X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Sas Autorytet
    Postów: 1692 1308

    Wysłany: 17 lutego, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Ja jestem po 3 zastrzykach diphereline, po pierwszym zastrzyku nic mi nie bylo, po drugim miałam lekkie uderzenia gorące, po trzecim już znacznie się nasiliły, ale do przeżycia, można normalnie funkcjonować. Jedyne co noc się budziłam i bywało że byłam cała mokra. Poza tym dobrze się czułam. 3 dni temu zaczęłam brać estrofem i zaczynam zauważać, że powoli, powoli uderzenia gorąca znikają, znaczy są rzadsze i mniej instensywne.
    Mialas uderzenia goraca bo jajniki nie produkowaly estradiolu zaczelas brac estrofem i dlatego lepiej sie czujesz. Ja co prawda nie bralam jeszcze zastrzykow a tez juz czasami mialamniderzenia goraca i poty w nocy zaczelam brac hormony i odrazu lepiej sie czuje.

  • Sas Autorytet
    Postów: 1692 1308

    Wysłany: 17 lutego, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dzięki! Mnie czeka 3 lub 4, zobaczymy.
    A byłyście wredne? 😅 W sensie lekarz ostrzegł że po tym niektóre panie chodzą wkurzone i wredne. W zasadzie to bardziej męża ostrzegł :p
    Caly czas sie zastanawiam jak to jest ze czechy daja te zastrzyki przed transferem a w PL sie raczej nie zdarza. Skoro to przynosi jakis rezultat to powinni sie nasi uczyc. Pytalam swpjej lekarki w PL o co chodzi i ona powiedziala ze oni czasami tez stosuja i w sumie to jic sie nie dowiedzialam.

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 17 lutego, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zmieniły Wam się wyniki badań krwi? Mam co miesiąc sprawdzać...

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 17 lutego, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Caly czas sie zastanawiam jak to jest ze czechy daja te zastrzyki przed transferem a w PL sie raczej nie zdarza. Skoro to przynosi jakis rezultat to powinni sie nasi uczyc. Pytalam swpjej lekarki w PL o co chodzi i ona powiedziala ze oni czasami tez stosuja i w sumie to jic sie nie dowiedzialam.
    U mnie z powodu adenomiozy, żeby zmniejszyć czy też całkiem zlikwidować torbiel.
    Więc jak ktoś ma adeno, albo endometrioze, to dostaje.
    U mnie długo nie było przyczyny niepowodzeń, dopiero bardzo dokładny, celowany rezonans dał odpowiedź, więc może Czesi zapobiegawczo na wszelki wypadek stosują. Bo pewnie więcej takich osób niedodiagnozowanych.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2275 2460

    Wysłany: 17 lutego, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Dzięki! Mnie czeka 3 lub 4, zobaczymy.
    A byłyście wredne? 😅 W sensie lekarz ostrzegł że po tym niektóre panie chodzą wkurzone i wredne. W zasadzie to bardziej męża ostrzegł :p

    Ja nie zauwazylam w tym zakresie zmian 😉
    Sas wrote:
    Mialas uderzenia goraca bo jajniki nie produkowaly estradiolu zaczelas brac estrofem i dlatego lepiej sie czujesz. Ja co prawda nie bralam jeszcze zastrzykow a tez juz czasami mialamniderzenia goraca i poty w nocy zaczelam brac hormony i odrazu lepiej sie czuje.

    Tak, wiem jak to działa 😉
    Kasiak89 wrote:
    A zmieniły Wam się wyniki badań krwi? Mam co miesiąc sprawdzać...

    Hmm, mi lekarka nic na ten temat nie pwoiedziala, że mam morfologie sprawdzać, ale przed zastrzykami sprawdzałam morfologie i wszytsko w normie było, a tydzień temu też badałam morfologie i też wszystko w porządku. A co się mogło zmienić?
    Sas wrote:
    Caly czas sie zastanawiam jak to jest ze czechy daja te zastrzyki przed transferem a w PL sie raczej nie zdarza. Skoro to przynosi jakis rezultat to powinni sie nasi uczyc. Pytalam swpjej lekarki w PL o co chodzi i ona powiedziala ze oni czasami tez stosuja i w sumie to jic sie nie dowiedzialam.

    Ja dostałam te zastrzyki w polskiej klinice od mojej lekarki, która mnie przygotowuje do transferu w Czechach do AZ.

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 17 lutego, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, wiem że co miesiąc mam zrobić i przesłać. Jak się coś zmieni dam znać.
    Może chodzi o to żeby mieć lepszą kontrolę nad chormonami. Więc wyciszają te naturalne i bazuje się tylko na sztucznych?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Młodziutka;)) Koleżanka
    Postów: 55 48

    Wysłany: 17 lutego, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za uspokojenie

    Virginia lubi tę wiadomość

  • Wiedzmin Koleżanka
    Postów: 55 36

    Wysłany: 17 lutego, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy każdy w Czechach przed aż dostaje diphereline? Jak to wygląda? Tzn że powiedzmy opóźnia to transfer o mc po znalezieniu zarodka ? Czemu jedne mają 1 inne 4 zastrzyki ?

    😘

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2275 2460

    Wysłany: 17 lutego, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiedzmin wrote:
    Dziewczyny czy każdy w Czechach przed aż dostaje diphereline? Jak to wygląda? Tzn że powiedzmy opóźnia to transfer o mc po znalezieniu zarodka ? Czemu jedne mają 1 inne 4 zastrzyki ?

    😘

    Nie wiem, mi od razu lekarka powiedziała o 3 zastrzykach ☺️

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 18 lutego, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Nie wiem, mi od razu lekarka powiedziała o 3 zastrzykach ☺️
    Ale widzę że masz endo, to dlatego

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 18 lutego, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile czasu po ostatnim zastrzyku jest transfer?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2275 2460

    Wysłany: 18 lutego, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    A ile czasu po ostatnim zastrzyku jest transfer?

    Na wizycie byłam w 3 tygodniu po ostatnim zastrzyku, wtedy miał wjechać estrofem,ale z tym, że u mnie się to opóźniło o tydzień z uwagi na niskie tsh i musiałam wyregulować.

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 18 lutego, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Na wizycie byłam w 3 tygodniu po ostatnim zastrzyku, wtedy miał wjechać estrofem,ale z tym, że u mnie się to opóźniło o tydzień z uwagi na niskie tsh i musiałam wyregulować.
    Estrofen jak długo, i ile od niego ma być transfer?
    Jutro mam mieć pierwszą rozmowę z embriologiem :)
    Tylko myśl że mam menopauzę... Jakaś taka przykra mimo wszystkich okoliczności.. 😐

    Sas lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2275 2460

    Wysłany: 18 lutego, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Estrofen jak długo, i ile od niego ma być transfer?
    Jutro mam mieć pierwszą rozmowę z embriologiem :)
    Tylko myśl że mam menopauzę... Jakaś taka przykra mimo wszystkich okoliczności.. 😐

    Ja dostałam estrofem na 10 dni, po tym czasie mam zgłosić się na usg, i chyba jeśli endometrium będzie ok, to wtedy lekarka wprowadzi progesteron, z tego co tu czytam to progesteron bierze się chyba 6 dni i jest transfer. Sama jestem pierwszy raz w takiej sytuacji, zawsze mialam świeże transfery. Jeśli chodzi o sztuczna menopauze, to bardzo się tego obawiałam. Ale generalnie podeszłam do tego jako do kolejnego zadania do wykonania, z myślą, że jeśli ma się udać to przeżyje i to.

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 18 lutego, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Estrofen jak długo, i ile od niego ma być transfer?
    Jutro mam mieć pierwszą rozmowę z embriologiem :)
    Tylko myśl że mam menopauzę... Jakaś taka przykra mimo wszystkich okoliczności.. 😐

    Nie wiem jak z ta sztuczna menopauza ale estrofem bralam do 12 tyg ciazy. Najpierw bierzesz estrofem od okolo 2 dnia cyklu, kolo 12 dnia cyklu masz podglad endometrium i jak wszystko jest ok to wlaczasz progesteron. Ja mialam transfer w 20 dniu cyklu czyli po 18 dniach od zaczecia estrofemu. Po transferze kontynuujesz zarowno estrofem jak i progesteron (do 12 i 16 tyg ciazy).

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Wiedzmin Koleżanka
    Postów: 55 36

    Wysłany: 18 lutego, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponawiam pytanie może ktoś jeszcze odpowie:) Dziewczyny czy każdy w Czechach przed az dostaje diphereline? Jak to wygląda? Tzn że powiedzmy opóźnia to transfer o mc po znalezieniu zarodka ? Czemu jedne mają 1 inne 4 zastrzyki ?

    😘

  • Sas Autorytet
    Postów: 1692 1308

    Wysłany: 18 lutego, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiedzmin wrote:
    Ponawiam pytanie może ktoś jeszcze odpowie:) Dziewczyny czy każdy w Czechach przed az dostaje diphereline? Jak to wygląda? Tzn że powiedzmy opóźnia to transfer o mc po znalezieniu zarodka ? Czemu jedne mają 1 inne 4 zastrzyki ?

    😘
    Z tego co czytalam na grupie to nie kazdy. Ja mialsm rozmowe online i taz mi lekarka powiedziala.o 2 zastrzykach. Nie wiem od czego zalezy czy jeden zastrzyk czy dwa. Ktoras laska pisala ze jak ma sie endometrioze to sie dostaje. Skoro te zastrzyki powoduja ze zaprzestaje praca jajnikow to ja domniemywam ze daje sie je zeby podejsc na cyklu sztucznym do transferu i zeby uspic rozregulowany cykl jajniki i hormony. Zeby nie bylo syytuacji ze beda zle wyniki z krwi i cos pokrzyzowalo plan. Jest jalby czysta karta i mozna sztucznie stymulowac sie tabletkami. No i jak nie masz owulacji i pecherzykow to wykliczasz torbiele ktore sie tworza jak nie peknie pecherzyk i wypelni sie krwia od miesiaczki. Takie sa moje wnioski.

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 18 lutego, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sas wrote:
    Z tego co czytalam na grupie to nie kazdy. Ja mialsm rozmowe online i taz mi lekarka powiedziala.o 2 zastrzykach. Nie wiem od czego zalezy czy jeden zastrzyk czy dwa. Ktoras laska pisala ze jak ma sie endometrioze to sie dostaje. Skoro te zastrzyki powoduja ze zaprzestaje praca jajnikow to ja domniemywam ze daje sie je zeby podejsc na cyklu sztucznym do transferu i zeby uspic rozregulowany cykl jajniki i hormony. Zeby nie bylo syytuacji ze beda zle wyniki z krwi i cos pokrzyzowalo plan. Jest jalby czysta karta i mozna sztucznie stymulowac sie tabletkami. No i jak nie masz owulacji i pecherzykow to wykliczasz torbiele ktore sie tworza jak nie peknie pecherzyk i wypelni sie krwia od miesiaczki. Takie sa moje wnioski.
    No bo jak jest endometrioza lub adenomioza, to one reagują na estrogeny jak prawidłowe endometrium i będą rosnąć razem z nim. A jak nie ma, i endometrium nie rośnie, to one też nie rosną, a zazwyczaj się zmniejszają nawet. Czyli potem po kilku miesiącach mają mniejszy czy też może żaden wpływ na zagnieżdżenie. A jak są normalne to jakoś chemicznie utrudniają.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Sas Autorytet
    Postów: 1692 1308

    Wysłany: 19 lutego, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, laseczki. dzis mija tydzien od mojej biopsji endometrium. Dlugo czekalyscie na wynik ?

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 19 lutego, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Czechy odpisały tak... że Pani Doktor przanalizowala moją sytuację i to, że w jednym cyklu coś wyszlo nie tak, to nie znaczy, że w kolejnym będzie podobnie. To, że endo było nie trójlinijne, nie ma niby takiego znaczenia jak grubość, która była ok. Mam teraz wraz z nowym cyklem zacząć brać estrofem i wraz z kontrolą usg endometrium sprawdzić proga. Jeżeli ten cykl będzie do kitu , to wtedy będziemy wyłuszczać mięśniaka.

    Virginia, Nobi lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
‹‹ 1244 1245 1246 1247 1248 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ