X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 4 marca, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia13 wrote:
    Skąd mogę się dowiedzieć jaka mam opłatę za zarodek bo jak laboratorium dominie dzwonili i informowało o zarodku to już min prawie rok i zapomialam z tego wszystkiego
    Sprawdź w umowie ;)
    Albo zadzwoń do kliniki

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1050 1632

    Wysłany: 4 marca, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Cos mi się stronka zawiesiła i nie mogłam nic pisać.
    U was już wiosna idzie aż przyjemnie na spacerek wyjść.
    Super że córcia dobrze się chowa, jeszcze nie dawno na stryszku siedziałaś i czekałaś na poród😂
    Ja czuję się raz dobrze, raz tak sobie ale już się przyzwyczaiłam, najbardziej to z tego co zauważyłam dokucza mi nerwica lękowa na którą się leczyłam od bardzo dawna a przed invitro musiałam odstawić leki. Niestety lekarze mają to gdzieś, tylko mówią ale dlaczego się denerwujesz😱

    Ojj tak pogoda już coraz ładniejsza. Jak są słoneczne dni to chodzimy 2 razy dziennie na spacery. Wczoraj zrobiłam 16500kroków (11,7km) i nogi mi w dupe weszły 🙈😂🤣
    Wspominałam jeszcze wczoraj do męża ten stryszek i że człowiek darł się na porodówce a tu już 4,5 miesiąca 🙉 zapiernicza ten czas ze szok 😲
    No ostatnio czytałam post że dziewczyna właśnie wróciła po porodzie do leków bo początki tak jej dały w kość że nie wyrabiała.
    Weź się nie denerwuj jak człowiek tyle lat czekał i teraz ciągle w strachu żeby wszystko było dobrze 😌

    Aga1979 lubi tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 4 marca, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Natalka jedna dziewczyna mi opowiadała jak tutaj rodziła w wannie i bardzo była zadowolona, też o tym myślałam😁

    Na pewno dopytam polozna na nastepnej wizycie. Minusem porodu w wodzie jest to ze znieczzulenia nie wezmiesz.

    Aga1979 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 4 marca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Cos mi się stronka zawiesiła i nie mogłam nic pisać.
    U was już wiosna idzie aż przyjemnie na spacerek wyjść.
    Super że córcia dobrze się chowa, jeszcze nie dawno na stryszku siedziałaś i czekałaś na poród😂
    Ja czuję się raz dobrze, raz tak sobie ale już się przyzwyczaiłam, najbardziej to z tego co zauważyłam dokucza mi nerwica lękowa na którą się leczyłam od bardzo dawna a przed invitro musiałam odstawić leki. Niestety lekarze mają to gdzieś, tylko mówią ale dlaczego się denerwujesz😱

    No wlasnie bo ludzka swiadomosc na temat nerwicy jest znikoma i mysla ze powiedza ze nie ma sie co denerwowac i juz a to tak nie dziala niestety. Musisz jeszcze wytrzymac, po porodzie juz pewnie bedziesz mogla wrocic do tabletek bo jak sie urodzi to dopiero bedziesz miala tysiac mysli na minute w glowie i tyle samo stresu.

    Aga1979 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Ewcia13 Autorytet
    Postów: 398 724

    Wysłany: 4 marca, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Sprawdź w umowie ;)
    Albo zadzwoń do kliniki
    Ale ja nie mam jeszcze żadnej umowy a w klinice powiedzieli że oni w dzień transferu dostają kopertę z laboratorium

    1 iui wrzesień nie udana :(
    2 iui pazdzernik nie udane
    3iui.listopad 16 nie udane
    Przerwa w klinice
    Marzec rozpoczęcie długiego protokołu
    13 kwiecień rozpoczęcie stymulacji
    27 kwiecien punkcja
    26maj transfer - ciaza biochemiczna 😪😪😪
    Usunięty jajnik z jajowodem z powodu torbieli
    05.12- transfer ostatniej szansy 😭
    08.03.24 Transfer AD zarodka beta 0
    01.07.24 transfer AD
    10.07.24 beta 92
    31.07 24 ❤️
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 4 marca, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia13 wrote:
    Ale ja nie mam jeszcze żadnej umowy a w klinice powiedzieli że oni w dzień transferu dostają kopertę z laboratorium
    No to tym bardziej do kliniki zadzwoń. U mnie to była opłata m.in za rezerwację zarodków, nie wiem jak u Ciebie to wygląda. Informacja, że są zarodeczki pasujące do nas, i od razu umawialiśmy się na podpisanie umowy o rezerwację.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 4 marca, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    Ojj tak pogoda już coraz ładniejsza. Jak są słoneczne dni to chodzimy 2 razy dziennie na spacery. Wczoraj zrobiłam 16500kroków (11,7km) i nogi mi w dupe weszły 🙈😂🤣
    Wspominałam jeszcze wczoraj do męża ten stryszek i że człowiek darł się na porodówce a tu już 4,5 miesiąca 🙉 zapiernicza ten czas ze szok 😲
    No ostatnio czytałam post że dziewczyna właśnie wróciła po porodzie do leków bo początki tak jej dały w kość że nie wyrabiała.
    Weź się nie denerwuj jak człowiek tyle lat czekał i teraz ciągle w strachu żeby wszystko było dobrze 😌
    Oj czas leci😱 ja z Enwu już prawie trzeci trymestr a dopiero co robiłyśmy betę.
    Ja chciałabym karmić małego naturalnie ale jeśli naprawdę będę źle się czuła no to będę musiała przejść na butelkę i wrócę do leków.
    W Norwegi otyle dobrze że ciąża po czterdziestce to taka normalność więc z tego powodu nie ma stresu.
    W czwartek robiłam krzywą cukrową, masakra dali mi do wypicia glukozę o smaku malin a nie nawidzę malin, cały dzień mi się odbijało tymi malinami🥺całe szczęście cukier w normie.
    Że Tobie się chciało tyle kilometrów chodzić😱

    Ona900, En Wu lubią tę wiadomość

  • Aga1979 Autorytet
    Postów: 449 451

    Wysłany: 4 marca, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    No wlasnie bo ludzka swiadomosc na temat nerwicy jest znikoma i mysla ze powiedza ze nie ma sie co denerwowac i juz a to tak nie dziala niestety. Musisz jeszcze wytrzymac, po porodzie juz pewnie bedziesz mogla wrocic do tabletek bo jak sie urodzi to dopiero bedziesz miala tysiac mysli na minute w glowie i tyle samo stresu.
    Kiedys znajoma powiedziała mi ze wymyślam sobie te złe samopoczucie ale po jakimś czasie sama zobaczyła co to znaczy mieć ataki nerwicowe, to nie jest przyjemne.

    En Wu lubi tę wiadomość

  • Ewcia13 Autorytet
    Postów: 398 724

    Wysłany: 4 marca, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    No to tym bardziej do kliniki zadzwoń. U mnie to była opłata m.in za rezerwację zarodków, nie wiem jak u Ciebie to wygląda. Informacja, że są zarodeczki pasujące do nas, i od razu umawialiśmy się na podpisanie umowy o rezerwację.
    Może to zależne od kliniki bo teraz dzwoniłam to powiedzieli mi ile a wszystkie informacje będą w dniu transferu

    En Wu lubi tę wiadomość

    1 iui wrzesień nie udana :(
    2 iui pazdzernik nie udane
    3iui.listopad 16 nie udane
    Przerwa w klinice
    Marzec rozpoczęcie długiego protokołu
    13 kwiecień rozpoczęcie stymulacji
    27 kwiecien punkcja
    26maj transfer - ciaza biochemiczna 😪😪😪
    Usunięty jajnik z jajowodem z powodu torbieli
    05.12- transfer ostatniej szansy 😭
    08.03.24 Transfer AD zarodka beta 0
    01.07.24 transfer AD
    10.07.24 beta 92
    31.07 24 ❤️
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1050 1632

    Wysłany: 4 marca, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1979 wrote:
    Oj czas leci😱 ja z Enwu już prawie trzeci trymestr a dopiero co robiłyśmy betę.
    Ja chciałabym karmić małego naturalnie ale jeśli naprawdę będę źle się czuła no to będę musiała przejść na butelkę i wrócę do leków.
    W Norwegi otyle dobrze że ciąża po czterdziestce to taka normalność więc z tego powodu nie ma stresu.
    W czwartek robiłam krzywą cukrową, masakra dali mi do wypicia glukozę o smaku malin a nie nawidzę malin, cały dzień mi się odbijało tymi malinami🥺całe szczęście cukier w normie.
    Że Tobie się chciało tyle kilometrów chodzić😱

    Wiadomo że wszystkie byśmy chciały jak najlepiej dla naszych maluszków ale czasami się poprostu nie da i nie przeskoczysz. Ja maltretowalam się chyba 3 tygodnie laktatorem bo mała nie umiała złapać cyca. Próbowałam z nakładkami to wyssała mi skrzep krwi wielkości paznokcia od kciuka😵
    Brodawki az fioletowe a ściągałam po 20 ml mleka z jednego cycka, pilam femaltiker i tez dupa. Do tego jak ją przystawiałam to łzy w oczach z bólu i na wymioty az mnie brało. Zamiast łapać na początku sen z dzieckiem to walczyłam z laktatorem jak mała spala a sama byłam nieprzytomna 😵‍💫😩
    Także w sumie od początku praktycznie jest na modyfikowanym bo miałam mało pokarmu więc musiałam dokarmiać 🤷‍♀️
    Ja chciałam karmic i się nie udało a moja siostra nie chciała i zasuszyla sobie cycki 🙄😕 taka to sprawiedliwość 😛

    Aga1979 lubi tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 2280 2462

    Wysłany: 5 marca, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem 4 dpt AZ w Reproficie w Czechach. Po transferze tego samego dnia miałam bóle krzyży, dzisiaj w 4 dpt też od rana mnie bolą krzyże. Czy miałyście może podobnie? Powoli doszukuje się już objawów udanego transferu 😐

    Starania od 2021 roku.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    I transfer AZ (Reprofit Ostrava) 03.2024 Beta <2,30 (encorton + accofil)
    II transfer AZ (Reprofit Ostrava) 12.07.2024 (immunoglobuliny, encorton, accofil)
    7dpt - beta 78, próg 22,78 ng/ml.
    10dpt - beta 411,80, próg 24,40 ng/ml.
    13dpt - beta 1757,80, próg 20,57 ng/ml.
    15dpt - beta 3373,65, I USG - jest pęcherzyk ciążowy 3,7mm (IP - plamienia).
    21dpt - II USG (plamienia - krwiaczki) - jest pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 🥰
    25dpt - III USG (plamienia) - jest ❤️
    7+5 - CRL 1,58 cm🥰
    9+2 - próg 46,97 ng/ml beta 213368,80.
    I prenatalne (11+6) USG ok, preeklampsja 1:39, hipotrofia 1:276 🙄
    12+1- CRL 6 cm, 167 ud/min, szyjka 4 cm 😊
    Wg PGT-a - dziewczynka (Amelka) 🥰

    preg.png
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 5 marca, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    Hej czasami podczytuje wątek. Mi się udało po 3 miesięcznej dawce Diphereliny z endometrioza i adenomioza 😉

    A brałaś jakieś wspomagacze do transferu?
    Tak czytam że z adenomiozą łączą się skurcze, nie zawsze odczuwalne. Sporo dziewczyn w związku z tym ma jakieś dodatkowe leki.. magnez, nospa, atobasin ...
    Jak było u Ciebie?

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Anika1983 Autorytet
    Postów: 337 237

    Wysłany: 5 marca, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi z wycinka po histeroskopia szyjka macicy wyszła adenomioza.

    Może być to przyczyną moich orgazmow nocnych?

  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 5 marca, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    A brałaś jakieś wspomagacze do transferu?
    Tak czytam że z adenomiozą łączą się skurcze, nie zawsze odczuwalne. Sporo dziewczyn w związku z tym ma jakieś dodatkowe leki.. magnez, nospa, atobasin ...
    Jak było u Ciebie?

    Ja nie mialam diphereliny ale sama dla siebie przed transferem pilam magnez rozkurczowo i po transferze w sumie tez i ze 3 razy wzielam nospe jak czulam ze cos tam sie w brzuszku dzieje (pytalam o to pania doktor).

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 5 marca, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem 4 dpt AZ w Reproficie w Czechach. Po transferze tego samego dnia miałam bóle krzyży, dzisiaj w 4 dpt też od rana mnie bolą krzyże. Czy miałyście może podobnie? Powoli doszukuje się już objawów udanego transferu 😐

    Mnie bolaly posladki ze tak powiem 😂 jak bym dzien wczesniej zrobila 1000 przysiadow i miala zakwasy 😂

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 5 marca, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Ja nie mialam diphereliny ale sama dla siebie przed transferem pilam magnez rozkurczowo i po transferze w sumie tez i ze 3 razy wzielam nospe jak czulam ze cos tam sie w brzuszku dzieje (pytalam o to pania doktor).
    A jaki to pitny magnez jest? Znam tylko w tabletkach...

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 5 marca, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika1983 wrote:
    Dziewczyny mi z wycinka po histeroskopia szyjka macicy wyszła adenomioza.

    Może być to przyczyną moich orgazmow nocnych?
    Nie wiem, u mnie nie jest.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1482

    Wysłany: 5 marca, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    A jaki to pitny magnez jest? Znam tylko w tabletkach...

    Magnez w tubce, taki plusz. Takie duże tabletki rozpuszczalne w wodzie. Magnez +B6. W marketach, w aptekach sprzedają.

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1217 775

    Wysłany: 5 marca, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Magnez w tubce, taki plusz. Takie duże tabletki rozpuszczalne w wodzie. Magnez +B6. W marketach, w aptekach sprzedają.
    Aaa, ok to wiem o co chodzi :)

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 727 629

    Wysłany: 6 marca, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    A brałaś jakieś wspomagacze do transferu?
    Tak czytam że z adenomiozą łączą się skurcze, nie zawsze odczuwalne. Sporo dziewczyn w związku z tym ma jakieś dodatkowe leki.. magnez, nospa, atobasin ...
    Jak było u Ciebie?
    Tylko Metypred na stan zapalny, tak do około 12 tygodnia

    event.png[/url]
‹‹ 1256 1257 1258 1259 1260 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ