X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 18 kwietnia 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie :) ja podchodzę do 3 stymulacji. I liczę że się uda a jak nie to mamy z mężem plan b

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Lulka36 Autorytet
    Postów: 292 339

    Wysłany: 19 kwietnia 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po 3 stymulacjach, dwie skończyły się na punkcji a po jednej ciąża zatrzymała się w ok. 8 tyg, a teraz jestem 4 dpt naszego adoptowanego zarodeczka i już się nie mogę doczekać testowania 😀

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulka36 wrote:
    Ja jestem po 3 stymulacjach, dwie skończyły się na punkcji a po jednej ciąża zatrzymała się w ok. 8 tyg, a teraz jestem 4 dpt naszego adoptowanego zarodeczka i już się nie mogę doczekać testowania 😀
    Trzymam kciuki :) a mogę zapytać gdzie brałas zzarodki, jaka klinika?

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Lulka36 Autorytet
    Postów: 292 339

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Trzymam kciuki :) a mogę zapytać gdzie brałas zzarodki, jaka klinika?
    Dzięki, ja brałam z Artvimedu, ja za Ciebie również trzymam kciuki może stymulacja się uda 😀

  • JaHania Przyjaciółka
    Postów: 65 47

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Was Lulka36 i Ewi28 ☺. Ja jestem po 1 poronieniu i 2cb przy naturalnych staraniach, 2 sytmulacjach bez transferu. Staramy sie 2,5 roku. Czekamy na adopcję zarodka 😀

    JaHania
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaHania wrote:
    Trzymam kciuki za Was Lulka36 i Ewi28 ☺. Ja jestem po 1 poronieniu i 2cb przy naturalnych staraniach, 2 sytmulacjach bez transferu. Staramy sie 2,5 roku. Czekamy na adopcję zarodka 😀
    A to nie miałaś jajek czy poprostu słabe nasienie i zarodki padały? No ja przy mega wysokich dawkach ledwo co hoduje. Teraz mam 4-5 pęcherzyków. Pod koniec tygodnia punkcja pewnie. Modlę się o jeden zarodek bo u nas też problem po stronie M. Ledwo który zarodek przeżywa więcej niz 3 doba.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulka36 wrote:
    Dzięki, ja brałam z Artvimedu, ja za Ciebie również trzymam kciuki może stymulacja się uda 😀
    Koszta jak wychodzą? Jesli nie chcesz pisać na forum możesz na priv :) zaczynam już się rozglądać. I nie wiem jak i gdzie pierwsze kroki robić.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • JaHania Przyjaciółka
    Postów: 65 47

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    A to nie miałaś jajek czy poprostu słabe nasienie i zarodki padały? No ja przy mega wysokich dawkach ledwo co hoduje. Teraz mam 4-5 pęcherzyków. Pod koniec tygodnia punkcja pewnie. Modlę się o jeden zarodek bo u nas też problem po stronie M. Ledwo który zarodek przeżywa więcej niz 3 doba.

    Jajek nawet sporo, ale wiek nie ten 😟 no i tez jak u Was czynnik męski - wysoka fragmentach dna i niskie HBA. W pierwszej procedurze mieliśmy 3 zarodki, padły po 3ciej dobie a w drugiej mielismy 3 blastki mrożone w 6tej dobie i przebadane PGS i niestety wszystkie z aneuploidiami 😢
    Ty masz dobry wiek, wiec komóreczki też powinny być dobre. Co mówi twój lekarz?

    JaHania
  • Mania80 Autorytet
    Postów: 623 491

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiem krotko, jestem po 3 iUI w trakcie ivf, nie wiem jaki będzie efekt bo mam swoje lata i musimy korzystać z dawcy po chorobie M. Zapytałam lekarza czy jeśli się uda, to czy moge oddac moje zarodki potrzebującej mamie. Założyłam ze zajdę w ciąże bo zawsze zachodziłam pierwszym cyklu starań, niestety oficjalnie jestem za stara, nieoficjalnie wiem jak można pomoc, gdyby ktoś chciał pogadać to proszę Priv

    Choroba M-nowotwór
    2019-Azospermia
    starania IUI AID 3x😔
    Nowa klinika Eurofertil
    eraz IVF. 16.04.2019 2dc i START zaczynamy stymulację IVF-idziemy po swoje
    1.05 punkcja
    6.05 transfer 2❤️❤️-niech zostaną 😢
    Został 1❄️ Zabrany do domku 17.06 rośnij kropku
    3dpt beta -, testy 7-10 dpt białe, czekamy❤️❤️
    39lat
    Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Żyj tak, byś niczego nie żałował-nie bój się, zawsze walcz do końca.
  • JaHania Przyjaciółka
    Postów: 65 47

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania80 wrote:
    Dziewczyny, powiem krotko, jestem po 3 iUI w trakcie ivf, nie wiem jaki będzie efekt bo mam swoje lata i musimy korzystać z dawcy po chorobie M. Zapytałam lekarza czy jeśli się uda, to czy moge oddac moje zarodki potrzebującej mamie. Założyłam ze zajdę w ciąże bo zawsze zachodziłam pierwszym cyklu starań, niestety oficjalnie jestem za stara, nieoficjalnie wiem jak można pomoc, gdyby ktoś chciał pogadać to proszę Priv

    Mania80, wydaje mi się ze żadna klinika w Polsce nie podejmie się przeprowadzenia adopcji prenatalnej ze wskazaniem z racji ustawy, która reguluje anonimowość dawcow i biorczyni, Trzymam kciuki żeby Wam się powiodlo ☺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2019, 20:51

    Lulka36 lubi tę wiadomość

    JaHania
  • Lulka36 Autorytet
    Postów: 292 339

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Koszta jak wychodzą? Jesli nie chcesz pisać na forum możesz na priv :) zaczynam już się rozglądać. I nie wiem jak i gdzie pierwsze kroki robić.
    Dodalam Cię do przyjaciółek 😀

    Ewi28 lubi tę wiadomość

  • Lulka36 Autorytet
    Postów: 292 339

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też od początku było powiedziane że czynnik męski a potem przy stymulacji wychodziło że pęcherzyki są ale albo niedojrzałe albo przejrzałe i kończyło się na punkcji raz jeden udało się uzyskać dwa całkiem ok z czego jeden się zapłodnił ale skończyło się poronieniem. Nie wiedziałam tyle Was "interesuje" się adopcją zarodka.

  • JaHania Przyjaciółka
    Postów: 65 47

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulka36 wrote:
    U nas też od początku było powiedziane że czynnik męski a potem przy stymulacji wychodziło że pęcherzyki są ale albo niedojrzałe albo przejrzałe i kończyło się na punkcji raz jeden udało się uzyskać dwa całkiem ok z czego jeden się zapłodnił ale skończyło się poronieniem. Nie wiedziałam tyle Was "interesuje" się adopcją zarodka.

    Chyba jest nas "kilka" 😉
    Lulka36, jesteśmy z tej samej kliniki ☺ Pytałam dr i wcale nie tak mało par korzysta z AZ

    JaHania
  • Lulka36 Autorytet
    Postów: 292 339

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaHania wrote:
    Chyba jest nas "kilka" 😉
    Lulka36, jesteśmy z tej samej kliniki ☺ Pytałam dr i wcale nie tak mało par korzysta z AZ
    Oooooo to mnie zaskoczyłaś a Wy na jakim etapie jesteście?

  • JaHania Przyjaciółka
    Postów: 65 47

    Wysłany: 21 kwietnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lulka36 wrote:
    Oooooo to mnie zaskoczyłaś a Wy na jakim etapie jesteście?

    Czekamy aż dr dobierze zarodek ☺
    A jak Ty się czujesz? Kiedy będziesz testować?

    JaHania
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaHania wrote:
    Jajek nawet sporo, ale wiek nie ten 😟 no i tez jak u Was czynnik męski - wysoka fragmentach dna i niskie HBA. W pierwszej procedurze mieliśmy 3 zarodki, padły po 3ciej dobie a w drugiej mielismy 3 blastki mrożone w 6tej dobie i przebadane PGS i niestety wszystkie z aneuploidiami 😢
    Ty masz dobry wiek, wiec komóreczki też powinny być dobre. Co mówi twój lekarz?
    Próbować do skutku ale mi 3 stymulacje wystarczą. Nie mamy możliwości ponosić mega kosztów inf czyli wydawać 15 tys żeby mieć jeden zarodek bo zawsze to się tak kończy. :( dlatego daliśmy sobie 3 szanse dopóki mamy refundacje leków.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jakie sa koszty zarodka w Polsce? Ja zastsnawiam sie nad Czechami. Tam koszt jest nastepujacy: 1 zarodek 6 tysiecy a dwa 9 tysiecy.

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • JaHania Przyjaciółka
    Postów: 65 47

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Próbować do skutku ale mi 3 stymulacje wystarczą. Nie mamy możliwości ponosić mega kosztów inf czyli wydawać 15 tys żeby mieć jeden zarodek bo zawsze to się tak kończy. :( dlatego daliśmy sobie 3 szanse dopóki mamy refundacje leków.

    Rozumiem Was. Ja już po pierwszym IVF byłam sceptycznie nastawiona do kolejnych i rozwazalam AZ, ale mój partner chcial sprobowac wiec daliśmy sobie jeszcze szanse. Mogę zapytać w jakiej klinice sie leczycie?

    JaHania
  • JaHania Przyjaciółka
    Postów: 65 47

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA wrote:
    Dziewczyny a jakie sa koszty zarodka w Polsce? Ja zastsnawiam sie nad Czechami. Tam koszt jest nastepujacy: 1 zarodek 6 tysiecy a dwa 9 tysiecy.

    Generalnie mówi się o darze serca pary dla pary nie o sprzedaży zarodka. Niektóre kliniki doliczaja sobie do kosztów transeru, leki, wizyty, i pewnie inne koszty. Inne kliniki i tych jest zdecydowanie mniej liczą tylko koszty transferu czyli jakieś 1300 - 1500zł.
    Czytajac twoja stopke, to sporo już przeszliscie IGA. Piszac o Czechach to jaka klinikę masz na myśli?

    JaHania
  • Lulka36 Autorytet
    Postów: 292 339

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaHania wrote:
    Czekamy aż dr dobierze zarodek ☺
    A jak Ty się czujesz? Kiedy będziesz testować?
    To mam nadzieję że pójdzie to szybciutko, ja byłam wcześniej na sztucznym cyklu więc jestem nafaszerowana hormonami i czuję się jak balon hehe, powinnam w czwartek iść na betę ale chyba już jutro podjadę 😋 Czy Wy dziewczyny miałyście jakieś moralne dylematy przed podjęciem decyzji ??

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ