Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Accofil - wszystko na jego temat
Odpowiedz

Accofil - wszystko na jego temat

Oceń ten wątek:
  • Nadziejka94 Ekspertka
    Postów: 171 139

    Wysłany: 30 stycznia 2024, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    👍 Daj znać jak Ci poszło



    Ufff, dzięki Twojej pomocy jakoś poszło, wygląda to tak, że ta druga gruba czarna linia na insulinówce wypada na 0,2 to wtedy jest ok i po równo, mam tylko nadzieję, że jak przelewałam po 2 razy do insulinówki to lek nie straci sterylności i będzie ok 🙆🏼‍♀️ nie wiem sama czy nie lepiej rozrobić kolejny czy tak będzie ok bo kilka razy zdejmowałem igłę i zakładałam ponownie 🤦🏼‍♀️ nowicjusz 🙈

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 30 stycznia 2024, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka94 wrote:
    Ufff, dzięki Twojej pomocy jakoś poszło, wygląda to tak, że ta druga gruba czarna linia na insulinówce wypada na 0,2 to wtedy jest ok i po równo, mam tylko nadzieję, że jak przelewałam po 2 razy do insulinówki to lek nie straci sterylności i będzie ok 🙆🏼‍♀️ nie wiem sama czy nie lepiej rozrobić kolejny czy tak będzie ok bo kilka razy zdejmowałem igłę i zakładałam ponownie 🤦🏼‍♀️ nowicjusz 🙈
    Cieszę się, że się udało. Ja od razu zdejmowałam igły ze wszystkich 3 insulinówek, wlewałam do jednej, zakładałam na nią igłę i przelewałam, ale jak mi w tej pierwszej za mało wyszło, to trzeba było zdjąć i dolać z innej. Myślę, że jak lek przechodzi tylko z ampułkostrzykawki do insulinówek, i pomiędzy insulinówkami, to jest ok. Trzeba tylko uważać, żeby igły zamykać osłonkami a podczas przelewania niczego tymi igłami nie dotykać. Później będzie łatwiej, na początku najtrudniej.

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • Nadziejka94 Ekspertka
    Postów: 171 139

    Wysłany: 30 stycznia 2024, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Cieszę się, że się udało. Ja od razu zdejmowałam igły ze wszystkich 3 insulinówek, wlewałam do jednej, zakładałam na nią igłę i przelewałam, ale jak mi w tej pierwszej za mało wyszło, to trzeba było zdjąć i dolać z innej. Myślę, że jak lek przechodzi tylko z ampułkostrzykawki do insulinówek, i pomiędzy insulinówkami, to jest ok. Trzeba tylko uważać, żeby igły zamykać osłonkami a podczas przelewania niczego tymi igłami nie dotykać. Później będzie łatwiej, na początku najtrudniej.


    Mam taką nadzieję 😊 dziękuję Ci za pomoc 🥰

  • mi.nu Autorytet
    Postów: 373 180

    Wysłany: 2 lutego 2024, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po badaniach hormonalnych i beta-HCG. Dziś 6dpt 5-dniowej blastocysty. Morfologia też zrobiona ale wyniki dopiero po południu.

    Beta 1.8 chyba nie ma już nadziei 😥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2024, 10:22

    Ona i On '84
    2011 córka, ciąża naturalna
    2013-2019 💔 4 poronienia,
    V Leiden heterozygota, MTHFR homozygota, PAI-1 homozygota, on i ona kariotypy OK
    05.2021 Klinika leczenia niepłodności
    AMH 0,3 decyzja o KD, parametry nasienia OK, 12KD ->mamy 5❄️
    07.2022 I FET beta 0, PGT-A ok; Acard, Clexane
    08.2023 II FET beta 0, PGT-A ok; Acard, Clexane
    01.2024 III FET beta 0, PGT-A ok, wlew GCS-F, Encorton, Accofil, Intralipid, Acard, Clexane
    04.07.2024 IV FET beta 0, wlew IG 15g, Encorton, Acard, Clexane
    31.07.2024 V FET beta 0, wlew IG 20g, Encorton,Acard, Ovitrelle, Clexane
    12.2024 KD, 6 komórek, brak zarodków
    01.2025 KD, 6 komórek, brak zarodków
    ❌02.2025 adenomioza-antybiotyki,Diphereline 3mce
    18.06.2025 transfer AZ, beta 0, ❄️ 4.2.2
    17.07.2025 drugie podejście AZ, beta 0 ❄️6.1.1
    08-11.25 Diphereline 😱
    10.25 Dr Jarosz
    11.12.25 💔 transfer AZ, 6dpt beta 0, ❄️ 6.1.1 po PGTA: Accofil,Prograf,Encorton,Acard,Clexane,Besins, Utrogestan,Estrofem, Nospa Forte
  • Tali Autorytet
    Postów: 387 341

    Wysłany: 2 lutego 2024, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi.nu wrote:
    Jestem po badaniach hormonalnych i beta-HCG. Dziś 6dpt 5-dniowej blastocysty. Morfologia też zrobiona ale wyniki dopiero po południu.

    Beta 1.8 chyba nie ma już nadziei 😥
    Nie znam się aż tak, ale wydaje się ze 6 dpt to jednak moze za wcześnie na wyrokowanie. Może ta beta ruszy. Nie chcę Ci dawać fałszywych nadziei ale i tak pewnie powtórzysz badanie i dopóki tego nie zrobisz, szansa zawsze jest. Pytanie dodatkowe czy liczysz dzień transferu jako dzień 0 czy dzień 1? Bo różnie dziewczyny liczą. Lekarze zresztą też.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2024, 14:29

    mi.nu lubi tę wiadomość

    08.2020 wykryta endometrioza III/IV stopień
    10.2020 choroba Hashimoto
    06.2021 starania - naturalnie
    03.2022 AMH 1.72
    IVF nr 1.
    17.05.2022 💉 Gonal 150 + 💉Mensinorm 75
    23.05.2022 przerwany protokół - pojawienie się torbiela 4 cm
    IVF nr 2.
    27.06 rozpoczęcie długiego protokołu
    19.09 Gonapeptyl Daily 💉 + Harmonet 💊
    27.09 Gonapeptyl Daily 💉 + Gonal 250 + Mensinorm 75💉
    10.10 Ovitrelle 💉
    12.10 PUNKCJA! 🤗
    17.10 7 x ❄️ 😊
    Maj 2023: estrofem, duphaston, cyklogest, prolutex
    15.05. FET ❄️ 4.1.1, beta: 0
    7.06. Histeroskopia nr.1 CD138 - 10/1
    04.09. FET ❄️ 5.2.2., beta: 0
    (❄️ 4.1.1 zdegenerował podczas rozmrażania)
    27.11. FET ❄️ 3.2.2 (accofil, encorton, intralipid)
    beta: 9dpt 110; 11 dpt 287, 17dpt 4892
    21.12. Mamy ❤️
    29.07.2024 Jest Nasz Synek 👧

    2025:
    17.09. FET ❄️ 3.2.2
    beta: 8dpt 217; 10dpt: 465; 21dpt 17120
    21.10. Mamy ❤️
  • mi.nu Autorytet
    Postów: 373 180

    Wysłany: 2 lutego 2024, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tali wrote:
    Nie znam się aż tak, ale wydaje się ze 6 dpt to jednak moze za wcześnie na wyrokowanie. Może ta beta ruszy. Nie chcę Ci dawać fałszywych nadziei ale i tak pewnie powtórzysz badanie i dopóki tego nie zrobisz, szansa zawsze jest. Pytanie dodatkowe czy liczysz dzień transferu jako dzień 0 czy dzień 1? Bo różnie dziewczyny liczą. Lekarze zresztą też.
    Miałam dziś weryfikacje hormonów i w mojej klinice też już wtedy robią pierwszą betę. Kolejna weryfikacja w środę 7.02 i znów hormony i beta. Dzień transferu to dzień 0.

    Ona i On '84
    2011 córka, ciąża naturalna
    2013-2019 💔 4 poronienia,
    V Leiden heterozygota, MTHFR homozygota, PAI-1 homozygota, on i ona kariotypy OK
    05.2021 Klinika leczenia niepłodności
    AMH 0,3 decyzja o KD, parametry nasienia OK, 12KD ->mamy 5❄️
    07.2022 I FET beta 0, PGT-A ok; Acard, Clexane
    08.2023 II FET beta 0, PGT-A ok; Acard, Clexane
    01.2024 III FET beta 0, PGT-A ok, wlew GCS-F, Encorton, Accofil, Intralipid, Acard, Clexane
    04.07.2024 IV FET beta 0, wlew IG 15g, Encorton, Acard, Clexane
    31.07.2024 V FET beta 0, wlew IG 20g, Encorton,Acard, Ovitrelle, Clexane
    12.2024 KD, 6 komórek, brak zarodków
    01.2025 KD, 6 komórek, brak zarodków
    ❌02.2025 adenomioza-antybiotyki,Diphereline 3mce
    18.06.2025 transfer AZ, beta 0, ❄️ 4.2.2
    17.07.2025 drugie podejście AZ, beta 0 ❄️6.1.1
    08-11.25 Diphereline 😱
    10.25 Dr Jarosz
    11.12.25 💔 transfer AZ, 6dpt beta 0, ❄️ 6.1.1 po PGTA: Accofil,Prograf,Encorton,Acard,Clexane,Besins, Utrogestan,Estrofem, Nospa Forte
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 2 lutego 2024, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi.nu wrote:
    Jestem po badaniach hormonalnych i beta-HCG. Dziś 6dpt 5-dniowej blastocysty. Morfologia też zrobiona ale wyniki dopiero po południu.

    Beta 1.8 chyba nie ma już nadziei 😥
    Trzeba tą betę powtórzyć, fakt nie wygląda dobrze, ale forum różne historie widziało 🙏🍀

  • mi.nu Autorytet
    Postów: 373 180

    Wysłany: 2 lutego 2024, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Trzeba tą betę powtórzyć, fakt nie wygląda dobrze, ale forum różne historie widziało 🙏🍀
    Po Twojej stopce widzę że u Ciebie zupełnie inne wyniki bety były. Jestem załamana 😭

    Ona i On '84
    2011 córka, ciąża naturalna
    2013-2019 💔 4 poronienia,
    V Leiden heterozygota, MTHFR homozygota, PAI-1 homozygota, on i ona kariotypy OK
    05.2021 Klinika leczenia niepłodności
    AMH 0,3 decyzja o KD, parametry nasienia OK, 12KD ->mamy 5❄️
    07.2022 I FET beta 0, PGT-A ok; Acard, Clexane
    08.2023 II FET beta 0, PGT-A ok; Acard, Clexane
    01.2024 III FET beta 0, PGT-A ok, wlew GCS-F, Encorton, Accofil, Intralipid, Acard, Clexane
    04.07.2024 IV FET beta 0, wlew IG 15g, Encorton, Acard, Clexane
    31.07.2024 V FET beta 0, wlew IG 20g, Encorton,Acard, Ovitrelle, Clexane
    12.2024 KD, 6 komórek, brak zarodków
    01.2025 KD, 6 komórek, brak zarodków
    ❌02.2025 adenomioza-antybiotyki,Diphereline 3mce
    18.06.2025 transfer AZ, beta 0, ❄️ 4.2.2
    17.07.2025 drugie podejście AZ, beta 0 ❄️6.1.1
    08-11.25 Diphereline 😱
    10.25 Dr Jarosz
    11.12.25 💔 transfer AZ, 6dpt beta 0, ❄️ 6.1.1 po PGTA: Accofil,Prograf,Encorton,Acard,Clexane,Besins, Utrogestan,Estrofem, Nospa Forte
  • Mysza95 Autorytet
    Postów: 536 920

    Wysłany: 2 lutego 2024, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na początku przelewałam po 5 insulinówek czyli 1=1/10ml, ale zorientowałam sie przedwczoraj, że jak robię zastrzyk to część leku zostaje w tym 'czubku' igły/strzykawki.. no i ogólnie jesli daje sobie tylko 1/10 a jeszcze prawie połowa zostaje uznałam, ze chyba lepiej przelac do 1 insulinówki i zmieniac igły..
    Czy wy tez zauważyłyście ten pozostały płyn w tym łączeniu igła-strzykawka?

    26.08. 💉 pobranie - 🥚17 -> 14 dojrzałych -> zapłodniono 8 zarodków -> mamy 4 ❄️❄️❄️❄️
    PGTa - zostały tylko ❄️❄️ 5.1.1., 5.2.3.

    ❄️ I Transfer 30.10., cykl naturalny
    ciąża biochemiczna 💔💔💔

    ❄️ II Transfer 24.01. cykl naturalny z ovitrelle; accofil, clexane
    5dpt 16,7 🍀 7dpt 76,4 🤞 9dpt 265❤️ 12dpt 873 😍 15dpt 2372🚀
    19dpt 8938🐭 GS 1,2cm YS 0,31cm
    28dpt 55634 CRL 8,5mm FHR 145 💓
    8w5 CRL 2,2cm FHR 180
    12w0 CRL 6cm, I prenatalne, niskie ryzyko
    20w4 426g, II prenatalne
    29w4 1428g III prenatalne

    39w1 M. jest z nami 💙 05.10.2024 l 3580g l 56cm l

    Aktualnie - wpadkowa ciąża naturalna 🥹😍

    age.png
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 2 lutego 2024, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza95 wrote:
    Ja na początku przelewałam po 5 insulinówek czyli 1=1/10ml, ale zorientowałam sie przedwczoraj, że jak robię zastrzyk to część leku zostaje w tym 'czubku' igły/strzykawki.. no i ogólnie jesli daje sobie tylko 1/10 a jeszcze prawie połowa zostaje uznałam, ze chyba lepiej przelac do 1 insulinówki i zmieniac igły..
    Czy wy tez zauważyłyście ten pozostały płyn w tym łączeniu igła-strzykawka?
    Tak, widziałam że zostaje i jak już podzieliłam lek to robiłam w ten sposób: insulinówka igłą do góry, pstrzyczki aby płyn opadł, wciągałam odrobinę powietrza, potem igłą w dół, pstrzyczki aż płyn będzie od strony igły, wbijamy w skórę i wstrzykujemy lek, ta odrobina powietrza przepycha cały lek do skóry, a jeśli wstrzykniemy tą troszeczkę powietrza to nic się nie stanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2024, 17:28

    Miphuhiz, Victoria85 lubią tę wiadomość

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 2 lutego 2024, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi.nu wrote:
    Po Twojej stopce widzę że u Ciebie zupełnie inne wyniki bety były. Jestem załamana 😭
    Musisz powtórzyć 🙏🍀niestety z podobną wartością w tym dniu mi się nie udało w poprzednim podejściu, teraz moje bety też nie napawaly optymizmem, bo jednak były niższe od wartości jakie statystycznie tutaj widzimy.

  • Nadziejka94 Ekspertka
    Postów: 171 139

    Wysłany: 4 lutego 2024, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak zrobię zastrzyk z accofilu dziś o 17 to jutro rano o 7 mogę zrobić badanie krwi czy za wcześnie ? Lekarka mówiła tylko, że co 2 dawka ale nie wiem czy nie będzie za wcześnie jak myślicie?

  • Victoria85 Ekspertka
    Postów: 218 205

    Wysłany: 4 lutego 2024, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka94 wrote:
    Dziewczyny jak zrobię zastrzyk z accofilu dziś o 17 to jutro rano o 7 mogę zrobić badanie krwi czy za wcześnie ? Lekarka mówiła tylko, że co 2 dawka ale nie wiem czy nie będzie za wcześnie jak myślicie?
    Z tego co czytam tu na forum i na grupach fb są dwie szkoły - albo robimy morfo właśnie następnego dnia (tak jak piszesz, po ok. 12 h) żeby zobaczyć na ile max. wybija leukocyty, albo robimy morfo w dniu podania następnej dawki, żeby zobaczyć do ilu leukocyty i neutrofile spadają i czy dawka nie jest za mała. Ja łącze te dwie metody 😁 i robię morfo razem z progiem na przykład, raz wypada tak, raz tak.

    Starania od 08.2019 r.
    ▶️6 x IVF, 8 x ET (1 x cb, 1 x🤰9tc 💔)
    ▶️ET nr 9 - 02.2024 2ba 🤰💙👶 🥰
    ❄️ 1bb
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 4 lutego 2024, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka94 wrote:
    Dziewczyny jak zrobię zastrzyk z accofilu dziś o 17 to jutro rano o 7 mogę zrobić badanie krwi czy za wcześnie ? Lekarka mówiła tylko, że co 2 dawka ale nie wiem czy nie będzie za wcześnie jak myślicie?
    A jak często masz brać accofil? Ja brałam co drugi dzień i moja lekarka morfologię kazała robić rano,trgo dnia w którym podaję lek-czyli drugi dzień po. Np zastrzyk w poniedziałek wieczorem, to morfologia w środę rano. Jeśli wynik leukocytów poniżej 25 tys to kolejna dawka bez zmian, czyli w środę wieczorem. Czy lekarz nie mówił kiedy dokładnie robić morfologię?
    Jeśli masz dawkowanie codziennie, to nie masz wyjścia i lekarz będzie wiedział, jak zinterpretować wyniki. Ale jak co dwa dni, to wynik będzie zawyżony.

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • mi.nu Autorytet
    Postów: 373 180

    Wysłany: 5 lutego 2024, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9dpt beta 1 😭 nie mam już siły ciągnąć tego dalej... 💔

    Ona i On '84
    2011 córka, ciąża naturalna
    2013-2019 💔 4 poronienia,
    V Leiden heterozygota, MTHFR homozygota, PAI-1 homozygota, on i ona kariotypy OK
    05.2021 Klinika leczenia niepłodności
    AMH 0,3 decyzja o KD, parametry nasienia OK, 12KD ->mamy 5❄️
    07.2022 I FET beta 0, PGT-A ok; Acard, Clexane
    08.2023 II FET beta 0, PGT-A ok; Acard, Clexane
    01.2024 III FET beta 0, PGT-A ok, wlew GCS-F, Encorton, Accofil, Intralipid, Acard, Clexane
    04.07.2024 IV FET beta 0, wlew IG 15g, Encorton, Acard, Clexane
    31.07.2024 V FET beta 0, wlew IG 20g, Encorton,Acard, Ovitrelle, Clexane
    12.2024 KD, 6 komórek, brak zarodków
    01.2025 KD, 6 komórek, brak zarodków
    ❌02.2025 adenomioza-antybiotyki,Diphereline 3mce
    18.06.2025 transfer AZ, beta 0, ❄️ 4.2.2
    17.07.2025 drugie podejście AZ, beta 0 ❄️6.1.1
    08-11.25 Diphereline 😱
    10.25 Dr Jarosz
    11.12.25 💔 transfer AZ, 6dpt beta 0, ❄️ 6.1.1 po PGTA: Accofil,Prograf,Encorton,Acard,Clexane,Besins, Utrogestan,Estrofem, Nospa Forte
  • Nadziejka94 Ekspertka
    Postów: 171 139

    Wysłany: 5 lutego 2024, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi.nu wrote:
    9dpt beta 1 😭 nie mam już siły ciągnąć tego dalej... 💔


    Tak bardzo mi przykro ale nie poddawaj się !!! Jeszcze będzie pięknie 😓❤️

    mi.nu lubi tę wiadomość

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 5 lutego 2024, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi.nu wrote:
    9dpt beta 1 😭 nie mam już siły ciągnąć tego dalej... 💔
    🫂😥

    mi.nu lubi tę wiadomość

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • Nadziejka94 Ekspertka
    Postów: 171 139

    Wysłany: 10 lutego 2024, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, spłynęły mi dziś wyniki morfologii, które robię ze względu na accofil, ostatnio tj. w środę leukocyty 11 tys dziś w normie 😱 mimo przyjęcia kolejnej dawki 1/3... Ja już nic nie czaje dlaczego tak się dzieje 🤦🏼‍♀️

  • WerDom Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 10 lutego 2024, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mi podał gin wlew accofilu 8 dni przed transferem i zastanawiam się czy nie za szybko skoro zalecenia immunologa to 5-4 dni przed 🤔

  • aslug Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 11 lutego 2024, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WerDom wrote:
    Dziewczyny, mi podał gin wlew accofilu 8 dni przed transferem i zastanawiam się czy nie za szybko skoro zalecenia immunologa to 5-4 dni przed 🤔

    Mnie podał 7 i 5 dni przed transferem. Dr S. zalecił tylko podskórnie. Litmanowicz z kolei - 4-3 dzień przed wlew 🤷🏼
    Endometrium mam zawsze grube więc też nie umiem wyjaśnić tych różnic w zaleceniach.

    ET 1.12.2023, 4AA ❌ bc (accofil wlew x2 + encorton + acard + clexane + intralipidy + assisted hatching + akupunktura) 😭😔💔

    Ostanie ❄️ ❄️
    (i wiecej nie bedzie)

    Planowany FET Marzec '24 🤞🏻
    FET Marze '24, 4AB❌

    KIR AA 🤷‍♀️
    NK (w sumie) w normie (11 we krwi)
    Trombofilia, PAI -1 , niskie C4, niedobor bialka S 🩸

    Brak endo ✔️ histeroskopia ok ✔️ CD138 endometrium brak ✔️ kariotyp ✔️ pozostale 5 stron A4 badan immunologicznych wedlug dr S w normie ✔️
    POF zdiagnozowane w 2018 🍳
    7 stymulacji 💉, 3 anulowane - brak odpowiedzi
    Starania tylko z wlasnymi 🧬 do wyczerpania ❄️
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ