienie zacznie się przed 26 dniem (lub przed dniem, w którym powinno się normalnie zacząć), należy odstawić progesteron, odliczyć 15 dni i zacząć ponownie stosować krem.
    KOBIETY W OKRESIE PREMENOPAUZY, MAJĄCE CYKLE BEZOWULACYJNE (MIESIĄCZKUJĄCE, NIE MAJĄCE OWULACJI)
    Należy stosować 1 - 1 opakowania kremu od 15 do 26 dnia cyklu, wcierając (przykładowo) 1/8 łyżeczki od herbaty
    rano i 1 łyżeczki od herbaty wieczorem. Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki. Jeżeli krwawienie zacznie się przed
    26 dniem (lub przed dniem, w którym powinno się normalnie zacząć) należy odstawić progesteron, odliczyć 15 dni i zacząć znów stosować krem.
    KOBIETY MIESIĄCZKUJĄCE, PRZYJMUJĄCE PREPARATY ESTROGENOWE
    W Momocie rozpoczęcia kuracji progesteronem należy zredukować dawkę estrogenu o połowę. Co dwa miesiące należy ponownie redukować dawkę estrogenu o połowę. Estrogen możemy w ten sposób wyeliminować po 5-6 miesiącach od momentu rozpoczęcia stosowania progesteronu. Stopniowe eliminowanie estrogenu jest konieczne, gdyż jego gwałtowne odstawienie może powodować uderzenia gorąca oraz szybką utratę masy kostnej.
    KOBIETY PO MENOPAUZIE (NIE MIESIĄCZKUJĄCE) NIE PRZYJMUJĄCE PREPARATÓW ESTROGENOWYCH
    Krem należy stosować przez okres dwóch do trzech tygodni każdego miesiąca. Najwygodniej stosować go od 1 do 14 lub 21 dnia każdego miesiąca, a następnie zrobić przerwę do końca miesiąca. Od pierwszego dnia następnego miesiąca rozpoczynamy kurację od nowa.
    KOBIETY PO MENOPAUZIE (NIE MIESIĄCZKUJĄCE) PRZYJMUJĄCE PREPARATY ESTROGENOWE
    W chwili rozpoczęcia kuracji progesteronem należy zredukować dawkę estrogenu o połowę. Zaniechanie tego może spowodować nawrót dominacji estrogenu, co może trwać do dwóch miesięcy. Co dwa miesiące należy redukować dawkę progesteronu o połowę. Estrogen możemy wyeliminować po 5-6 miesiącach od rozpoczęcia kuracji progesteronem.
    W okresie stopniowej redukcji estrogenu, estrogen i progesteron mogą być stosowane przez 24-25 dni każdego miesiąca
    z 5-7 dniową przerwą bez obydwu hormonów.
    KOBIETY PO MENOPAUZIE STOSUJĄCE ESTROGENY I PROGESTAGENY
    Powinny one odstawić progestageny z chwilą rozpoczęcia kuracji progesteronem, a dawkę estrogenu zmniejszyć o połowę. Potem zmniejszać dawkę estrogenu o połowę co 2-3 miesiące. Około 5-6 miesiąca odstawić całkiem estrogeny.
    ZESPÓŁ NAPIĘĆ PRZEDMIESIĄCZKOWYCH
    Należy używać krem od 15 do 26 dnia cyklu, przez dwa kolejne miesiące zużywając jedną tubkę kremu miesięcznie. Po tym okresie dawkę leku można zmniejszyć.
    OSTEOPOROZA
    Osoby mające osteoporozę mogą mierzyć postępy leczenia badając gęstość kości. Jeżeli ktoś stosuje pół opakowania kremu miesięcznie i po roku gęstość kości wzrasta, to znaczy że stosowana dawka jest wystarczająca. Jeżeli ktoś stosuje jedno opakowanie miesięcznie i wyniki badania gęstości kości są dobre, może obniżyć dawkę do pół opakowania miesięcznie
    i sprawdzić wyniki po roku.
    ENDOMETRIOZA
    Stosowanie naturalnego progesteronu daje znaczące sukcesy w leczeniu endometriozy. Krem należy stosować
    od 6 do 26 dnia cyklu, zużywając pół opakowania kremu tygodniowo przez trzy tygodnie, zaprzestając smarowania tuż przed oczekiwaną miesiączką. Wraz ze zmniejszeniem się dolegliwości bólowych należy redukować ilość stosowanego leku
    do najmniejszej skutecznej dawki. Po 6 miesiącach można zmniejszyć dawkę do 1 opakowania na miesiąc.
    NIEREGULARNE MIESIĄCZKI
    Określenie to dotyczy braku miesiączki, zbyt długo trwających miesiączek, zbyt obfitych miesiączek, zbyt często występujących miesiączek lub krwawienia między miesiączkami. W każdym z powyższych przypadków stosujemy krem od 15 do 26 dnia każdego cyklu. W ciągu trzech miesięcy miesiączki staną się bardziej regularne.
    MIĘŚNIAKI MACICY
    Należy wcierać krem od 15 do 26 dnia cyklu. Pół opakowania kremu na jeden miesiąc zwykle wystarcza.
    Zapobiega to rozrostowi mięśniaków i często powoduje ich cofanie. Po menopauzie mięśniaki ulegają zanikowi.
    CYSTY JAJNIKÓW
    Należy stosować naturalny progesteron od 6 do 26 dnia cyklu, przez 2-3 cykle. Wystarczy jedno opakowanie na miesiąc.
    EROZJA I DYSPLAZJA SZYJKI MACICY
    Wcieramy krem progesteronowy od 15 do 26 dnia cyklu. Wystarczy jedno opakowanie na miesiąc.
    Kuracja ta przywróci normalny stan nabłonka szyjki macicy w ciągu dwóch miesięcy.
    TORBIELOWATE ZWYRODNIENIE GRUCZOŁU SUTKOWEGO
    Stosujemy jedno opakowanie progesteronu od 15 do 26 dnia cyklu. W wyniku kuracji choroba ustępuje w ciągu około 3miesięcy.
    HISTEREKTOMIA (USUNIECIE MACICY), USUNIECIE JAJNIKÓW
    Całkowita histerektomia polega na operacyjnym usunięciu macicy i jajników. Kobiety te natychmiast wchodzą
    w menopauzę chirurgiczną.
    W tym wypadku naturalny progesteron może przywrócić zaburzoną równowagę hormonalną. Bezpośrednio
    po operacji przez okres dwóch miesięcy należy zużywać po jednym opakowaniu kremu na miesiąc smarując się przez pierwsze trzy tygodnie robiąc przerwę w czwartym tygodniu. Po dwóch miesiącach takiego leczenia, należy zmniejszyć dawkę
    do 1 opakowania kremu na miesiąc. Jeżeli kobieta przyjmuje estrogeny, to z chwilą rozpoczęcia kuracji progesteronem powinna zredukować dawkę estrogenu o połowę. Co dwa miesiące należy ponownie redukować dawkę estrogenu aż do całkowitego odstawienia po około 5 miesiącach. Jednocześnie cały czas stosujemy progesteron. Takie leczenie daje bardzo dobre wyniki. Kobiety, które mają jajniki, ale usunięto im macicę, powinny stosować od 1 do 1 opakowania kremu miesięcznie, smarując
    się nim od 15 do 26 dnia cyklu. Dzienne dawki będą wynosić na przykład 1/8 łyżeczki herbaty kremu rano i 1 łyżeczki od herbaty kremu wieczorem.
    STOSOWANIE NATURALNEGO PROGESTERONU PRZEZ MĘŻCZYZN
    Należy wcierać 1/8 łyżeczki od herbaty kremu czyli 1 załączonej miarki jeden raz dziennie. W tym wypadku jedno opakowanie kremu wystarcza na około 3 miesiące. Krem należy wcierać w okolice szyi, twarzy, górnej części klatki piersiowej, wewnętrznej powierzchni ramion i w dłonie. Za każdym razem należy wcierać krem w inne miejsce, co zwiększa wchłanianie.
    "cyt

    0bfca738c07d15d024deec4f02710b8b.png
  • grosza Autorytet
    Postów: 1985 6042

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cyt "W leczeniu zaburzeń płodności spowodowanych zbyt małą liczbą plemników stosuje się głównie macę, żeń-szeń i eleuterokok - pobudzają produkcję testosteronu i zwiększają intensywność spermatogenezy. Ekstrakt z macy dodatkowo zwiększa ich żywotność.

    ZIOŁA DLA PANÓW
    1. Żeń-szeń - pobudza aktywność seksualna i tonizuje. Zwiększa liczbę plemników w nasieniu.
    2. Witania ospała (withania somnifera) - indyjski żeń-szeń. Ma podobne do niego właściwości
    3. Palma sabalowa - pomocna w leczeniu niepłodności związanej z chorobami prostaty (przerost i zapalenie gruczołu krokowego). Pomaga w zaburzeniach erekcji, działa tonizująco na narządy rozrodcze i układ moczowo - płciowy.
    4. Śliwa afrykańska - poprawia płodność w przypadkach chorób prostaty.
    5. Miłorząb - działa korzystnie w przypadkach niepłodności na tle zaburzeń krążeniowych.
    6. Głóg - działa tonizująco na krążenie i przeciwutleniająco. Może by skuteczny w przypadkach nadciśnienia tętniczego i problemów z krążeniem żylnym.
    7. Kolcorośl - poprawia funkcje nadnerczy, podnosi poziom testosteronu. Korzystnie wpływa na wątrobę, która metabolizuje hormony i bierze udział w regulacji ich stężenia we krwi.
    8. Czosnek - chroni plemniki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Stosowany jest także w leczeniu impotencji.
    9. Lukrecja - działa tonizująco na nadnercza i układ rozrodczy, może też zwiększać aktywność hormonalną.
    10. Turnera - używana jest głównie do wzmocnienia popędu płciowego u mężczyzn i kobiet.
    11. Chamaelirium luteum - działa tonizująco na układ rozrodczy. jest pomocne w leczeniu impotencji.
    12. Zioła chińskie - poprawiając krążenie i wzmacniają wątrobę, powodują wzrost liczby i ruchliwości plemników w nasieniu. Aby otrzymac dla siebie odpowiednią mieszankę ziół, należy skontaktowac się z zielarzem lub specjalistą medycyny orientalnej (w internecie można znaleźć strony takich specjalistów)
    13. Czerwona koniczyna - doskonale oczyszcza krew usuwając toksyny, przedłuża żywotność spermy.
    14. Lubczyk - pobudza popęd płciowy."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2014, 07:01

    0bfca738c07d15d024deec4f02710b8b.png
  • Olena Autorytet
    Postów: 694 2656

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ocet jabłkowy odkwasza organizm, przygotowuje właściwe ph by zarodek mógł się zagnieździć. Należy pić 2 łyżki octu winnego rozpuszczone w 1 litrze wody. popijać w ciągu całego dnia.

    Dorka71, Manieczka86, grosza lubią tę wiadomość

    590040cb82960119f78e126c9419cb34.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ