X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 14 lutego, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Najgorzej o co się boję, to wiek, że strasznie ucieka mi czas.

    Tylko czy tak na dobra sprawę wiek ma tu az takie kluczowe znaczenie? Jak dzialamy na swoich komorkach to wiadomo jakosc jajeczek itp, jak dostajemy zarodek natomiast wydaje mi sie ze jest troszke inaczej. Wiadomo wszystko jest wazne ale moze wlasnie ten miesniak wszystko blokuje i moglabys miec do tego czasu jeszcze X nieudanych transferow (odpukac!) a wycinajac go zwiekszasz szanse na ten jeden udany? Trudna sytuacja kochana. Poczekaj moze
    Co Ci odpisza. I tak to wlasnie jest. Chcemy polegac na lelarzach bo na kim by innym a okazuje sie ze oni sami maja 5 roznych teorii i badz tu madry

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Sas Autorytet
    Postów: 1692 1308

    Wysłany: 14 lutego, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Najgorzej o co się boję, to wiek, że strasznie ucieka mi czas.
    Ja jestem w podobnym wielu do cirbie ale jak widze ze tu dziewczyny rodzily nawet po 40stce to dodaje sobie otuchy. Niestety nic na sile i pospieszyc sie tez nie da.

    Virginia, Anka84 lubią tę wiadomość

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 14 lutego, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Tylko czy tak na dobra sprawę wiek ma tu az takie kluczowe znaczenie? Jak dzialamy na swoich komorkach to wiadomo jakosc jajeczek itp, jak dostajemy zarodek natomiast wydaje mi sie ze jest troszke inaczej. Wiadomo wszystko jest wazne ale moze wlasnie ten miesniak wszystko blokuje i moglabys miec do tego czasu jeszcze X nieudanych transferow (odpukac!) a wycinajac go zwiekszasz szanse na ten jeden udany? Trudna sytuacja kochana. Poczekaj moze
    Co Ci odpisza. I tak to wlasnie jest. Chcemy polegac na lelarzach bo na kim by innym a okazuje sie ze oni sami maja 5 roznych teorii i badz tu madry

    Dokładnie. Komu masz ufać jak nie lekarzowi. Człowiek ufa, bo musi i tylko słyszy... jak się tym razem nie uda , to może jednak mięśniaka usunąć . I to jest takie robienie transferów na "chybił, trafił", a nam czas ucieka, zdrowie i kasa :/

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
  • monester Autorytet
    Postów: 4891 4771

    Wysłany: 14 lutego, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Dziewczyny jestem załamana. Byłam dzisiaj na konsultacji w szpitalu odnośnie histeroskopii. Pani Doktor zawołała jeszcze ordynatora i oboje stwierdzili, że histeroskopia mi nie jest potrzebna, ponieważ wszystko jest ok. Endometrium jest ładne i nie ma wskazań do histeroskopii. Oboje uznali, że przede wszystkim trzeba by było usunąć mięśniaka, który może być winowajcą niepowodzeń :/ Ja już głupieje. Jedni mówią, że w niczym nie przeszkadza, drudzy, że tak. Co lepsze Pani Doktor dziś powiedziała, że endometrium z poprzedniego cyklu, jak przygotowywałam się do transferu było ok. Nie wyglądało na niejednorodne. Tu w szpitalu mówią, że po wyłuszczeniu mięśniaka będę mogła podejść do transferu po 3-4 miesiącach, ewentualnie max. pół roku. Mój lekarz mówił, że niestety do 2 lat. I kogo tu słuchać? Miał ktoś podobnie?
    Napisałam do koordynatorki w Czechach, zobaczymy co odpisze.
    A jakiego masz tego mięśniaka ? Ja się nie zgodzę z tym, że nie warto robić histero - bo podczas mojej oglądali te mięśniaki i uznali, że nie trzeba ich wycinać . Ale co szłam do lekarza jakiegoś nowego na badanie to pierwszy komentarz jak wjechała głowica USG to hasło ale tu jest mięśniak ! Już potem przestałam w ogóle na to reagować, też wymyślali, że to jest może przyczyna. Ale u mnie jest na przedniej ścianie a tam się zwykle zarodek nie wgryza, dodatkowo do 5 cm nie jest wskazane ruszanie mięśniaka o ile nie modeluje jamy macicy. Z tym ufaniem lekarzowi to ja bym też tak na dwoje, znam przypadki okaleczeń gdy usuwali torbiele (czynnosxikwe z jajnika bez zająknięcia ograniczając jednocześnie płodność ). Ogólnie lekarze w szpitalach nie znają się na leczeniu niepłodności, pojęcia nie mają gdzie się podaje zarodek i w jakich przypadkach się udaje .

    Nobi, kid_aa lubią tę wiadomość

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 14 lutego, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    To dzisiejszy test 6dpt chyba coś widać
    https://zapodaj.net/plik-wMquA85J8h

    Zdecydowanie widac kreske :) oby ta kreska tylko byla mocniejsza. Kiedy beta?

    Sas lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 14 lutego, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    A jakiego masz tego mięśniaka ? Ja się nie zgodzę z tym, że nie warto robić histero - bo podczas mojej oglądali te mięśniaki i uznali, że nie trzeba ich wycinać . Ale co szłam do lekarza jakiegoś nowego na badanie to pierwszy komentarz jak wjechała głowica USG to hasło ale tu jest mięśniak ! Już potem przestałam w ogóle na to reagować, też wymyślali, że to jest może przyczyna. Ale u mnie jest na przedniej ścianie a tam się zwykle zarodek nie wgryza, dodatkowo do 5 cm nie jest wskazane ruszanie mięśniaka o ile nie modeluje jamy macicy. Z tym ufaniem lekarzowi to ja bym też tak na dwoje, znam przypadki okaleczeń gdy usuwali torbiele (czynnosxikwe z jajnika bez zająknięcia ograniczając jednocześnie płodność ). Ogólnie lekarze w szpitalach nie znają się na leczeniu niepłodności, pojęcia nie mają gdzie się podaje zarodek i w jakich przypadkach się udaje .

    Mięśniak ok 56mm na 40mm na przedniej ścianie. Chociaz te pomiary różnią się, czasami wychodzi 45mm na 40mm. Zawsze było info, że nie modeluje, teraz mam napisane, że modeluje. Po każdym transferze juz kilku lekarzy wspominało o tym, że warto usunąć jak transfer się nie uda.

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 14 lutego, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Dokładnie. Komu masz ufać jak nie lekarzowi. Człowiek ufa, bo musi i tylko słyszy... jak się tym razem nie uda , to może jednak mięśniaka usunąć . I to jest takie robienie transferów na "chybił, trafił", a nam czas ucieka, zdrowie i kasa :/

    Jeszcze co do wieku, to tak jak En Wu mowi, to jakosc zarodka ma znaczenie. U mnie w klinice robia transfery AZ do 50 roku zycia bez zbednych pytan. Pytanie jest bardziej czy Ty czujesz sie na silach :)

    Ale tez rozumiem frustracje. Mnie zszedl caly zeszly rok na badania, starania i proby. Strasznie to sie dluzy, bo czlowiek chcialby zrobic ten transfer na juz i zeby od razu zadzialalo, a tutaj ciagle cos.

    Z miesniakiem to poczekaj co powiedza Czechy. Tez jak Monester mowi, moze to ma znaczenie gdzie ten miesniak jest polozony. Albo rzeczywiscie idz jeszcze do innego lekarza, ktory specjalizuje sie w nieplodnosci. Z tego co slyszalam to po wycieciu sredni czas czekania na transfer to 3-4 mce.

    Ja mialam torbiel przy nieudanym transferze. i niby mowili, ze to w niczym nie przeszkadzalo to ja do tej pory sie zastanawiam czy jednak mialo to jakis wplyw

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • monester Autorytet
    Postów: 4891 4771

    Wysłany: 14 lutego, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    Mięśniak ok 56mm na 40mm na przedniej ścianie. Chociaz te pomiary różnią się, czasami wychodzi 45mm na 40mm. Zawsze było info, że nie modeluje, teraz mam napisane, że modeluje. Po każdym transferze juz kilku lekarzy wspominało o tym, że warto usunąć jak transfer się nie uda.
    Czyli miałaś dokładnie jak mój , w zależności od USG raz 43 raz 50. I też przednia ściana. Miałaś kiedykolwiek histeroskopie? Możesz ją zrobić gdzieś w ośrodku który się zajmuje niepłodnością prywatnie ? Bo to powinien zobaczyć ktoś kto się zna. Aha i na przedniej ścianie to on nie utrudnia implantacji , on może być zagrożeniem później - bo może w ciąży urosnąć. Mój na razie się nie rusza jakoś znacznie a z wskazań mam brać więcej progesteronu. Ja bym nie wiązała nieudanych transferów z tym mięśniakiem - ja Cię pamiętam jeszcze z wątków miesięcznych, śledzę Wasza historię i kibicuje.

    Anka84 lubi tę wiadomość

  • Młodziutka;)) Koleżanka
    Postów: 55 48

    Wysłany: 14 lutego, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy macie acard przy estrafomie ? Bo ja nic nie mam ani acard ani clexany czy to nie zawsze dają ?

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 14 lutego, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to sie na miesniakach nie znam ale wiem ze kumpela tez nie mogla zajsc w ciaze, juz tez sie udali do kliniki nieplodnosci, wycieli jej miesniaki i po tym zaszla
    w ciaze naturalna. Oczywiscie kazdy przypadek jest inny ale jesli cos mozna zrobic zeby czegos sie pozbyc to mysle ze warto sprobowac. Zwszalaszcza ze ktoras napisala ze potem juz w ciazy moga byc powiklania. Daj znac co Czechy odpowiedzialy

    Anka84, Aga1979 lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 14 lutego, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Czyli miałaś dokładnie jak mój , w zależności od USG raz 43 raz 50. I też przednia ściana. Miałaś kiedykolwiek histeroskopie? Możesz ją zrobić gdzieś w ośrodku który się zajmuje niepłodnością prywatnie ? Bo to powinien zobaczyć ktoś kto się zna. Aha i na przedniej ścianie to on nie utrudnia implantacji , on może być zagrożeniem później - bo może w ciąży urosnąć. Mój na razie się nie rusza jakoś znacznie a z wskazań mam brać więcej progesteronu. Ja bym nie wiązała nieudanych transferów z tym mięśniakiem - ja Cię pamiętam jeszcze z wątków miesięcznych, śledzę Wasza historię i kibicuje.

    Miałam robione 2 histeroskopie. Jedną w 2021 w szpitalu, a drugą w 2022 w Novum u Dr Jacka Dońca. W histeroskopii teoretycznie nic nie wyszło, ale Doktor wtedy powiedział, że zrobiłby jeden , góra dwa transfery i jeżeli się nie udadzą kazałby usunąć mięśniaka. Później zrezygnowaliśmy z Novum, przenieśliśmy się do Invimedu w Poznaniu i tam też różne opinie były. Jeden lekarz powiedział, że nie przeszkadza, a drugi, że jak transfer jeden u nich nie wyjdzie, to rozważyłby usunięcie mięśniaka .

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 14 lutego, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodziutka;)) wrote:
    Dziewczyny czy wy macie acard przy estrafomie ? Bo ja nic nie mam ani acard ani clexany czy to nie zawsze dają ?

    Ja mialam i w sumie do dzisiaj mam. Mialam tez encorton. Ale z tego co sie dziewczyny wypowiadaly nie zawsze daja

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Młodziutka;)) Koleżanka
    Postów: 55 48

    Wysłany: 14 lutego, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Ja mialam i w sumie do dzisiaj mam. Mialam tez encorton. Ale z tego co sie dziewczyny wypowiadaly nie zawsze daja


    Będę w poniedziałek u lekarza to będę pytać , czy lepiej pisać już do położnych co pracują z lekarzem i pytać ?

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 14 lutego, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    To dzisiejszy test 6dpt chyba coś widać
    https://zapodaj.net/plik-wMquA85J8h
    Druga kreska taka tyciu tyciu ale jest😊

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 14 lutego, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodziutka;)) wrote:
    Kochane kobietki , czy jest tu na pokładzie dziewczyna która leczyła się na leki paniki i jak przeszła ciaze ?
    Ja miesiac przed transferem musialam odstawic leki na nerwice lekowa, niestety w ciazy nic nie mozna brac. Niby yoga pomaga.

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 695 334

    Wysłany: 14 lutego, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    A jakiego masz tego mięśniaka ? Ja się nie zgodzę z tym, że nie warto robić histero - bo podczas mojej oglądali te mięśniaki i uznali, że nie trzeba ich wycinać . Ale co szłam do lekarza jakiegoś nowego na badanie to pierwszy komentarz jak wjechała głowica USG to hasło ale tu jest mięśniak ! Już potem przestałam w ogóle na to reagować, też wymyślali, że to jest może przyczyna. Ale u mnie jest na przedniej ścianie a tam się zwykle zarodek nie wgryza, dodatkowo do 5 cm nie jest wskazane ruszanie mięśniaka o ile nie modeluje jamy macicy. Z tym ufaniem lekarzowi to ja bym też tak na dwoje, znam przypadki okaleczeń gdy usuwali torbiele (czynnosxikwe z jajnika bez zająknięcia ograniczając jednocześnie płodność ). Ogólnie lekarze w szpitalach nie znają się na leczeniu niepłodności, pojęcia nie mają gdzie się podaje zarodek i w jakich przypadkach się udaje .
    A podchodziłas do transferu z mięśniakami, udał się?

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 14 lutego, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa3bit wrote:
    Ona900, jak już wybierzesz się na wycieczkę do Gdyni to liczę na wspólną kawę 😊
    Ucałuj Oliwkę od ciotki 😘

    Oczywiście ucałuję 😚
    My napewno będziemy na plaży, zjemy jakiś obiadek no i możemy napić się kawki oczywiście ☕️☺️ albo nawet zjeść razem obiad i iść na spacer 😁
    Daleko macie na plażę?

    Ewa3bit lubi tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 4891 4771

    Wysłany: 14 lutego, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    A podchodziłas do transferu z mięśniakami, udał się?
    Tak, w sumie 5 transfer się udal, ale nie uważam żeby się nie udawało przez miesniaka a mówili już naprawdę różnie . Zaufałam tym co robili histeroskopie. Prawda jest, że mięśniak może powodować skurcze macicy i większej ilości progesteronu. Na USG teraz widzę, że maluszek ma w jednym miejscu mniej miejsca właśnie przez miesniaka ale na forum na miesięcznym była dziewczyna która miała chyba z 10 mięśniaków i ciąża donoszona, usuwali jej podczas cc bo miała bardzo duże.

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 14 lutego, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodziutka;)) wrote:
    Będę w poniedziałek u lekarza to będę pytać , czy lepiej pisać już do położnych co pracują z lekarzem i pytać ?

    Mysle, ze poczekaj i zapytaj lekarza. Ale tez wiem ze nie zawsze daja w klinikach wiec nie powiedziane ze to trzeba brac.

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Młodziutka;)) Koleżanka
    Postów: 55 48

    Wysłany: 14 lutego, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Ja miesiac przed transferem musialam odstawic leki na nerwice lekowa, niestety w ciazy nic nie mozna brac. Niby yoga pomaga.


    Jak dałaś radę ?

‹‹ 1239 1240 1241 1242 1243 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ