X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną adopcja zarodków
Odpowiedz

adopcja zarodków

Oceń ten wątek:
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1481

    Wysłany: 2 lipca, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Dziewczyny, zwalniam brzuszek 😀 Moj maluch urodził się w sobotę i jest z niego taki słodziak 😍 Zupełnie już zapomniałam jakie to maleństwa.

    Ciężko w takich chwilach nie oprzeć się pokusie, żeby przypomnieć, że warto walczyć o AZ. Wiem że są trudne chwile w całym tym procesie, ale w końcu chyba każdej z nas na tym forum się udało.

    U mnie skończyło się na CC. Przez kilka dni miałam skurcze, które się nie nasilały a ja chodziłam wykończona. I była to dobra decyzja bo przy wyciąganiu okazało się, że szyja małego była cała obkrecona pępowina. Nawet nie chcę myśleć co by było przy porodzie naturalnym.

    Gratulacje kochana! Jak Ty się czujesz po tym CC? Jak maluszek? No i jak ma księciunio na imię? Wymysliliscie cos?😃 duzo zdrowka i cierpliwosci dla was ❤️

    Virginia lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Kamellia30 Autorytet
    Postów: 291 112

    Wysłany: 2 lipca, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Hej! My podjeliśmy tę decyzje po 3 procedurach IVF gdzie z pierwszej mieliśmy 1 zarodek, z drugiej 2 a z trzeciej 0. Przy tej ostatniej już wiedzieliśmy że kontynuowanie nie ma sensu. Wszystkie te zastrzyki, cała procedura, stres i nie oszukujmy się również pieniądze a efektów żadnych. Właśnie wtedy poszliśmy w AZ. Do ostatniego IVF podchodziłam w marcu i jak się okazało że nie ma zarodków zaczelismy działać z AZ. We wrześniu był udany transfer więc traktowałam to trochę jak zarodka który miał być u nas a nie było. Czy nie boje się że nie jest podobny? Absolutnie. Zresztą ludzie mówią że podobny do mnie 😂🙂 nie ma dla nas absolutnie znaczenia że to była AZ. Synuś jest przecudowny i nasz! Jedynie troche sie bałam że będzie brzydki 🙈 taka moja shiza 🙈 ale jest prześliczny. Wszyscy sie nim zachwycaja 😃
    Rozumiem ze nie miałaś żadnych transferów poprzednio? Jeden transfer AZ I udany ?
    Ja miałam już wiele transferów na swoich komórkach i dawcy i nigdy nic nie kliknęło😢

    7 lat starań
    👧🏼32lat 🧑🏽‍🦽32lat
    ▪️KIR BX▪️Allo 31%▪️Cross-match 20%,▪️Ana3 ujemne▪️Pai homo▪️ Homocysteina 7,71◾️Amh 5,8(06.24)
    ▫️2019 Vitrolive Szczecin
    AID 1xnieudane
    I procedura 2❄️❄️
    2xFET nieudane beta 0❌❌
    2020-2021 walka z depresja
    ▫️2022 Bocian Szczecin
    II procedura 5❄️❄️❄️❄️❄️
    23.08 punkcja 16 komórek
    26.08 transfer❄️ 3-dniowca❌
    30.09transfer❄️4aa❌
    03.23 II wizyta u Paśnika
    04.23 antybiotykoterapia
    05.23 scraching endometrium
    06.23 transfer 3aa,3bb beta 0❌
    07.23 wykryta ureoplasma(antybiotyk)
    08.23 Ureaplasma pokonana💪🏼🙏🏼
    08.23 histeroskopia.
    09.23 transfer ostatniego❄️❌
    04.24 MedArt Poznań
    ▫️III procedura 🔥🔥
    27.06.24 punkcja 15 pobranych,tylko 3 dojrzałe komórki->2❄️5.2.2 i 6.2.2->po PGTA 1 prawidłowy i jedna mozaika
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1481

    Wysłany: 2 lipca, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamellia30 wrote:
    Rozumiem ze nie miałaś żadnych transferów poprzednio? Jeden transfer AZ I udany ?
    Ja miałam już wiele transferów na swoich komórkach i dawcy i nigdy nic nie kliknęło😢

    Miałam 3 transfery na swoich komórkach, nieudane. Wszystkie blastocysty. Pierwszy transfer AZ - udany 🙂

    Sas lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Kamellia30 Autorytet
    Postów: 291 112

    Wysłany: 2 lipca, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Miałam 3 transfery na swoich komórkach, nieudane. Wszystkie blastocysty. Pierwszy transfer AZ - udany 🙂
    To daje nadzieję,rozumiem że lekarz nie sprzeciwiał się przed decyzją bo gdy ja raz zaczynałam temat to lekarz stwierdził że jestem jeszcze za młoda na takie decyzje (32 lata) pytanie kiedy właśnie będzie ten moment bo szczerze i mnie kolejna stymulacja się nie uśmiecha..

    7 lat starań
    👧🏼32lat 🧑🏽‍🦽32lat
    ▪️KIR BX▪️Allo 31%▪️Cross-match 20%,▪️Ana3 ujemne▪️Pai homo▪️ Homocysteina 7,71◾️Amh 5,8(06.24)
    ▫️2019 Vitrolive Szczecin
    AID 1xnieudane
    I procedura 2❄️❄️
    2xFET nieudane beta 0❌❌
    2020-2021 walka z depresja
    ▫️2022 Bocian Szczecin
    II procedura 5❄️❄️❄️❄️❄️
    23.08 punkcja 16 komórek
    26.08 transfer❄️ 3-dniowca❌
    30.09transfer❄️4aa❌
    03.23 II wizyta u Paśnika
    04.23 antybiotykoterapia
    05.23 scraching endometrium
    06.23 transfer 3aa,3bb beta 0❌
    07.23 wykryta ureoplasma(antybiotyk)
    08.23 Ureaplasma pokonana💪🏼🙏🏼
    08.23 histeroskopia.
    09.23 transfer ostatniego❄️❌
    04.24 MedArt Poznań
    ▫️III procedura 🔥🔥
    27.06.24 punkcja 15 pobranych,tylko 3 dojrzałe komórki->2❄️5.2.2 i 6.2.2->po PGTA 1 prawidłowy i jedna mozaika
  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1285 777

    Wysłany: 2 lipca, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia ale super mega się cieszę że maluszek już na świecie!!! pamiętam jak podchodziłaś dopiero do transferu a tu już poród ❤❤❤
    Gratulacje niech maluszek zdrowo rośnie!!!

    Virginia lubi tę wiadomość

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1481

    Wysłany: 2 lipca, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamellia30 wrote:
    To daje nadzieję,rozumiem że lekarz nie sprzeciwiał się przed decyzją bo gdy ja raz zaczynałam temat to lekarz stwierdził że jestem jeszcze za młoda na takie decyzje (32 lata) pytanie kiedy właśnie będzie ten moment bo szczerze i mnie kolejna stymulacja się nie uśmiecha..

    Też miałam 32 jak podchodziłam do AZ. Lekarz się nie sprzeciwił nawet mimo tego że w Pl u
    Nich w klinice mieliśmy tylko jedno IVF. Pierwsze dwa w Anglii gdzie mieszkamy. Nie było problemu. Przy takich słabych wynikach stymulacji raczej głupotą by było próbować po raz kolejny bo mogłoby się skończyć znowu niczym.

    Kamellia30 lubi tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 2 lipca, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamellia30 wrote:
    To daje nadzieję,rozumiem że lekarz nie sprzeciwiał się przed decyzją bo gdy ja raz zaczynałam temat to lekarz stwierdził że jestem jeszcze za młoda na takie decyzje (32 lata) pytanie kiedy właśnie będzie ten moment bo szczerze i mnie kolejna stymulacja się nie uśmiecha..

    Moze trzeba znaleźć innego lekarza. Przy takich wynikach to jest tortura żeby nie zalecać AZ jeżeli Ty jesteś na to gotowa.

    W mojej historii lekarz podszedł do tematu rzeczowo. Też miałam wysokie AMH, dużo komórek, które się zapładniały, ale z tego nie było zarodków albo były bardzo słabej jakości. Lekarz oczywiście pozwalał decydować ale pytanie było ile statystycznie musiałbym przejść jeszcze prób żeby trafić na jeden zarodek. Ja już nie miałam siły na więcej.

    I w pierwszej ciąży to było pierwsze AZ 😀

    Kamellia30 lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 2 lipca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    En Wu wrote:
    Gratulacje kochana! Jak Ty się czujesz po tym CC? Jak maluszek? No i jak ma księciunio na imię? Wymysliliscie cos?😃 duzo zdrowka i cierpliwosci dla was ❤️

    Cc to jednak operacja. Dzisiaj już jest lepiej ale pierwsze 24-48 są ciężkie jeżeli nie ma się nikogo do pomocy. Na szczęście mąż mógł być ze mną w szpitalu przez pierwszy dzień i noc i to dużo dało.
    Ale ja też miałam taką traumę po pierwszym porodzie że CC nie wydawało się najgorszą opcją

    I mamy księcia Gabriela 😀

    Aga1979, Sas, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • En Wu Autorytet
    Postów: 1015 1481

    Wysłany: 2 lipca, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Cc to jednak operacja. Dzisiaj już jest lepiej ale pierwsze 24-48 są ciężkie jeżeli nie ma się nikogo do pomocy. Na szczęście mąż mógł być ze mną w szpitalu przez pierwszy dzień i noc i to dużo dało.
    Ale ja też miałam taką traumę po pierwszym porodzie że CC nie wydawało się najgorszą opcją

    I mamy księcia Gabriela 😀

    Wcale Ci się nie dziwie że tak mówisz. Ja już powiedziałam że jak jakimś cudem byłaby druga ciąża to tylko cesarka 🙈
    Oj tak, ja uważam że obecność męża i pomoc w szpitalu jest mega ważna zwłaszcza po ciężkim porodzie.
    Mały księciunio Gabryś. Ślicznie ❤️❤️❤️ gratuluje kochani 😘😘😘 dużo zdrówka ❤️❤️❤️

    Virginia, Aga1979, Sas lubią tę wiadomość

    WRZESIEN 2023 - Decyzja o AZ Invimed Poznan, transfer 2 blastocyst 3BB
    9 dpt sikaniec 2 krechy, beta 251,
    11 dpt sikaniec 2 krechy
    26 dpt jest ❤️
    24/11/2023 USG wszystko ok, 7 cm smerfika 😁
    Prenatalne - wszystko super
    15/01 polowkowe - CHLOPAK :)
    23/05/2024 urodziło się moje 3360kg szczescia
  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 2 lipca, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamellia30 wrote:
    Witajcie dziewczyny,
    proszę o odpowiedź kiedy postanowił lekarz/lub Wy że jednak warto zastanowić się nad adopcją zarodka?
    Jakie były argumenty?
    Czy nie obawiałyście się że dziecko nie będzie kompletnie do was podobne?
    Moja historia jest ogromna,czekam aktualnie na wyniki hodowli ale już wiemy że są tylko 2 zarodki które niewiadomo czy będą nadawać się do mrożenia,czy w ogóle dotrwają do blastocysty.
    Korzystamy już z nasienia dawcy bo jest u nas azoospermia ale wychodzi na to że i ja jestem z jakimś defektem i nie jestem w stanie niestety niczego jakościowego wytworzyć.
    Chciałabym już zakończyć to leczenie po tylu latach.


    Hej :) ja miałam 2 procedury ivf z pierwszej 2 zarodki i z drugiej 3 żaden nie dał ciąży chociaż te zarodki z 2 procedury były przebadane i dobrej jakości. Podchodząc do ostatniego transferu na swoich zarodkach już wtedy podjęliśmy decyzję, ze to ostatnia nasza procedura i wybieramy AZ. Również mam 32 lata i jak powiedziałam lekarzowi, że się nad tym zastanawiam powiedział, że to będzie dobre rozwiązanie…my mieliśmy serdecznie dość po tylu latach starań i planowanie wszystkiego pod leczenie a czas w miejscu nie stoi…jeśli chodzi o obawy no to wiadomo zawsze gdzieś przejdzie ta myśli o podobieństwie 😂 ale nie czarujmy się, że ludzie sami sobie będą mówić do kogo z nas jest dziecko podobne 😂 w naszym przypadku akurat nikt o AZ nie wie zostawiamy to dla siebie i śmieszy mnie jak teściowa widzi zdjęcia z USG i mówi że podobna do mojego męża 😂 za 2 tygodnie idę na wywołanie porodu i uwierz mi cieszę się że jestem w tym miejscu a nie innym :)

    Virginia, Magra3, Sas, Kamellia30 lubią tę wiadomość

    NovaAn
    preg.png
  • Nobi Autorytet
    Postów: 1161 1904

    Wysłany: 2 lipca, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginio, gratulacje!! Cieszcie się tym czasem, ja na pierwszy spacer do lasu mialam siły pójść niecałe dwa tygodnie po CC, wszystkie koleżanki po porodach SN się dziwiły, dla nich to było niemożliwe do ogarnięcia. Będzie ok :)
    Ewcia, kciuki! Próg wydaje się nie najgorszy, kiedy testujesz?
    Anka? A Ty już wiesz, kiedy transfer?
    Kamelio, lekarz nie może odmówić ci AZ, bo masz dopiero 32 lata :D to jest bardzo subiektywna opinia… my po 6 programach IVF w jednej klinice zrobiliśmy AZ w innej. Opowiedzieliśmy naszą historię i nie było problemu, lekarka to zrozumiała i zaakceptowała

    Virginia, Kamellia30 lubią tę wiadomość

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1312 1149

    Wysłany: 2 lipca, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nobi wrote:
    Virginio, gratulacje!! Cieszcie się tym czasem, ja na pierwszy spacer do lasu mialam siły pójść niecałe dwa tygodnie po CC, wszystkie koleżanki po porodach SN się dziwiły, dla nich to było niemożliwe do ogarnięcia. Będzie ok :)
    Ewcia, kciuki! Próg wydaje się nie najgorszy, kiedy testujesz?
    Anka? A Ty już wiesz, kiedy transfer?
    Kamelio, lekarz nie może odmówić ci AZ, bo masz dopiero 32 lata :D to jest bardzo subiektywna opinia… my po 6 programach IVF w jednej klinice zrobiliśmy AZ w innej. Opowiedzieliśmy naszą historię i nie było problemu, lekarka to zrozumiała i zaakceptowała

    Nobi w czwartek mam podgląd endo i będziemy wiedzieli na czym stoimy. Kiedy, co i jak :)

    Nobi, Virginia, Ewa3bit lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava
    11.07.24r.-transfer 6AA
    11dpt. Beta <0,5
  • Kami.N Autorytet
    Postów: 365 568

    Wysłany: 2 lipca, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamelia ja urodziłam z transferu az w wieku 27 lat.
    Miałam w pl dwie procedury, każda w innej klinice, w każdej świeży transfer, raz 3bb, drugi raz dwa trzydniowe 8a. Za każdym razem na ogromnych dawkach leków (raz krótko, raz długi) 3 komórki. Trauma po narkozie (po znieczuleniach spada mi ciśnienie bardzo, w dodatku ciężko mnie uśpić, w angelius po punkcji sikalam krwią dwie doby bo "musieli mnie związać bo więcej leków już nie można było, ja nie kontaktowałam a się rzucałam" więc pokluli tak że tydzisn się nie mogłam wyprostować. Poza tym żadnych wskazań, nasienie bardzo dobre. Pojechałam do Reprofit, pierwszy transfer az..dziecko ma 3 latka. Wygląda jak mój młodszy brat 😅

    Kamellia30 lubi tę wiadomość

  • Sas Autorytet
    Postów: 1691 1307

    Wysłany: 2 lipca, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Dziewczyny, zwalniam brzuszek 😀 Moj maluch urodził się w sobotę i jest z niego taki słodziak 😍 Zupełnie już zapomniałam jakie to maleństwa.

    Ciężko w takich chwilach nie oprzeć się pokusie, żeby przypomnieć, że warto walczyć o AZ. Wiem że są trudne chwile w całym tym procesie, ale w końcu chyba każdej z nas na tym forum się udało.

    U mnie skończyło się na CC. Przez kilka dni miałam skurcze, które się nie nasilały a ja chodziłam wykończona. I była to dobra decyzja bo przy wyciąganiu okazało się, że szyja małego była cała obkrecona pępowina. Nawet nie chcę myśleć co by było przy porodzie naturalnym.
    Super. Gratuluje. Szybkiego powrotu do formy zycze !!!

    Virginia lubi tę wiadomość

  • Tranquilo Autorytet
    Postów: 601 918

    Wysłany: 2 lipca, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia ! gratulacje. Super że już jesteście razem ;) dużo zdrówka 🩷

    Virginia lubi tę wiadomość

    1️⃣ IVF ❌
    2️⃣ IVF ❌
    3️⃣ IVF bhcg 6dpt - 42,8 ☺️ I 8 dpt - 111,7 😊 I 11 dpt - 414,2 🤩 I 13 dpt - 1177 😍 I 25 dpt - ❤️
    Maleństwo jest z nami 🥰
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2567 3426

    Wysłany: 2 lipca, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Cc to jednak operacja. Dzisiaj już jest lepiej ale pierwsze 24-48 są ciężkie jeżeli nie ma się nikogo do pomocy. Na szczęście mąż mógł być ze mną w szpitalu przez pierwszy dzień i noc i to dużo dało.
    Ale ja też miałam taką traumę po pierwszym porodzie że CC nie wydawało się najgorszą opcją

    I mamy księcia Gabriela 😀

    Virginia weszłam specjalnie zobaczyć czy już urodziłaś i chyba miałam przeczucie gratulacje ! Zdrówka dla Was !
    Gabryś podobny do starszego brata ? 😊 Piękne imię wybraliście my nadal nie wybraliśmy imienia.

    Virginia, Aga1979 lubią tę wiadomość

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1474 1766

    Wysłany: 2 lipca, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Virginia weszłam specjalnie zobaczyć czy już urodziłaś i chyba miałam przeczucie gratulacje ! Zdrówka dla Was !
    Gabryś podobny do starszego brata ? 😊 Piękne imię wybraliście my nadal nie wybraliśmy imienia.

    My mieliśmy 3 imiona i dopiero zdecydowaliśmy w szpitalu 😀
    I naprawdę jest podobny do brata chociaż nie są od tych samych dawców. Ale pewnie to taki urok noworodków, które wyglądają tak samo 😂 zakładam ze dosyć szybko będziemy widzieć różnice

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Ona900 Autorytet
    Postów: 1049 1632

    Wysłany: 2 lipca, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamellia30 wrote:
    Witajcie dziewczyny,
    proszę o odpowiedź kiedy postanowił lekarz/lub Wy że jednak warto zastanowić się nad adopcją zarodka?
    Jakie były argumenty?
    Czy nie obawiałyście się że dziecko nie będzie kompletnie do was podobne?
    Moja historia jest ogromna,czekam aktualnie na wyniki hodowli ale już wiemy że są tylko 2 zarodki które niewiadomo czy będą nadawać się do mrożenia,czy w ogóle dotrwają do blastocysty.
    Korzystamy już z nasienia dawcy bo jest u nas azoospermia ale wychodzi na to że i ja jestem z jakimś defektem i nie jestem w stanie niestety niczego jakościowego wytworzyć.
    Chciałabym już zakończyć to leczenie po tylu latach.

    U nas 2 procedury i tylko 1 zarodek ale beta nie drgnęła. Lekarz namawiał na 3cia procedurę ale bez nacisku. Jak zapytaliśmy o AZ to bez problemu się zgodził. Staraliśmy się 12 lat więc też już mieliśmy dosyć. Pierwszy transfer z AZ udany, urodziłam w wieku 33 lat.
    Cała ciążę myślałam jak będzie wyglądała 😅 i tak jak En Wu czy będzie ładna🙈😂🤣
    Jest śliczna, grzeczna, ma piękne niebieskie oczyska 😍 i jest ogromnym śmieszkiem 😄🤗
    Moja mama nadziwić się nie może że tak dużo się śmieje bo w porównaniu do mojej siostrzenicy (prawie 2 latka) której mama pilnuje to niebo a ziemia. Tamta na każdym kroku o wszystko ryczy że zwariować można 😵‍💫😵
    Moja w sklepie tak głośno sobie gada że wszędzie ja słychać, ludzi zaczepia w kolejce "eeee" 😂🤣
    A dzisiaj w pepco to tak dawała czadu jak mały gremlin, aż ludzie się śmieją 🙈😂🤣
    Moim zdaniem jest podobna do męża a zdaniem teściowej że do mojej mamy 😂🤣
    Rośnie nam mała aparatka 😅🙈

    Virginia, Ewa3bit, Kamellia30, Sas, Aga1979 lubią tę wiadomość

    12 lat starań
    🙋‍♀️90r
    🙋‍♂️83r
    Niedrozne jajowody
    Hashimoto
    Słaba jakość 🥚
    1 IVF 2019 - 0 zarodkow
    2 IVF 2022 - 1 ❄️ 4.2.2 beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • NovaAn Ekspertka
    Postów: 169 323

    Wysłany: 2 lipca, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    U nas 2 procedury i tylko 1 zarodek ale beta nie drgnęła. Lekarz namawiał na 3cia procedurę ale bez nacisku. Jak zapytaliśmy o AZ to bez problemu się zgodził. Staraliśmy się 12 lat więc też już mieliśmy dosyć. Pierwszy transfer z AZ udany, urodziłam w wieku 33 lat.
    Cała ciążę myślałam jak będzie wyglądała 😅 i tak jak En Wu czy będzie ładna🙈😂🤣
    Jest śliczna, grzeczna, ma piękne niebieskie oczyska 😍 i jest ogromnym śmieszkiem 😄🤗
    Moja mama nadziwić się nie może że tak dużo się śmieje bo w porównaniu do mojej siostrzenicy (prawie 2 latka) której mama pilnuje to niebo a ziemia. Tamta na każdym kroku o wszystko ryczy że zwariować można 😵‍💫😵
    Moja w sklepie tak głośno sobie gada że wszędzie ja słychać, ludzi zaczepia w kolejce "eeee" 😂🤣
    A dzisiaj w pepco to tak dawała czadu jak mały gremlin, aż ludzie się śmieją 🙈😂🤣
    Moim zdaniem jest podobna do męża a zdaniem teściowej że do mojej mamy 😂🤣
    Rośnie nam mała aparatka 😅🙈


    Matko jak dobrze czytać, że nie tylko ja mam takie myśli właśnie związane z urodą żeby brzydkie nie było 😂😂 bo zawsze jak o tym myślę to aż mi głupio było, że jak tak mogę nawet myśleć a jednak to normalne 😀 lekarz na USG mi mówi, że będzie kudłata bo burza włosów na głowie już jest 😄 ale i tak bardziej kolor włosów mnie interesuje. A właśnie jak to u was z kolorem włosów? Ma po którymś z dawców czy np całkiem inny? 👶

    Virginia, Ona900 lubią tę wiadomość

    NovaAn
    preg.png
  • Kamellia30 Autorytet
    Postów: 291 112

    Wysłany: 2 lipca, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczynki za Wasze wspaniałe pocieszające historie,w nowej klinice nie poruszaliśmy jeszcze tego tematu ale tak jak wspomniałam poprzedni lekarz kompletnie był na NIE..
    Dzisiaj rozmawialiśmy z mężem o tej opcji,czekamy na wyniki hodowli i jeśli będzie wielkie nic to poruszymy ten temat z lekarzem.
    Bardzo Wam dziękuję 🩷

    Virginia lubi tę wiadomość

    7 lat starań
    👧🏼32lat 🧑🏽‍🦽32lat
    ▪️KIR BX▪️Allo 31%▪️Cross-match 20%,▪️Ana3 ujemne▪️Pai homo▪️ Homocysteina 7,71◾️Amh 5,8(06.24)
    ▫️2019 Vitrolive Szczecin
    AID 1xnieudane
    I procedura 2❄️❄️
    2xFET nieudane beta 0❌❌
    2020-2021 walka z depresja
    ▫️2022 Bocian Szczecin
    II procedura 5❄️❄️❄️❄️❄️
    23.08 punkcja 16 komórek
    26.08 transfer❄️ 3-dniowca❌
    30.09transfer❄️4aa❌
    03.23 II wizyta u Paśnika
    04.23 antybiotykoterapia
    05.23 scraching endometrium
    06.23 transfer 3aa,3bb beta 0❌
    07.23 wykryta ureoplasma(antybiotyk)
    08.23 Ureaplasma pokonana💪🏼🙏🏼
    08.23 histeroskopia.
    09.23 transfer ostatniego❄️❌
    04.24 MedArt Poznań
    ▫️III procedura 🔥🔥
    27.06.24 punkcja 15 pobranych,tylko 3 dojrzałe komórki->2❄️5.2.2 i 6.2.2->po PGTA 1 prawidłowy i jedna mozaika
‹‹ 1342 1343 1344 1345 1346 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ