X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 3 miesiące anty na zajście w ciąże!!!
Odpowiedz

3 miesiące anty na zajście w ciąże!!!

Oceń ten wątek:
  • Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 18 marca 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabletki antykoncepcyjne sztucznie regulują gospodarkę hormonalną, często po ich stosowaniu potrzeba czasu aż organizm sam nauczy się w odpowiednim czasie wydzielać potrzebne hormony. Dodatkowo tabletki antykoncepcyjne upośledzają wchłanianie kwasu foliowego, powodując tym samym jego znaczne niedobory. A co za tym idzie wzrasta ryzyko wystąpienia u dziecka wad cewy nerwowej. Dlatego po odstawieniu HTZ powinniśmy odczekać minimum 3 miesiące do poczęcia dziecka. Potrzeba czasu na wyregulowanie pracy hormonów oraz pokrycie niedoborów kwasu foliowego.

    Pozdrawiam.

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

  • totsima Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 26 marca 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na mnie wlasnie to podzialalo.
    nigdy wczesniej nie bralam anty, wtedy zaczelam, bo umieralam przez miesiaczki. bralam przez 3 miesiace i mialam brac dalej, tylko mama mi wyslala poczta nastepne opakowanie i nie doszlo, wiec przerwalam i wlasnie wtedy zaciazylam z moim synem (w 1 lub 2 cyklu).
    potem zrobilam taka 3 miesieczna kuracje na ponowne zaciazenie i niestety do dzisiaj sie nie udaje...

    . lata staran o rodzenstwo . moze kiedys jeszcze bedzie nam dane :) powodzenia dziewczyny!
  • Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 29 marca 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totsima, a konsultowałaś się z lekarzem? Być może wydzielanie któregoś z hormonów nie jest prawidłowe i potrzebne jest inne leczenie farmakologiczne. Niestety, problem z zajściem w ciążę ma coraz więcej kobiet. Często bez jasnej przyczyny. Ale mimo to trzeba być dobrej myśli, w końcu medycyna cały czas idzie do przodu i pokonuje coraz więcej przeszkód stojących na drodze przyszłych mam.

    Pozdrawiam.

  • RIP + ? Znajoma
    Postów: 20 16

    Wysłany: 29 marca 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam diane przez 3 lata z jedną 3 miesiączną przerwą. Po odstawieniu tuż przed ślubem zaszłam w ciążę w drugim cyklu, bez starań właściwie, bo chcielismy mieć dziecko w przyszłości, ale wydawało nam się że to nie takie proste, a jednak. Teraz staramy się 2 lata i 3 miesiące o rodzeństwo i nic. Po porodzie nie brałam żadnych tabletek, a teraz też się nad tym zastanawiałam czy to nie byłby jakiś sposób, ale myślę że to wszystko kwestia szczęścia i nie spinania się.
    Badałam się, hormony w normie, wczoraj miałam robione HSG i jestem drożna chociaż lekarz stwierdził że coś było przypchane, bo bardzo mnie bolało (zrosty po cc być może).
    No i cóż, zobaczymy, jak to nie pomoże to już nie wiem, chyba dam sobie spokój, ale na anty raczej się nie zdecyduję

    It make's me fighter...
  • katarta Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 31 marca 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_inofolic wrote:
    Totsima, a konsultowałaś się z lekarzem? Być może wydzielanie któregoś z hormonów nie jest prawidłowe i potrzebne jest inne leczenie farmakologiczne. Niestety, problem z zajściem w ciążę ma coraz więcej kobiet. Często bez jasnej przyczyny. Ale mimo to trzeba być dobrej myśli, w końcu medycyna cały czas idzie do przodu i pokonuje coraz więcej przeszkód stojących na drodze przyszłych mam.

    Pozdrawiam.

    dokładnie tak, przecież jeszcze do nie dawna nie było suplementów takich jak chociażby inofolic a na pewno jest ileś procent kobiet którym pomogło, zobaczymy za kilka lat może będzie jak w matrixie i niebieska tabletka to chłopiec a czerwona(różowa) to dziewczynka

    AGA 30 lubi tę wiadomość

  • Myszka92 Koleżanka
    Postów: 56 36

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam cykle bardzo długie i bezowulacyjne musze prawie za każdym razem wywoływać @ i dostałam anty. na 3 miesiące a potem mamy się od razu starać o dzidzie. Zaczęłam brać te tabletki bo nie widze jak narazie innego wyjścia mam nadzieje że po tych tabletkach w końcu coś "zaskoczy"

    eiktqqmzikxo0dgo.png
  • totsima Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 2 kwietnia 2014, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podstawowe hormony sa ok, ale wyniki meza sa ponizej normy - trzeba bedzie powtorzyc

    . lata staran o rodzenstwo . moze kiedys jeszcze bedzie nam dane :) powodzenia dziewczyny!
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiele słyszałam i czytałam, że po anty hop=siup i jest ciąża, ja własnie brałam anty (novynette) 3 cykle po poronieniu i niby to też po to żeby szybciej zajść po odstawieniu bo o 1 ciążę staraliśmy się prawie 3 lata...no i co 1cs pp i po odstawieniu anty okazał się w 90% bezowulacyjny...ale wszystkiego dokładnie co i jak tam się porobiło dowiem się już za 4 dni..byle wytrwac do pn <3 miłego dnia :)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • Myszka92 Koleżanka
    Postów: 56 36

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    achh.... każdy organizm jest inny

    eiktqqmzikxo0dgo.png
  • pasza Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pszczola2000 wrote:
    no i skończyłam kurację ;] zabieramy się do działania.

    Witam. Jestem tu nowa i baaardzo ciekawa :)
    Pszczółko, czy się udało?

    bez podpisu
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ