X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • mlia Autorytet
    Postów: 933 1838

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 05:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika bardzo mi przykro, miałaś może sprawdzone przesunięcie okna implatacyjnego? Czemu transfer był na sztucznym?

    age.png
  • maxbar Autorytet
    Postów: 742 930

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika1983 wrote:
    Cherry78 twój wiek daje mi nadzieję że dla mnie nie jest jeszcze zapozno. Ja w tym roku 40😑
    Nie poddawaj się zbieraj siły i oby następny cykl był udany😃 Ja w tym miesiącu kończę 46 lat jestem w 23 TC mam za sobą 6 inseminacji ,6 in vitro i dopiero 3 AZ była udana😉 Trzymam kciuki za Ciebie✊✊✊

    Ewuszek, Sas, Magra3, Anika1983, Cherry78, Ewa3bit, Jeżóweczka, Virginia, mała lubią tę wiadomość

    6 inseminacji, 6 in vitro i tylko 4 transfery. Decyzja AZ. Maj 2022r 1AZ😔 Październik 2022 2AZ 😔 Marzec 2023r 3AZ
    5dpt beta 2,30 prog 54,32
    7dpt beta 13,80
    8dpt beta 36,30 prog 19,55
    9dpt beta 74,20 prog 66,83
    11dpt beta 222,80
    prog 31,10
    14dpt beta 802,70
    prog 30,09
    18dpt beta 3573,50
    prog 28,50
    22dpt beta 14227,70
    prog 36,70
    26 dpt ❤️
    25.04. 18,1 mm szkraba
    22.05 I prenatalne 6,3 cm
    24.07 II prenatalne 403 gram dziewczynka
    25.09.III prenatalne 1,5 kg
    21.11.2023 urodziła się córeczka🥰
  • Stefania Autorytet
    Postów: 269 378

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze maxbar nie poddawaj sie. Ja tez rocznik 77. Prawie 24 tc. Wszystkim w koncu się udaje. Mocne kciuki.

    Sas, Anika1983, maxbar, Magra3, Cherry78, Ewa3bit, Jeżóweczka, Virginia, mała lubią tę wiadomość

    45 lat
    2021 r. ciąża naturalna strata w 20 tyg.
    2022 r. decyzja o adopcji zarodka
    Klinika Gyncentrum Ostrava- cykl sztuczny
    - 06.22 transfer nieudany (embryoglue) beta < 2,3
    progesteron 9,52
    09.22 r. podejrzenie wodniaków jajowodu - laparoskopia - wykluczenie wodniaków
    zmiana kliniki
    - 11.22 r. Klinika Reprofit - cykl naturalny
    - 12.22 r. zbyt wczesna owulacja
    - 01.23 r. brak owulacji
    11.03.23 r. TRANSFER
    6dpt prog 44,44
    7dpt beta 52,60
    9 dpt beta 122,10
    11 dpt beta 281,70 prog 44,56
    14 dpt beta 1152,90 prog 35,50
    16 dpt prog 32,87
    18 dpt beta 7227,30 prog 32,49
    23 dpt beta 25902,80 prog 30,77
    25 dpt ❤️ CRL 6 mm
    Polówkowe: dziewczynka
    event.png
  • aurejulka Znajoma
    Postów: 18 35

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika1983 wrote:
    Beta spadła do 4 dzisiaj 10 dpt. Odstawiam leki. Cykl odpoczynku i działamy dalej 🤱


    Bardzo mi przykro! Tulę z całego serca.

    Anika1983 lubi tę wiadomość

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika, tak jak piszą dziewczyny działaj bo warto. Ja też 45 lat, kd i 21 tc.
    Co jakich czas was podczytuje. Ale te pierwsze kilka miesięcy włączyłam na luz. Tak jakoś miałam potrzebę się wyciszyć. Nigdy nie czułam sie tak spokojnie.

    Badajcie cała immunologie zanim podejdziecie do kolejnej procedury. Zaoszczędzicie nerwy, czas, pieniądze na kolejne niepowiedzenia. Słuchajcie immunologow. Część ginekologow w klinikach niepłodności nie wierzy w tą dziedzinę czy w powodu nie wiedzy, brak edukakacji, osobistych przekonań. Tylko te poronienia, te braki zagnieżdżenia maja jakąś przyczynę.
    Zrobiłam większość badań na własną rękę wg waszych doświadczeń o ktorych czytalam kilka lat. Nie konsultowałam zalecen immunologa z klinika, pomimo ze wyslalam im wyniki badań. Brałabym 3 razy więcej leków, jeśli to pomogłoby mi utrzymać ciążę. Teraz obecna ginekolog 2 razy powiedziała mi że nie widzi powodów do brania neoparin bo nie widzi zaleceń. Nawet nie widziała badań immuno. Jak zobaczyła nie zmieniła zdania. Widać że nie ma o tym pojecia. A podobno przygotowuje kobiet do in vitro hmm... Zastrzyki będę oczywiscie brała do końca ciazy jak zalecił immunolog rozrodu. Nie będę ryzykować poronienia przez niewiedzę jednego ginekologa a niestety takich kilku spotkalam na swojej drodze. Doświadczenia setki, tysięcy innych kobiet są najlepsza wiedzą. Słuchajcie swojej intuicji, edukujcie się, dopytujcie. Tylko same możecie sobie najlepiej pomóc w osiągnięciu wymarzonego celu jakim jest dziecko. I nie poddawajcie sie. Tak samo czytałam kilka lat temu szczęśliwe historie innych kobiet a ja nadal byłam w punkcie wyjścia. Rozwazylam swoje opcje, podjęliśmy kilka prób, partner musiał dojrzeć do planu b i teraz jest najszczęśliwszy na świecie. Jeszcze nigdy nie był tak zakochany, czuły jak teraz. I na dodatek mamy seks codziennie.
    Walczcie bo warto. A jak już będziecie w tej wymarzonej ciąży, będziecie mogły dawać siłę innym.
    Jak to pisała jedna z was póki jest macica jest szansa. Jak nie ma. Zawsze jest surogacja.
    Głowa do góry, klata do przodu, poprawcie korone i działajcie aż do celu 😍🤲🤝❤️💪💪💪

    I gave up, maxbar, Magra3, Monika29, Anika1983, Virginia, mała lubią tę wiadomość

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1702 1314

    Wysłany: 6 sierpnia 2023, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Anika, tak jak piszą dziewczyny działaj bo warto. Ja też 45 lat, kd i 21 tc.
    Co jakich czas was podczytuje. Ale te pierwsze kilka miesięcy włączyłam na luz. Tak jakoś miałam potrzebę się wyciszyć. Nigdy nie czułam sie tak spokojnie.

    Badajcie cała immunologie zanim podejdziecie do kolejnej procedury. Zaoszczędzicie nerwy, czas, pieniądze na kolejne niepowiedzenia. Słuchajcie immunologow. Część ginekologow w klinikach niepłodności nie wierzy w tą dziedzinę czy w powodu nie wiedzy, brak edukakacji, osobistych przekonań. Tylko te poronienia, te braki zagnieżdżenia maja jakąś przyczynę.
    Zrobiłam większość badań na własną rękę wg waszych doświadczeń o ktorych czytalam kilka lat. Nie konsultowałam zalecen immunologa z klinika, pomimo ze wyslalam im wyniki badań. Brałabym 3 razy więcej leków, jeśli to pomogłoby mi utrzymać ciążę. Teraz obecna ginekolog 2 razy powiedziała mi że nie widzi powodów do brania neoparin bo nie widzi zaleceń. Nawet nie widziała badań immuno. Jak zobaczyła nie zmieniła zdania. Widać że nie ma o tym pojecia. A podobno przygotowuje kobiet do in vitro hmm... Zastrzyki będę oczywiscie brała do końca ciazy jak zalecił immunolog rozrodu. Nie będę ryzykować poronienia przez niewiedzę jednego ginekologa a niestety takich kilku spotkalam na swojej drodze. Doświadczenia setki, tysięcy innych kobiet są najlepsza wiedzą. Słuchajcie swojej intuicji, edukujcie się, dopytujcie. Tylko same możecie sobie najlepiej pomóc w osiągnięciu wymarzonego celu jakim jest dziecko. I nie poddawajcie sie. Tak samo czytałam kilka lat temu szczęśliwe historie innych kobiet a ja nadal byłam w punkcie wyjścia. Rozwazylam swoje opcje, podjęliśmy kilka prób, partner musiał dojrzeć do planu b i teraz jest najszczęśliwszy na świecie. Jeszcze nigdy nie był tak zakochany, czuły jak teraz. I na dodatek mamy seks codziennie.
    Walczcie bo warto. A jak już będziecie w tej wymarzonej ciąży, będziecie mogły dawać siłę innym.
    Jak to pisała jedna z was póki jest macica jest szansa. Jak nie ma. Zawsze jest surogacja.
    Głowa do góry, klata do przodu, poprawcie korone i działajcie aż do celu 😍🤲🤝❤️💪💪💪
    Jakie to sa badania immunologiczne ?

  • LateBloomer Ekspertka
    Postów: 155 137

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badaniami immuno zajmowałam się już jakichs czas temu. Trochę tego jest. Może któraś z dziewczyn jest w temacie aktualnie i ma listę. Wejdź na wątek Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami i Immunolog. Tam dziewczyny Cię pokierują.
    Tak z głowy przypominaja mi się:
    - Komórki NK
    - KIR
    - przeciwciała ANA1, potem ANA3
    - Cytokiny
    - Białko S
    - Białko C
    - Zestaw badań w kierunki trombofilli wrodzonej

    Rocznik 78
    Torbiel endometrialna na jednym jajniku.
    Mała niedoczynność tarczycy, MTHFR, PAI hetero, rozchwiane cytokiny, Ana
    Novum: 1 podejście
    Kriobank: 2 podejścia
    Unica Praga Czechy: Transfer 04.2023 🤞🤞🤞

    preg.png
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1475 1767

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika, przykro mi :( ja dopiero co mialam negatywna bete i "na swiezo" przezywam z Toba to niepowodzenie. Odpocznij i wracaj do walki :)

    Anika1983 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1475 1767

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie klinika robi transfery do 50 roku zycia. Jak jedna z Was napisala, dopoki jest macica to mozna dzialac :) ja dodam, ze jeszcze potrzeba checi i energii, bo to jednak bardzo indywidualna sprawa.
    A zarodki sa przeciez od mlodszych par.

    Cherry78 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1702 1314

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LateBloomer wrote:
    Badaniami immuno zajmowałam się już jakichs czas temu. Trochę tego jest. Może któraś z dziewczyn jest w temacie aktualnie i ma listę. Wejdź na wątek Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami i Immunolog. Tam dziewczyny Cię pokierują.
    Tak z głowy przypominaja mi się:
    - Komórki NK
    - KIR
    - przeciwciała ANA1, potem ANA3
    - Cytokiny
    - Białko S
    - Białko C
    - Zestaw badań w kierunki trombofilli wrodzonej
    Ja ich nie robilam i teraz tak mysle czy kazda dziewczyna musi je robic ? Kiedy lekarz kieruje ? a i jak piszecie i wyczytalam to nie kazdy lekarz ma pojecie :)

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1475 1767

    Wysłany: 7 sierpnia 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Ja ich nie robilam i teraz tak mysle czy kazda dziewczyna musi je robic ? Kiedy lekarz kieruje ? a i jak piszecie i wyczytalam to nie kazdy lekarz ma pojecie :)

    Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale w moim przypadku podobala mi sie logika mojego lekarza. Zasugerowal, ze jezeli zakladamy, ze brak wczesniejszych ciaz byl wynikiem slabych komorek, to lepiej zainwestowac w przebadane zarodki AZ. Umowilismy sie, ze dopiero po 3 nieudanych probach bedziemy robic dokladniejsza diagnostyke dlaczego zarodki sie nie zagniezdzaja.
    Oczywiscie jezeli wiesz, ze masz inne problemy, to moze warto uderzyc w immuno. To byl moj konkretny przypadek. Kazda z nas ma inna historie medyczna

    Cherry78 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Monika29 Autorytet
    Postów: 3097 5578

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 03:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila jak się czujesz? Niedługo czas pakować torbę 😁🥰

    mlia lubi tę wiadomość

    Córka z zespołem wad genetycznych
    Translokacja chromosomów, 6 strat, mthfr, pai1 plus amh 0.27, decyzja o AZ.
    05.10.2022 transfer AZ 🥰
    Bhcg 7dpt - 33.2, 9dpt -79, 12dpt - 202, 16dpt - 1073.
    09.11.2022 - jest ❤
    12.12.2022 - usg prenatalne, 6 .5cm szczęścia ❤
    27.02.2023 - usg połówkowe , 590g synka
    28.04 - usg 3 trymestr, 2kg chłopaka ❤
    26.05 - 2600g synka
    07.06.2023 - synuś jest z nami, 3380g i 54cm do kochania
    age.png
  • mlia Autorytet
    Postów: 933 1838

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika29 wrote:
    Mila jak się czujesz? Niedługo czas pakować torbę 😁🥰
    Dzięki temu że nie ma upałów czuję się dobrze, dziś idę do fizjo/osteo na pierwszą wizytę może coś pomoże na przepływy. Za tydzień idę podejrzeć czy młody dobrze przyrasta. A w międzyczasie wzięłam się za przepierke bo już pokoik prawie gotowy, w każdym razie szafa i komoda stoją :)
    Wczoraj zachwycalismy się miniaturowymi skarpetkami :)
    Do torby brakuje mi kilku rzeczy ale to już takich aptekarsko drogeryjnych to pewnie w tym tygodniu zamówię.
    Przy okazji mam pytanie o pranie, bo kupiłam mleczko lovela ale znalazłam też płatki mydlane z mydła marsylskiego i dosypuje ich trochę, czy tak jest ok? Czy są dobre? Moja mama prała takie rzeczy w płatkach.

    Monika29, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    age.png
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 293 49

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Dziewczyny czy któraś z Was podchodziła do AZ w Artvimedzie w Krakowie?

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Sas Autorytet
    Postów: 1702 1314

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Hej
    Dziewczyny czy któraś z Was podchodziła do AZ w Artvimedzie w Krakowie?
    Nie kojarze zeby ktoras dziewczyna mowila.o tej klinice. Najwieksze wziecie ma Gameta Invimed Invicta i Czechy. Ktos pytal.o.parens w Krakowie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2023, 14:09

  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 293 49

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Nie kojarze zeby ktoras dziewczyna mowila.o tej klinice. Najwieksze wziecie ma Gameta Invimeg Invicta i Czechy. Ktos pytal.o.parens w Krakowie.

    Dziękuje za odpowiedź,
    dostałam dziś propozycję zarodka z tej kliniki i sie przestraszyłam bo zgadza się tylko grupa krwi moja i męża , a cechy fenotypowe kompletnie inne...

    W Reproficie bardziej dobieraja pod nasz wygląd? Ja jestm brunetką a w Polsce proponuja mi zarodka gdzie kobieta była ruda...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Sas Autorytet
    Postów: 1702 1314

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Dziękuje za odpowiedź,
    dostałam dziś propozycję zarodka z tej kliniki i sie przestraszyłam bo zgadza się tylko grupa krwi moja i męża , a cechy fenotypowe kompletnie inne...

    W Reproficie bardziej dobieraja pod nasz wygląd? Ja jestm brunetką a w Polsce proponuja mi zarodka gdzie kobieta była ruda...
    Z tego co kojarze w Gameci musi byc 50 albo 60 procent zgodnosi zeby podac zarodek jezeli jest cos inaczej dobrane np kolor oczu to pytaja o zgode. Krew musi sie zgadzac przynajmniej z jednym rodzicem no i wiadomo pozostaja oczy wlosy postura wzrost waga, wypelniasz nawet zawod i wyksztalcenie. Wydaje mi sie ze w wiekszych klinikach maja wiekszy wybor.

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1475 1767

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Dziękuje za odpowiedź,
    dostałam dziś propozycję zarodka z tej kliniki i sie przestraszyłam bo zgadza się tylko grupa krwi moja i męża , a cechy fenotypowe kompletnie inne...

    W Reproficie bardziej dobieraja pod nasz wygląd? Ja jestm brunetką a w Polsce proponuja mi zarodka gdzie kobieta była ruda...

    A planujecie mowic rodzinie i znajomym, ze dziecko jest z AZ? Bo jezeli tak, to fenotypy nie maja tak wielkiego znaczenia. Jezeli nie, to z ruda kobieta to ja bym sie zastanowila. Beda duze szanse, ze dziecko urodzi sie rude. I jezeli w PL latwo wyjasnic, ze np wlosy sa blond czy brazowe (bo na pewno w rodzinie masz i jedne i drugie kolory), to rude wlosy wystepuja rzadko i nagle nie pojawiaja sie same z siebie, chyba ze ktos je mial w najblizszej rodzinie.
    Mnie sie bardzo podobaja rude wlosy, ale w mojej rodzine np naprawde nie byloby jak tego wytlumaczyc.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 293 49

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    A planujecie mowic rodzinie i znajomym, ze dziecko jest z AZ? Bo jezeli tak, to fenotypy nie maja tak wielkiego znaczenia. Jezeli nie, to z ruda kobieta to ja bym sie zastanowila. Beda duze szanse, ze dziecko urodzi sie rude. I jezeli w PL latwo wyjasnic, ze np wlosy sa blond czy brazowe (bo na pewno w rodzinie masz i jedne i drugie kolory), to rude wlosy wystepuja rzadko i nagle nie pojawiaja sie same z siebie, chyba ze ktos je mial w najblizszej rodzinie.
    Mnie sie bardzo podobaja rude wlosy, ale w mojej rodzine np naprawde nie byloby jak tego wytlumaczyc.


    Nie planujemy dlatego też na pewno na to nie pójdę, wypełniłam kwestionariusz do Reprofitu, mam nadzieje ze oni zaproponują coś lepszego bo nie ukrywam że przestraszyłam się.
    U nas ani jednej osoby w rodzinie rudej.
    Myślałam, że jak zakończę etap in vitro to już będzie mniej stresu ale gdzie tam, zaczynam interesować się AZ i już jest tyle stresu ...

    Virginia lubi tę wiadomość

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1475 1767

    Wysłany: 8 sierpnia 2023, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Nie planujemy dlatego też na pewno na to nie pójdę, wypełniłam kwestionariusz do Reprofitu, mam nadzieje ze oni zaproponują coś lepszego bo nie ukrywam że przestraszyłam się.
    U nas ani jednej osoby w rodzinie rudej.
    Myślałam, że jak zakończę etap in vitro to już będzie mniej stresu ale gdzie tam, zaczynam interesować się AZ i już jest tyle stresu ...

    Bedzie dobrze :)
    Jak juz bedziesz miec "swoj" zarodek to wszystko sie ulozy.
    Jednoczesnie na tym etapie nie boj sie zadawac pytan i jak trzeba, odmowic proponowany zarodek. Ich klasa i cechy fenotypowe sa wazne.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
‹‹ 1070 1071 1072 1073 1074 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ