X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Ewa3bit Autorytet
    Postów: 1779 3244

    Wysłany: 28 stycznia, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Dziewczyny jak odchodzicie już od lekarza z kliniki i idziecie do prowadzącego to on musi w karcie ciąży lub w szpitalu przy porodzie odnotować, ze ciąża z AZ? Za tydzień mam pierwszą wizytę u prowadzącego i się zastanawiam czy musi koniecznie gdzieś to wpisywać

    Ja swojemu lekarzowi powiedziałam tylko, że to IVF - nie zagłębiałam się w szczegóły 😉
    Myślę, że kwestia czy to AZ ma znaczenie przy pierwszych badaniach prenatalnych gdzie sprawdzane jest prawdopodobieństwo wystąpienia chorób i do tego potrzebny jest wiek rodziców. Te badania robiłam jeszcze swojej klinice a poza tym te dane nie były dla nas dostępne.
    Wszystko zależy od Ciebie czy chcesz powiedzieć swojemu lekarzowi.

    Nobi lubi tę wiadomość

    Invicta
    2 x IUI 👎

    Gameta
    3 x IVF ➡️ 5 transferów (4 x blastka 4.1.1 + 1 x blastka 4.2.2) ➡️1 cb, 1 poronienie w 9tc 💔
    3 x AZ w Pl - nieudane 😔

    01.03.2023 - Transfer AZ - 4.1.1 Pl

    8 dpt - beta 99,33 mlU/ml, prog 27,60 ng/ml
    10 dpt - beta 162,60 mlU/ml, prog 25,21 ng/ml
    14 dpt - beta: 842 mlU/ml, prog 21,10 ng/ml,TSH 2,12, FT3 3,09, FT4 1,39
    14 dpt - jest pęcherzyk 👍
    26 dpt - beta 16050 mlU/ml, prog 24,28 ng/ml

    6t4d (30 dpt) - jest 💓 CRL 0,59 cm
    10t3d - CRL 3,41 cm
    12t3d - CRL 6,63 cm, prenatalne ok
    14t5d - 100g maluszka
    19t3d - 220g, dziewczynka 👧
    21t5d - 419g, połówkowe ok
    23t5d - 560g dziewczynki
    28t4d - 1260g dziewczynki
    30t3d - 1423g, prenatalne ok
    41+0 - 3460 g, 58 cm szczęścia 👧 💗

    age.png
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1161 1904

    Wysłany: 28 stycznia, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Dziewczyny jak odchodzicie już od lekarza z kliniki i idziecie do prowadzącego to on musi w karcie ciąży lub w szpitalu przy porodzie odnotować, ze ciąża z AZ? Za tydzień mam pierwszą wizytę u prowadzącego i się zastanawiam czy musi koniecznie gdzieś to wpisywać
    Ja lekarzowi prowadzącemu powiedziałam, ale prosiłam, żeby do karty wpisał tylko IVF. Podczas prenatalnych też powiedziałam

    Ewa3bit lubi tę wiadomość

  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 28 stycznia, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Ja lekarzowi prowadzącemu powiedziałam, ale prosiłam, żeby do karty wpisał tylko IVF. Podczas prenatalnych też powiedziałam


    Ja przy prenatalnych też powiedziałam bo im to było potrzebne tzn wiek dawczyni. A jak sie idzie do prowadzącego już lekarza to trzeba mu dać tą kartę z prenatalnych?

    NovaAn
    preg.png
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2567 3426

    Wysłany: 28 stycznia, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Dziewczyny jak odchodzicie już od lekarza z kliniki i idziecie do prowadzącego to on musi w karcie ciąży lub w szpitalu przy porodzie odnotować, ze ciąża z AZ? Za tydzień mam pierwszą wizytę u prowadzącego i się zastanawiam czy musi koniecznie gdzieś to wpisywać

    Mój lekarz z kliniki powiedział że nie muszę informować lekarza prowadzącego że to ciąża z in vitro a już tym bardziej AZ bo po odstawieniu leków taka ciąża niczym nie różni się od tej poczętej naturalnie. Ja prenatalne miałam w klinice więc tu nie było problemu bo do prenatalnych potrzebny jest wiek dawczyni w dniu punkcji. Mimo wszystko powiedziała lekarzowi że to ciąża z in vitro i AZ w karcie ciąży wpisał tylko Infor o in vitro.

    Ewa3bit lubi tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Młodziutka;)) Koleżanka
    Postów: 55 48

    Wysłany: 28 stycznia, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle się naczytałam na temat estrofemu że głowa mała , lepiej nie czytać .
    Dziewczyny jestem świeża w temacie proszę powiedzcie jak u was było przed transferem , podczas i po

    W Was siła 💪😘

    Sas lubi tę wiadomość

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1481

    Wysłany: 28 stycznia, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodziutka;)) wrote:
    Tyle się naczytałam na temat estrofemu że głowa mała , lepiej nie czytać .
    Dziewczyny jestem świeża w temacie proszę powiedzcie jak u was było przed transferem , podczas i po

    W Was siła 💪😘

    Nie czytaj, nie czytaj. Po estrofemie nic sie nie dzieje 😉 zarowno przed jak i po transferze wszystko bylo ok. Mam wrazenie ze te leki to nic w porownaniu z cala procedura in vitro i tymi wszystkimi zastrzykami 😉

    Anika1983, Aga1979, Virginia, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Młodziutka;)) Koleżanka
    Postów: 55 48

    Wysłany: 28 stycznia, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Nie czytaj, nie czytaj. Po estrofemie nic sie nie dzieje 😉 zarowno przed jak i po transferze wszystko bylo ok. Mam wrazenie ze te leki to nic w porownaniu z cala procedura in vitro i tymi wszystkimi zastrzykami 😉




    Ja też brałam zastrzyki i dużą dawkę leków do symulacji ale za każdym razem naczytam się a później żałuję .

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1481

    Wysłany: 28 stycznia, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodziutka;)) wrote:
    Ja też brałam zastrzyki i dużą dawkę leków do symulacji ale za każdym razem naczytam się a później żałuję .

    Niepotrzebnie. Po estrofemie czulam sie tak jak i przed. Dziewczyny tutaj tez pisaly wczesniej ze czuly sie dobrze tak wiec nie masz sie co stresowac 😉 juz wiesz kiedy transfer?

    Anika1983 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2567 3426

    Wysłany: 28 stycznia, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodziutka;)) wrote:
    Tyle się naczytałam na temat estrofemu że głowa mała , lepiej nie czytać .
    Dziewczyny jestem świeża w temacie proszę powiedzcie jak u was było przed transferem , podczas i po

    W Was siła 💪😘

    Ja źle się czułam po estrofemie tylko pierwsze dnie kiedy brałam go doustnie bo jeszcze miałam okres potem jak zaczęłam brać dopochwowo to zero objawów na plus wzrost libido 😏

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1161 1904

    Wysłany: 29 stycznia, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Ja przy prenatalnych też powiedziałam bo im to było potrzebne tzn wiek dawczyni. A jak sie idzie do prowadzącego już lekarza to trzeba mu dać tą kartę z prenatalnych?
    Tak, lekarz prowadzący chce zobaczyć wydruk raportu z badań prenatalnych. Jeśli nie chcesz powiedzieć o AZ, to możesz powiedzieć, że to ciąża z IVF i że zarodek był stworzony kilka lat temu, a teraz dopiero był transfer. Jeśli by dopytywał o wiek matki, który różniłby się od Twojego.

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 691 378

    Wysłany: 29 stycznia, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa3bit wrote:
    Ja swojemu lekarzowi powiedziałam tylko, że to IVF - nie zagłębiałam się w szczegóły 😉
    Myślę, że kwestia czy to AZ ma znaczenie przy pierwszych badaniach prenatalnych gdzie sprawdzane jest prawdopodobieństwo wystąpienia chorób i do tego potrzebny jest wiek rodziców. Te badania robiłam jeszcze swojej klinice a poza tym te dane nie były dla nas dostępne.
    Wszystko zależy od Ciebie czy chcesz powiedzieć swojemu lekarzowi.

    Trochę odbiegnę od tematu, pamiętasz na jakich lekach podchodziłaś do udanego transferu?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    6 IVF beta 0
    "Ciągle mamy nadzieję – i we wszystkich sprawach lepiej mieć nadzieję niż ją stracić..."
  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 29 stycznia, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Tak, lekarz prowadzący chce zobaczyć wydruk raportu z badań prenatalnych. Jeśli nie chcesz powiedzieć o AZ, to możesz powiedzieć, że to ciąża z IVF i że zarodek był stworzony kilka lat temu, a teraz dopiero był transfer. Jeśli by dopytywał o wiek matki, który różniłby się od Twojego.


    Niestety babka z prenatalnych wklepała mi na raport, że Adopcja zarodka. Powiem prowadzącemu żeby nie wpisywał mi tego nigdzie bo nie chce i tyle może się zgodzi

    NovaAn
    preg.png
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 29 stycznia, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Niestety babka z prenatalnych wklepała mi na raport, że Adopcja zarodka. Powiem prowadzącemu żeby nie wpisywał mi tego nigdzie bo nie chce i tyle może się zgodzi

    A czy to potem gdziekolwiek idzie dalej?
    Ja jestem w troche innych realiach, ale generalnie po urodzeniu, dziecko dostalo nowa i czysta karte pacjenta i nigdzie info o AZ nie poszlo dalej.
    Ale zgodze sie, ze mimo wszystko przynajmniej na poczatku ciazy przy badaniach prenatalnych lepiej powiedziec o wieku dawczyni, bo to ma wplyw na wyniki. Ale potem to jest ciaza jak kazda inna.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 29 stycznia, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodziutka;)) wrote:
    Tyle się naczytałam na temat estrofemu że głowa mała , lepiej nie czytać .
    Dziewczyny jestem świeża w temacie proszę powiedzcie jak u was było przed transferem , podczas i po

    W Was siła 💪😘

    haha lepiej nie czytac :) ogolnie jak En Wu wspomniala, przygotowania do sztucznego transferu to nic w porownaniu do stymulacji.
    Estrofen dla mnie byl ok, a potem 5 dni przed transferem dodajesz progresteron. I TYLE :) W zaleznosci od wytycznych lekarza, jak bedziesz w ciazy to zaczniesz odkladac te leki pod koniec pierwszego trymestru.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 29 stycznia, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania - super, ze sie odezwalas i gratulacje :) Jeszcze troche i zapomnisz o trudach pierwszych miesiecy z niemowlakiem i jeszcze zachce Ci sie drugiego malucha :)
    Jak dziewczyny pisza, hormony, niewyspanie, kolki u malucha naprawde moga przytloczyc. Najwazniejsze, ze wiedzialas kiedy poprosic o pomoc.

    Sas lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Ewa3bit Autorytet
    Postów: 1779 3244

    Wysłany: 29 stycznia, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Trochę odbiegnę od tematu, pamiętasz na jakich lekach podchodziłaś do udanego transferu?

    Brałam encotron 10mg, duphaston, luteinę (dowcipnie i doustnie), neoparin 6000j, embrio glue i dzień przed transferem miałam robiony wlew HCG. To był pierwszy raz kiedy miałam ten wlew - mój lekarz akurat wrócił z jakiejś konferencji, gdzie o nim mówili i zaproponował żeby spróbować. Nie wiem czy ten udany transfer to zasługa wlewu czy zarodka i pewnie nigdy się nie dowiem 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia, 03:29

    Eweszy lubi tę wiadomość

    Invicta
    2 x IUI 👎

    Gameta
    3 x IVF ➡️ 5 transferów (4 x blastka 4.1.1 + 1 x blastka 4.2.2) ➡️1 cb, 1 poronienie w 9tc 💔
    3 x AZ w Pl - nieudane 😔

    01.03.2023 - Transfer AZ - 4.1.1 Pl

    8 dpt - beta 99,33 mlU/ml, prog 27,60 ng/ml
    10 dpt - beta 162,60 mlU/ml, prog 25,21 ng/ml
    14 dpt - beta: 842 mlU/ml, prog 21,10 ng/ml,TSH 2,12, FT3 3,09, FT4 1,39
    14 dpt - jest pęcherzyk 👍
    26 dpt - beta 16050 mlU/ml, prog 24,28 ng/ml

    6t4d (30 dpt) - jest 💓 CRL 0,59 cm
    10t3d - CRL 3,41 cm
    12t3d - CRL 6,63 cm, prenatalne ok
    14t5d - 100g maluszka
    19t3d - 220g, dziewczynka 👧
    21t5d - 419g, połówkowe ok
    23t5d - 560g dziewczynki
    28t4d - 1260g dziewczynki
    30t3d - 1423g, prenatalne ok
    41+0 - 3460 g, 58 cm szczęścia 👧 💗

    age.png
  • Młodziutka;)) Koleżanka
    Postów: 55 48

    Wysłany: 29 stycznia, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH miałam ostatnio 1.31
    Jestem na eutyrox 75 jak spadnie poniżej 1 jest okk

  • Nobi Autorytet
    Postów: 1161 1904

    Wysłany: 29 stycznia, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaAn wrote:
    Niestety babka z prenatalnych wklepała mi na raport, że Adopcja zarodka. Powiem prowadzącemu żeby nie wpisywał mi tego nigdzie bo nie chce i tyle może się zgodzi
    Zawsze możesz poprosić o zmianę raporcie. Może się uda.
    Virginia, jesli ta informacja pojawi się w karcie ciąży, to staje się jawna, bo okazujesz ją u lekarzy i w szpitalu podczas ciąży.

  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 29 stycznia, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Zawsze możesz poprosić o zmianę raporcie. Może się uda.
    Virginia, jesli ta informacja pojawi się w karcie ciąży, to staje się jawna, bo okazujesz ją u lekarzy i w szpitalu podczas ciąży.


    No tak właśnie a w kartę ciąży nic mi nie wpisali i teraz jak pójdę do prowadzącego i pokaże mu ten raport to może i on nie wpisze jak mu powiem ? U siebie w komputer niech sobie wklepie co chce tylko o kartę chodzi :)

    NovaAn
    preg.png
  • Eweszy Autorytet
    Postów: 691 378

    Wysłany: 30 stycznia, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa3bit wrote:
    Brałam encotron 10mg, duphaston, luteinę (dowcipnie i doustnie), neoparin 6000j, embrio glue i dzień przed transferem miałam robiony wlew HCG. To był pierwszy raz kiedy miałam ten wlew - mój lekarz akurat wrócił z jakiejś konferencji, gdzie o nim mówili i zaproponował żeby spróbować. Nie wiem czy ten udany transfer to zasługa wlewu czy zarodka i pewnie nigdy się nie dowiem 😉
    Transfer miałas w PL? Ogromne gratulacje :-)

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    6 IVF beta 0
    "Ciągle mamy nadzieję – i we wszystkich sprawach lepiej mieć nadzieję niż ją stracić..."
‹‹ 1227 1228 1229 1230 1231 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ