X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 29 listopada 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Wiesz kiedy możesz sie spodziewac wyniku?
    Jest wynik. Kicha tak jak czulam mniejszy od 2.3.
    Trudno. Chyba czas udezyc do czech.

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 29 listopada 2023, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Jest wynik. Kicha tak jak czulam mniejszy od 2.3.
    Trudno. Chyba czas udezyc do czech.

    Sas, tak bardzo mi przykro :(
    ale tak jak mowisz, to jeszcze nie koniec drogi. Sa jeszcze Czechy gdzie sa dobre zarodki.

    Wiem, ze trudno sobie to racjonalizowac, ale w moim przypadku tez pierwszy transfer sie nie powiodl gdy zarodek byl od pary leczacej sie, ktora pozostawila tylko jeden zarodek. Statystycznie szanse byly niskie.
    Za to ta obecna ciaza jest od mlodej dawczyni, ktora miala duzo zarodkow.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1013 1476

    Wysłany: 29 listopada 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Jest wynik. Kicha tak jak czulam mniejszy od 2.3.
    Trudno. Chyba czas udezyc do czech.

    Bardzo mi przykro kochana, mialam nadzieje ze i Tobie sie uda tym razem ale nie poddawaj sie i walcz. Tak jak kiedys przeczytalam AZ predzej czy pozniej sie udaje i wierze w to calym serduchem. U Ciebie bedzie pozniej ale wierze ze bedzie. Jak sie czujesz?

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 29 listopada 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SAS tak mi przykro wierzyłam że jednak się uda!!!

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 29 listopada 2023, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Bardzo mi przykro kochana, mialam nadzieje ze i Tobie sie uda tym razem ale nie poddawaj sie i walcz. Tak jak kiedys przeczytalam AZ predzej czy pozniej sie udaje i wierze w to calym serduchem. U Ciebie bedzie pozniej ale wierze ze bedzie. Jak sie czujesz?
    Zawsze jest szok na poczatku, wiadomo humor mi sie popsul, ale trzeba zyc dalej nie ma wyjscia. Tak jak mowicie kiedys sie uda i mam taka nadzieje. Pytanie teraz dlaczego sie nie udalo po raz drugi nie mialam.nigdy badan immunologicznych czy wina jest u mnie czy zarodka.
    A przypomnijcie mi w reprofit wystarczy wypelnic ten formularz na stronie ?

  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 29 listopada 2023, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Zawsze jest szok na poczatku, wiadomo humor mi sie popsul, ale trzeba zyc dalej nie ma wyjscia. Tak jak mowicie kiedys sie uda i mam taka nadzieje. Pytanie teraz dlaczego sie nie udalo po raz drugi nie mialam.nigdy badan immunologicznych czy wina jest u mnie czy zarodka.
    A przypomnijcie mi w reprofit wystarczy wypelnic ten formularz na stronie ?


    Kochanie nie można się poddawać i uderzaj na Czechy. Wypełnij formularz i oni do Ciebie napiszą i ustalą datę konsultacji czy chcesz online czy osobiście i pierwsza jest darmowa. Co do badań to Czechy żadnych nie potrzebują ale z tego co mówił mi mój lekarz to coraz bardziej się przekonują właśnie do immunologii.

    NovaAn
    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 29 listopada 2023, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Kochanie nie można się poddawać i uderzaj na Czechy. Wypełnij formularz i oni do Ciebie napiszą i ustalą datę konsultacji czy chcesz online czy osobiście i pierwsza jest darmowa. Co do badań to Czechy żadnych nie potrzebują ale z tego co mówił mi mój lekarz to coraz bardziej się przekonują właśnie do immunologii.
    Rozmawialam z moja lekarka pisze zlecenie na dobor kolejnego zarodka ale chce zrobic przed 3 transferem zrobic histeroskopie. Mam sie zastanowic. Mysle co zrobic.

  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 29 listopada 2023, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Rozmawialam z moja lekarka pisze zlecenie na dobor kolejnego zarodka ale chce zrobic przed 3 transferem zrobic histeroskopie. Mam sie zastanowic. Mysle co zrobic.


    Oczywiście histeroskopie warto zrobić i wykluczyć stan zapalny. Zastanów się na spokojnie z mężem co będzie dla was lepsze. Ja się zdecydowałam od razu na Czechy ponieważ mój lekarz z nimi współpracuje i mnie przygotował a tam pojechałam tylko na transfer. Przekonało mnie też to, że mają młodych dawców o dużą bazę zarodków. Nie wiem jak cenowo wychodzi w PL ale w Reprofit 7300 za niebadany.

    NovaAn
    preg.png
  • Kaya321 Ekspertka
    Postów: 132 124

    Wysłany: 29 listopada 2023, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Rozmawialam z moja lekarka pisze zlecenie na dobor kolejnego zarodka ale chce zrobic przed 3 transferem zrobic histeroskopie. Mam sie zastanowic. Mysle co zrobic.

    Hej przepraszam że się wtrącę ale może zrób od razu wycinek aby sprawdzić czy nie masz stanu zapalnego endometrium cd138, u mnie okazało się że mam niewielki stan zapalny dostałam antybiotyk i zaraz po kuracji w tym samym cyklu transfer (udany)

    Ewa3bit lubi tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 29 listopada 2023, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaya321 wrote:
    Hej przepraszam że się wtrącę ale może zrób od razu wycinek aby sprawdzić czy nie masz stanu zapalnego endometrium cd138, u mnie okazało się że mam niewielki stan zapalny dostałam antybiotyk i zaraz po kuracji w tym samym cyklu transfer (udany)
    Tak chce moja lekarka. Znalezc zarodek i dopiero przed transferem histeroskopie. Zeby jej nie zrobic wczesniej i nie leczyc sie ewentualnie a pozniej nie czekac bo mowi ze przy endometrium roznie moze byc. Ale mysle czy nie szukac zarodka w czechach mysle ze bez problemu moja lekarka mnie przygotuje to bardzo ugodowa babeczka jest. Zreszta kasa i tak nie jej do kieszani tylko dla kliniki.

  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 29 listopada 2023, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Tak chce moja lekarka. Znalezc zarodek i dopiero przed transferem histeroskopie. Zeby jej nie zrobic wczesniej i nie leczyc sie ewentualnie a pozniej nie czekac bo mowi ze przy endometrium roznie moze byc. Ale mysle czy nie szukac zarodka w czechach mysle ze bez problemu moja lekarka mnie przygotuje to bardzo ugodowa babeczka jest. Zreszta kasa i tak nie jej do kieszani tylko dla kliniki.

    A jakie miałaś teraz zestaw leków przed i po transferze?

    NovaAn
    preg.png
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 29 listopada 2023, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Zawsze jest szok na poczatku, wiadomo humor mi sie popsul, ale trzeba zyc dalej nie ma wyjscia. Tak jak mowicie kiedys sie uda i mam taka nadzieje. Pytanie teraz dlaczego sie nie udalo po raz drugi nie mialam.nigdy badan immunologicznych czy wina jest u mnie czy zarodka.
    A przypomnijcie mi w reprofit wystarczy wypelnic ten formularz na stronie ?

    Sas przykro mi. Na stronie Reprofit wystarczy wypisać formularz, jest szybki odzew. Polub na Facebooku stronę Reprofit Czechy-in vitro. Prowadzi ją Kamila, która sama ma dzieci z Az z Reprofitu a teraz dla nich pracuje. Bardzo pomocna, polecam.

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    A jakie miałaś teraz zestaw leków przed i po transferze?
    3 x 1 estrofem
    3 x 1 duphaston
    2 x 1 cyclogest, za pierwszym razem, a pozniej dolozyla mi od dnia transferu zastrzyki jakos sie nazywaly fraxiparine, cos takiego.

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas - to sa trudne decyzje gdzie podejsc.
    Ja tylko przypomne jak kiedys pisalam, ze statystycznie po prostu sa wieksze szanse na ciaze w Czechach gdzie zarodki sa od mlodych i zdrowych dawcow, niz w Polsce gdzie zarodki sa od par leczacych sie. W Polsce od razu wiesz, ze para najpierw uzyla swoje najlepsze zarodki. I tak, te zarodki co im zostaly zostaly skwalifikowane jako dobre, ale tak naprawde nie wiesz ile w sumie ich mieli, ile mieli podejsci i nie wiesz tez z jakiego powodu sie leczyli. I szanse zawsze sa, ale jak nie masz jakichs oporow etycznych przed Czechami, to ja bym uderzala tam.

    Monika29 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    3 x 1 estrofem
    3 x 1 duphaston
    2 x 1 cyclogest, za pierwszym razem, a pozniej dolozyla mi od dnia transferu zastrzyki jakos sie nazywaly fraxiparine, cos takiego.

    Widze, ze bylas obstawiona podobnie do mnie. Czechy tez chyba proponuja zastrzyki z progra (co jest rekomendowane za granica).
    Zastrzyki z progra mam co 3 dzien, i duphaston 2 tabletki 2 razy dziennie.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Widze, ze bylas obstawiona podobnie do mnie. Czechy tez chyba proponuja zastrzyki z progra (co jest rekomendowane za granica).
    Zastrzyki z progra mam co 3 dzien, i duphaston 2 tabletki 2 razy dziennie.
    Cyclogest to czopki a ten fraxiparyne c
    to.cos takiego jak accard wyczytalam. Dolozyla mi zastrzyk jeden dziennie przy drugim transferze bo pierwszy sie nie udal a mowila ze to nie zaszkodzi ale jak widac tez i nie pomoglo bo drugi tez nic. Nie mam oporow przed czechami moze to bardziej wygoda znam lekarke klinike a tu cos nowego i znow mowienie tlumaczenie. A z lekarzem z czech jak sie dogadac mowia po polsku ? Mysle teraz czy uderzyc do czech bez tej histeroskopi ? Czy to jest sens ? No i czy ta histeroskopie zrobic w szpitalu czy placic w klinice. Lekarka mowi ze gdzie chce moze dac mi skierowanie do szpitala.

  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 29 listopada 2023, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Cyclogest to czopki a ten fraxiparyne c
    to.cos takiego jak accard wyczytalam. Dolozyla mi zastrzyk jeden dziennie przy drugim transferze bo pierwszy sie nie udal a mowila ze to nie zaszkodzi ale jak widac tez i nie pomoglo bo drugi tez nic. Nie mam oporow przed czechami moze to bardziej wygoda znam lekarke klinike a tu cos nowego i znow mowienie tlumaczenie. A z lekarzem z czech jak sie dogadac mowia po polsku ? Mysle teraz czy uderzyc do czech bez tej histeroskopi ? Czy to jest sens ? No i czy ta histeroskopie zrobic w szpitalu czy placic w klinice. Lekarka mowi ze gdzie chce moze dac mi skierowanie do szpitala.

    W Czechach bardzo wszystko sprawnie idzie. Jest z Tobą koordynatorka jako tłumacz. Ja miałam konsultacje online a później tylko mailowo z koordynatorką pisałam i informowałam ja kiedy transfer. Jeśli chodzi o histeroskopie to ja bym zrobiła ponieważ to ważne jest i będziesz miała spokój. Ja robiłam w szpitalu i mi wyszedł stan zapalny i go musiałam przeleczyc.

    NovaAn
    preg.png
  • Sas Autorytet
    Postów: 1682 1304

    Wysłany: 29 listopada 2023, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    W Czechach bardzo wszystko sprawnie idzie. Jest z Tobą koordynatorka jako tłumacz. Ja miałam konsultacje online a później tylko mailowo z koordynatorką pisałam i informowałam ja kiedy transfer. Jeśli chodzi o histeroskopie to ja bym zrobiła ponieważ to ważne jest i będziesz miała spokój. Ja robiłam w szpitalu i mi wyszedł stan zapalny i go musiałam przeleczyc.
    Jak to dlugo trwa w szpitalu ? Wyrobi sie w jeden dzien ?

  • I gave up Autorytet
    Postów: 1449 3328

    Wysłany: 29 listopada 2023, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas, bardzo mi przykro. Podczytywałam forum z nadzieją, że ten wyczekany cykl będzie udany. Trzymam dalej kciuki!
    Co do kwestii podejścia, czy robić histeroskopia i czy podejść znów w PL, czy uderzyć na Czechy, to niestety nie podpowiem. Każda z nas stoi przed jakimś wyborem, który - niestety - musimy dokonać sami. Tak, jak Virgin pisze, w Reprofit są zarodki od młodych dawców i nieleczacych się z jakiś przyczyn
    Jednak wiemy tutaj z forum, że dziewczynom w PL też się udaje. Niestety trzbe adokonac jakiegoś wyboru. Dalej iść swoją objęta droga, starać się o własne potomstwo, zagłębiać sie/poszerzać immunologia, czy też nie. Wiem, to trudny jak nie bardzo trudny temat. Kiedyś się stanęłam przed jego wyborem. I Tobie życzę też tej "dobrej decyzji", która da to upragnione szczęście w postaci dzidziusia.

    Jeśli zdecydujesz się jednak na Czechy, to osobiście polecam Ci, abyś dopytałam ich o zestaw:
    1. Progesteron - agolutin
    2. Buscopan - przed transferem (na skurcze)
    Wlew z magnezu przed transferem (na skurcze)
    3. Clexane, fraxiparine, neoparin - co wolisz. To jest to samo, ale jak dla mnie kwestia strzykawki i zdecydowanie polecam clexane
    4. Acard 75mg
    5. Jeśli zgodzą się to też encorton (chociaż bez badań widzę ciezko, ale nie niemozliwe). To jest co prawda steryd, ale spytać zawsze możesz.

    I oczywiście nie zapomnij o najważniejszym! Na powrocie po transferze koniecznie frytki z McDonalds, bo to klucz do połowy sukcesu 😊

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜
  • I gave up Autorytet
    Postów: 1449 3328

    Wysłany: 29 listopada 2023, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia, NovAn!


    Gratulacje 🥰

    Sas, Virginia, NovaAn lubią tę wiadomość

    age.png

    12 lat starań

    38+6 nasza PEREŁKA na świecie

    💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜💙💜
‹‹ 1181 1182 1183 1184 1185 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ